چهارشنبه ۰۴ خردادساعت ۱۸:۰۹May 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش قیمت مسکن»

فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۲    
فرارو- دولت جاستین ترودو نخست وزیر کانادا تعلیق دوساله برای خریداران خارجی املاک در کانادا را به منظور کاهش قیمت مسکن پیشنهاد کرده است. با این وجود، کارشناسان تردید دارند که این اقدام تاثیر مطلوبی داشته باشد. ...
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگر بازار مسکن بیان کرد: دولت اقداماتی می کند که بگوید من دارم تلاش می کنم قیمت را پایین آوردم، ولی نه آن اقدامات، اقداماتی است که در کاهش قیمت مسکن مؤثر است و نه این انتظار، انتظار واقع بینانه ای است. به دلیل اینکه تورم بالای 40 درصد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت:باید تلاش کنیم تا در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تولید مسکن که بیشتر برای دهک های پایین است هزینه ساخت را کاهش دهیم.
ندای پیشوا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت مسکن سال جدید را کاهشی آغاز کرد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، بر اساس گزارش بانک مرکزی: متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
قیمت مسکن شهر تهران در اولین ماه از سال جاری در 13 منطقه کاهش و در 9 منطقه افزایش یافت؛ نرخ ها در مناطق شمالی تهران با افت مواجه شد
موج   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
گزارش های بانک مرکزی در مورد مسکن اساسا رشد تورم این بازار را نشان می دهد و برخی مسئولان، این آمارها در بازار رکودی را خود عامل تورم می دانند، در حالی که کارشناسان هرگونه مصاحبه مسئولان برای کاهش قیمت مسکن را آدرس غلط به مردم دادن می دانند.
افق نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۲:۰۳    
رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام اینکه سال 1401 سال کاهش قیمت مسکن است، گفت: این شرایط تا دو تا سال آینده نیز در کشور ادامه دارد و شاهد تداوم کاهش قیمت مسکن خواهیم بود.
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی در گزارشی در خصوص آخرین تحولات بازار مسکن در فروردین ماه امسال از کاهش 2. 4 درصدی قیمت مسکن خبر داده، به گونه ای که قیمت هر متر مربع مسکن به 34 میلیون و 270 هزار تومان رسیده است. البته این قیمت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 16. 9 درصدی را تجربه کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۹:۱۸   + ۷۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام اینکه سال 1401 سال کاهش قیمت مسکن است، گفت: این شرایط تا دو تا سال آینده نیز در کشور ادامه دارد و شاهد تداوم کاهش قیمت مسکن خواهیم بود.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
کارشناس مسکن: کاهش 2.4 درصدی قیمت مسکن در فروردین 1401 باعث خوشبینی به ثبات این بازار شد و خواسته ما این است که افراد غیرمسئول برای دیده شدن خودشان در بازار تنش ایجاد نکنند.
