سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۲۰:۵۱Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشجوی خارجی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۳:۳۲    
هم اکنون 402 دانشجوی خارجی در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به تحصیل است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۳:۰۲    
معاون بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از تحصیل بیش از 600 دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۴۲    
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب از تحصیل 15 هزار دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: 85 درصد دانشجویان این دانشگاه غیر ایرانی و از 30 ملیت خارجی هستند. تنها دانشکده مطالعات زنان ایران در دانشگاه ادیان و مذاهب است و قم ظرفیت پذیرش یکصد هزار دانشجوی خارجی را دارد که این امر می تواند در اشتغال آفرینی و ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۵۰    
حجت الاسلام والمسلمین نواب گفت: قم ظرفیت پذیرش 100هزار دانشجوی خارجی در رشته های مختلف علمی را دارد که تحقق این هدف سرمایه مهمی برای پیشرفت های علمی و اقتصادی استان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
قم- رییس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: ایران ظرفیت پذیرش سالانه یک میلیون دانشجوی خارجی را دارد که این امر می تواند به رونق اقتصادی نیز کمک کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: قم ظرفیت گفتمان بین المللی ادیان و پذیرش 100 هزار دانشجوی خارجی در رشته های مختلف علمی را دارد که درصورت تحقق این امر، سرمایه و محل ارتزاقی برای 400 هزار نفر خواهد بود و پیشرفت های علمی و اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین نواب گفت: قم ظرفیت پذیرش 100 هزار دانشجوی خارجی در رشته های مختلف علمی را دارد که این تحقق این هدف، سرمایه ای مهم برای پیشرفت های علمی و اقتصادی استان به شمار می آید.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب قم تنها دانشگاه ادیان جهان است که همه ادیان جهان را بررسی می کند البته در دنیا دانشگاه هایی وجود دارد که تنها یکی از ادیان را بررسی می کند اما دانشگاه ادیان و مذاهب قم همه ادیان را بررسی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی ایران، درباره همکاری با شرکت های معتبر جهت جذب دانشجوی غیرایرانی فراخوان صادر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۳    
یک هزار دانشجو از 6 کشور در دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) در مشهد تحصیل می کنند .
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۲    
معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه گفت: چشم انداز روشنی برای جذب دانشجوی خارجی در ایران وجود دارد. سطح علم در ایران واقعا بالاست و دانشجویان خارجی می توانند با هزینه اندکی علم موجود در کشور ما را فرا بگیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون آموزشی دانشگاه شهرکرد گفت: عبدالحسین سروش به عنوان نخستین دانشجوی بین المللی دکترای دانشگاه شهرکرد از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۳۳    
نصر: رییس دانشگاه تبریز از کسب پنج رتبه برتر این دانشگاه در نخستین جشنواره جذب دانشجوی خارجی خبر داد و گفت: به منظور حضور موثر در عرصه های علمی و فرهنگی جهانی، درصدد توسعه دیپلماسی علمی و گسترش همکاری های فناوری با کشورها و ملت ها هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۲۰    
آقای محمد حسین آیتی گفت: بیش از 1400 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تهران ملزم به یادگیری زبان فارسی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۷:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تبریز گفت: اگر ما می خواهیم به عنوان یک دانشگاه بین المللی سهمی در دیپلماسی علمی داشته باشیم، باید به اندازه 20 درصد تعداد کل دانشجویان دانشگاه، دانشجوی خارجی جذب کنیم و ما در بحث جذب دانشجویان خارجی هرگز کیفیت را فدای کمیت نکرده و نخواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رییس دانشگاه ایلام گفت: از ابتدای شکل گیری این مجموعه آموزشی