جمعه ۱۲ خردادساعت ۱۳:۱۳Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تعهدات ارزی»

پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حاشیه های عملکرد ترکی در صندوق بازنشستگی کشوری و تاثیر آن در شرکت های زیرمجموعه ادامه دارد. به گزارش پیام فوری طبق بررسی های انجام شده صورت های مالی شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران به دلیل عدم شفافیت و ابهام در خصوص عدم رفع تعهدات ارزی به مبلغ دویست میلیون یورو و عدم حل و فصل پرونده های حقوقی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
دوره تخصصی کاربردی دعاوی گمرکی، تخلفات، قاچاق و تعهدات ارزی به همت اداره آموزش و پژوهش مرکز وکلای قوه قضائیه برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی گفت: صادرات کالا های یارانه ای به کشور های همسایه بدون پرداخت مابه التفاوت و ایفای تعهدات ارزی خلاف قانون است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۱   + ۵۱ سایت دیگر  
سرپرست دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی، صادرات کالاهای یارانه ای به کشورهای همسایه را خلاف قانون و رانت جویی دانست و بر ضرورت ایفای تعهدات ارزی و پرداخت مابه التفاوت یارانه دولتی تخم مرغ و پولت تخمگذار صادر شده توسط اتحادیه ها، طبق مفاد تفاهم نامه و دستورالعمل تکمیلی تاکید کرد. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
علت زیان ده شدن شرکت فزرین در یک گزارش شفافیت از زبان مدیرعامل شرکت تشریح شد. به گزارش صدای بورس ، فروش ارز در شرکت زرین معدن آسیا در اواخر سال 1401 و وفق مقررات بانک مرکزی و در راستای رفع تعهدات ارزی بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۳:۵۳    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: برنامه ریزی هایی برای تسهیل صدور کارت بازرگانی و تعهدات ارزی صورت گرفته و یا در حال پیگیری است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، بانک مرکزی در بخشنامه ای صورتجلسه کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن، متقاضیان واردات موقت برای پردازش واحدهای تولیدی صادرکننده و از محل ارز حاصل از صادرات خود ...
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مهلت 9 ماهه رفع تعهد ارزی در شرایط جهش نرخ ارز در بازار آزاد یکی از زمینه های سودجویی واردکنندگان محسوب شده که بایستی اصلاحات لازم در این خصوص با توجه به تصمیات کمیته ارزی، عملیاتی شود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۰:۱۹   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی و تعیین تکلیف مسائل مربوط به تعهدات ارزی و مطالبات باشگاه پرسپولیس خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تفکر و زمینه صادرات در استان کرمان از قدیم بوده اما شرایط را فراهم نکردیم و اقلام صادراتی استان از کمرگات دیگر صادر می شود. پسته ما به دلایل مختلف از جمله مسائل گمرکی، تعهدات ارزی و ... به نام ترکیه صادر می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
اعضای کارگروه کمیته حمایت از کسب وکار ضمن بررسی دلایل اجرایی نشدن مصوبات مربوط به رفع مشکلات پیله وران، فرصت یک هفته ای برای ثبت اطلاعات گمرک در سامانه تجارت و نهایی شدن رفع تعهد ارزی در نظر گرفتند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
بازرس کل استان بوشهر گفت: احکام قطعی هشت متهم پرونده تخلف در تعهدات ارزی صادر کنندگان در استان بوشهر صادر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۹:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
بازرس کل استان بوشهر گفت: احکام قطعی هشت متهم پرونده تخلف در تعهدات ارزی صادرکنندگان در استان بوشهر صادر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین گفت: رفع تعهدات ارزی، پرداخت بموقع مطالبات ارزش افزوده و افزایش سقف تسهیلات بانکی از مهمترین مطالبات صادرکنندگان و تولیدکنندگان است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تحلیل و ارزیابی چرایی عدم تحقق برنامه های صادراتی مازندران مثنوی صد من نیاز دارد از موانع گمرکی، حمایت نشدن، بی انگیزگی تجار و و صادرکنندگان برای تجارت گرفته تا نوسانات ارزی که همانند بختک بر سر تولید و تجارت سایه انداخته است و تعهدات ارزی و قوانین خلق الساعه نیز دست به دست دیگر عوامل و موانع داد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۳    
ایسنا/خراسان رضوی مشکلات ارزی سال های سال است که پایش را از روی گلوی صادرکنندگان و واردکنندگان برنمی دارد، به طوری که حل تعهدات ارزی به مهمترین دغدغه آنها طی چند سال اخیر که کشور با تحریم ها و نوسانات نرخ ارز مواجه بوده تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۹:۱۶    
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس، گفت: شرکت تجاری متخلف به علت عدم ایفای تعهدات ارزی به تعلیق کارت بازرگانی و استرداد ارز دریافتی محکوم شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۱۶    
گرگان- صفوی، مدیرعامل شرکت راد اترک گلستان با انتقاد از چالش های رفع تعهدات ارزی برای بازرگانان، گفت: دولت رقابت ناسالمی با بخش خصوصی در پیش گرفته است.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۹   + ۳۹ سایت دیگر  
در خبر بشکلی مبهم اشاره می شود که با تلاش پاسدارن گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه استان یزد، مجموعه بزرگ چادرملو استان که سهم بالایی در صادرات دارد، بیش از 92 درصد از تعهدات ارزی خود به مبلغ بیش از 560 میلیون دلار را انجام و این مبلغ به کشور بازگشت ...
صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۶:۲۴    
عضو هیات مدیره شرکت سوله استرآباد، مشکلات و چالش های واحدهای تولیدی و صنعتی در حوزه صادرات را تشریح کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
اکو ایران : به باور تولیدکنندگان و صادرکنندگان پسته آنچه منجر به افت صادرات در سال های اخیر شده است، سیاست رفع تعهدات ارزی است که از دولت روحانی آغاز شد و در دولت رئیسی با قدرت ادامه یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۸:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به پیگیری رفع تعهدات ارزی گفت: بر اساس آمار در این رابطه شش هزار پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شده است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۱:۳۱    
پیام فوری در توییتر نوشت،بر اساس اطلاعات واصله از سازمان توسعه تجارت،مدیریت شرکت بازرگانی صنایع شیر ایران این شرکت را درحالی با بحران بدهی و عدم رفع تعهدات ارزی به میزان 200 میلیون یورو روبرو کرده است که کشور در شدیدترین تنگنای ارزی قرار دارد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سامانه جامع تجارت تا پایان تاریخ 23 اسفندماه سال 1401 میزان تعهدات ارزی این شرکت که سررسید آن ها به وقوع پیوسته، میزان 719 میلیون یورو و میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات این شرکت نیز 345 میلیون یورو معادل 48 درصد بوده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در همایش مدیران سراسر کشور: آثار تورمی تمام تصمیمات دولت باید در کمیته ویژه ای بررسی شود جلوی هر گونه تصمیم تورم زا در کشور باید گرفته شود ماموریت ویژه ای به سازمان برنامه و بودجه برای بررسی مجدد بودجه 1402 از نظر آثار تورمی ابلاغ شده است
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
محدودیت های صادراتی، تعهدات ارزی و نقل و انتقالات پولی منجر به این شد که سال گذشته وضعیت صادرات زعفران رضایت بخش نباشد و در مقابل بازار قاچاق زعفران رونق بگیرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: سال گذشته تعهدات ارزی باعث شد بسیاری از صادرکنندگان واقعی تمایلی به ادامه کار از خود نشان ندهند از این رو باید سیاستی ایجاد شود که رشد و توسعه تولید، افزایش صادرات را با خود به همراه بیاورد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۵۰    
یک فعال اقتصادی گفت: دولت می تواند با تأسیس بانک عامل در اوراسیا و رفع تعهدات ارزی مشکلات نقل و انتقال های ارزی را به حداقل برساند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، با افزایش سقف تعهدات ارزی شرکت صرافی بانک کشاورزی، این شرکت می تواند سهم بیشتری از بازار تراکنش های ارزی را به خود اختصاص دهد و این امر، تاثیر به سزایی در بهبود و تقویت بسته خدمات ریالی و ارزی بانک کشاورزی برای مشتریان خواهد داشت. ...
