پنجشنبه ۱۴ اسفندساعت ۱۳:۴۲Mar 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حقوق کودکان»

آقای خبر   ۳۶ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس؛ وقتی پای صیانت از حقوق کودکان و نوجوانان در فضای مجازی به میان می آید، برای اغلب افراد موضوع از حالت جدی و ضروری خارج می شود و به سطح یک قابلیت اضافه و نه لازم تنزل پیدا می کند؛ زیرا اساسا بسیاری از موضوعات فرهنگی مربوط به کودکان و نوجوانان جامعه ...
آی تی رسان   ۱ ساعت پیش    
پس از انتشار دموی موزیک ویدیو یک خواننده غیر مجاز و حضور یک بازیگر غیرمجاز در این ویدیو، نگرانی های بسیاری از طرف خانواده ها و والدین برای حفاظت و صیانت از حقوق کودکان به وجود آمده است، در همین راستا ساترا ، با استناد به مقررات محتوایی و نقض صریح دستورالعمل حفاظت از کودکان در فضای مجازی ...
شفقنا   ۳ ساعت پیش    
شفقنا- کمیساریای عالی حقوق بشر عراق اعلام کرد که نقض حقوق کودکان در این کشور بسیار جدی و شدید است و نظیری در جهان ندارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۳:۱۲   + ۶۳ سایت دیگر  
به جز رسانه های خارجی از جمله اینستاگرام که برخلاف قوانین بین المللی ناظر به حفاظت از حقوق کودکان اقدام به انتشار این موزیک ویدئو کرده اند، از روز گذشته، با تذکر ساترا موارد تخلف از معدود رسانه های داخلی به صورت فوری حذف شد.
در بیست و نهمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک استان خراسان رضوی عضو کودک کانون استان متنی در خصوص حقوق کودکان قرائت کرد
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
هفته گذشته انتشار پوستری از نمایشگاه های پرنسس های کوره که عکس هایی از دختران کوره پزخانه های اطراف تهران بود که لباس توری و تاج بر سر داشتند، در فضای مجازی سر و صدای زیادی کرد. تا جایی که در نتیجه واکنش های منفی، مسئولان مربوطه به موضوع ورود پیدا کردند و نمایشگاه لغو شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
با خواندن این گزارش نسبت به حقوق کودکان در فضای مجازی در کشورهای مختلف آشنا شوید.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محمود عباسی با اشاره رسالت سنگین دادگستری در حوزه حمایت از حقوق کودکان گفت: این ارگان باید در جایگاه مدعی العموم از کودک حمایت کند و شاهد ناظری بر حقوق کودک در استان و جامعه باشد که مبادا به کودکی تعرض شود و آسیبی کودک را تهدید کند.
استانداری خراسان شمالی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: برای تحقق حقوق کودک باید تمامی کنشگران حقوق کودکان به فهمی مشترک برسند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۶:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
سال ها زمان و انرژی برده و مطالعه انجام شده تا بالاخره جامعه جهانی توانسته کنوانسیون حقوق کودکان را تصویب کند. هرگونه سوء استفاده ابزاری و تبلیغاتی از کودکان طبق کنوانسیون حقوق کودکان ممنوع است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان پس از نزدیک به دو دهه رفت وآمد بین سه قوه قضائیه، مجریه، مقننه و همچنین شورای نگهبان سرانجام در خردادماه امسال از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد. اما آنچه بیش از وجود یک قانون اهمیت دارد، اجرای آن است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن حقوق کودک ایران در استان می گوید: انجمن تلاش می کند آموزش حقوق کودکان را ترویج کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۸    
انجمن حمایت از حقوق کودکان هم زمان با گذشت یک سال از ورود کرونا به کشور بیانیه ای صادر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۱    
تاکید ظریف بر گام های عملی غرب؛ اذعان رژیم صهیونیستی به ضعف نظامی و نقض گسترده حقوق کودکان در بحرین از مهم ترین اخبار غرب آسیا در 24 ساعت گذشته بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فعالان حقوق بشر و ناظران بین المللی به اقدام آل خلیفه در ادامه بازداشت کودکان معترض بحرینی و زندانی کردن آن ها ابراز نگرانی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۵    
رژیم آل خلیفه بدون توجه به قوانین بین المللی درباره حقوق کودکان همچنان به بازداشت و آزار و اذیت افراد زیر سن قانونی ادامه می دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
