سه شنبه ۲۸ دیساعت ۱۱:۵۴Jan 2022 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرانی مسکن»

اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
دو پرسش در بازار مسکن ایران برای خیلی از متقاضیان و حتی عرضه کنندگان ملک مطرح است که یا جواب درخوری به آن داده نمی شود یا از اساس رد می شود. اما اصل ماجرا چیست؛ مسکن گران است؟ علت گرانی از کجا نشأت می گیرد؟
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۱    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۷    
براساس داده ها، در سه ماهه سوم سال 2021 میلادی افزایش قیمت مسکن در همه کشورهای عضو اتحادیه دیده شده و در نیمی از این کشورها نیز این افزایش قیمت بیش از 10 درصد بوده است.
رهیاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
مهاجرت از روستا به حاشیه شهرها رونق گرفته است. همین مساله باعث شده خرید و فروش مسکن در حاشیه های تهران از جمله کرج رونق بگیرد. آیا مسکن در حاشیه شهر گران شده است؟
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل باید بین 10 میلیون تا 11 میلیون تومان باشد تا بتوانند زندگیشان با شرایط فعلی اقتصادی، گرانی مسکن و ... تامین کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد مسکن گفت: کارتن خوابی یا اتوبوس خوابی های گزارش شده کلانشهری مثل تهران فقط ناشی از مسائل اقتصادی و گرانی مسکن نیست، موضوعات اجتماعی این پدیده، نادیده گرفته شده است.
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل باید بین 10 میلیون تا 11 میلیون تومان باشد تا بتوانند زندگیشان با شرایط فعلی اقتصادی، گرانی مسکن و ... تامین کنند.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۸:۱۶   + ۷۸ سایت دیگر  
علی دهقان کیا، رییس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تهران، گفت: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل باید بین 10 میلیون تا 11 میلیون تومان باشد تا بتوانند زندگیشان با شرایط فعلی اقتصادی، گرانی مسکن و ... تامین کنند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
انتشار اخباری مبنی بر اتوبوس خوابی برخی از افراد در پایتخت باز هم موضوع گرانی مسکن را به عنوان بزرگترین دغدغه مردم، یادآور شد. خبرگزاری تسنیم با انتشار کارتونی به این موضوع پرداخت.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رکنا: یک کارشناس بازار مسکن با بیان این که با رشد شدید قیمت مسکن در سال های اخیر، کار به جایی رسیده است که حدود 80 درصد جوان ها نمی توانند مسکن بخرند یا حتی اجاره کنند، گفت: التهابات بنگاه داری ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۵:۵۱    
پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه گرانی مسکن سرعت کوچ حاشیه نشینی را افزایش داده است گفت: 40 درصد جامعه در خانه های استیجاری زندگی می کنند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: در روزهای اخیر گزارشی منتشر شد مبنی بر بی آرتی خوابی که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داد. گزارشی که گواه آن است که گرانی مسکن و البته هزینه های دیگر زندگی برای برخی ها، آنقدر سخت شده است که حتی قدرت حاشیه نشینی را هم ندارند از همین رو ترجیح می دهند در اتوبوس های بی آرتی بخوابند ...
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تورم شدید اقتصادی، گرانی و به تبع آن افزایش قیمت مسکن در سال های گذشته باعث شده است تهیه مسکن برای بخشی از جامعه سخت که نه، دیگر غیرممکن شود. به دنبال این اتفاق، پدیده هایی از قبیل گورخوابی، ماشین خوابی و اتوبوس خوابی در شهر شدت گرفته است.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۱:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
صدا و سیما: شرکت کننده خنداننده شو در استندآپش با گرانی مسکن شوخی کرد.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۱:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ایران آنلاین-هجوم خوش نشینان لوکس نشین به حریم تهران : : کارشناسان هشدار می دهند که تا چند سال دیگر ممکن است 20 درصد جمعیت کشور یعنی جمعیتی در حدود 16 میلیون نفر درحریم پایتخت ساکن شوند. گرانی مسکن و افزایش بهای اجاره در پایتخت حالا خیلی ها را به سمت حریم سوق داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: با تصویب طرح جامع شهری بسیاری از معضلات کنونی به ویژه مسائل مرتبط با گرانی اجاره بها و مسکن قابل کنترل خواهد شد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۹:۱۴    
وجود مشکلات متعدد اقتصادی در زندگی شهری، پایین بودن درآمد خانوارها، گرانی مسکن و نرخ اجاره خانه، مشکلات شغلی و کسب و کار و... از عمده دلایل تغییر هر ساله محل سکونت برخی از خانواده ها و اسباب کشی به خانه جدید به خصوص در اواخر بهار و تابستان است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: محدود بودن وسعت شهر همدان عامل اصلی گرانی مسکن در این شهر است و باید برای کاهش قیمت مسکن، پهنه شهر را گسترش داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۷:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
استاندار همدان گفت: حلقه بسته شهر همدان مشکلاتی را در حوزه تامین زمین ایجاد کرده و محدود بودن حریم شهری، یکی از عوامل گرانی مسکن به شمار می رود.
