پنجشنبه ۱۶ مردادساعت ۰۲:۴۰Aug 2020 6

جدیدترین‌های «کاهش قیمت مسکن»

 
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۴:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار، رحمت اله پورموسی عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن را موجب بهم ریختگی بازار مسکن دانست و گفت: اگر ساخت و سازها رونق بگیرد و پروژه های ساختمانی به نتیجه برسد، اشتغالزایی برای جوانان بیکار به وجود می آید و کاهش قیمت مسکن اتفاق می افتد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رئیس اتحادیه املاک استان قزوین اعلام کرد: طرح توسعه تفصیلی و تولید مسکن انبوه 2 راهکار برای کنترل این بازار در قزوین است؛ در حال حاضر عرضه کاهش و تقاضا افزایش پیدا کرده است و بافت های فرسوده، مناطق شرق قزوین ...
عصر بانک   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۷   + ۵۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه از معرفی مستأجران به بانک برای دریافت وام از 20 مرداد خبر داد و گفت: برای حمایت از تولید مسکن حمایتی، قیمت فولاد و سیمان کاهش می یابد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۶:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سازندگان مسکن دستور اخیر دولت و مجلس برای تعیین قیمت 8500تومان برای فولاد را پذیرفتن تورم 100درصدی این محصول می دانند و معتقدند نقشی در کاهش قیمت تمام شده مسکن نخواهد داشت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، این احتمال وجود دارد که بازار مسکن در حوزه خرید و فروش وارد یک وضعیت رکودی بسیار سنگین شود، در این شرایط پیش بینی می شود که قیمت ها ثابت مانده و یا روند نزولی به خود گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از عدم اقدام مناسب دولت در خصوص کاهش قیمت مسکن در کشور گفت: نرخ قیمت مسکن در کشور به بالاترین حد خود رسیده و دیگر جوانان توانایی خرید و حتی اجاره مسکن را ندارند ولی دولت هیچ اقدامی نکرده و مجلس وارد عمل شده و یک طرح دوفوریتی را تصویب کرد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۶:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
عصر ایران: امام جمعه آستارا (گیلان) گفت: مسئولان زمینه ازدواج آسان جوانان را با ارائه تسهیلات بانکی مناسب و کاهش قیمت مسکن و کالاهای اساسی فراهم کنند. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شیراز (پانا) - استاندار فارس خواستار تسریع در روند اجرایی طرح ملی مسکن شد و گفت تامین مسکن نباید موضوعی عادی تلقی شود و جا دارد تا متولیان امر نسبت به رفع موانع اجرایی آن غیر معمول عمل کنند. ...
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اولین گام در اجرای قانون مالیات از خانه های خالی پیشگیری و الزام قانونی است.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران ضمن ارزیابی قانون مالیات بر خانه های خالی به دولت پیشنهاد کرد: نسخه هدایت سرمایه ها به بازار تعاونی های مسکن را جایگزین طرح های ضعیف و کم اثر برای کنترل قیمت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از مشکلات طرح تهاتر رفع شده است که این موضوع، منجر به کاهش قیمت مسکن خواهد شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پیش بینی می شود با اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی قیمت مسکن بین 15 تا 20 درصد کاهش خواهد یافت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۵:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مردم به کاهش قیمت مسکن و جلوگیری از احتکار آن امید داشته باشند، گفت: به یقین اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در کنار اجرای طرح های تولید مسکن همچون مسکن ملی و مسکن خیّرساز در بهبود وضعیت بازار مسکن تاثیرگذار است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است طرح مالیات بر خانه های خالی باعث کاهش قیمت مسکن، اجاره بها و مصالح ساختمانی می شود که در نهایت تحولی در حوزه مسکن ایجاد می کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است افزایش انگیزه مالکان خانه های خالی با طرح مالیات بر این دست از منازل باعث کاهش قیمت مسکن و اجاره بها شده و به نفع مستأجران خواهد بود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۳:۳۷    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تصویب کلیات طرح مالیات بر خانه های خالی، گفت: از جمله راهکارها برای کاهش قیمت مسکن در کوتاه مدت و حداقل عدم افزایش قیمت آن، وارد کردن خانه های خالی به چرخه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران اخذ مالیات از خانه های خالی را راه حلی برای کاهش قیمت مسکن تلقی کرد.
