شنبه ۰۹ اسفندساعت ۰۸:۱۲Feb 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرانی مسکن»

هرمز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
استان هرمزگان از طرح عظیم خط لوله امید یا همان چشمه جوشان آب شیرین کشور چه سودی می برد و با تحمل فشار سرریز جمعیت جویای کار کشور و فشار ترافیک و گرانی مسکن و آلایندگی صنایع و پساب آب شیریکن هایش، چه چیزی نصیب جوانان بیکار و دشت های تشنه هرمزگان می شود؟
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
در پاییز امسال متوسط قیمت هر مترمربع زمین مسکونی یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در شهر تهران باز هم رکوردشکنی کرده و 120.3درصد بالاتر از قیمت سال قبل قرار گرفته است ...
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان پردیس با تکذیب نقش داشتن مشاوران املاک در افزایش قیمت ها گفت: مشاوران املاک کاره ای نیستند و تنها 15 درصد خرید و فروش ملکی دست مشاوران املاک است و اراده افزایش قیمت ندارند و دست های پشت پرده دیگری در این مورد دست دارند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند-نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه خانه های خالی یکی از علت های گرانی مسکن است، گفت: پیشنهاد افزایش وام ازدواج در لایحه بودجه به 70 میلیون تومان برای هریک از زوجین داده شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رستگار، به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه گرانی مسکن رکود بازار فروش آهن را تشدید کرده است، گفت: به سبب کاهش ساخت وساز قیمت مسکن نیز افزایش چشم گیری داشته و به همین دلیل با توجه به کاهش قدرت خرید مردم بازار آهن نیز با رکود روبه رو شده است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن معتقد است، گرانی مسکن رکود بازار فروش آهن را تشدید کرده است. *** گرانی مسکن دلیلی برای رکود بازار فروش آهن به گزارش خبرگزاری صنایع ، حمیدرضا رستگار با اعلام اینکه گرانی مسکن رکود بازار فروش آهن را تشدید کرده است، اظهار داشت: ...
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: تناقض آمار رسمی در حوزه قیمت مسکن نشان می دهد که خبری از افزایش قیمت ها نیست.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
آیا بانک ها عامل گرانی مسکن اند و به افزایش قیمت مسکن دامن می زنند؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بررسی کرد که قیمت مسکن چرا و چگونه افزایش می یابد؟ قیمت مسکن به دو عامل بستگی دارد؛ یکی عرضه و تقاضا و دیگری میزان تورم موجود در اقتصاد. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: تناقض آمار رسمی در حوزه قیمت مسکن نشان می دهد که خبری از افزایش قیمت ها نیست.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد میانگین اثرگذاری زمین در قیمت نهایی مسکن در شهر تهران به 80درصد رسیده که رقم بی سابقه ای است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نائب رئیس انجمن انبوه سازان استان اصفهان گفت: آینده مسکن قشر متوسط به پایین را با رشد گرانی اما با شتاب پایین پیش بینی می کنم و به نوعی مسکن ارزان نخواهد شد، چراکه قیمت تمام شده آن بالا است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
قیمت مسکن در دولت حسن روحانی بیش از 500 درصد افزایش یافته است و معبر جدید برای حرکت در جاده خصوصی سازی خودروسازان، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه روند ریزش قیمت مسکن از حدود سه ماه قبل آغاز شده و می تواند ادامه پیدا کند گفت: همین که بعضی مراکز اعلام کردند در یک ماه گذشته قیمت ها بالا رفته و البته آمارشان اختلاف معناداری با یکدیگر داشت باعث شد ترمز کاهش قیمت ها کشیده شود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۰:۵۷    
میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به بیش از 27 میلیون تومان در دی ماه امسال رسیده که حاکی از شدیدترین دوره تورمی چند دهه اخیر است. بر اساس شاخص های متداول هرچند نمی توان حباب قیمتی مسکن را تأیید کرد اما قدرت خرید خانوار به پایین ترین میزان خود در سه دهه اخیر رسیده است ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۵:۰۳    
میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به بیش از 27 میلیون تومان در دی ماه امسال رسیده که حاکی از شدیدترین دوره تورمی چند دهه اخیر است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی افراد به شهرهای بزرگ مهاجرت می کنند، به دلیل گرانی مسکن مجبور می شوند که به حاشیه شهر بروند.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۸:۰۳    
کسب و کار نیوز - این روزها چشم شهروندان به قبض عوارض نوسازی مسکن روشن شده و این در حالی است که ما هم مانند شما از دیدن این رقم سنگین برای یک ملک شگفت زده شده ایم.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۲۴    
Real Estate Exchange هزینه مسکن، عمده ترین سهم ازسبد هزینه های خانوار را به خود اختصاص می دهد، با توجه به این موضوع باید برنامه ریزی به سمتی سوق پیدا کند که این هزینه برای مردم کاهش پیدا کند و با توسعه مسکن اجاره ای یا توسعه مسکن ملکی می توان این کار را انجام داد و در این حوزه نیز اولویت سیاست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن با تشریح دلیل بحرانی شدن مسکن به ویژه در کلان شهرها، یکی از عوامل اصلی کاهش صدور پروانه های ساختمانی را وجود گروه های زیاده خواه در شهرداری ها و نظام مهندسی عنوان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به مصوبه هیئت دولت برای مترو پردیس، گفت: بنگاه های املاک پردیس به دنبال افزایش قیمت مسکن مهر هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: با توجه به گرانی مسکن و اجاره، ماندگاری قضات در استان مرکزی پایین است که می طلبد ساخت و ساز منازل مسکونی برای جامعه هدف مدنظر قرار گیرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۶:۲۷    
سرنوشت نیمی از خودروهای فروخته شده کارخانه ای در کشور، رتبه جهانی ایران در گرانی مسکن و نظر مردم در مورد عملکرد سازمان های دولتی را در بسته عددهای خبرساز ببینید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۹:۵۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش بی رویه قیمت فولاد موجب گرانی مسکن و خودرو شده که در تحقیق و تفحص از صنعت فولاد با جدیت آن را بررسی می کنیم.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- سالهاست در بازار مسکن صحبت هایی حول محور فعالیت سفته بازان و دلالان شده است که اعتقاد من این است که به میان آمدن این صحبت ها برای کور کردن اصل موضع است.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- بررسی هایی که در چندین سال گذشته از بازار مسکن انجام شده نشان می دهد که قیمت مسکن در ایران معادل 30 سال درآمد خانوار است. همچنین ایران از نظر گرانی مسکن در رتبه هفتم جهان ایستاده و این بدان معناست که خانه دار به آرزویی برای خانوارها بدل شده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
میانگین قیمت مسکن در شهر تهران به بیش از 27 میلیون تومان در دی ماه امسال رسیده که حاکی از شدیدترین دوره تورمی چند دهه اخیر است. بر اساس شاخص های متداول هرچند نمی توان حباب قیمتی مسکن را تأیید کرد اما قدرت خرید خانوار به پایین ترین میزان خود در سه دهه اخیر رسیده است ...
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی گفت: احتکار زمین توسط دولت باعث گرانی مسکن شده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
شکر باز هم گران شد، نقش پررنگ دولت در استقراض از بانک مرکزی و فرافکنی مسئولان همزمان با آب شدن سرمایه های مردم در بورس، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
آمارهای تازه نشان می دهند که قیمت مصالح ساختمانی در پاییز امسال رکورد تمام سال های گذشته از دهه نود را زده است و در قله افزایش قیمت به سر می برد.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۷:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت از بورس، هزینه های جانبی(افزایش حقوق)، تورم ، بیکاری و گرانی مسکن به عنوان مهم ترین عوامل گرانی کشور یاد کرد.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گرانی مسکن و اجاره در پایتخت کار را به جایی رسانده که اگر مستاجر هستید و پول پیش یا همان ودیعه شما زیر 100 میلیون تومان است برای اجاره در مناطق مختلف تهران باید به دنبال ارزان ترین آپارتمان های اجاره ای باشید و یا این که قدرت پرداخت اجاره ماهانه خود را بالا ببرید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها این روزها کمبود زمین در بشرویه سبب رشد نجومی قیمت مسکن شده و از طرفی افزایش اجاره بهای خانه ها را نیز در پی داشته و باعث نگرانی شهروندان و دغدغه خانواده ها برای تأمین مسکن شده است.
