شنبه ۰۳ آبانساعت ۱۰:۳۵Oct 2020 24

جدیدترین‌های «تعهدات ارزی»

کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۹    
به گزارش کردپرس مهدی علیزاده برمی با اشاره به مهمترین مشکلاتی که امروز صادرکنندگان با آن مواجهند، اظهار کرد: امروز شیوه نامناسبی که برای رفع تعهدات ارزی در نظر گرفته شده معضل اصلی بخش صادرات است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۶    
رئیس اداره تعزیرات حکومتی کاشان از رسیدگی به 24 فقره پرونده ملی در بخش قاچاق کالا و ارز که 10 فقره آن پرونده های عدم ایفای تعهدات ارزی بود در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: رسیدگی و بررسی تعهدات ارزی صادرکنندگان استان به کشورهای عراق و افغانستان از طریق کمیته ارزی سازمان صمت استان خوزستان در حال پیگیری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- نایب رئیس اتاق بازرگانی تبریز، رفع تعهدات ارزی را یکی از مهم ترین دغدغه صادرکنندگان دانست و بر لزوم توجه دولت و بانک مرکزی به مشکلات این افراد تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۱    
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به صادرات 23میلیون دلاری استان در سال جاری گفت: 31 واحد صادراتی تعهدات ارزی خود را انجام دادند و 34 مورد دیگر در دست اقدام دارند که مبلغ آن در حدود 100 هزار دلار برآورد شده و حداکثر تا 10 آبان ماه به آن ها فرصت داده شده ...
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون اداره آمار و تعهدات بانک مرکزی معتقد است که منفی شدن تراز تجاری کشور (اعم از نفتی و غیرنفتی) به طور طبیعی، موجب تشدید فشار بر بازار ارز و در نتیجه افزایش نرخ ارز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به تاکید دولت و بانک مرکزی برای بازگشت تعهدات ارزی گفت: فعالان اقتصادی استان به این قانون تمکین کرده و در این راستا شتاب کنند.
اقتصاد آنلاین / مجمع واردات   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
اگرچه قرار بود امروز از 39 صادرکننده برتر تقدیر به عمل آید اما به دلیل مخالفت ستاد ملی مبارزه با کرونا، این مراسم لغو شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۴۵    
صادرکنندگان در دو سال اخیر 27 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات یعنی رقمی معادل سه برابر کل صادرات نفتی ایران در سال 98 را به وسیله کارت های بازرگانی اجاره ای به جیب زده اند.
رئیس کمیسون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امروز نیازمند تغییر در سیاست های بانک مرکزی هستیم، گفت: حمایت از صادرکنندگان خوشنام و نحوه تسویه تعهدات ارزی باید مورد توجه دولت قرار گیرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - در حالی صادرات غیر نفتی بهترین گزینه برای پوشش کاهش درآمدهای نفتی کشور است که مدت هاست صادرگنندگان در این بخش با مشکلات و موانع بسیاری در فعالیت های خود روبرو شده اند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، اعلام کرد: فردا و مصادف با روز ملی صادرات و از صادرکنندگانی که تعهدات ارزی حاصل از صادرات خود را به طور کامل ایفا کرده اند، طی مراسمی تقدیر می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
شرکت پتروشیمی امیرکبیر به دلیل ایفای تعهدات خود در بازگشت ارز به کشور توانست در میان 50 صادرکننده نمونه ای قرار بگیرد که از سوی رییس کل بانک مرکزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، گفت: سازمان توسعه تجارت ایران از صادرکنندگانی که تعهدات ارزی حاصل از صادرات خود را به طور کامل ایفا کرده اند، طی مراسمی تقدیر می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۷    
گروه استان ها- معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: صادرکنندگان استان قزوین بیش از 80 درصد از تعهدات ارزی مربوط به سال های 97 تا 99 را انجام داده اند و تنها 4 درصد آنها هیچ ارزی را به بانک مرکزی تحویل نداده اند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۲۳   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به اینکه با وجود همه مشکلات و تحریم ها، پتروشیمی ها به تعهدهای خود در بازگشت ارز به کشور عمل کرده اند، گفت: پتروشیمی ها بیش از 50 درصد ارز سامانه نیما را تأمین می کنند. ...
