پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۲۰May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش قیمت مسکن»

تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار، فهرستی از متوسط قیمت فروش مسکن در برخی از مناطق غرب تهران به دست آمده است. بر اساس قیمت های موجود، محله مرزداران گران ترین و استاد معین ارزان ترین نرخ فروش مسکن در غرب تهران را دارند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۶:۰۴    
همدان- مسکن مهر شهر فیروزان در حالی از 10 سال پیش رها شده و در بلاتکلیفی به سر می برد که تکمیل آن اثر قابل توجهی در کاهش قیمت مسکن در این منطقه خواهد داشت.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
قیمت ها در بازار مسکن با شیب ملایم در حال کاهش است و فعالان این بازار معتقدند این روند با توجه به آنچه در مذاکرات وین می گذرد و همچنین در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری همچنان ادامه دار خواهد بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: تسهیلات بدون ربا، کاهش و یا حذف هزینه زمین و رونق تولید در امکانات و نهاده های مسکن سازی موجب کاهش قیمت مسکن می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به چشم انداز مثبت مذاکرات مربوط به برجام و روند نزولی قیمت ارز و طلا، فعالان بازار مسکن افزایش عرضه ملک به بازار و کاهش قیمت مسکن را با بازگشایی بنگاه های املاک بعد از 3هفته تعطیلی پیش بینی می کنند.
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن مهندسان عمران تهران گفت: ارز در بهترین حالت 10 درصد کاهش پیدا خواهد کرد و تاثیر چندانی در کاهش قیمت مسکن نخواهد داشت؛ تنها قانون مالیات بر خانه های خالی احتمال کاهش قیمت مسکن آنهم در صورت عرضه بالای مسکن را ایجاد می کند، در غیر اینصورت اتفاق خاصی نمی افتد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۵۶   + ۳۰ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قیمت مسکن به ثبات رسیده اما هنوز زود است که راجع به چشم انداز حرف بزنیم گفت: با توجه به رشد قیمت مصالح ساختمانی نباید وعده کاهش قیمت بدهیم و مردم را سردرگم کنیم.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۲:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی موجب می شود احتکار مسکن توجیه اقتصادی نداشته باشد، لذا واحدهای خالی از سکنه به بازار عرضه شده که به تبع آن قیمت مسکن نیز کاهش پیدا می کند. ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۵۰   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس از شناسایی و راستی آزمایی یک میلیون خانه خالی خبر داد. *** تأثیر قوانین مجلس بر کاهش قیمت مسکن به گزارش خبرگزاری صنایع ، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به تأثیر قوانین مجلس بر کاهش قیمت مسکن ، اظهار داشت: ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
کاهش قیمت مسکن در ماه اخیر نشان دهنده این است که مجلس در این مدت کم فعالیت توانسته با تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی و قطع دست سوداگران تاحدوی ترمز قیمت ها را بکشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون حمایت و جهش تولید مجلس با اشاره به آمار بانک مرکزی از کاهش قیمت مسکن در فروردین از آغاز تاثیرات تقنینی مجلس در حوزه مسکن خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: قوانین حمایتی مجلس از بازار مسکن همانند "مالیات بر خانه های خالی" و "جهش تولید و تامین مسکن" تاثیر مثبتی بر بازار ملک داشته و موجب کاهش قیمت مسکن شده است.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
فیروزآبادی پوربادی گفت: اجرای طرح اخذ مالیات از خانه های خالی باعث کاهش قیمت مسکن در تهران شد و اجرای سایر طرح های مجلس می تواند کاهش قیمت ها را چند برابر کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۶:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کاهش قیمت مسکن طی مدت اخیر گفت: مجلس با تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی و شکستن احتکار واحدهای مسکونی، ترمز قیمت ها را کشید.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۴:۳۸   + ۳۶ سایت دیگر  
پس از مدت ها افزایش قیمت در بازار مسکن، قیمت این کالای اساسی در فروردین ماه سال 1400 نسبت به ماه قبل با کاهش 3 درصدی مواجه شد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس آگهی های ثبت شده در سایت دیوار، فهرستی از قیمت فروش مسکن در 10 شهر و محله حاشیه تهران به دست آمده است. ------------------------------ بیشتر بخوانید: ضرورت خرید مسکن حتی در مناطق ضعیف مجلس برای سوداگران مسکن چه در سر دارد؟ کاهش قیمت مسکن در راه است؟ ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۸:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش منتشر شده پیرامون وضعیت بازار مسکن، از کاهش قیمت مسکن در نخستین ماه سال خبر می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در فروردین ماه 29 میلیون و 320 هزار تومان بودکه نسبت به ماه قبل از آن 3.1 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که طرح انقلابی مجلس کاهش قیمت مسکن را به دنبال دارد،گفت:در طرح جهش تولید و تامین مسکن، دولت مسکن سازی نمی کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۲۳:۵۹   + ۴۱ سایت دیگر  
فروردین سال 1400 متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران 29 میلیون و 320 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل 3.1 درصد کاهش داشت. ( منبع )
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۹:۲۹   + ۴۸ سایت دیگر  
کاهش 3 درصدی متوسط قیمت مسکن در فروردین ماه امسال، می تواند سرآغاز توقف رشد جهش گونه قیمت مسکن در سال جاری باشد.