معدن24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
معدن24:رئیس انجمن سنگ آهن ایران با انتقاد از سیاست های حوزه ارزی کشورگفت: تعادل در کفه ترازو زنجیره فولاد متاسفانه برهم خورده و تولیدکنندگان بالادستی و پایین دست زنجیره شرایط سختی را تجربه می کنند زیرا که در سایه برخی تصمیمات دولت قدرت صادرکنندگان کاهش یافته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی ضمن اشاره به افتتاح مرکز مبادله ارز و طلا گفت: علاوه بر مدیریت مصارف خدماتی کشور در مورد درگاه تامین ارز مورد نیاز، حواله های واردات کالا به کشور در این مرکز تامین می شود.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در نشست با مقامات عالی وزارتی دولت سیزدهم و فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران نسبت به اهمیت حذف تعهدات ارزی و اقدام مشترک دولت و بخش خصوصی در زمینه توسعه هدفمند صادرات محصولات و فرآورده های کشاورزی تاکید کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
در ماده 17 قانون گذرنامه تصریح شده است: دولت می تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهکاران قطعی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسنادو متخلفین از انجام تعهدات ارزی طبق ضوابط و مقرراتی که در آیین نامه تعیین می شود جلوگیری کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در توئیتی از مصوبات حمایتی برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان در بررسی بودجه خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از جریمه 20 میلیارد تومانی یک شرکت بازرگانی در استان برای اجرا نکردن تعهدات ارزی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از جریمه 204 میلیارد ریالی یک شرکت برای اجرا نکردن تعهدات ارزی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: صادرات فرش در ایران به واسطه تحریم ها، تعهدات ارزی که از تجار گرفته می شود و برگشت پولی که ندارد چندان قابل توجه نیست و بالطبع، در خراسان جنوبی هم چشمگیر نیست.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
این سوال مطرح است چنانچه ایران بخواهد برای نیل به اهداف خود در قرارداد پنج ساله اخیر و صیانت از منافع مردم به حقوق بین الملل متوسل شود ،بدلیل عدم عمل طرف مقابل می تواند قرارداد را فسخ و از ادامه تحمیل هزینه به کشور جلوگیری نماید
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
جوانمرد قصاب گفت تعهدات ارزی از این پس با نرخ توافقی پاس خواهد شد .
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۷:۲۳   + ۳۳ سایت دیگر  
مشاور اقتصادی نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان، از ایجاد هماهنگی با بانک مرکزی در جهت ارائه تسهیلات جدید در رفع تعهد ارزی صادر کنندگان کالای ایرانی به افغانستان خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
اخیراً دولت برای تسهیل تعهدات ارزی صادرکنندگان اجازه واردات شمش طلا به آن ها داده است؛ موضوعی که صادرکنندگان بجد منتقد آن هستند و عنوان می کنند که این کار در بسیاری از کشورها مصداق بارز پولشویی محسوب می شود و حتی می تواند امنیت جانی آن ها را به خطر بیندازد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گفته مدیر کل تعزیرات حکومتی گیلان با تلاش های بازرسان سازمان تعزیرات 63 پرونده در این بخش تشکیل شد که از این تعداد 54 مورد مختومه و برای 9 نفر محکومیت صادر شد که میزان جرائم صادر شده برای این افراد نیز 169 میلیارد و 441 میلیون ریال بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۰۰    
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به مازاد عرضه، رفع تعهدات ارزی باید حذف شود تا صادرکننده بتواند به صادرات ادامه دهد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۰:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
فلاح میری با بیان اینکه کالای فاسد شده ای در انبارها رویت نگردید، گفت: پیش از این، 10 درصد کالای تجار تا پایان پرداخت تعهدات ارزی در انبارها نگهداری می شد که با اتصال به این سامانه، همین مقدار نیز کالای رسوبی نخواهیم داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
در نشست کمیته حمایت از کسب وکار تصریح شد صادرکنندگانی که در مهلت قانونی، تعهدات ارزی خود را ایفا می کنند، طبق ضرایب مشخص، مشمول معافیت مالیاتی می شوند.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۴۲   + ۵۳ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت گفت: برگشت ارز حاصل از صادرات یکی از دغدغه های صادرکنندگان است که رفع این مشکل از طریق واردات شمش طلا برای صادرکنندگان محصولات غیرخام و نیمه خام در دولت در دستور کار دولت است.
فودنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مهندس روشنعلی یکتا عضو هیات رییسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه، تاجر و بازرگان ایرانی فعال در بازار اوراسیا که بیش از دو دهه در اغلب کشورهای حوزه cis و اوراسیا به ویژه روسیه مشغول به فعالیت بوده در گفتگویی به فرصت ها و چالش های تجارت با اوراسیا علی الخصوص فدراسیون روسیه، می پردازد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رفع تعهدات ارزی صنایع کوچک روان تر و زمان بیشتری به آن اختصاص یابد و اجبار به نیما بودنش کاهش پیدا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۹:۲۱    
رئیس کمیسیون صنعت، معدن و تجارت مجلس شورای اسلامی پیشنهاد مشخص خود برای تولید و صنعت در حوزه ارز تثبیت رویه فعلی برای صنایع بزرگ و مادر دانست و گفت: ولی در مورد صنایع کوچک باید روند رفع تعهدات ارزی روان شود و اجبار به نیما بودنش کاهش یابد، تا گردش ارز و ریال این واحدها تسهیل شود.