چهارشنبه ۰۸ آذرساعت ۰۸:۱۶Nov 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقلام دارویی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: انشالله در چند روز آینده از طریق مرز رفح که به تازگی باز شده است، اقلام مورد نیاز کادر درمانی را به غزه ارسال خواهیم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه فیمابین استانداری هرمزگان، معاونت غذا و دارو (نماینده دانشگاه علوم پزشکی) و یک سرمایه گذار (شرکت بهداشت و درمان پاسارگاد) جهت تولید سرم، آنتی بیوتیک و سایر اقلام دارویی به امضا رسید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۳:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بیش از 1820 قلم دارو و کالای سلامت محور غیرمجاز و قاچاق در شیراز کشف شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : کمبود برخی اقلام دارویی و شیرخشک در جامعه کاملا مشهود است؛ با تدبیر مسئولان نباید کار به اینجا کشیده می شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
در این طرح قرار بود قیمت اقلام دارویی به سمت واقعی شدن سوق یابد و در عوض شرکت های بیمه یارانه دارویی را پوشش دهند تا میزان پرداختی از جیب بیمار افزایش نیابد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۴:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
احمد قویدل گفت: آمریکا سال ها است به طرز موذیانه ای در حالی که در سایت خزانه داری آمریکا عوام فریبانه اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی را از تحریم ها خارج نموده اما عملاً با تحریم بانک های اصلی کشور، تأمین دارو برای مردم ایران تحریم است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۷:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور تأکید کرد: سازمان غذا و دارو باید تصمیمات خود را برای تولید اقلام دارویی در داخل کشور عملی کند و اگر هم نیاز به واردات مواد اولیه است باید قبل از کمبود، طی یک برنامه مدون و منظم، سفارش تولید ماده اولیه را به شرکت ها ارائه دهد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۲:۴۹    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول گفت: متاسفانه سهمیه کامل داروهای بیماران پیوندی داده نمی شود، بنابراین این بیماران ناچار مجبور هستند برخی اقلام دارویی را کمتر مصرف کنند که این مسئله موجب می شود پیوند این بیماران دچار مشکل شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو با توجه به افزایش مصرف برخی از اقلام دارویی و پیشگیری از هرگونه اخلال در دسترسی بیماران به دارو و افزایش ذخایر راهبردی، برای واردات فوریتی 13 قلم دارو فراخوان داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۰۹:۳۸    
فتحی گفت: در انبار گمرک بندرعباس اقلام دارویی و غذایی نظیر برنج و چای وجود ندارد. در حال حاضر اقلام غذایی بسیار محدود در گمرک هستند به این ترتیب که شاید تعدادی نوشابه در انبار گمرک داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۰۸:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به کمبود دارو در این منطقه، گفت: همچنان در تامین برخی از داروهای بیماران پیوندی مشکل وجود دارد و سهمیه کامل این بیماران داده نمی شود، بنابراین به ناچار مجبورند برخی اقلام دارویی را کمتر مصرف کنند.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۱   + ۳۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از تداوم کمبود جدی شیرخشک و داور علیرغم قول مساعد مسئولان مربوطه در رفع این مشکل انتقاد کرد و گفت: 45 تا 46 درصد مواد اولیه یا موثره دارویی وارداتی است و چاره ای نداریم جز اینکه به سمت تولید مواد اولیه و موثره دارو و شیرخشک در کشور گام برداریم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
به تازگی اعلام شده در سال گذشته حدود 400 قلم کمبود دارو داشتیم و این کمبودها فقط محدود به کمبود آنتی بیوتیک ها نبود و اقلام دارویی بسیاری دچار کمبود شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شبکه بهداشت و درمان آمل از کشف اقلام دارویی قاچاق و غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرانیان عادت به مصرف خودسرانه دارو دارند و بیشترین مصرف کنندگان اقلام دارویی بوده، به خصوص افرادی که فقیر هستند امکان مراجعه به پزشک ندارند و بیشتر داروها را خودسرانه مصرف می کنند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