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
سلطان محمدی با اشاره به اینکه احتمال کاهش قیمت مسکن هر چند برای یک مقطع کوتاه وجود دارد، اضافه کرد این کاهش ممکن است جزئی باشد، اما احتمال رخ دادن آن نیز وجود دارد، به خصوص در دو ماه آینده که به انتخابات نزدیک می شویم و از سوی دیگر احتمال اجرای برجام نیز وجود دارد ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: بازار اجاره مسکن در حالی در آستانه ورود به فصل اوج جابه جایی ها قرار گرفته است که مستاجرها امیدوارند سطح اجاره بهای پیشنهادی موجران به دنبال کاهش قیمت مسکن در فروردین، تعدیل شود.
بازار اجاره مسکن در حالی در آستانه ورود به فصل اوج جابه جایی ها قرار گرفته است که مستاجرها امیدوارند سطح اجاره بهای پیشنهادی موجران به دنبال کاهش قیمت مسکن در فروردین، تعدیل شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک مشهد: قیمت مسکن در 3 ماه گذشته، ماهانه 3 تا 5 درصد کاهش یافته است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
درحالی که بسیار از مردم معتقدند، قیمت مسکن هرگز کاهش پیدا نمی کند، شواهد از شروع کاهش قیمت مسکن در فروردین خبر می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۳۷ سایت دیگر  
بر اساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران قیمت مسکن در فروردین 1400 کاهش یافت.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۵۲   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: بانک مرکزی اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در سال 99 به حدود 83 هزار و 300 واحد مسکونی رسید که در مقایسه با سال قبل از آن با کاهش اندک سه دهم درصدی مواجه بوده است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۸۰ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه تعطیلی دفاتر املاک منجر به ایجاد مشکلاتی برای خریداران و فروشندگان شده و درخواست بازگشایی دفاتر با رعایت پروتکلهای بهداشتی را داریم گفت: برای اینکه مردم مقداری توان خرید پیدا کنند باید قیمت مسکن حداقل 25 درصد کاهش پیدا کند.
تابش کوثر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قطعا مردم پول و امکاناتشان را در مسیری هزینه می کنند بنابراین امروز بهترین مسیر برای سرمایه گذاری، مسکن انبوه سازی است و به نظرم همین اخذ مالیات ها از خانه های خالی نقش اساسی را در این زمینه ایفا خواهد کرد.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۹:۲۰    
بازار مسکن سال گذشته شاهد تغییر میدان ملک از تقاضای مصرفی به تقاضای سرمایه ای بود، از این رو قیمت مسکن افزایش چشمگیری را تجربه کرد. اما حالا برخی از کارشناسان و فعالان بازار مسکن معتقدند که روند بازار کاهشی است ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۳۲   + ۵۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: بازار مسکن هم مانند سایر بخش های اقتصادی کشور حال روز خوشی ندارد و بسیاری از خریداران یا مستاجران در این بازار چشم انتظار تحولاتی برای بهبود وضعیت این بازار هستند. 3 گام برای ارزانی مسکن ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۷:۴۰   + ۲۸ سایت دیگر  
ایرنا: وزیر راه وشهرسازی گفت: قیمت مسکن در کشور در حال حاضر حباب است و به زودی شاهد کاهش قیمت ها در این بخش خواهیم بود. محمد اسلامی با تاکید بر اینکه به چشم انتظاری مردم در اتمام پروژه های مسکن باید پایان داده شود ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: رئیس اتحادیه املاک کشور درباره پیش بینی قیمت مسکن برای سال 1400 گفت: در صورتی که آمارهای غلط ارائه نکنند و سوداگران هم مشکلی ایجاد نکنند، شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دریافت فایل فرشید پور حاجت در برنامه زنده رویداد با اشاره به کاهش قیمت مسکن در اسفند ماه سال گذشته بر اساس اطلاعیه مرکز ملی آمار گفت: مرکز آمار گزارشی داده که موید این موضوع است که افزایش قیمت را در حوزه مسکن داشتیم ولی در بخش خرید و فروش، نسبت به سال مشابه قبل، با رکود روبرو بودیم. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کشف سطح جدید قیمت تمام شده ساخت مسکن در تهران، جواب مجهول داخلی بازار ملک در معادله تخلیه حباب قیمت ها را مشخص کرد. بررسی های نشان می دهد فارغ از تاثیرگذاری بالای فاکتور ریسک غیراقتصادی و انتظارات تورمی ناشی از آن، بر مسیر نوسان قیمت مسکن ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۶:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
