دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۲۰:۲۱Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تعهدات ارزی»

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با سوریه گفت:تلاشهایی برای اعطای برخی از مشوق ها داشته ایم و امیدواریم به زودی این مشوق ها اعلام شود؛نمونه آن می تواند کاهش سقف تعهدات ارزی با سوریه باشد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۷:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از خبرآنلاین، علیرضا رزم حسینی در نشست با فعالان اقتصادی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین، تسهیل فرآیندها و روان سازی مسیر صادرات و واردات را از اولویت های وزارت صنعت دانست و افزود: روان سازی صادرات و واردات با تعاملی که با بانک مرکزی داریم در حال انجام است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۲۱    
ایسنا/زنجان مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با تلاش های انجام شده، تا حدی مشکلات ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان از محل ورود موقت حل شده و تا پایان امسال کاملاً رفع خواهد شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
احسان قمری شامگاه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان زنجان بابیان اینکه ایفای تعهدات ارزی که روند نزولی داشت برطرف و در زمان حاضر 67 درصد تعهدات ارزی صادرکنندگان ایفا شده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، با تأکید بر لزوم برنامه ریزی و اطلاع رسانی جامع به صادرکنندگان جهت ایفای تعهدات ارزی در روزهای پایانی سال ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت گفت: از 22 فروردین 97 که تعهدات ارزی برقرار شد تا پایان دی ماه حدود 57 میلیارد یورو ارز باید به کشور باز می گشت که 41 میلیارد یورو بازگشته است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از 22 فروردین 1397 که تعهدات ارزی برقرار شد تا پایان دی ماه امسال، 57 میلیارد یورو ارز باید وارد کشور می شد که از این میزان 41 میلیارد یورو ارز به کشور بازگشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: واحد ارزی بانک صادرات از یک شرکت در استان به علت رعایت نکردن تعهدات ارزی شکایت کرده است.
زادبوم گفت: بیش از 50 درصد از رفع تعهدات ارزی مربوط به صادرکنندگان استان تهران است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۱:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
میزان تعهدات ارزی صادرکنندگان تا پایان دی ماه سال جاری 59.9 میلیارد یورو است. ( منبع )
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۷:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به حفظ ارز 4200 تومانی در شش ماهه اول سال 1400، گفت: دولت طبق نظر مجلس الزامات حذف ارز ترجیحی را طی 6 ماه فراهم می کند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت گفت: تا پایان آذرماه، 58 میلیارد یورو تعهد ارزی صورت گرفته که 40 میلیارد یورو از آن ایفا شده است که از این رقم 36 میلیارد یورو از سوی تولیدکنندگانی که صادرات هم انجام می دهند، محقق شد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۴   + ۳۳ سایت دیگر  
معاون فنی و امور گمرکی ایران گفت: 6 مصوبه بسیار مهم در خصوص تلورانس ارزش، وزن، کالاهای متروکه، کالاهای ممنوعه و ترانزیت خارجی با هدف تسریع و تسهیل تجارت تصویب شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس از برگرداندن 500 هزار یورو به بیت المال به علت بی توجهی به تعهدات ارزی یک شرکت بازرگانی در شیراز خبر داد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
نقدینه - یک کارشناس امور اقتصادی با اشاره به اینکه بانک مرکزی باید براساس اختیارات خود رفتار کند و کوتاه نیاید، گفت: در اینصورت اعتماد بالا می رود و خواسته ها عملیاتی خواهد شد. ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۷    
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تسریع روند ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان از رفع تعلیق بیش از 1200 کارت بازرگانی خبرداد.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: طی 10 ماهه اول سال جاری 24 فقره پرونده تخلف عدم اجرای تعهدات ارزی به ارزش یک هزار و 279 میلیارد ریال برای شرکت های متخلف تشکیل شد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
احسان قمری در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: امید می رود تا پایان سال تمامی صادرکنندگانی که کارت بازرگانی آنان تعلیق شده با ایفای تعهدات ارزی کارت های خود را از تعلیق خارج کنند. وی اظهارداشت: کمیته پایش رفتار تجاری از شهریور ماه سال جاری تاکنون دو هزار و 500 کارت بازرگانی را تعلیق کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۲۱   + ۴۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به تسریع روند ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان، بیش از یک هزار و 200 کارت بازرگانی رفع تعلیق شده است.