غزه- ایران پرس: بیمارستان های غزه در بحبوحه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی باریکه غزه، به اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی نیاز فوری و ضروری دارند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۹:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بحران کمبود دارو در ایران ادامه دارد اما وزیر بهداشت آمار دقیق و مشخصی از میزان کمبود اقلام دارویی در کشور نداده است.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
سالم خبر: مدیرعامل شرکت پخش رازی: برای بازگشت پخش رازی به جایگاه خود، با اصلاح فرایند خرید، اقلام با کیفیت تری را در سبد خرید و فروش قرار خواهیم داد
زنگ خطر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور گفت:پک بیمارستانی آماده انتقال به غزه است، چند روزه که هواپیمایی با حدود 70 تن اقلام دارویی آماده حرکت به سمت غزه است اما مجوز پرواز ندادند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۹:۰۱    
یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت، توزیع مکمل ها و تعریف مجدد فهرست اقلام دارویی در روستاها و مراکز محروم است، در همین راستا در سالهای گذشته برخی مکمل ها در خانه های بهداشت روستایی توزیع می شده و زنان باردار، زنان دارای کودک زیر 7 سال ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۷:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مصرف سِرم و برخی اقلام دارویی دیگر در سطح استان بالا است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
در بازرسی از یک اتوبوس بین شهری در شهرستان مرودشت، بیش از یک میلیارد و 700 میلیون ریال اقلام دارویی قاچاق کشف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه بهداشت کازرون گفت: 4 هزار و 144 قلم کالای دارویی غیرمجاز در بازرسی از عطاری ها و فروشگاه های عرضه مکمل های ورزشی این شهرستان کشف شد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کمبود برخی اقلام دارویی در مراکز خانه بهداشت مادوان، تل خسرو، اشرفی، دشت روم صدای شهروندان یاسوجی را در آورده است، در سالهای اخیر که دولت طرح جوانی جمعیت را در دستور کار قرار داده، برخی از کمبود اقلام دارویی مکمل ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اولین محموله کمک های بشردوستانه ایران به مردم غزه حاوی اقلام دارویی و غذا ارسال شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
افزایش ناگهانی قیمت داروهای سرطان ظرف مدت چند روز بسیاری از بیماران را شوکه کرده است. بیمارانی که می گویند قیمت اقلام دارویی مورد نیاز آنها در ماه های گذشته بارها افزایش داشته است و همچنان این افزایش قیمت ادامه دارد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۷:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی عصر قانون پیرحسین کولیوند، روز چهارشنبه در حاشیه تجمع کادر بهداشت و درمان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه، با اشاره به آمادگی امدادگران هلال احمر برای اعزام به غزه، گفت: یک فروند کشتی و هواپیما، آماده ارسال تجهیزات درمانی و دارویی به فلسطین اشغالی است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر از رایزنی برای ارسال اقلام امدادی و دارویی به غزه از طریق هوایی و دریایی خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بویژه در حمله به بیمارستان ها و مراکز درمانی، از آمادگی شرکت های داروسازی و تجهیزات پزشکی کشورمان جهت ارسال اقلام دارویی و تجهیزاتی به غزه خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۲۱:۰۶   + ۴۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با همتای ارمنستانی خود تاکید کرد در اسرع وقت کریدورهای مناسب برای ارسال آب، غذا و اقلام دارویی و پزشکی به مردم غزه ایجاد شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۸   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتایان ایرلندی و آفریقای جنوبی بر ضرورت ایجاد کریدورهای مناسب برای ارسال آب، غذا و اقلام دارویی و پزشکی به مردم غزه تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه خط اعتباری جدیدی برای تجهیزات پزشکی و اقلام دارویی و شیر خشک تخصیص یافته است، گفت: بانک ها باید در این حوزه به ما کمک کنند.
