چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۱۷:۱۱Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس دیوان عدالت اداری»

ایرنا   ۲۳ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس دیوان عدالت اداری در نامه ای به همه مدیران دستگاه های اجرایی با اشاره به قانون جدید تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری درباره شرایط ثبت شکایت، گفت: اشخاص قبل از طرح شکایت در دیوان باید خواسته خود را به دستگاه مربوطه ارائه دهند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 از همان زمانی که اعلام شد مورد اعتراض کارگران قرار گرفت حالا رئیس دیوان عدالت اداری در صحبت با خبرگزاری ها از ابطلال نرخ حداقل دستمزد و حقوق کارگران در صورت مغایرت با قانون خبر داده است.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری از ابطال نرخ حداقل دستمزد و حقوق کارگران در صورت مغایرت با قانون خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
حکمت علی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به بحث رسیدگی این دیوان به شکایات کارگران درباره مصوبه مزدی شورای عالی کار در افزایش 27 و 21 درصد حداقل دستمزد در شرایط تورمی کنونی، نسبت به رسیدگی فوری به این پرونده وعده داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۲:۳۲    
رئیس دیوان عدالت اداری از ابطال نرخ حداقل دستمزد و حقوق کارگران در صورت مغایرت با قانون خبر داد. بر اساس قانون حداقل دستمزد در سال جدید برای کارگران 27 درصد افزایش یافته است.میزان حقوق کارگران در سال 1402 تغییر خواهد کرد؟
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
پس از تعیین نرخ حداقل دستمزد کارگران از سوی شورای عالی کار، شکایتی مبنی بر مغایرت قانونی این تصمیم به دیوان عدالت اداری صورت گرفت؛ حالا رئیس دیوان عدالت اداری از اعلام نهایی رای هیئت تخصصی به این شکایت در روزهای آینده خبر می دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پس از تعیین نرخ حداقل دستمزد کارگران از سوی شورای عالی کار، شکایتی مبنی بر مغایرت قانونی این تصمیم به دیوان عدالت اداری صورت گرفت؛ حالا رئیس دیوان عدالت اداری از اعلام نهایی رای هیئت تخصصی به این شکایت در روزهای آینده خبر می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به برگزاری بیش از 150 جلسه توسط 18 کارگروه تخصصی متشکل از کارشناسان دیوان عدالت اداری، دولت و مجلس در سال گذشته، گفت: در نتیجه برگزاری این جلسات و اتخاذ راهکارها و تمهیدات مقتضی، ورودی پرونده به دیوان عدالت اداری در سال گذشته 2.6 درصد کاهش داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال گذشته بیش از 2 هزار پرونده مرتبط با حوزه تولید در دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفت و آراء آنها صادر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: قانون ابزاری برای احقاق حق مردم است و تا حد امکان در شرایط مساوی برای اشخاص مختلف باید احکام واحد صادر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه شورای اداری استان گلستان از کارشکنی های قانونی و ضعف در حوزه مدیریتی برخی دستگاه های اجرایی و ادارات گلایه کرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار کرد: ضرورت دارد دستگاه های اجرایی در تصمیم گیری ها دقت کنند و محور فعالیت همه ی ما قانون باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، حجت الاسلام والمسلمین حکمت علی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری در چهارمین جلسه شورای اداری استان گلستان ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۲:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
گرگان- رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت که یکی از مهم ترین دلایل ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری به مقوله ابهام در فرآیند رسیدگی و ارائه خدمات به مردم است که باید شفاف تر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۲:۰۴    
رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه شورای اداری استان گلستان از کارشکنی های قانونی و ضعف در حوزه مدیریتی برخی دستگاه های اجرایی و ادارات گلایه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری در سفر خود به استان گلستان با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در این استان دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت : سامانه الکترونیکی ساعد یا رای صحیح در این دیوان به افراد برای طرح دعاوی قضایی خود در مسیر درست مشاوره می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۰:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: پس از ابلاغ و اجرایی شدن اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری تا پایان این ماه، مدت زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب دیوان عدالت اداری 4 تا 5 ماه کاهش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری کشور از کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب دیوان با اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری خبر داد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری در جریان سفر سه روزه خود به گلستان امروز در دیدار مردمی، درخواست های مراجعان را شنید و دستورهای لازم برای بررسی و پیگیری را صادر کرد.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با پیگیری قضایی در این استان، 26 میلیارد تومان مطالبات بانکی از یکی از بدهکاران کلان بانکی استان وصول شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۰:۰۳    
