جمعه ۰۷ مهرساعت ۱۹:۴۷Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دفتر بهبود تغذیه جامعه»

جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از بهترین مواد غذایی برای میان وعده دانش آموزان شیر است و والدین این ماده غذایی را در میان وعده فرزند خود فراموش نکنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: قطع مصرف نان و برنج در مبتلایان به دیابت اقدام نادرستی است و حتی این امکان وجود دارد که با قطع این مواد غذایی اختلالات و عوارض ناشی از دیابت تشدید شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در آستانه بازگشایی مدارس، گفت: دانش آموزان باید بدانند آنچه که می تواند نیازهای آنها را تأمین سازد، خوراکی های دارای ارزش غذایی است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۹   + ۴۶ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان نکاتی در مورد تغذیه سالم دانش آموزان در مدارس، به مصرف شیر به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی برای میان وعده دانش آموزان توصیه کرد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه: ویتامین D اگرچه بسیار مهم است ولی مصرف زیاد آن مسمومیت زاست. خاطرنشان کرد: تجویز ویتامین D و آمپول مگادوز بدون انجام آزمایشات ممنوع است مگر اینکه آزمایش خون نشان دهد که کودک دچار کمبود این ویتامین است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۹:۵۶    
با توجه به افزایش دمای بی سابقه هوا طی روزهای اخیر و ادامه روند آن در روزهای آینده، مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نکاتی را در رابطه با پیشگیری از گرمازدگی بیان کرد. برای دسترسی سریع تر به اخبار داغ، تلگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به آثار و عوارض گرمازدگی، نکاتی را برای پیشگیری از گرمازدگی مطرح کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان این که گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد، گفت: صرف نظر از اینکه چقدر فعال هستید، مایعات بیشتری بنوشید. برای نوشیدن صبر نکنید تا تشنه شوید.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه سلامت:مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: گرمازدگی یا حمله های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد. احمد اسمعیل زاده، با اشاره به نکات تغذیه ای که در گرمازدگی باید رعایت شود، افزود: مایعات بیشتری بنوشید و منتظر تشنگی نمانید. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۵۹ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به آثار و عوارض گرمازدگی، نکاتی را برای پیشگیری از گرمازدگی مطرح کرد.
دکتراحمد اسمعیل زاده مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه با بیان اینکه که هرچند که از قدیم، دیابت به بیماری قند معروف بوده است
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: مصرف آزادانه میوه، بدون اصلاح شیوه زندگی، باعث کاهش وزن موثر نمی شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با توجه به شواهد اخیر تغییرات ساده در سبک زندگی، مانند پیروی از یک رژیم غذایی سالم، می تواند از 40 درصد همه سرطان ها پیشگیری کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال گذشته 200 هزار کودک و 250 هزار مادر باردار که دچار سوءتغذیه بوده اند، شناسایی شده و به بنیاد برکت و کمیته امداد معرفی شده اند، گفت: امسال سازمان برنامه و بودجه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از تدوین و تصویب سند امنیت غذایی کشور خبر داد و با اشاره به آمار سوء تغذیه در استان های مختلف، گفت: برای بهبود وضعیت تغذیه در جامعه حدود 1500 کارشناس بهداشت تغذیه در مراکز جامع خدمات سلامت به کار گرفتیم که خدمات رایگان انجام می دهند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
میگرن یکی از بیماری های شایع است که معمولا افراد زیادی درگیر آن می شوند. طبق اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، باید توجه کرد که یکسری غذاها برای مبتلایان به میگرن، ممنوع است و رعایت برخی نکات تغذیه ای می تواند شدت درد این بیماری را در افراد کاهش دهد.
سلام نو / روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۹:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی روش هایی برای تضمین سلامت روده پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، برای افزایش سلامت روده 5 راهکار ارائه کرد که در ادامه مطلب زیر می توانید با این راهکارها آشنا شوید.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در ایام روزه داری به دلیل تغییر سبک زندگی و تغییر الگوی غذایی، افراد روزه دار ممکن است دچار مشکلاتی شوند که برخی از آن ها در ادامه می آید: افت فشارخون: ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۲۹   + ۵۴ سایت دیگر  
بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، اثرات سوء این نوشیدنی ها از قبیل افزایش استرس، ایجاد رفتارهای تهاجمی مانند دعوا، افزایش فشار خون، افزایش خطر چاقی و دیابت نوع 2، کیفیت پایین خواب و تحریک معده و... است.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۸:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از خرما به عنوان بهترین ماده غذایی برای تامین تدریجی قند خون یاد کرد و گفت: خرما منبع خوبی از مواد مغذی، قند، فیبر و پتاسیم است و در تنظیم قند خون بسیار مفید است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۲۶    
شفقنا- مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت توصیه کرد: روزه داران در ماه مبارک رمضان در وعده افطار در صورت امکان، دو تا سه عدد خرما مصرف کنند. انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از خرما به عنوان بهترین ماده غذایی برای تامین تدریجی قند خون یاد کرد و گفت: خرما منبع خوبی از مواد مغذی، قند، فیبر و پتاسیم است و در تنظیم قند خون بسیار مفید است. توصیه می شود که در ماه مبارک رمضان در وعده افطار در صورت امکان، دو سه عدد خرما مصرف شود.
اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از خرما به عنوان بهترین ماده غذایی برای تامین تدریجی قند خون یاد کرد و گفت: خرما منبع خوبی از مواد مغذی، قند، فیبر و پتاسیم است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۴۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از خرما به عنوان بهترین ماده غذایی برای تامین تدریجی قند خون یاد کرد و گفت: خرما منبع خوبی از مواد مغذی، قند، فیبر و پتاسیم است و در تنظیم قند خون بسیار مفید است. توصیه می شود که در ماه مبارک رمضان در وعده افطار در صورت امکان، دو سه عدد خرما مصرف شود.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: براساس نظر اجماعی پزشکان متخصص و موسسه موضوع شناسی فقهی، بیماران دچار فشار خون بالا در صورتی می توانند روزه بگیرند که فشار خون آنها تحت کنترل باشد، یعنی فشار(سیستولیک) کمتر از 140 میلیمتر جیوه و فشار(دیاستولیک) کمتر از 80 میلیمتر جیوه باشد.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: در سه ماهه اول بارداری به ویژه 8 هفته نخست بارداری که سلول های مغزی جنین در حال شکل گیری است، روزه داری به خصوص در ایامی که ساعات آن طولانی است و به حدود 16 ساعت می رسد، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به رشد جنین بزند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: در وعده افطار باید ضمن پرهیز از پرخوری، از غذاهای سبک و در عین حال پر انرژی استفاده شود. سعی شود غذا به آرامی جویده شود. در هنگام افطار بدن نیاز به یک منبع انرژی به شکل گلوکز دارد که کاهش قند خون در ساعات روزه داری را جبران کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۰۰   + ۴۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: نوجوانان در ماه مبارک رمضان از مصرف زیاد مواد قندی و شیرین در وعده سحری اجتناب کنند چون مصرف این مواد سبب افت قند خون شده و توانایی یادگیری آنها را در طول روز کاهش می دهد.