صدای نایین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۲۰:۲۴    
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نایین از اهدای 60 قلم دارو توسط خیرین داوطلب و مردم به این جمعیت خبر داد و گفت: این اقلام دارویی به مراکز خیریه اهدا شده است .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۲:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
سرپرست سازمان دامپزشکی کشور گفت: اکثر اقلام دارو و تجهیزات حوزه دامپزشکی در داخل کشور تولید می شود و حتی زمینه صادرات به کشورهای دیگر هم به وجود آمده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۰۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
بردسکن- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای تنظیم بازار و نیاز فوری شیرخشک در کشور، مجلس مجوز واردات 30 میلیون قوطی شیر خشک را داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۱۵:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید تفکر درمان فقط با دارو را از ذهن مردم دور کنیم زیرا اکنون در نسخه ایرانی ها بیش از 3 قلم دارو داریم که این عدد باید 1.6 باشد و تعداد اقلام دارویی نسخه های ایرانی 2 برابر استاندارد جهانی است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نیمی از سال 1402 گذشته است و بازار دارویی کشور همچنان ملتهب است، هشداری که مدت هاست از سوی دست اندرکاران صنعت دارو مطرح می شود و اکنون به طور ویژه در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد: چرا برخی از اقلام دارویی از لیست دارو های تحت پوشش بیمه درمان و تامین اجتماعی خارج شد؟
جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۳:۰۶    
شهروندان در مراکز درمانی کشور با مشکلاتی مانند کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه هستند، این مساله پروسه درمان را برای برخی بیماران و خانواده هایشان دشوراتر کرده است. به همین دلیل نهادهای مسئول در این حوزه باید برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: اقلام دارویی نسخه بیمار ایرانی، بیشتر از 2 برابر میانگین جهانی است.
استانها / کرمان خارایی گفت: مدارس شهرستان های جنوب کرمان، دچار کمبود نیروهای خدماتی و مربی پرورشی هستند. علاوه بر این و به ویژه در شهرستان قلعه گنج، کمبود معلم ابتدایی داریم.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بازار دارو به گفته برخی نمایندگان مجلس وضعیتی بحرانی را تجربه می کند و کمبود اقلام دارویی ماه های متوالی است که در رسانه های ایران خبرساز است. به جز این فدراسیون اقتصاد سلامت از غیراقتصادی بودن 80 درصد داروخانه های خصوصی خبر می دهد و مهاجرت پزشکان و پرستاران برخی از بیمارستان ها را با کمبود نیروی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
گزارش اخیر اتاق بازرگانی تهران نشان می دهد که سال 2022 حدود 226 کشور صادرات اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی را در اختیار داشتند که ایران با سهم 0.01 درصدی در جایگاه 83 قرار گرفته و همچنین در سال 1401 کل صادرات دارو و تجهیزات پزشکی از ایران 106 ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
جام جم آنلاین-زهره کریم زاده؛ بیماران خاص و سرطانی استان کرمانشاه نه تنها باید رنج سخت این بیماری را به جان بخرند بلکه باید با این جسم نحیف و بیماری که دارند برای تهیه داروهای کمیاب و تک نسخه ای سفر کنند و به استان های همجوار بروند و یا برای تهیه دارو با نرخ آزاد، هزینه گزافی را پرداخت کنند. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ضبط و جمع آوری بیش از 7 نوع اقلام دارویی ، واکسن به ارزش تقریبی بیش از یک صد میلیون تومان
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۲۹    
دنیای اقتصاد : تجارت اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت نقش مهمی در صنعت مراقبت های بهداشت جهانی ایفا می کند. تجارت دارو دسترسی به طیف وسیعی از داروها و درمان ها را در سراسر جهان تضمین کرده و در کنار اینکه به کشورها اجازه می دهد داروهای ضروری را وارد و از در دسترس بودن آن برای جامعه خود ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۰:۰۳   + ۶۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و هفته دفاع مقدس از آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان نیایش بازدید کرد. مخبر در این بازدید در بخش های مختلف این آسایشگاه حضور یافت و ضمن گفت وگو با جانبازان حاضر، مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد. ...