آنا / مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به پرونده هایی که با شکایت تولیدکنندگان تشکیل می شود، گفت: اگر صدور دستور موقت به روند و جهش تولید لطمه وارد می کند قاضی باید از صدور این دستور خودداری کنند و یا اگر عکس این موضوع صادق بود به جهت حمایت از چرخه تولید روند رسیدگی تسریع شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده بروجرد در مجلس گفت:وضعیت امروز بازار نشانه عملکرد دولت در هفت سال گذشته است، امروز شاهد ایجاد نوسانات شدید در این بازار هستیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس نوشت: با تصویب دوفوریت طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم (مالیات بر خانه های خالی) انشاءالله این طرح چهارشنبه به تصویب نمایندگان میرسد.
برترین ها / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۸:۵۳   + ۳۸ سایت دیگر  
مهر نوشت: نائب رئیس کمیسیون اقتصادی، گفت: در حال حاضر تعداد خانه های کشور از تعداد خانوار بیشتر است یا در برخی از آمار این تعداد برابر است به همین جهت نباید شاهد نوسانات قیمت مسکن در کشور باشیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۹:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی تأمین مالی، عرضه مصالح ساختمانی ارزان قیمت و ارائه اراضی رایگان سه مؤلفه اصلی برای کاهش قیمت مسکن در کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: اختصاص زمین رایگان توسط راه و شهرسازی برای طرح مسکن ملی، اقدامی جهت کاهش قیمت تمام شده واحدهای این طرح است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت برنامه قاطعی برای پیشبرد برنامه مسکن دارد و با دو پروژه طرح ملی مسکن و تکمیل واحدهای مسکن مهر به انتظار جامعه برای کاهش قیمت مسکن پاسخ می دهد.
بانک مسکن   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مالیات بر خانه های خالی از سکنه و مالیات بر عایدی نقش مهمی در تولید و کاهش قیمت مسکن خواهند داشت.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۳۱    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه با اخذ مالیات بر عایدی سرمایه، بی عدالتی مالیاتی از بین می رود، گفت: این قانون، قانون مالیاتی مؤثری بر کاهش تقاضاست و هر عاملی که تقاضا را کاهش دهد، حتما اثر کاهشی بر قیمت ها خواهد گذاشت.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می گوید: قیمت مسکن تا پایان تابستان با نوسان های جزیی همراه است. قیمت مسکن در نیمه دوم سال روند تثبیتی دارد اما این به معنای این نیست که قیمت خانه ارزان می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۴۹    
چهار مولفه اصلی در بازار مسکن تاثیر مستقیم دارد و باعث افزایش قیمت مسکن می شود وضعیت فعالیت بورس، بازار طلا و ارز، حامل های انرژی در افزایش یا کاهش قیمت مسکن تاثیر دارد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: موضوع مالیات بر خانه های خالی در مجلس یازدهم هم در دستور کار است تا با اجرای این طرح هم برای دولت منبع درآمدی ایجاد شود و هم با عرضه این واحد ها، قیمت ها در بازار مسکن کاهش دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۰:۲۷    
این روزها با توجه به وضعیت نابسامان مسکن و افزایش شدید مبلغ اجاره بها، مردم به هم خانگی روی آوردند، معضلی که هم از لحاظ شرعی، هم قانونی و هم اقتصادی جای بحث فراوان دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۶:۱۴   + ۲۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه با اخذ مالیات بر عایدی سرمایه، بی عدالتی مالیاتی از بین می رود، گفت: این قانون، قانون مالیاتی مؤثری بر کاهش تقاضاست و هر عاملی که تقاضا را کاهش دهد، حتما اثر کاهشی بر قیمت ها خواهد گذاشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۶:۵۰    
دادیار پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب خراسان رضوی گفت: راه حلی برای کنترل قیمت مسکن ارائه شده است که هماهنگی اتحادیه املاک و شهرداری و دستگاه قضایی را می طلبد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در صورت عرضه خانه های خالی به بازار فروش، قیمت مسکن قطعا سیر نزولی پیدا می کند و دسترسی مردم به مسکن تسهیل می شود. مالیات برخانه های خالی پایه مالیاتی جدیدی را هم ایجاد می کند و دنبال آن منابع مالی خوبی را هم در اختیار دولت می گذارد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: مدیریت بازار مصالح ساختمانی موجب می شود که قیمت ها در این بخش کاهش یافته و در نهایت قیمت تمام شده مسکن پایین بیاید. در شرایط کنونی مشخص نیست که چرا قیمت مصالح ساختمانی که در داخل کشور تولید می شود، به بهانه های مختلف از جمله افزایش نرخ ارز گران می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۶:۵۰    
گروه استان ها -نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که پروژه ها برای تکمیل اولویت بندی شوند گفت: تکمیل پروژه های مسکن مهر به کاهش قیمت مسکن در همدان کمک می کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۲۹    
تلاش دولت برای کاهش قیمت مسکن و اجاره بها در حالی روی می دهد که طی چندین دوره در سال های گذشته بعد از رکود بازار مسکن شاهد تلاش های مشوقانه دولت ها برای جلب سرمایه به این بخش بوده ایم.