برترین ها / جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۹   + ۹۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: وزیر صمت گفت: علیرغم اجرای طرح های مختلف همچون قرعه کشی برای عرضه خودرو، باز در همین شرایط نیز حدود 50 درصد خودروهای فروش رفته گارانتی شان باطل شده و صرفاً در برخی انبارها نگهداری می شوند تا با افزایش کاذب قیمت ها به حفظ سرمایه عده ای کمک کند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۸:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ضمن اشاره به روند مثبت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان گفت: وزارت صمت کارت بازرگانی هیچ تولیدکننده ای را حتی برای یک روز هم تعلیق نکرده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: به ابتکار سازمان توسعه تجارت ایران، به عنوان مسئول کمیته اقدام ارزی، جلسات کارشناسی متعدد با کلیه متولیان تجارت خارجی کشور برگزار و طبق آن نسبت به تدوین فرایند رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان به مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقدام شد.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ت عزیرات حکومتی استان فارس از صدور حکم محکومیت یک شرکت بازرگانی در شیراز خبر داد. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس با اشاره به احضار مدیرعامل این شرکت به تعزیرات حکومتی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: معبر پیله وری میرجاوه بعد از پنج ماه تعطیلی بازگشایی شد و از این پس پیله وران با استفاده از شرایط جدید و کارت های پیله وری اقدام به صادرات و واردات کالا بدون تعهدات ارزی می کنند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نائب رئیس فدراسیون واردات، با اشاره به اینکه علی رغم وعده بانک مرکزی، هنوز مطالبات واردکنندگان تجهیزات پزشکی پرداخت نشده است، گفت: منابع مصرفی یک میلیارد و سیصد میلیون دلار ارز ترجیحی شناسایی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۶:۳۳   + ۲۵ سایت دیگر  
نائب رئیس فدراسیون واردات، با اشاره به اینکه علی رغم وعده بانک مرکزی، هنوز مطالبات واردکنندگان تجهیزات پزشکی پرداخت نشده است، گفت: منابع مصرفی یک میلیارد و سیصد میلیون دلار ارز ترجیحی شناسایی شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شریعتی مقدم، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران خواستار تعدیل نرخ های پایه صادراتی به ویژه در مورد محصولات کشاورزی شد و تاکید کرد: بی توجهی به تعدیل نرخ پایه صادراتی از سال 97 به بعد که موضوع تعهدات ارزی مطرح شد، صادرکنندگان را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
صانعی گفت: از بانک مرکزی تقاضا داریم تا بازه زمانی درخواست تا رفع تعهدات ارزی را افزایش دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۱    
رئیس کل سازمان توسعه تجارت: استان یزد رتبه هفتم را در تعداد صادرکننده و رتبه سیزدهم را از نظر تعهدات ارزی دارد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: 40 میلیارد یورو از تعهدات ارزی صادرکنندگانی که از 22 فروردین 1397 تا 30 آذر سال جاری صادرات داشته اند، به کشور بازگشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۹:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت گفت: تا 30 آذر ماه میزان تعهدات ارزی صادرکنندگان 58 میلیارد یورو بوده که از این میزان 40 میلیارد یورو به کشور بازگشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: واحد ارزی بانک کشاورزی از یک شرکت در استان به علت رعایت نکردن تعهدات ارزی شکایت کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: میزان صادرات مشمول رفع تعهدات ارزی از 22 فروردین 97 تا پایان مردادماه سال جاری، 64 میلیارد یورو بوده که با احتساب مهلت چهارماه ه برای رفع تعهدات ارزی میزان تعهدات ارزی تا پایان آذرماه سال جاری بیش از 58 میلیارد یورو بود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چهل و پنجمین جلسه ی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان غربی با دستور جلسات بررسی مشکلات پیمانکاران عمرانی در خصوص اسناد خزانه، مشکلات تعهدات ارزی فعالان اقتصادی استان ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان با بیان اینکه براساس قانون صادرکنندگان به هر شکلی از معافیت مالیاتی برخوردار هستند گفت: با این وجود عمل به تعهدات ارزی شرط بهره مندی صادرکنندگان از معافیت مالیاتی شده است.