سلام نو / افق تهران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۰۹:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
مطابق جدیدترین آمار بانک مرکزی از بازار مسکن طی فروردین 1401 قیمت مسکن تهران نسبت به ماه قبل 2.4 درصد کاهش را نشان می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۰۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- فرماندار قروه گفت: هم افزایی بنگاه داران املاک نقش مهمی در کاهش قیمت مسکن دارد و بنگاه داران املاک باید در حوزه کاری خود کارشناس و مشاور نرخ قیمت مسکن داشته باشند و در این زمینه با یکدیگر هم افزایی داشته باشند تا شاهد افزایش قیمت مسکن نباشیم.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
در صورتی می توانیم انتظار ثبات یا کاهش قیمت مسکن را داشته باشیم که عوامل موثر بر این بازار مثل تورم عمومی، رشد نقدینگی، افزایش قیمت نهاده های ساختمانی کنترل شود و ساخت و ساز افزایش پیدا کند اما هیچ یک از موارد مذکور محقق نشده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۰۸:۱۲    
در صورتی می توانیم انتظار ثبات یا کاهش قیمت مسکن را داشته باشیم که عوامل موثر بر این بازار مثل تورم عمومی، رشد نقدینگی، افزایش قیمت نهاده های ساختمانی کنترل شود و ساخت و ساز افزایش پیدا کند اما هیچ یک از موارد مذکور محقق نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۰۰:۱۵   + ۶۵ سایت دیگر  
یک کارشناس مسکن گفت: در صورتی می توانیم انتظار ثبات یا کاهش قیمت مسکن را داشته باشیم که عوامل موثر بر این بازار مثل تورم عمومی، رشد نقدینگی، افزایش قیمت نهاده های ساختمانی کنترل شود و ساخت و ساز افزایش پیدا کند اما هیچ یک از موارد مذکور محقق نشده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۷    
افشین پروین پور، عضو سابق شورای عالی مسکن در گفت وگو با همشهری آنلاین می گوید دولت باید در بخش مسکن فعال تر وارد عمل شود و ضمن تخصیص زمین و تسهیلات برای ساخت، با ابزارهای مالیاتی در پی کنترل سوداگری در بازار مسکن برآید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۰۰:۱۳    
دنیای اقتصاد : چشم انداز قیمت ها و رفتارها در بازار مسکن با طرح پنج پرسش از 8 اقتصاددان و صاحب نظر ارشد این حوزه بررسی شد. نتایج نظرسنجی دنیای اقتصاد درباره سمت و سوی بازار مسکن1401 نشان می دهد امسال دو بازیگردان اصلی، متغیرهای ملکی را هدایت می کند و تحت تاثیر قرار خواهد داد ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس صنعت ساختمان با توجه به فراخوان برخی شرکت های تعاونی مسکن گفت: با توجه به اینکه ادامه سیاست های تورمی کاهش قیمت مسکن در سال 1401 را دور از انتظار خواهد کرد، جوسازی عده ای بر بستر شرکت های تعاونی، در قالب ارزان فروشی مسکن، راه جدیدی برای کسب درآمد از جیب مردم شده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۰۱:۰۹    
دو سال از ابلاغ قانون مالیات بر خانه های خالی می گذرد؛ ولی هنوزمتولیان راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی استان درخصوص تعداد خانه های خالی در اصفهان و میزان مالیات ستانی از این واحدها اظهار بی اطلاعی می کنند ...
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۲۰:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
اکثریت متغیرهای برون زای موثر بر مسکن1401 در کنار یک متغیر درون زای کلیدی یعنی قدرت خرید از استعداد کاهشی قیمت ها در سال جدید حکایت می کند. بررسی های دنیای اقتصاد درباره نسبت های متعارف بین نرخ رشد قیمت مسکن با نرخ رشد نقدینگی و تورم عمومی و همچنین رابطه سنتی قیمت ملک و نرخ دلار نشان می دهد سطح ...
تیتر20   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۰:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سال گذشته تحت تاثیر ریزش نرخ های بازدهی عملیات مقدماتی چربی سوزی قیمت مسکن نیز شروع شد و به شکل افت حدود 10درصدی قیمت واقعی بروز کرد. در این مقطع با وجود آنکه بستر اولیه کاهش قیمت مسکن فراهم است، اما آینده یک متغیر برون زای اصلی، تعیین کننده ادامه مسیر است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نام مدیران تسهیلات دهنده هم افشا شود و انتشار اسامی درکنار فشار افکار عمومی به وصول طلب ها کمک می کند ، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۲۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن انبوه سازان مسکن می گوید اگر برجام به توافقی موثر منتهی شود کاهش قیمت مسکن قابل پیش بینی خواهد بود.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۵۵ سایت دیگر  
زینعلی تاکید کرد: به شکل موردی در معاملات، افت قیمت رخ می دهد؛ کما این که از سال گذشته نرخ ها در شمال تهران به طور محسوسی شکسته شده اما در کلیت بازار برگشت قیمت اتفاق نخواهد افتاد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۴:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین : اما آیا واقعا در سال 1401 شاهد ریزش قیمت مسکن خواهیم بود؛ آن هم در شرایطی که قیمت مسکن تابع چهار پارامتر قیمت زمین، قیمت مصالح، قیمت عوارض شهرداری و قیمت نیروی کار است. ...