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس توافقات به عمل آمده با وزارت صنعت قیمت سیمان 20 تا 30 درصد افزایش پیدا کرد. این افزایش قیمت در حالی اتفاق افتاده است که دولتمردان وعده کاهش قیمت مسکن را می دهند! پیشتر در بازار غیر رسمی، سیمان 25 درصد افزایش قیمت یافته بود.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار کهگیلویه در این جلسه از نمایندگان این صنف خواست در کاهش مشکلات مسکن و کنترل اجاره بها در شهرستان همت به خرج دهند .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۹:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی، درصدهای مشخصی برای افزایش اجاره بها مشخص شده که اجرای آن با جدیت در استان پیگیری می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با گلایه از افزایش قیمت مسکن گفت: مسئولان اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مسئول حوزه مسکن، حتما در زمینه رفع این مشکل راهکار ارائه دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با واگذاری زمین رایگان به جوانان 50 درصد قیمت مسکن کم می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به دلایل افزایش قیمت مسکن گفت: 14 هزار واحد روستایی و شهری تحت عناوین مختلف در استان احداث می شود که انتظار می رود قیمت مسکن کاهش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صنف مشاوران معاملات املاک مشهد گفت: اعمال قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه باعث کاهش قیمت آن و همچنین کاهش نرخ رهن و اجاره می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۰۶:۳۸    
بازار مسکن در این روزها محل مباحثات بسیاری از محافل اقتصادی از سطوح اول کشور تا خانواده های تازه تشکیل شده و متقاضی اولین خانه شده است. اما در این میان التهاب بازار تا جایی ادامه پیدا کرد که متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران به 19 میلیون تومان رسید ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه دولت در مباحث اقتصادی هیچ برنامه ای ندارد، گفت: دولت در هفت سال گذشته هیچ سیاستی برای کنترل قیمت، بازار و تولید مسکن نداشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی صنعتی سازی را راه حل اساسی کاهش قیمت مسکن در استان عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: سقف تسهیلات برای ترمیم بافت های فرسوده این استان و با هدف بهره مندی متقاضیان و کمک به کاهش قیمت مسکن افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: با اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن قطعا قیمت مسکن کاهش یافته و بساط دلالی نیز جمع می شود.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک به روزنامه اینترنتی فراز ، گفت: برخی ازانبوه سازان و دست اندرکاران بازار مسکن با ایجاد جود روانی تورم، مانع از مشهود شدن کاهش قیمت مسکن در تهران شده اند و بر آمارهای رسمی هم تاثیرگذاشته اند ...
برترین ها / مرآت   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۰۷:۴۴   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: کارشناسان معتقدند تنها راه کوتاه مدت کنترل تقاضای غیرمصرفی در بازار مسکن که منجر به کنترل قیمت خواهد شد، وضع مالیات های کنترلی است. فرار و فرودهای بازار مسکن طی 7 سال عمر دولت یازدهم و دوازدهم چالش های متعددی را برای مستأجران و زوج های جوانی که قصد تشکیل خانواده دارند ...