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کارت بازرگانی 700صادرکننده که به تعهدات ارزی بعد از سال98 خود عمل کردند، رفع تعلیق شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۶   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به برگزاری بیست جلسه کمیته اقدام ارزی و سیزده نشست کارگروه پایش رفتار تجاری ضمن رصد مشکلات فراروی صادرکنندگان در زمینه های ایفای تعهدات ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات اظهار داشت ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت از رفع تعلیق هزار کارت بازرگانی خبر داد. *** رفع تعلیق هزار کارت بازرگانی به گزارش خبرگزاری صنایع ، حمید زادبوم در جلسه مشترک کارگروه اقدام ارزی و کمیته پایش رفتار تجاری ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به تعلیق برخی از کارتهای بازرگانی استان به دلیل پرداخت نکردن تعهدات ارزی گفت: بازرگانان با پرداخت 30 درصد از تعهد خود می توانند از تعلیق خارج شده و به فعالیت ادامه دهند.
موج رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تجارت و روابط خارجی اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: مشکل تعهدات ارزی صادرکنندگان حل شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: شرکت های صادراتی استان کرمان از تیرماه امسال به دلیل تعلیق کارت های بازرگانی در بحث تعهدات ارزی دچار چالش شدند و در حال حاضر 79 شرکت تعلیق است و 124 مورد رفع تعلیق شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در مراسم بیست و چهارمین روز ملی صادرات بیان کرد: اقدامی خوبی که در دولت صورت گرفت این بود که فعالیت های بخش تجارت کشور در وزارت صمت بازنگری شد و وزارت صمت نگاه مجلس را در تصمیمات تجاری وارد کرد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
ساعت24-وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی صادرات از ثبت 10 میلیارد و 300 میلیون دلار پرونده در سامانه جامع تجارت پس از ابلاغیه های جدید صادراتی خبر داد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام شاتا، حمید زادبوم در در بیست و چهارمین مراسم سالروز ملی صادرات، رزش افزوده بیشتر را معیار انتخاب کالا های صادراتی دانست و گفت : از اینکه بعد از 23 سال مراسم بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات توسط اتاق بازرگانی، صنایع ...
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - رئیس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان، نبود زیرساخت های حمل ونقل و نوسانات ارزی در کنار سازوکار تعریف شده برای رفع تعهدات ارزی را مهم ترین موانع در برابر تجارت با کشورهای CIS به ویژه تاجیکستان عنوان کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۳   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون وزیر صمت از ابلاغ مصوبه تکمیلی 177 دولت برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان خبر میدهد و می گوید بحث رفع تعهد ارزی صادرکنندگان از سال 97 با صدور بخشنامه های مختلف دچار فراز و فرودهایی شده بود اما از آبان ماه با مصوبه 177 دولت آرامش نسبی به این بخش بازگشت ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری، حمید زادبوم امروز در بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه در زمان حضور رزم حسینی در وزارت صنعت بر دو محور استوار شد ...
محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه گلوگاه اصلی کشور در بخش صادرات، بانک مرکزی است، گفت: تعیین تکلیف تعهدات ارزی با روش منطقی همزمان با تسهیل امور منطبق برواقعیات اقتصادی باید انجام شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۰:۴۵    
اصفهان - خبرنگار کیهان: رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: بیش از 90 درصد تعهدات ارزی حاصل از صادرات توسط فعالان اقتصادی در استان به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است. ...