دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۰۷:۰۰Sep 2020 28

جدیدترین‌های «شهرسازی و معماری»

 
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران بداند که اگر به برنامه ها عمل نکند، شورا نسبت به تغییر وی اقدام خواهد کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
در حریم بافت های تاریخی شهر از جمله محدوده میدان نقش جهان، شهرداری ضوابط اعلام شده از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص ارتفاع ساخت و ساز را ملاک عمل برای صدور پروانه ساختمانی قرار می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۱    
28 دفتر تشکل دانشجویی و مردمی خراسان رضوی در نامه ای به دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری خواستار بررسی دقیق اسناد مطرح شده در طرح تفصیلی جنوب غرب مشهد شدند.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش بسیج پرس پرس، شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه 30 تیر ماه امسال، مصوبه 28 اسفد 97 شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان در خصوص مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر گرگان (الحاق 48 هکتار اراضی سازمان ملی زمین و مسکن به محدوده شهر جهت طرح اقدام ملی تولید مسکن) را مورد بررسی قرار ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه8، مهناز استقامتی شهردار منطقه در این نشست که با حضور محمد سالاری عضو و رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران و حسن خلیل آبادی عضو و رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با روسای کارگروه های تخصصی شورایاری محله ها و مدیریت شهری منطقه8 برگزار شد ...
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
چهل و دومین جلسه کمیته فنی بررسی و تصویب طرح های عمران شهری در روز دوم مهر ماه سال جاری در سالن جلسات شهرداری یزد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد - در این جلسه که حجت فلاح سرپرست معاونت ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه هرساله در ایام محرم شهرداری همدان نسبت به نصب پرچم ها و بنر های متناسب با این ایام اقدام می کند، گفت: امسال شاهد رویکردی جدید در سطح منطقه یک بودیم که علاوه بر اقدامات هرساله شهرداری، رنگ وبویی ویژه به محرم داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: هدف از بسته های تشویقی و کمک گرفتن از قانون احیای بافت های فرسوده، حل معضل نفوذپذیری، تجمیع قطعات ریزدانه و تامین استحکام لازم در ساختمان ها است.
معاون شهرسازی و معماری راه وشهرسازی استان اصفهان از برگزاری جلسه شورای راهبری طرح جامع شهر اصفهان با موضوع بررسی و تأیید مرحله اول و دستور کار مرحله دوم طرح جامع خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۳:۵۶    
دومین جلسه کمیته مناسب سازی اسلام آباد غرب در سال 99 با هدف تنظیم ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از حل مشکل پارکینگ پلاسکو خبر داد و از سوی دیگر از تلاش شهرداری برای در اختیار گرفتن گود مجاور برج میلاد سخن گفت.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت پلاسکو، پادگان 06، گودهای رها شده تهران و ... توضیح داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: هنوز اخطار جدی مبنی براینکه تغییراتی در ساختار زمین روی داده باشد به شهرداری انعکاس پیدا نکرده و بنیاد تعاون ناجا این اطمینان را داده که از نظر ایمنی و پایداری گود را خطری تهدید نمی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: متأسفانه تهران به سمت قطبی شدن یعنی محله داراها و ندارها در حال پیش رفت است این امر روند ناخوشایندی است که در سابقه سنت شهری ایرانی وجود نداشته است
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری و فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید سه ساعته خود از سازمان املاک و مستغلات شهرداری به بررسی وضعیت واگذاری املاک شهرداری تهران پرداختند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: اگر مالکان نسبت به ایمن سازی گودهای پرخطر اقدام نکنند، با هزینه گزاف آن ها را پر می کنیم.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت : شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۱۷    
تهران (پانا) - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اعلام اینکه توافق پادگان 06 منتفی نشده است، گفت آرزوی ما این بود که بوستان ارتش در هفته دفاع مقدس افتتاح شود. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: با راه اندازی سامانه اصفهان نما در مناطق شش، هفت، هشت و 12 شهروندان می توانند درخواست صدور گواهی های پروانه، پایان کار، پایان سفت کاری و درخواست پاسخ به استعلام ادارات را از طریق این درگاه و بدون حضور در مناطق صرفاً از طریق فضای مجازی ارائه کنند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۶    
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان از تصویب سه طرح در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۱۶    
به زعم مدیران شهری و فرماندهان ارتش، کار هایی که باید از سوی این 2 مجموعه صورت می گرفت، انجام شده است و همه در انتظار ارسال اصلاحات موجود به شورای عالی شهرسازی و معماری توسط اداره کل راه وشهرسازی استان هستند.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد: توجه به ایجاد فضاهای فرهنگی، ورزشی و محل اجتماعات خانوادگی در اولویت طراحی پارک مارکار بوده است. به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد – حجت فلاح از تصویب طرح جامع پارک مارکار در بیست و دومین جلسه کمیسیون بررسی و تصویب طرح های عمران ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: یک کارگروه تخصصی بر نحوه مکان یابی، احداث یا تجهیز اتاق های مادر و کودک در تبریز نظارت می کند.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
شهر بیست/ معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: طرح بازنگری و به روزرسانی طرح تفصیلی قم در قالب طرح جامع ساختار راهبردی تهیه شده و در دست اجراست.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر این که سازمان فاوا از بخش های اثرگذار شهرداری به شمار می رود، گفت: نقش این سازمان در تحقق مفهوم شهر هوشمند به عنوان یکی از شعارهای اساسی مدیریت شهری در دوره اخیر بی بدیل است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۲    
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: با هدف تسریع و بهبود در ارائه خدمات به فعالان بخش ساخت و ساز در شهر و مناطق منفصل شهری از یک سو و ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات به ارباب رجوع در تمامی حوزه های شهرسازی در مناطق سه گانه شهرداری قزوین فرآیند بازنگری و اصلاح فرم های شهرسازی آغاز شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار بیرجند گفت: در سه ماه گذشته در مجموع 160 پروانه پیش فروش ساختمان از طرف شهرداری بیرجند صادر شد که از این تعداد 144 پروانه در منطقه دو و 16 مورد نیز در منطقه یک بوده است.
