یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۵:۵۰Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش قیمت مسکن»

اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۶:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: سرعت کاهش قیمت خانه در مناطق 1، 2، 3 و 6 بیش از سایر مناطق پایتخت بوده، به طوری که تا 20 درصد کاهش قیمت مسکن در این چهار منطقه ثبت شده است.
اقتصاد آنلاین / روند بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۷:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
فایل های سبز رنگ در بازار معاملات املاک مسکونی کلنگی افزایش یافت. تحقیقات میدانی انجام شده درباره آخرین وضعیت نرخ های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی کلنگی با عمربنای 20 سال و بالاتر از افزایش فایل های سبز رنگ در بازار معاملات این واحدها خبر می دهد.
اقتصاد آنلاین / تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۱:۳۵   + ۱۰۰ سایت دیگر  
بررسی ها از کاهش تا 11درصدی قیمت های پیشنهادی فروش مسکن شهر تهران در هفته اول آذرماه نسبت به هفته آخر آبان حکایت دارد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
برخی کارشناسان حوزه مسکن، آمار کاهشی ارائه شده در خصوص کاهش قیمت مسکن را در هفته های اخیر، غیرواقعی و صرفاً نوسانی هیجانی در واکنش به کاهش نسبی نرخ ارز و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توصیف می کنند و بر همین اساس، ورود به فاز رکود تورمی را از همین نقطه، محتمل می دانند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۹    
رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی گفت:به نظر می رسد با توجه به شکسته شدن حباب قیمت مسکن در استان شاهد کاهش قیمت املاک تا پایان سال باشیم.
اقتصاد آنلاین / تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
طرح مالیات بر عایدی سرمایه که در راستای حذف یا کاهش دلالی در حوزه های طلا، سکه، ارز، خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته هم اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس نهایی شده است.
در حالی که برخی مقامات ارشد وزارت شهرسازی اواخر آبان،ادعای کاهش قیمت مسکن را مطرح می کردند، بررسی ها نشان می دهد این ادعا تنها در چند منطقه تهران صحت دارد و میانگین قیمت ها افزایش داشته است.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
هرچند قیمت بسیاری از مصالح ساختمانی و نهاده های تولید در بخش مسکن به قیمت ارز مربوط است اما کاهش قیمت دلار، اثر آنچنانی بر کاهش قیمت این مصالح ندارد.
روند بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۰۶   + ۳۳ سایت دیگر  
روند بازار به نقل از ایرنا نوشت: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ریزش قیمت ارز، گفت: بخش مسکن در صورت پایداری نرخ ارز به ثبات و قیمت منطقی خواهد رسید. بیشتر بخوانید: قیمت مسکن در ارزان ترین منطقه تهران ...
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران از کاهش میزان معاملات و کاهش قیمت 10 الی 15 درصدی قیمت در بازار مسکن خبر داد.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
ایستانیوز:مهدی سلطا ن محمدی کارشناس بازار مسکن گفت: برای کاهش قیمت مسکن باید دو اتفاق رخ دهد، اول اینکه چشم انداز مذاکرات میان ایران و آمریکا و بازگشت این کشور به برجام بسیار روشن باشد، تا از طریق آن تحریم ها لغو شود، دوم هم اینکه سیاست نرخ گذاری تورمی که بانک مرکزی انجام داده، دنبال شود ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
در مهر ماه نزدیک به 483 معامله در منطقه یک تهران به ثبت رسید که این رقم در ماه آبان سال جاری به 200 معامله محدود شده است بانک مرکزی در تازه ترین گزارش خود از کاهش قابل توجه تعداد معاملات مسکن در مناطق 22 گانه شهر تهران خبر داده است.
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
بررسی گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که طی آبان ماه امسال قیمت مسکن در 7 منطقه تهران نسبت به ماه پیش از آن کاهش یافته است.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۵    
کارشناسان پیش بینی می کنند با توجه به کاهش شدید قدرت خرید مردم، کاهش قیمت مسکن متحمل است.
اقتصاد آنلاین / سازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
شرایط اقتصادی کشور، متأثراز تحریم ها است و بازارهای مختلف به همین دلیل نوسانات قیمتی زیادی را پشت سرگذاشته است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
علایم خفیف در بازار مسکن از کاهش قیمت آپارتمان ها و حتی زمین، به تدریج در حال پررنگ شدن است.