ایسنا/گلستان رئیس دیوان عدالت اداری از تشکیل معاونت حقوق عامه در دیوان خبر داد و افزود: این قانون با هدف حمایت از حقوق عامه مردم از یکی دو ماه آینده در کشور اجرا می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۲:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری درباره مدیرانی که آرای دیوان را اجرا نمی کنند، گفت: ماهانه نحوه آرای صادر شده در دستگاه ها را رصد می کنیم، اگر مدیری احکام صادر شده را نادیده بگیرد، ابتدا تذکر می دهیم و در مرحله بعد، تخلف مدیران در دیوان رسیدگی و حکم به انفصال آن مدیر صادر می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در نامه ای به حجت الاسلام مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری اعلام کرد: صحبت های رهبر انقلاب در روز کارگر و ظالمانه خواندن کوتاهی در پرداخت حقوق کارگر و بی توجهی به تامین نیاز ها و رفاه زندگی او حجت را بر همگان تمام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری کشور امروز به گلستان می آید و دیدار مردمی با هدف بررسی و حل مشکلات آنان در حوزه عدالت اداری از جمله برنامه های او است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- دیوان عدالت اداری کشور، 13 اردیبهشت ماه به گلستان سفر خواهد کرد و مردم می توانند برای بیان مشکلات اداری خود با وی دیدار کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۵:۳۷    
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال 1401 کارنامه عملکرد 17 وزرارتخانه و 3 سازمان برای آن ها ارسال شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حفظ کرامت و حرمت افراد باید در اولویت باشد، زیرا بالاترین ثواب خدمت به مردم است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان از رشد 408 درصدی تعیین تکلیف پرونده های متروکه و فروش 1763 میلیارد تومانی اموال تملیکی این استان از ابتدای سال 1401 خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری از صدور کارنامه عملکرد برای 10 وزارتخانه و دستگاه اجرایی از منظر نظارت قضایی دیوان عدالت اداری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: باید فضای دستگاه های اداری ما در توجه به قانون و پاسخگویی به مردم تقویت شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
بندرعباس - رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: هرمزگان در بین استان های هم تراز کم پرونده ترین را در دیوان عدالت اداری دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری در سفر به استان هرمزگان از دستگاه های مختلف خواست با رعایت موازین قانونی و اجرای به موقع آرای دیوان به گونه ای رفتار کنند که مردم علیه آن ها دادخواست ندهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
در دیدار مردمی رئیس دیوان عدالت اداری با مردم استان هرمزگان به مشکلات قضایی 173 نفر از مراجعه کنندگان رسیدگی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس از سوی مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولین اجرایی و قضایی این استان مورد استقبال رسمی قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۱:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: وزارت علوم یکی از وزارتخانه های پرتلاطم در حوزه مسائل حقوقی است چون جامعه هدفی که دارد، جامعه بسیار مهمی است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۲:۱۱    
رئیس دیوان عالی کشور گفت: مردم ما با حضور پرشور خودشان 44 سال انقلاب را حفظ کردند و دشمنان بدانند که با توطئه ها و اغتشاشاتی که برای این کشور بوجود می آورند نمی توانند روحیه انقلابی مردم را شکست دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به عفو اخیر گفت: آثار و برکات این تصمیم حکمیانه که در اوج اقتدار نظام انقلاب اسلامی و در آستانه 44 سالگی آن در حال رقم خوردن می باشد بسیار زیاد خواهد بود و بیانگر آن است که حیات انقلاب اسلامی در مهربانی و مدارا کردن می باشد.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۰:۵۲    
به گزارش کرمان نو حسین جلالی نماینده رفسنجان و انار از برگزاری جلسه ای با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص بازنگری در انتقال صندوق بازنشستگی مس به زیرمجموعه وزارت کار خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس دیوان عدالت اداری در جریان سفر یک روزه به همراه معاونین خود به استان آذربایجان غربی، به بررسی مشکلات این استان پرداخت. به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، در ادامه سلسله سفرهای استانی مدیران دیوان عدالت اداری این بار رئیس دیوان عدالت اداری و هیات قضایی همراه ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۵    
رئیس دیوان عدالت اداری، در دهمین جلسه شورای قضایی استان آذربایجان غربی، گفت: خدمت در قوه قضاییه نیازمند روحیه ای الهی و خدا محور است چرا که سختی های این کار بصورت مادی قابل جبران نیست. ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۰:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، گفت: در رسیدگی به درخواستهای مردم در ملاقات ها بیشتر جنبه تسریع در رسیدگی ها مورد تاکید است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری به ارتباط موثر و نتیجه گرای دستگاه های اجرایی و قضایی استان برای گره گشایی از مشکلات مردم تاکید کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری و معاونین قضایی در دادگستری آذربایجان غربی ضمن بررسی درخواست ها و رسیدگی به مشکلات حقوقی و اداری در زمینه هایی همچون امور اداری، استخدامی، امور کار، تامین اجتماعی، امور اقتصاد، اراضی و شهرسازی بیش از 200 نفر، در مورد هر یک از آنها دستورات لازم را صادر کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری امروز چهارشنبه پنجم بهمن ماه در راس هیاتی وارد استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه شد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۶:۳۷    
رئیس دیوان عدالت اداری با حضور در مرکز ارتباط مردمی قوه قضاییه و دیدار با حدود 20 نفر مراجعه کننده به درخواست های آن ها رسیدگی کرد. خبرگزاری میزان – در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر ارتباط مستقیم و بدون واسطه مسئولان قضایی با مردم ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر روز سه شنبه - 15 آذر - در جریان بررسی طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان، با اصلاح موادی از این طرح موافقت کردند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۹:۵۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: به زودی و با فراهم شدن بسترهای فناورانه، شاهد صدور کارنامه برای دستگاه های اجرایی از حیث نظارت قضایی دیوان عدالت اداری خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: به زودی و با فراهم شدن زیرساخت های فناورانه، شاهد صدور کارنامه برای دستگاه های اجرایی از حیث نظارت قضایی دیوان عدالت اداری خواهیم بود.