شبکه رادیویی تهران را امروز چهارشنبه 1 دی ماه، با پیگیری جزئیات حادثه متروی تهران کرج، گرانی مسکن و بلیط هواپیما، علل افزایش طلاق در کشور و... می شنوید.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بازار مسکن گفت: زمانی که هجمه کاذبی در جامعه شکل می گیرد، مردم مجبورند مسکن را از دلال و سوداگر خریداری کنند. خوشبختانه در بازار کنونی این مساله وجود ندارد.
موج   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۲:۱۸    
گرانی مسکن در ایلام که یکی از استان های با تورم بالا و کم برخوردار در کشور محسوب می شود علاوه بر اینکه به یک معضل برای مردم به ویژه اقشار کم درآمد تبدیل شده ، به عنوان مانعی جدی برای ازدواج جوانان محسوب می شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۵:۰۲    
گرانی مسکن و ناتوانی دهک های پایین جامعه برای تامین مسکن بار دیگر نگاه های جامعه را متوجه بنیاد مستضعفان کرد، بنیادی که در یک دوره زمانی از ماموریت اصلی خود فاصله گرفته بود و حالا با تاکیدات رهبر معظم انقلاب دوباره به ریل محرومیت زدایی با ساخت مسکن محرومان برگشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نباید کم کاری های عرضه را به پای مشاوران مسکن بنویسیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۸:۰۳    
ریشه اصلی گرانی مسکن در اقتصاد ایران در به هم خوردن عرضه و تقاضاست، یعنی تولید ناکافی مسکن همزمان با تقاضای سرمایه ای سبب جهش قیمت این کالای اساسی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد گفت: تداوم افزایش قیمت ارز به احتمال زیاد باعث گرانی مسکن در ماه های آینده می شود.
سلام نو / پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۸:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
طبق آمار رسمی، در آبان امسان تورم در بخش مسکن به 51.8 درصد رسیده و خریدار باید به طور متوسط بیش از 20 درصد نسبت به پارسال هزینه کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار همدان گفت: عدم گسترش حریم شهر، موجب گرانی مسکن در همدان شده است.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سرمایه گذار و موسس میکامال مهم ترین فاکتور را در آمار بالای مهاجرت معکوس در مدت اخیر، مسکن عنوان، و با تاکید بر توان ساخت ده هزار واحد مسکونی توسط اعضای مجمع سازندگان بر تدوین فرمولی جهت چگونگی آن تصریح کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - حضرتی، رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک اردبیل گفت: سایت های مجازی مسکن همچون دیوار و شیپور از عوامل اصلی گرانی مسکن هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۲۲:۰۶    
علاوه بر قیمت زمین، یکی از دلایل گرانی مسکن در ایران هزینه ساخت بالای مسکن است. برخی از کارشناسان دلیل این رخداد را سنتی سازی مسکن در ایران می دانند، اما حالا وزیر راه و شهرسازی از ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه ساخت و ساز مسکن و همچنین ورود شرکت های چینی به این بخش به شرط ورود فناوری های نوین ...
درس از تجربه همسایه غربی در حل ماراتن ملکی یا بیراهه همسایه شرقی؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۰۰:۰۳    
رصد بازار مسکن ایران از دوربین جهانی، ضمن تصویر نمای دیگری از ابعاد فقر مسکن ، هویت متهم نامرئی و عامل ساختگی گرانی مسکن را برای سیاستگذار مشخص کرد. ایران در رنکینگ 109کشور و همچنین تهران در رتبه بندی 480شهر جهان، در ردیف بدترین بازارهای مسکن دنیا قرار گرفته اند ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گرانی مسکن در آمریکا و انگلیس باعث ریزش بیشتر شاخص های مهم بورسی در جهان شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
بالاترین قدرت خرید مربوط به شهرهای آمریکا است که نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوار بین 1٫5 تا 4٫5 است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان وضعیت گرانی مسکن در سراسر کشور به ویژه استان همدان به داستانی دنباله دارو دغدغه ای برای اکثر خانواده ها و جوانان در شرف ازدواج تبدیل شده است و هر سال طرحی برای بهبود این وضعیت مانند مسکن مهر ...