برترین ها / جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۴۲   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه مشاوران املاک از کاهش 48 و 31 درصدی معاملات ملک به ترتیب در شهر تهران و کل کشور طی یک ماه گذشته خبر داد و گفت: با توجه به پایین آمدن قیمت مسکن، خریداران در انتظار افت بیشتر نرخهای پیشنهادی هستند. ...
طلا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: آبان امسال شاهد انعقاد 5072 فقره قرارداد خرید و فروش ملک در شهر تهران بودیم که نسبت به ماه قبل 48 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش نشان داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۵    
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سرعت تغییر و یا کاهش قیمت مسکن نسبت به سایر کالاها متفاوت بوده و دیرتر رخ می دهد، گفت: قیمت واقعی مسکن این قیمت هایی که الان شاهد آن هستیم نیست.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۰۰   + ۵۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: بازار مسکن در شهرهای اطراف تهران در وضعیت رکود قرار گرفته و نرخ ها در شهرهای پردیس، هشتگرد و پاکدشت بین 5 تا 15 درصد کاهش یافته است. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۹:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
بازار شمارش معکوس برای کاهش قیمت مسکن را آغاز کرده است.
خبرگزاری ایرنا: شاخص بورس پس از چندین ماه، افت پیاپی، در هفته ای که گذشت روندی مثبت یافت و رشد قابل توجهی را تجربه کرد. شاخص بورس در معاملات هفته جاری 124 هزار واحد افزایش داشت ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۴۶    
کسب و کار نیوز - طبیعی است که مسئولان حوزه اقتصاد مسکن با کاهش قیمت دلار سعی می کنند به بازار مسکن سیگنال کاهش قیمت بدهند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که بسیاری از متولیان حوزه مسکن از کاهش قیمت مسکن به واسطه کاهش نرخ ارز خبر می دهند، اما بررسی های میدانی مشخص کننده آن است که بازار مسکن با کاهش قیمت مواجه نشده و در شرایط رکودی سیر طبیعی خود را طی می کند.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان پردیس گفت: با تخلیه تورمی، آثار و تبعات آن در طرح مسکن مهر مقداری پررنگ تر از سایر حوزه ها خواهد بود.
در شرایطی که بسیاری از متولیان حوزه مسکن از کاهش قیمت مسکن به واسطه کاهش نرخ ارز خبر می دهند، اما بررسی های میدانی مشخص کننده آن است که بازار مسکن با کاهش قیمت مواجه نشده و در شرایط رکودی سیر طبیعی خود را طی می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۱:۰۲    
به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک قیمت های پیشنهادی ملک ، بین 10 تا 15 درصد کاهش یافته و انتظار افت بیشتر هم دور از ذهن نیست. ( منبع )
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه کاهش قیمت مسکن و ثبات بازار ماحصل اقدامات مجلس است، گفت: حباب قیمت در بازار مسکن به تدریج در حال کاهش است، این مسئله موجب شده که تقاضا برای فروش مسکن افزایش یابد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
قیمت دلار کاهش یافته اما قیمت برخی کالاها کاهش نیافته است که به زعم وزیر راه و شهرسازی، این به دلیل وجود چسبندگی قیمت هاست! وی اظهار داشت: از بین رفتن این چسبندگی قیمت، بستگی به مردم دارد. آیا همکاری مردم تنها راهکار کاهش قیمت کالاها از جمله مسکن است؟ برای کاهش قیمت مسکن چه راهکارهایی وجود دارد؟
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۳۱   + ۳۴ سایت دیگر  
فروش خانه های احتکار شده بعد از کاهش قیمت مسکن و البته طرح مالیات بر خانه های خالی آغاز شده است. به گزارش کاماپرس، بعد از رکود نسبی در بازار مسکن، گویا این بازار در حال جان گرفتن است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس اظهار داشت: در پردیس شاهد حضور مشاوران املاک بسیار زیادی هستیم که این تعداد مازاد بر نیازی است که وجود دارد. شورای تامین، مصوبه ای داده مبنی بر اینکه دیگر هیچ مجوزی برای مشاوران املاک داده نشود چرا که هر پروژه تجاری که واگذار کردیم تبدیل به مشاوره املاک شد.