تاکنون 371 دانشجو از کشور های مختلف موفق شده اند از این دانشگاه فارغ التحصیل شوند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی گفت: از احکام پیشنهادی ما در برنامه هفتم، ایجاد اقلیم های فرهنگی است. ما دنبال ایجاد مناطق مخصوص فرهنگی بر اساس سوابق تمدنی هستیم لذا کارهای سه منطقه فرهنگی شامل آذربایجان، منطقه میان همدان و زنجان و منطقه خراسان و طوس را در سال آینده شروع خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با بیان اینکه باید به هدف گذاری جذب 500 هزار دانشجو در سال های آینده توجه کنیم، گفت: ما رقیب کشورهایی مثل فرانسه و انگلیس در جذب دانشجوی خارجی هستیم و باید برای جذب دانشجویان فرانسوی، آلمانی و انگلیسی در ایران برنامه ریزی شود.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر علوم با بیان اینکه جذب دانشجویان خارجی نیاز به عزم فرابخشی دارد، گفت: ما پیگیر این هستیم که مجوز اشتغال پاره وقت برای دانشجویان خارجی را دریافت کنیم. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۰۰    
رئیس دانشگاه تربیت مدرس در نخستین جشنواره جذب دانشجویان بین المللی در ایران بیان کرد: پدیده تحصیل دانشجویان بین المللی در ایران در بخش های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ما اثر خواهد گذاشت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه در زمینه تنوع جذب دانشجو چندان موفق عمل نکرده ایم، گفت: در حال حاضر 90 هزار نفر از جمعیت دانشجویان خارجی ما را دانشجویان کشور افغانستان و عراق تشکیل می دهند، در حالی که کشور ترکیه از 261 هزار دانشجوی خارجی دارد که 37 هزار نفر آنها از کشور سوریه هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه در زمینه تنوع جذب دانشجو چندان موفق عمل نکرده ایم، گفت: در حال حاضر 90 هزار نفر از جمعیت دانشجویان خارجی ما را دانشجویان کشور افغانستان و عراق تشکیل می دهند، در حالی که کشور ترکیه از 261 هزار دانشجوی خارجی دارد که 37 هزار نفر آنها از کشور سوریه هستند.
رئیس بنیاد سعدی در نهمین گردهمایی موسسه ها و نهادهای فعال در حوزه آموزش زبان فارسی در جهان گفت: تربیت سالیانه بیش از هزار دانشجوی خارجی در رشته های پزشکی مسلط به زبان فارسی از برکات انقلاب اسلامی و تحول در حوزه علم است.
همدان پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
505 دانشجوی خارجی در رشته های مختلف پزشکی این دانشگاه در حال تحصیل هستند | بیشترین میزان استقبال دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بوده و رشته های پیراپزشکی با استقبال کمی روبرو است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: طبق آمار در سال 2025 تعداد دانشجویان خارجی در جهان به 8 میلیون می رسد که سهم ما 100 هزار نفر است، امسال شاهد کاهش دانشجوی خارجی بودیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از تحصیل 136 دانشجوی خارجی از کشور های مختلف در دانشگاه علوم پزشکی ایلام خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از برنامه این وزارتخانه برای جذب 250 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های داخلی تا سال 1404 خبر داد و گفت: برنامه های خوبی در این زمینه تدارک و به دانشگاه ها ابلاغ کرده ایم و معتقد هستیم دانشگاه های داخل ظرفیت جذب این آمار دانشجوی خارجی را در حوزه های مختلف ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان امور دانشجویان از حمایت رئیس جمهور برای جذب دانشجویان بین المللی خبر داد و اعلام کرد: برنامه جذب 250 هزار دانشجوی خارجی تا سال 1404 در دستور کار نظام آموزش عالی در کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با تدوین آئین نامه جذب دانشجویان خارجی، تغییر و اصلاح برخی مقررات آموزشی و ارائه تسهیلات ویژه بیش از 100 دانشجوی خارجی برای تحصیل در رشته های مختلف در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری برای نیمسال دوم سالتحصیلی 1402-1401 در دانشگاه محقق اردبیلی ثبت نام ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۳۲    
مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه صنعتی سهند گفت: در سال جاری 50 دانشجوی خارجی در این دانشگاه پذیرش شده و مشغول تحصیل هستند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان ، دکتر محمد صادقی رئیس دانشگاه هرمزگان پیرامون این موضوع افزود: زمینه های لازم را برای جذب دانشجوی بین المللی در دانشگاه فراهم کردیم و رایزنی ها و مکاتبه های مختلفی با سازمان امور دانشجویی انجام شد . ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه هرمزگان از جذب دانشجوی خارجی در سال تحصیلی 1402 در راستای دیپلماسی علمی خبر داد. به گزارش صبح ساحل، "محمدصادقی"، رئیس دانشگاه هرمزگان در نشست خبری صبح امروز با بیان اینکه هدفمان تعالی آموزش استان است، افزود: در عصری زندگی می کنیم که کار دانشی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۲    
رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: مجوز جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه هرمزگان از سال آینده فراهم شده است که از نقش آفرینی بین الملی دانشگاه هرمزگان حکایت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۸:۳۶    
همایش بین المللی سفیران مقاومت ویژه دانشجویان خارجی دانشگاه های استان با حضور بیش از 200 دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: حضور بیش از 100 هزار دانشجوی خارجی در ایران نشان دهنده پیشرفت علمی کشور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۲:۳۱    
نیکنام گفت بیش از 7 هزار دانشجوی خارجی بدون بورسیه تحصیلی در ایران مشغول به تحصیل هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
همایش بین المللی سفیران مقاومت ویژه دانشجویان خارجی دانشگاه های استان با حضور بیش از 200 دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.
وزیر بهداشت با اشاره به لزوم توجه به معنویت دینی و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در عرصه سلامت گفت: پیوست فرهنگی نظام سلامت تدوین می شود تا فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی کادر سلامت که جلوه های درخشان آن را در دفاع مقدس و نیز در مقابله با کرونا شاهد بودیم، تداوم و رواج یابد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، عبدالحمید اشرفی در یادداشتی با عنوان آوردگاه جدید رقابت بین عربستان و ایران: جذب دانشجویان عراقی اینگونه آورده است: بتازگی، عربستان سعودی تسهیلاتی جدید را برای جذب دانشجویان خارجی ارائه کرده، که می تواند جذابیت دانشگاه هایش را برای غیرسعودی ها، به ویژه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۰۳    
رئیس دانشگاه کاشان اعلام کرد 250 دانشجو از کشور عراق و 250 دانشجو از کشور افغانستان و تعدادی دانشجو هم از کشور یمن در دانشگاه کاشان مشغول تحصیل هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
250 دانشجو از کشور عراق و 250 دانشجو از کشور افغانستان و تعدادی دانشجو هم از کشور یمن در دانشگاه کاشان مشغول تحصیل هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۱:۵۰    
گنبدکاووس- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دانشگاه تقریب گنبدکاووس، جنبه بین المللی یافته و می تواند از کشورهای منطقه از جمله ترکمنستان و عراق دانشجو بپذیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۸:۴۵    
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در حال حاضر 4 میلیون دانشجوی خارجی در سراسر کشور داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، تغذیه و هوشبری تحصیل می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۳    
ایسنا/اصفهان معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در سال تحصیلی جاری 17 دانشجوی خارجی در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند که از 10 کشور جهان پذیرش شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس دانشگاه پیام نور فارس از جذب دانشجوی خارجی در رشته ادبیات فارسی در مرکز شیراز از سال آینده خبر داد و گفت: شیراز، تهران و قم مجوز این مهم را دریافت کرده اند.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نصر: رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی دارای 56 هزار دانشجو و یک هزار و600 نفر هیات علمی و کارمند دارد و 63 هزار دانشجوی خارجی در سطح کشور در حال تحصیل می باشند که می توان راهکارهایی را در سطح دانشگاه ها پیش رو گرفت تا حوزه گردشگری ...