دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۱۵:۰۰Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گندمکاران»

خبر آنلاین   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تجارت نیوز نوشت:دولت با گذشت حدود دو ماه و نیم از سال زراعی جدید، هنوز قیمت خرید تضمینی گندم را به صورت رسمی اعلام نکرده است. قیمت غیررسمی اعلام شده (19 هزار و 500 تومان) نیز با مخالفت برخی از گندمکاران مواجه شده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: براساس آخرین آمار از ابتدای سال زراعی مجموع سطح زیرکشت گندم آبی و دیم به 4 میلیون و 950 هزارهکتار رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنا بر آمار 20 درصد گندم تولیدی در زمان برداشت، حمل و نقل و نگهداری در سیلو ها هدر می رود.
اندیشه معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۳:۰۳   + ۳۲ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه توضیحات مهمی درباره زوایای مختلف لایحه بودجه 1403 از جمله مالیات، نرخ تسعیر ارز، خرید تضمینی گندم، بازپرداخت بدهی ها، نحوه حمایت مالیاتی از تولید و همچنین نکات مد نظر بانک مرکزی در تدوین لایحه بودجه ارائه داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۷:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
دست اندرکاران بخش کشاورزی معتقدند که بنابر سیاست امنیت غذایی و اهمیت خودکفایی محصولات اساسی، مسئولان وزارت جهاد باید حمایت لازم از بهره برداران به عنوان تامین کنندگان غذای مردم را داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران از افزایش 100 درصدی کشت گندم در مناطق سردسیر شمال غرب و غرب خبر داد.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۰۲   + ۵۷ سایت دیگر  
رییس سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه 110 هزار خانه لوکس در تهران شناسایی شد گفت: برای نخستین بار از اطلاعات کارت به کارت برای وصول مالیات جدید استفاده شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با اجرای طرح هوشمندسازی نان، سالانه یک تا یک میلیون و 500 هزارتن در مصرف آرد در واحد های خبازی صرفه جویی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس بنیادملی گندمکاران گفت: قیمت هر تن گندم در دنیا 300 دلار است و این قیمت برای کشاورزان کشورهای دیگر به صرفه است زیرا راندمان تولید آنها نسبت به ما بالاتر و هزینه کاشت نیز پایین تر است.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۴    
مائده مطهری زاده حدودا دو ماه پیش بود که رییس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم تاکنون از کل خرید سال گذشته 2 میلیون تن بیشتر است، از روند پرداخت مطالبات کشاورزان انتقاد کرد. عطاء الله هاشمی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم از 6 میلیون تن گذشت، گفت: تاکنون 6 میلیون [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: برآورد ها حاکی از آن است که سطح زیرکشت گندم آبی و دیم تا پایان فصل برداشت به بالای 6 میلیون هکتار برسد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
عطاالله هاشمی در گفت وگو با ایران اکونومیست، با بیان اینکه با توجه به بارندگی ها و پیش بینی های هواشناسی تا اسفندماه شرایطی برای مناطق دیم ایجاد خواهد شد که در 30 سال گذشته کم نظیر خواهد بود، گفت: این یعنی میزان بارش ها تا اسفندماه نرمال و رو به بالا است و این فرصت طلایی برای مناطق دیم خیز است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۲۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای سال زراعی تاکنون مجموع سطح زیر کشت گندم آبی و دیم به 4 میلیون و 400 هزار هکتار رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای سال زراعی 90 درصد کشت گندم در استان های شمال غرب انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: از ابتدای فصل کشت، گندمکاران خاشی 1400 هکتار از زمین های کشاورزی خود را به کشت گندم اختصاص داده و پیش بینی می شود تا پایان آذر ماه به بیش از 3000هکتار افزایش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: سالانه 11 میلیون و 500 هزار تن گندم مورد نیاز واحدهای خبازی و صنف و صنعت است که سال آینده این میزان از کشاورزان خریداری می شود .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۸:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر اعلام مسئولان تامین نهاده های مورد نیاز کشت قراردادی اعم از سم، بذر و کود به میزان کافی تدارک دیده شده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
به گفته معاون امور زراعت وزیر جهادکشاورزی ، کشاورزانی که با دولت قرارداد ببندند، امتیاز 20 درصد تخفیف بیمه و پرداخت در زمان تحویل محصول را دریافت خواهند کرد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
علی نیکزاد در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: دولت سیزدهم در این مقطع برای دو موضوع منابع مالی را تامین کرد که در گام نخست 35 هزار میلیارد تومان بدهی گندمکاران پرداخت شد تا در فصل زراعی جاری کشاورزان دغدغه ای در تامین بذر و نهاده نداشته باشند. وی خاطرنشان کرد: 10 [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: تامین نهاده ها و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در کنار شرایط اقلیمی مساعد در تحقق خودکفایی گندم تاثیر بسزایی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۷:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به میزان خرید تضمینی و تولید گندم، واردات این محصول نسبت به سال قبل 40 درصد کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به گذشت بیش از 45 روز از آغاز سال زراعی جدید انتظار می رود که هر چه سریعتر نرخ خرید تضمینی گندم اعلام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با واقعی سازی قیمت نان و پرداخت یارانه مستقیم به دهک های ضعیف، از تخلفات برخی افراد مبنی بر احتکار نان و آرد جلوگیری می شود.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رییس اتاق اصناف کشاورزی اهواز با اشاره به آغاز کشت پاییزه گفت: عدم تعیین نرخ نهایی خرید گندم نگرانی هایی را در زمینه کاهش سطح زیر کشت گندم به وجود آورده است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۲۳:۰۶    