بررسی روند 5 سال قیمت مسکن بیانگر آن است که این بازار تحت تاثیر تقاضای سرمایه ای قرا گرفته و قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در طول این سال ها معادل 1000 دلار تعیین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
با تلاش یک گروه جهادی در حوزه امربه معروف و نهی از منکر برای رفع مشکل صدور پروانه زمین های نسقی شاهد کاهش چشمگیر قیمت مسکن در رشت خواهیم بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۰۰    
گروه استان ها- دبیر انجمن انبوه سازان خراسان رضوی با تأکید براینکه افزایش قیمت مصالح منشاء خارجی ندارد گفت: دولت برای کاهش قیمت مسکن باید تسهیلات بیشتری در اختیار انبوه سازان بخش خصوصی قرار دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۶:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: این موضوع قابل پیش بینی است که با کاهش قیمت دلار، قیمت مسکن نیز پایین خواهد آمد، همان طوری که در هفته اخیر با کاهش نرخ دلار، قیمت مسکن در املاکی ها کاهش یافت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۶:۲۵    
بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که نرخ مسکن کنونی بر پایه تصور غلط افزایش نرخ ارز به مرز 50 الی 100 هزار تومان نرخ گذاری شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۳:۰۶    
قیمت واحدهای مسکن مهر شهر پردیس به تأثیر از ریزش قیمت دلار طی هفته های اخیر تا 150میلیون تومان کاهش یافته است. ( منبع )
طلا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۷   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر لزوم کاهش قیمت مسکن با کاهش نرخ ارز گفت: برخی جریانات سودجو برای کاهش قیمت مسکن سرسختی نشان می دهند.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۹:۴۰   + ۱۹ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن در تهران برای مهر ماه امسال، 26میلیون و 720هزار تومان در هر مترمربع اعلام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و روند کاهش قیمت مسکن پرداخته است.
برترین ها / خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۱:۴۷   + ۸۴ سایت دیگر  
ایسنا: رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه قیمت مسکن کاهش یافته و انتظار افت بیشتر را در ماه های آینده داریم گفت: خرید و فروش انجام می شود و معاملات کاهش نیافته؛ هرچند تعداد فروشندگان بیش از خریداران است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۶:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
فعالان بازار: سقوط قیمت مسکن به این زودی اتفاق نمی افتد و این بازار نسبت به هیجانات کوتاه مدت واکنش فوری نشان نمی دهد.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۱:۱۵    
خسروی گفت: هروقت مسکن گران می شود توامان کاهش قیمتی به وجود می آید بنابراین انتظار می رود این بار با کاهش قیمت دلار، کاهش قیمت مسکن باعث ورشکستگی خیلی ها شود.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
در ادامه به آخرین وضعیت معاملات مسکن و بررسی شروط کاهش قیمت مسکن می پردازیم.
برترین ها / راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۳۸   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: به دنبال نگرانی از کاهش قیمت ملک و ایجاد رکود در بازار مسکن، شهر جدید پردیس هم تحت تاثیر قرار گرفت و نرخها مقداری پایین آمد؛ از طرف دیگر فروشندگان حاضر به فروش اقساطی شده اند. ...
انتظار کاهش قیمت مسکن با افت قیمت دلار در شرایطی محقق می شود که ارزان شدن دلار به کاهش قیمت نهاده های ساختمانی و هزینه های ساخت و ساز منجر شود
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۱۹   + ۲۶ سایت دیگر  
اقتصادتهران: به اعتقاد یک کارشناس با ساخت و تحویل واحدهای مسکن ملی، قیمت مسکن و اجاره بها کاهش یافته و ثبات و آرامش به بازار مسکن باز می گردد. به گزارش اقتصادتهران، حمید نجف در گفت وگو با ایسنا ...
اقتصاد آنلاین / روند بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۲   + ۳۶ سایت دیگر  
قیمت اوراق تسهیلات مسکن همزمان با ورود بازار مسکن به فاز رکود، با کاهش 20 تا 25 هزار تومانی از کانال 90 به 70 هزار تومان سقوط کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
با افزایش قیمت دلار در ماه های اخیر، قیمت مسکن نیز به طرز شدیدی دچار افزایش شد و حالا با کاهش قیمت دلار این سوال ایجاد شده که باید چه زمانی منتظر کاهش قیمت مسکن باشیم. در این ویدیو ما به این سوال پاسخ می دهیم. تدوین: امیرعلی معزی