منطقه آزاد ماکو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و رییس کارگروه ماده 8 آیین نامه اجرایی نحوه استفاده از زمین و منابع ملی منطقه آزاد ماکو از ابلاغ نقشه بخشی از طرح تفصیلی اراضی الحاقی طرح جامع شهر ماکو خبرداد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد درخصوص خانه های هوایی گفت: باتوجه به اینکه حجم این ساختمان ها و ساخت و سازها زیاد است با قانون ماده 100، نحوه برخورد ضمانت اجرایی زیادی ندارد.
جلسه 257 کمیته فرهنگ و تمدن ایران و اسلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
شهر:تشکیل نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری که از مهمترین موضوعات کمیسیون شهرسازی و معماری در دوره پنجم شورای شهر تهران بود آنگونه که انتظار می رفت ، پیش نرفت و رییس آن چند ماه پس از تشکیل استعفا داد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۷:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس شورای عالی شهرسازی و معماری در راستای اجرای ماده 3 قانون فروش و انتقال پادگان ها و سایر اماکن نیروهای مسلح به خارج از حریم شهرها مصوب اول شهریور 88 مجلس شورای اسلامی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۷    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: پروانه پلاسکو باید بر مبنای کاربری دفتر فروش باشد اما بنیاد مستضعفان می خواهد مجوز کاربری تجاری بگیرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به شهرداری تهران هشدار داد که اگر نسبت به انتشار لیست املاک در اختیار غیر شهرداری اقدام نشود، شورا از ظرفیت های قانونی خود استفاده می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۵    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری خرم آباد گفت: در سال جاری تا به امروز برای 674 پرونده در کمیسیون ماده 100 حکم صادر شده که پس از بررسی آنان در کمیسیون تجدید نظر 202 حکم تایید و جهت اجرا ابلاغ شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: طرح جدید نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با اجماع نخبگان و مسوولان استان توسط مشاور تهیه و در مراحل نهایی تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از امکان استفاده مناطق شهرداری از ظرفیت کمیته صیانت از حریم در راستای جلوگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز خبرداد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
میدان شهدا در محدوده منطقه14ساماندهی و بهسازی محیطی می شود. حجت الله محمدزاده معاون شهرسازی و معماری شهردار منطقه14دراین باره گفت: میدان شهدا سبقه تاریخی و هویتی دارد اما متأسفانه از نمای چشمگیر بی بهره بوده و ترافیک روزانه دارد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
امکان ثبت غیرحضوری درخواست اعتراض به رأی صادره کمیسیون ماده 100 در منطقه 15 فراهم شد. مهدی صفدری معاون شهرسازی و معماری شهردار منطقه 15دراین باره گفت: این اقدام با هدف پیشگیری از گسترش و تقلیل خطرات احتمالی بیماری کرونا و رفاه و سلامت شهروندان به اجرا درآمده است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
روابط عمومی منطقه 6شهرداری تهران پیرو چاپ پیام مردمی با موضوع وضعیت خطرناک دیوار ساختمان نوساز بین خیابان 34 و 36 در ستون با مردم روز 17تیرماه پاسخ داده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در رشته توئیتی تشدید چانه زنی های آمرانه برای حذف محدودیت ارتفاعی جماران خبرداد.
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - نقش رسانه در مقابله با نماهای غیر اسلامی/بسیاری از اقدامات شهرداری نتیجه انعکاس مطالبات مردم در رسانه ها است معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: رسانه با فرهنگ سازی خود می تواند با آلمانها ونماهایی که مغایر با هویت اسلامی شهر قم هستند، مقابله کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: امکان سنجی و مکان یابی احداث مصلی شهر شیراز و جابجایی محل برگزاری نماز جمعه در حال انجام است.
آنا / شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۶   + ۳۲ سایت دیگر  
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران و با حضور رئیس شورای اسلامی شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با کلیات طرح شهری مجموعه 120هکتاری میلاد موافقت شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: لازم است تمام دستگاه ها در تهیه طرح های توسعه شهری با مشارکت دادن کارشناسان و مدیران بومی، به ایجاد فضای گفتگو و شهرسازی مشارکتی اهتمام ورزند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: شهرداری قزوین جهت ساخت و ساز در بافت فرسوده شهری و به هنگام صدور پروانه های ساختمانی در این بافت ها 50 درصد تخفیف می دهد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۰    
معاون شهرسازی و معماری شهردار بیرجند با بیان اینکه فضای سبز مورد نیاز بیرجند 44.7 هکتار است، گفت: تنها 0.5 هکتار از این اراضی در اختیار شهرداری قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نسبت به مخالفت هیات تطبیق فرمانداری تهران با مصوبات شورای شهر در خصوص نامگذاری ها انتقاد کرد و خواستار اجرای مصوبات شورا توسط شهردار تهران شد.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس بند یک قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری (22/ 12/ 51) هماهنگ کردن کلیه سیاست های شهرسازی و معماری بر عهده این شورا قرار می گیرد و در مواد 2 و 3 به ترتیب شرح وظایف و اعضای این شورا (متشکل از وزرای مربوطه) مشخص شده است.