مطالبات گندمکاران ابتدا بنا بود تا آخر شهریور سال جاری پرداخت شود، اما چنین نشد، سپس دولت اعلام کرد تا پایان مهر ماه مطالبات گندمکاران پرداخت می شود
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۶:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اتاق اصناف کشاورزی مرکز استان - اهواز با بیان اینکه نرخ نهایی خرید گندم برای کشاورزان هنوز اعلام نشده است گفت: این در حالی است که گندمکاران در حال تهیه زمین و کشت محصولات پاییزه خود هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۴:۱۷    
هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: وزیر جهاد کشاورزی قانون مدار است و به خاطر تأخیر اعلام قیمت خرید تضمینی گندم از مردم عذرخواهی کرد اما تأخیر بیشتر از این هم به صلاح مردم و کشاورزان نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به سیاست و برنامه وزارت جهاد مبنی بر خودکفایی گندم، سال آینده نیازی به واردات نخواهیم داشت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۲۳:۰۷    
گویا بنا نیست حاشیه های پرداخت مطالبات گندمکاران تمام شود. سال زراعی گذشته با حواشی تعیین قیمت گندم همراه بود. کشاورزان که مستقیماً درگیر کشت گندم با انواع هزینه های تحمیلی اعم از هزینه سرسام آور تجهیزات کشاورزی ساخت داخل! هزینه نجومی کود، هزینه سنگین برداشت و انتقال گندم و الخ هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: کشاورزان انتظار دارند که انواع کودها در زمان مقرر در اختیارشان قرار بگیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: سالانه یک میلیون و 500 هزار تن بذر گندم معادل یک سوم نیاز کشاورزان تحت عنوان بذر گواهی شده از سوی وزارت جهاد توزیع می شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۱:۳۵    
روزنامه ایران اقتصادی: کاهش ارزبری گندم کاهش حدوداً یک میلیون و 300 هزار تنی یا 580 میلیون دلاری واردات گندم تا پایان مهرماه سال جاری نتیجه حمایت از تولیدکنندگان و گندمکاران با سیاست های قیمتی و غیرقیمتی است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۸:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با اجرای طرح جهش تولید در دیم زار ها پیش بینی می شود که سطح زیرکشت گندم به 7 میلیون هکتار برسد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایمانی، مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گلستان گفت: در خرید تضمینی محصولات کشاورزی دولت سود کشاورز را 15 درصد درنظر می گیرد اما کشاورز برای دریافت تسهیلات بانکی باید سود 23 درصد پرداخت کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۲۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دولت مدعی است که همزمان با آخرین روز مهر، طلب گندمکاران را برای خرید تضمینی سال زراعی پیشین را پرداخت کرده است. در حالی که همچنان اما و اگرهایی در مورد تسویه کامل با این دسته از کشاورزان وجود دارد، در مورد عدم پرداخت کامل مطالبات کلزاکاران تردیدی نیست ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رکنا: صد درصد مطالبات گندمکاران با قیمت خرید تزمینی پانزده هزار و دویست تومان توسط دولت پرداخت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: ظرفیت کارخانجات آردسازی 2 برابر نیاز کشور است که با ورود موقت گندم امکان صادرات نان وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون میزان خرید تضمینی گندم به 10 میلیون و 380 هزار تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 44 درصد رشد داشته است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی 30 مهر مدعی شد که دولت به وعده خود عمل کرده و همه مطالبات گندمکاران را پرداخته است. در حالی که تا چند روز پس از آن برخی کشاورزان می گفتند هنوز طلب خود را از فروش گندم به طور کامل دریافت نکرده اند. موضوعی که بعضی مقامات استانی نیز آن را به صورت تلویحی تایید کردند ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۹:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
اقتصادتهران: معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی گفت: امسال با وجود خشکسالی ها و تغییرات اقلیمی، میزان خرید تضمینی گندم در کشور از مرز 10 میلیون تن گذشت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: برآورد ها حاکی از آن است که با 11 تا 11.5 میلیون تن خرید تضمینی گندم، سال آینده از واردات بی نیاز شویم.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: مجموع 10 هزار و 326 میلیارد تومان مطالبه گندم خریداری شده از کشاورزان استان توسط دولت در سال زراعی 1402-1401 پرداخت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۲:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ای استانداری قزوین از پرداخت کامل مطالبات گندمکاران این استان خبر داد.
ملیت   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۱:۲۴   + ۴۵ سایت دیگر  
امسال 156 هزار میلیارد تومان برای گندمکاران کشور پرداخت شد در حالی که در بودجه 104 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۷    
100 درصدی مطالبات گندمکاران بخش رخ تربت حیدریه پرداخت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۸:۳۷    
سمنان- ایرنا- تاکید نماینده ولی فقیه در استان بر نظارت بر نمایشگاه های کتاب، دستور راه اندازی اتاق تعامل نخبگان در حوزه های مختلف از سوی استاندار، سلامت حال پنج قلاده یوزپلنگ در پارک ملی توران، و پرداخت 100 درصدی مطالبات گندمکاران از سوی دولت ...
فودنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۲۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: استمرار و پایداری تولید نیازمند برنامه مدون و جامع است تا امنیت غذایی محقق شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مطالبات گندمکاران بردسکنی کامل پرداخت شد.