اندیشه کیش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا مهدی یار، مدیر شرکت ایده بنیان دانیال کیش ( املاک دانیال ) در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش از عوامل گرانی مسکن و اجاره بها در کیش گفت. وی با اشاره به افزایش چند صد درصدی قیمت ملک در جزیره کیش، دلایل عمده آن را سیاست های اقتصادی کلان کشور و سیاستهای [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: زیر ساخت های استان تهران ظرفیت حضور مهاجران بیشتری را ندارد و این پدیده با گرانی مسکن ارتباط مستقیمی دارد.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ترک فعل تولید مسکن و عدم تحویل پروژه های مصوب مسکن مهر، به گرانی ها دامن زده است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ ایلنا نوشت: آمار ها نشان می دهند، قیمت ها در بازار مسکن در طول کمتر از سه سال بیش از 250 درصد رشد داشته و رشد بی وقفه قیمت ها متاثر از چند عامل افزایش نرخ ارز و طلا، افزایش نرخ تورم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۵:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
امام جمعه کنگان گفت: گرانی مسکن در این شهر غوغا می کند، دستگاه های نظارتی و مسئول اجازه ندهند برخی افراد غیرکارشناسی قیمت ملک را بالا ببرند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
افزایش قیمت مسکن در تهران سبب شده تا بخشی از ساکنان پایتخت قادر به خرید و تهیه مسکن نباشند و به اجبار به شهر های اطراف مانند پردیس، پرند، هشتگرد و ... مهاجرت کنند.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۹:۴۴    
همدان - خبرنگار کیهان: رئیس انجمن انبوه سازان استان همدان از افزایش 10 تا 14 برابری قیمت زمین از سال 96 تاکنون در همدان خبر داد و گفت: یکی از عوامل گرانی مسکن نبود زمین برای ساخت و ساز است. ...
برترین ها / خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
وب سایت نود اقتصادی: در یک سال گذشته تنها 30 درصد از خانه اولی ها موفق به ورود به بازار و خرید مسکن شده اند و 70 درصد از این متقاضیان پشت گیت های بازار به اجبار منتظر نشسته اند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
دوسوم زوج ها به علت گرانی مسکن قادر به خانه دار شدن نیستند و بورس در محاصره متغیرهای سیاسی و اقتصادی، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
"عباس آخوندی" وزیر سابق مسکن و از فعالان فتنه 88 که از وی با عنوان علت اصلی گرانی مسکن در ایران نام برده می شود؛ به تازگی در اظهاراتی گفت: دولت رسمی -در ایران- منفعل شده و قادر به تصمیم گیری نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
لطفی، عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه این روزها سود بساز بفروش ها علیرغم گرانی مسکن و افت معاملات 60 درصد است گفت: این سازنده ها حاضر نیستند سهم خود را به 40 درصد کاهش دهند درحالیکه سازندگان مسکن در امارات از سودهای خود به شدت کوتاه آمده اند.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۳    
▫️آمارها نشان می دهد در فاصله ابتدای سال جاری تا پایان فصل پاییز، متوسط قیمت مسکن در شهر تهران معادل 73 درصد نسبت به ابتدای سال و معادل 6/ 99 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد کرده است. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد نوشت: دو گروه موج سوار در بازار ملک بابت آنچه هزینه زا شدن رکود کرونا عنوان شده است، از بودجه پایتخت امتیاز می گیرند. بودجه تهران با کسری بیش از 30 درصدی روبه رو شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۴:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس انجمن انبوه سازان استان همدان با بیان اینکه از سال 96 تاکنون قیمت زمین در همدان 10 تا 14 برابر افزایش داشته است، گفت:یکی از عوامل گرانی مسکن در همدان عدم عرضه زمین است به طوریکه چندین سال است که در همدان تفکیک زمین صورت نگرفته است.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بانک ها بزرگترین صاحبان مسکن، ملک و زمین در ایران بوده و با وجود تمام فشارهای چند سال اخیر دولت و مجلس، هرگز املاک خود را نفروخته و حتی در برخی مواقع، خود عامل گرانی و التهاب بازار مسکن بودند تا از آب گل الود بازار مسکن و نمد گرانی مسکن برای خود کلاهی بدوزند ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۰:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
بخشی از گرانی مسکن به رشد پایه پولی و تورم بر می گردد که ایجاد ثبات در این بازار نیازمند اصلاح ساختارهای اقتصادی است.