در یک دهه اخیر بازار زمین و ملک کلنگی نه تنها از ناحیه افزایش انتظارات تورمی و خریدهای سرمایه ای دستخوش افزایش قیمت و تورم شدید شد بلکه کمبود زمین قابل ساخت نیز در این جهش قیمتی موثر واقع شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۸:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح جهش تولید و تامین مسکن جلوی افزایش قیمت در سال جاری را گرفته و به دلیل برقراری ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا موجب کاهش قیمت مسکن خواهد شد.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
بررسی اطلاعات میدانی از بازار مسکن تهران بیانگر آن است که همزمان با داغ شدن موضوع مالیات بر خانه های خالی و آغاز ثبت اطلاعات سکونت خانوارها در سامانه املاک و اسکان، عرضه واحدهای مسکونی ملکی و اجاره ای در سال جدید بیش از گذشته شده و این موضوع می تواند زمینه کاهش قیمت مسکن را مهیا کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
در حالی مرکز آمار ایران از کاهش قیمت مسکن در کشور طی اسفند خبر داده که دلالان به خصوص در شهرهای جدید اطراف تهران یکبار دیگر دست به کار شده اند.
اعتبار نوین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
از روز نوزدهم فروردین عملیات ثبت املاک مسکونی در سامانه اعلامی وزارت راه و شهرسازی توسط مالکان کلید خورده است.
سازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان خراسان رضوی گفت: پیش بینی درباره آینده بازار مسکن بستگی به وضعیت سیاسی کشور و چگونگی اوضاع برجام دارد، اما تجربه سال های طولانی این موضوع را تثبیت می کند که امن ترین و بهترین منبع سرمایه گذاری در کشور مسکن است.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند بازار مسکن در یک سال اخیر با نوسانات قیمتی همراه بوده و همچنین این روند رکود بازار به دلیل افزایش بی رویه و غیر اصولی در قیمت ها است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
بررسی اطلاعات میدانی از بازار مسکن تهران بیانگر آن است که عرضه واحدهای مسکونی ملکی و اجاره ای در سال جدید بیش تر از گذشته شده و این امر می تواند زمینه کاهش قیمت مسکن را مهیا کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سال 1400 را با بررسی جدی طرحی برای کاهش قیمت مسکن آغاز کردند که در صورت تصویب این طرح دولت موظف به ساخت حداقل یک میلیون واحد در سال خواهد شد.
طلا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۹:۳۷    
نرخ تورم نقطه ای مسکن در اسفندماه بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران به حدود 82 درصد رسیده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال اجرایی شدن مالیات برخانه های خالی در سال جدید، سوالی که مطرح شده این است که این سیاست حتی اگر به درستی اجرا شود تا چه میزان می تواند به اهدافی که سیاستگذار از اجرای آن در نظر داشته نزدیک شود.
سازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در یک دهه اخیر استونی بیشترین افزایش و یونان بیشترین کاهش قیمت مسکن را داشته اند.
در یک دهه اخیر استونی بیشترین افزایش و یونان بیشترین کاهش قیمت مسکن را داشته اند.
برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۹:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مرکز آمار ایران اعلام کرد بهای متوسط آپارتمان های فروخته شده در تهران طی اسفندماه 1399 بیش از 3 درصد نسبت به بهمن ماه 1399 کاهش یافته است. ...