سلام نو / جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۱:۵۴   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای طرح جهش تولید مسکن مورد تأکید مجلس و دولت است که با اجرای این طرح و ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال، بتوان برای دهک های پایین مسکن ارزان تامین شود.
مردم فردا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۲۰:۳۲   + ۳۳ سایت دیگر  
افزایش نرخ مسکن طی سال های اخیر در کشور بسیاری از خانواده ها را با چالش های بزرگ اقتصادی همراه کرده و گران شدن اجاره بها و رشد نرخ مسکن سبب شده بخش اعظم درآمد خانواده ها به ویژه زوج های جوان به این موضوع اختصاص یابد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال های گذشته در تهران سالانه کمتر از 10 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده ساخته شده است! گفت: ساخت 130 هزار واحد مسکونی در تهران توسط شهرداری تهران، منجر به کاهش قیمت مسکن و اجاره در شهر تهران خواهد شد.
سلام نو / جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۳   + ۴۵ سایت دیگر  
تورم بازار مسکن پایتخت پس از طی دوره تنش قیمتی که از آذرماه سال 1396 تا اسفندماه 1399 ایجاد شد، از تابستان سال گذشته کنترل شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ۱۰:۲۱    
هشدار یک خبرنگار اصولگرا در حوزه نفت به رئیس جمهور با چاشنی کنایه به دولت قبل، پربازدیدترین خبر دیشب خبرآنلاین بود. مخاطبان علاوه بر این به کاهش قیمت مسکن در برخی مناطق تهران، عذرخواهی علیخانی از ژاله صامتی، مصاحبه جدید با کاترین شکدم، ویدئویی از گردباد در مریخ، لغو برخی از تحریم های روسیه ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۳:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعاً امسال شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود که این یک اتفاق مثبت و خبر خوبی برای مردم است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۱:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
خبر آنلاین : محمد صادق الحسینی، کارشناس اقتصادی در لایو اینستاگرامی با پیش بینی بازار مسکن، گفته؛ اگر برجام احیا شود، پیش بینی مدل ها این است که مسکن بزرگ ترین ریزش تاریخی خود را خواهد داشت ...
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام اینکه اکنون در 2 هزار و 400 نقطه عملیات تخریب و نوسازی بافت فرسوده درحال انجام است، گفت: افزایش عرضه آپارتمان های نوساز در بافت فرسوده که بخشی از سند تحول دولت مردمی است، قیمت مسکن را به مرحله ثبات و کاهش رسانده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام اینکه اکنون در 2 هزار و 400 نقطه عملیات تخریب و نوسازی بافت فرسوده درحال انجام است، گفت: افزایش عرضه آپارتمان نوساز در بافت فرسوده که بخشی از سند تحول دولت مردمی است، قیمت مسکن را به مرحله ثبات و کاهش رسانده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۰۶:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یکی از برنامه دولت کنترل بازار اجاره مسکن است، از همین روی بسترهای اجرای پروژه اجاره داری حرفه ای را آماده کرده ایم و کلنگ 300 هزار واحد استیجاری بر زمین خورده است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۷    
بازار مسکن در ایران به عنوان اولین و مطمئن ترین راه برای سرمایه گذاری در فراز و نشیب همیشگی قرار دارد که مانند یک بازار فصلی گاهی شاهد هجوم خریداران و فروشنده هاست و گاهی دچار سوت و کور می شود.