فراز نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۶    
فرازنیوز : مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران از آمادگی این بانک جهت کمک به صادر کنندگان کشور در ایفای تعهدات ارزی خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اصلاح شیوه تخصیص ارز نیمایی برای اجرای تعهدات ارزی را یکی از اقدامات موثر در ساماندهی بازار ارز دانست.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در نود و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با اشاره به انتشار گزارش میزان رفع تعهدات ارزی حاصل از صادرات از سوی بانک مرکزی از بازگشت 90 درصد ارز صادراتی کارت های بازرگانی صادر شده در سال 98 در اتاق اصفهان خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۳۰   + ۴۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مدیر عامل بانک توسعه صادرات در مجمع این بانک اعلام کرد بانک توسعه صادرات فاقد مشتریان دارای تعهد ارزی ایفا نشده وارداتی بالای 30 درصد است ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: منتظر هستیم دستگاه قضایی با افرادی که ارزهای دولتی و نیمایی را گرفته اند و کالایی را وارد نکرده اند یا کالا را وارد کرده اند و به چند برابر قیمت به مردم فروخته اند برخورد کند.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران از آمادگی این بانک جهت کمک به صادر کنندگان کشور در ایفای تعهدات ارزی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۲۸   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات شهر تهران گفت: در 6 ماهه ابتدای سال جاری حدود 758 فقره پرونده ارزی تحت عنوان عدم انجام تعهدات ارزی در سازمان تعزیرات تشکیل شده است.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۸   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش معدن نامه ؛ در این مراسم که روز شنبه 12 مهرماه در محل برگزاری همایش های بانک مرکزی با حضور 50 صادرکنندۀ نمونه برگزار شد، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_آیین تقدیر از صادرکنندگان عرصه بازگشت ارز به کشور به دلیل انجام تعهدات ارزی و کمک به رشد و توسعه صادرات غیرنفتی در کشور با حضور 50 صادرکننده نمونه کشور برگزار شد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت از استرداد 15 روزه مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگانی که تعهد ارزی خود را ایفا کرده اند، خبر داد و گفت: این حکم در مورد صادرکنندگانی که نسبت به ایفای درصدی از تعهدات ارزی خود اقدام کنند، متناسب با همان میزان اجرا می شود.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی آخرین اقدامات این بانک درخصوص تأمین نزدیک به 5.3 میلیارد دلار ارزِ کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی در شش ماهه ابتدایی سال جاری را تشریح کرد. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون امور بازرگانی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری گفت: از زمان الزام دولت به رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان، کارتهای بازرگانی 10 صادرکننده غیرتولیدی استان به حالت تعلیق درآمده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۱۸   + ۸۵ سایت دیگر  
مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی گفت: آماری که ما در بانک مرکزی اعلام می کنیم، آمار محقق شده و مربوط به تأمین ارز است. تأکید می کنم تأمین ارز به معنای عددی است که محقق شده و ریال آن از واردکننده دریافت و در مقابل، ارز آن نیز به واردکننده پرداخت شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی گفت: تاکنون پنج و سه دهم میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی تأمین ارز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۲۲   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی گفت: تاکنون پنج و سه دهم میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی تأمین ارز شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی گفت: کاهش سرعت انتقال دلاری باعث افزایش قیمت کالاهای اساسی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل تعهدات ارزی بانک مرکزی گفت: هدف دولت از ارائه ارز دولتی کمک به معیشت مردم است اما محدودیت های ارزی داریم و سرعت انتقال دلار کاهش پیدا کرده است.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شرکت پتروشیمی امیرکبیر به دلیل ایفای تعهدات خود در بازگشت ارز به کشور توانست در میان 50 صادرکننده نمونه ای قرار بگیرد که از سوی رییس کل بانک مرکزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
اقتصاد ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
پتروشیمی جم به عنوان یکی از منتخبین برتر با ایفای تعهدات ارزی در دو سال اخیر و بازگرداندن منابع ارزی حاصل از صادرات به چرخه رسمی اقتصادی کشور مفتخر به دریافت لوح تقدیر از سوی رئیس کل بانک مرکزی شد. ...
آیین تقدیر از صادرکنندگان عرصه بازگشت ارز به کشور با حضور 50 صادر کننده برگزار و از فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان تقدیر شد.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار زنجان گفت: ارزش هر تُن کالای صادراتی این استان 1725 دلار بوده که بیش از 6 برابر متوسط کشوری است و ارزش هر تُن کالای وارداتی نیز 800 دلار و به میزان نصف کشور است.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۰   + ۷۸ سایت دیگر  
شرکت پتروشیمی امیرکبیر به دلیل ایفای تعهدات خود در بازگشت ارز به کشور توانست در میان 50 صادرکننده نمونه ای قرار بگیرد که از سوی رییس کل بانک مرکزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از تعیین تکلیف تعهد ارزی صادرکنندگان با ورود موقت خبر داد. *** تعیین تکلیف تعهد ارزی صادرکنندگان به گزارش خبرگزاری صنایع ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۵    
گروه استان ها رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تمام صادرکنندگان از 22 اردیبهشت ماه سال 97 تا به امروز تعهدات ارزی دارند.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۴۹   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیر عامل بانک توسعه صادرات گفت : تنها 2٫34 درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از جمله بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد در سیستم بانکی است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۱۳   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات، در ماه های نخست امسال به یکی از چالش های تجارت در کشور تبدیل شد و نهادهای دولتی مربوطه از جمله سازمان توسعه تجارت ایران و بانک مرکزی مدت زمانی را برای پرداخت ارزهای صادراتی مشخص کردند تا تجار نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود ...
مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان گفت: شرکت پالایش نفت لاوان با حضور در جمع 50 شرکت صادر کننده برتر کشور موفق به دریافت لوح تقدیر در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه عرصه بازگشت ارز به کشور از طرف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شد. ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: تعداد صادرکنندگانی که تا پایان مرداد ماه امسال 100 درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده اند 2286 نفر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از زمان الزام دولت به رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان، کارتهای بازرگانی حدود 200 صادرکننده در استان به حالت تعلیق درآمد که از این تعداد تا پایان شهریور ماه امسال 30 صادرکننده موفق به رفع تعلیق کارت بازرگانی خود شدند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اصفهان درخصوص تقدیر بانک مرکزی از این شرکت فولادساز به جهت بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور گفت: شرکت فولادمبارکه اصفهان تعهدات ارزی خود بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی تا پایان موعد مقرر یعنی 30 اردیبهشت 99 به صورت 100درصدی انجام داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، از رفع کامل تعهدات ارزی بیش از 2 هزار صادرکننده تا 7 مهرماه امسال خبر داد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - رئیس کل بانک مرکزی در یک پست اینستاگرامی تاکید کرد که میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات در کشور بیشتر شده است.
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۹:۰۴   + ۳۹ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه شخصی خود از بازگرداندن ارز ناشی از صادرات، از صادر کنندگان تشکر کرد.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۳۲   + ۵۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اینکه صادرکنندگان 8 میلیارد دلار از تعهدات ارزی ایفا نشده خود را به چرخه اقتصاد کشور آورده اند، نوشت: بانک مرکزی با تمرکز بر تأمین کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه موردنیاز واحدهای تولیدی ...