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
گرانی مسکن و از دسترس خارج شدن خانه برای جمعیت خانه اولی ها، آن چنان نیازمند کنکاش برای شناسایی این معضل نیست -هرچند دو شاخص کلیدی در این بخش، وخامت اوضاع متقاضیان مصرفی را توضیح می دهد- اما آنچه در این مقطع اهمیت دارد نحوه حل این معضل است.
گرانی مسکن و از دسترس خارج شدن خانه برای جمعیت خانه اولی ها، آن چنان نیازمند کنکاش برای شناسایی این معضل نیست -هرچند دو شاخص کلیدی در این بخش، وخامت اوضاع متقاضیان مصرفی را توضیح می دهد- اما آنچه در این مقطع اهمیت دارد نحوه حل این معضل است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۰:۰۳    
گرانی مسکن و از دسترس خارج شدن خانه برای جمعیت خانه اولی ها، آن چنان نیازمند کنکاش برای شناسایی این معضل نیست -هرچند دو شاخص کلیدی در این بخش، وخامت اوضاع متقاضیان مصرفی را توضیح می دهد- اما آنچه در این مقطع اهمیت دارد نحوه حل این معضل است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاورین املاک اخیرا در حالی مدعی نقش مثبت مشاورین املاک در گسترش صنعت ساخت و ساز مسکن شده که یک کارشناس مسائل اقتصادی استان مرکزی در این رابطه می گوید: شیوه دریافت حق الزحمه و تعرفه ای که مورد تأیید و تأکید آنهاست، سبب شده تا برخی از مشاورین املاک برای کسب درصد بیشتر ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۰۹:۱۲    
رکنا: در شرایطی که برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که سوداگری و سفته بازی بانک ها در بازار مسکن یکی از مهمترین عوامل گرانی مسکن در سال های اخیر بوده است، سعید اسلامی بیدگلی، کارشناس بازار مسکن ضمن پذیرفتن این مساله ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۵:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس عدم تصویب طرح جامع همدان عامل گرانی مسکن و اجاره بها دانست و گفت: احداث 50 هزار واحد مسکونی در گرو طرح جامع شهر همدان است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۹:۳۰    
مصطفی قلی خسروی در مورد طرح ساماندهی بنگاه های املاک در مجلس اظهار کرد: سالهاست که صحبت از ساماندهی املاک و مستغلات می شود اما اتفاق خاصی نیفتاده است. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۱:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
ترمز گرانی مسکن کشیده شد، تجار ایرانی به دنبال بازار 5 میلیارد دلاری آفریقا، وعده های ماه آذر سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۴:۲۰    
ه گزارش روزگارمعدن، مصطفی قلی خسروی در مورد طرح ساماندهی بنگاه های املاک در مجلس اظهار کرد: سالهاست که صحبت از ساماندهی املاک و مستغلات می شود اما اتفاق خاصی نیفتاده است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۵۰    
مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تاکنون کمتر از یک درصد مساحت کشور برای سکونت مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: باوجود ادعاهای موجود، گرانی مسکن به علت کمبود زمین نیست ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کمبود، گرانی و بی کیفیت بودن مسکن، موضوعی است که رادیو تهران برای برنامه امروز گفتاورد درنظر گرفته است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مسئله مسکن از آن دسته موضوعاتی است که در دنیا لاینحل نمانده است و بسیاری از کشورها توانسته اند با تکیه بر دانش ...
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اعضای این صنف مقصر گرانی مسکن نیستند گفت: مشاوران املاک قیمت ها را حتی الامکان پایین تر هم می آورند تا زودتر به سود خود برسند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن با تاکید بر اینکه در دولت روحانی به ساخت و ساز بی توجهی شد و آثار آنرا در گرانی مسکن دیدیم، گفت: برای ریاست در بنیاد مسکن نه تنها برادرم بلکه بقال سر کوچه هم نقش داشت.