سلام نو / همت خبر   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۰:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مصطفی قلی خسروی ، رئیس اتحایه مشاوران املاک درباره قیمت مسکن در سال آینده، گفت: معتقدم با توجه به افزایش بی رویه قیمت مسکن در سالهای گذشته و ایجاد یک قیمت کاذب، بازار، کشش قیمت های نجومی جدید را نخواهد داشت و شاهد ثبات بازار و رونق معاملات باشیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۰۷:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
آمار جدید و البته رسمی از نسبت موجودی مسکن به تعداد خانوارها ، ادعای کسری حاد عرضه آپارتمان در کشور را رد می کند اما بر محرومیت بازار مصرف تحت تاثیر انحراف عرضه مهر تایید می زند.
برترین ها / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
ایسنا: از ابتدای اسفندماه که معاملات مسکن در شهر تهران افت کرد، خرید و فروش در اطراف تهران نیز کساد شده و قیمت ها به ثبات رسیده است. برخی افراد واحدهای خود را زیر قیمت می فروشند و بازار در حالت کلی به ثبات رسیده است ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۰۴:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
کاهش قیمت مسکن از پیش بینی هایی است که با وجود فضای امیدوارکننده مذاکرات وین، احتمال وقوع آن بیش ازپیش قوی شده است. اگرچه دیدگاه عده ای هم بر آن است که میان قیمت مسکن و بازگشت برجام چندان ارتباطی وجود ندارد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۸:۴۶    
نشانه هایی که در بازار مسکن وجود دارد حاکی از این است که روند کاهشی در قیمتها وجود ندارد. اخباری که در رابطه با کاهش قیمت مسکن و یا ثبات آن به گوش می رسد تنها در گفتار صدق می کند که یک تعداد آرزومند آن را مطرح می کنند. نه آمار و نه شواهد نشانی از کاهش قیمتها ندارد ...
وزیر را و شهرسازی گفت:با نوسازی 130 هزار واحد مسکونی در شهر تهران شاهد کاهش قیمت مسکن و همچنین نرخ اجاره در شهر تهران خواهیم بود.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرآنلاین: چه سرنوشتی در انتظار قیمت ها در بازار مسکن است؟ این سوالی است که این روزها و در روزهای پایانی سال از ذهن بسیاری از خریداران و متقاضیان بازار مسکن می گذرد؛ آن هم در شرایطی که مذاکرات برجام در وین در جریان است و برخی از تحلیلگران، از رفتار ریزشی بازار پس از توافق وین سخن می گویند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه استراتژی دولت در نهضت ملی مسکن، حمایت از کم درآمدها و کاهش قیمت مسکن برای سه دهک اول برای خانه دار شدن است، گفت: بیشترین حمایت ها برای دهک های نخست تا سوم است که به تایید شورای عالی مسکن رسیده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۰۷:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: بازار خودرو نیز منتظر نتیجه مذاکرات پیرامون احیای برجام است؛ خریداران مردد هستند ولی فروشندگان می خواهند هر چه زودتر معامله انجام شود تا مبادا با انتشار اخبار امیدوارکننده ای، قیمت ها در سراشیبی قرار بگیرند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۷:۳۷   + ۲۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: پیش بینی من این است که در صورت حصول توافق هسته ای در اردیبهشت و خرداد با افت قیمت مسکن به میزان کاهش نرخ ارز مواجه شویم که فرصت مناسبی برای خریداران مصرفی است؛ چون ریزش بازار مسکن، طولانی مدت نخواهد بود.
پانا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۰۴:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حمله جدید به نمایشگر کاهش قیمت مسکن در روزهای اخیر زنگ خطر توقف ریزش قیمت در معاملات خرید و فروش و اجاره آپارتمان های مسکونی را به صدا درآورده است. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۲۱:۱۸    
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه می تواند تقاضای ناشی از سوداگری را در حوزه مسکن پایین آورده و موجب کاهش قیمت مسکن شود، گفت: از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود روند تصویب و اجرایی شدن این مالیات را سرعت ببخشد.