استاندار گیلان صیانت از حقوق کودک در نظام اسلامی ایران را دارای جایگاهی رفیع دانست و با اشاره به نقش موثر ارتباط عاطفی مستحکم میان اعضای خانواده در تربیت صحیح کودک، گفت: کودکان ، سرمایه های اجتماعی هستند و برای رشد و بالندگی جامعه، باید به حقوق آنان توجه همگانی صورت گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه شیوع کرونا تحقق برنامه های چشم انداز کودکان را به تاخیر انداخت، گفت: عقب ماندگی در تحقق چشم انداز حوزه کودک تا سال 1404 تلاش شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: آموزش و فرهنگ سازی در جامعه و ایجاد انطابق ذهنی افکار عمومی از مولفه های مهم بازشناسی و ارتقای حقوق کودکان است.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۴    
پس از ظهور و بروز فضای مجازی و دسترسی اکثریت جامعه به اپلیکیشن های مختلف نظیر اینستاگرام دیگر محل کار این کودکان محدود به خیابان ها نیست حالا برخی از کودکان اسیر بلندپروازی والدین خود شده و با حضور در فضای مجازی آنها را به پول و شهرت می رسانند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان کودک بیوگی را از پیامدهای کودک همسری دانست و گفت: با توجه به شرایط موجود، ازدواج دیگر نمی تواند فقط تابع رشد و بلوغ جسمانی یا حتی جنسی باشد بلکه در ازدواج، بلوغ عقلی و فکری ضرورت پیدا می کند.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
مشاورعالی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: اینکه با تغییر لفظ کودک همسری به ازدواج پیش رس، سعی در پاک کردن صورت مسئله داشته باشیم و بخواهیم با این کار، قبح این آسیب اجتماعی را در بین فعالان اجتماعی و جامعه بشکنیم، بی توجهی نسبت به معانی عرفیِ این آسیب اجتماعی و به نوعی توجیه بلاوجه است
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه طبق آمار مشخص ما بیش از 80 درصد این کودکان اتباع غیرایرانی هستند، افزود: تصویب قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان بر این تصریح می کند که اگر کودک در وضعیت مخاطره آمیز قرار گرفت ما باید کودک را از آن وضعیت خارج کنیم.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز طی نامه ای خطاب به وزیر کشور نسبت به اظهارات معاون وزیر پیرامون معضل کودک همسری در روستاها واکنش نشان داد و نسبت به اعمال سیاستهای مخل حقوق کودکان خصوصا در بخش روستایی ابراز نگرانی کرد. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۷:۵۶   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک روانشناس با اشاره به اثرات کودک همسری گفت: امروزه در عین حال که سن بلوغ جنسی کاهش یافته اما نوجوانان مهارت های لازم برای زندگی مشترک را ندارند و ازدواج زودهنگام مضاعف بر آثار روحی و روانی بلوغ برای نوجوان، اثرات سوئی بر سلامت، رشد و حقوق کودکان به ویژه دختران بر جای می گذارد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
زنجان | مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت : بهزیستی حامی حقوق کودکان است و تلاش می کند همراه با شرکای اجتماعی خود و حمایت موثر قوه قضائیه قانون حمایت از اطفال و نوجوانان را اجرا کند .
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۷:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به مناسبت دهه فجر ، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور، گزارشی از اقدامات و عملکرد زنان و خانواده منتشر کرد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۲:۰۵    
به گزارش مشرق، صفحه توییتر ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت:حقوق کودکان را تضییع کردن، فقط به این نیست که انسان به آنها محبّت نکند؛ نه! سوء تربیت ها، بی اهتمامی ها، نرسیدن ها، کمبود عواطف و از این قبیل چیزها هم ظلم به آن هاست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان در واکنش به سریال نمایش خانگی ملکه گدایان که موضوع سوءاستفاده از کودکان کار، متکدی و بی سرپرست را مورد اشاره قرار داده ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۵:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون دادستان مشهد در جمع مدیران مؤسسات خیریه ی مراکز شبه خانواده بهزیستی خراسان رضوی بر رعایت دقیق قوانین مربوط به حقوق کودکان در این مراکز تأکید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۵:۰۱    
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مراکز شبانه روزی شبه خانواده به منظور حفاظت از حقوق کودکان و مراقبت از سلامت جسمی و روانی آنان ایجاد شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حمایت از حقوق کودکان در اسناد سازمان ملل متحد نوشته محمدمهدی سیدناصری از سوی موسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: استفاده از فضای مجازی امن و سالم از جمله حقوق کودکان است که شورای عالی فضای مجازی و وزارت فناوری و ارتباطات باید این مساله را در دستور کار قرار دهند.
اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: با همت دولت تدبیر و امید پوشش تحصیلی پیش دبستانی در کشور از 38 درصد در سال 92 امروز به 71 درصد افزایش یافته است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، صفحه توییتر ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: در محیط خانواده هم می شود نهی از منکر کرد. در بعضی از خانواده ها حقوق زنان رعایت نمی شود؛ در بعضی از خانواده ها حقوق جوانان رعایت نمی شود؛ در بعضی از خانواده ها، بخصوص حقوق کودکان رعایت نمی شود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
آموزش و ترویج حقوق کودک، مشاوره و معاضدت حقوقی، مشاوره روانشناختی و مددکاری اجتماعی و مدیریت آسیب هایی که کودکان را تهدید می کند، از جمله مهمترین وظایف کلینیک های حقوق کودکان به شمار می آید. همچنین پیشگیری از وقوع جرم و حمایت همه جانبه از بزه دیدگی کودکان از دیگر اهداف مهم این مراکز تعریف شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: کودکان، بر اساس مبانی حقوقی نظام بین المللی و داخلی، باید را زیر چتر حمایتی ویژه قرار گیرند و این مهم نیازمند ایجاد پلیس کودک و نوجوان و همچنین کانون های اصلاح و تربیت است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۶    
تهران - کودکان به عنوان آسیب پذیرترین گروه جامعه انسانی، نخستین کسانی هستند که در معرض هجوم مستقیم انواع ناگواری ها، فشارها و مشکلات ناشی از زندگی بزرگ ترها قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: حمایت از مطالبات کودکان و نوجوانان یکی از مسائل بنیادین کنوانسیون حقوق کودک است که باید در جامعه جدی گرفته شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در طول سال های گذشته موارد متعددی از کودک آزاری گزارش شد، مواردی که یا به ضرب و شتم و یا به مرگ قربانیان ختم شده و مشاهده این موارد سبب شد تا لزوم تصویب هر چه سریع تر لایحه حقوق کودکان در مجلس مطرح شود و این لایحه تبدیل به قانون شود اما به نظر می رسد حتی با وجود قانون شدن لایحه حمایت از اطفال و ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- برادر یک کودک قربانی ترور طی نامه ای به دبیر کل سازمان ملل با اشاره به بی تفاوتی نهادهای بین المللی به حقوق کودکان شهید شده در جنگ تحمیلی، خواستار مواخذه همدستان صدام به خاطر حمایت تسلیحاتی از این دیکتاتور شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه بین الملل: احزاب حاضر در ائتلاف دولتی آلمان بر سر تغییر قانون اساسی و منظور کردن حقوق کودکان به این قانون به توافق رسیدند. چنین امری می تواند بر وزن و نقش کودکان در سیاست بیافزاید و رفاه کودکان در تصمیمات دولتی محفوظ شناخته شود ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طی سال های گذشته که سطح دسترسی مردم به شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی پیوسته افزایش یافته، رعایت حقوق کودکان در این پلتفرم های مختلف همواره محل بحث و گفت وگو بوده است.
اهر خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
کارگاه نظام عدالت برای کودکان و نوجوانان با هدف اجرای برنامه های صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در چهارچوب برنامه همکاری مشترک کشوری، در تبریز برگزار شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نشست هم اندیشی صیانت از حقوق کودکان و نوجوانان در رسانه های صوت و تصویر فراگیر با هدف بررسی چالش های کودک و حساسیت های موجود در حوزه رسانه کودک، در ساترا برگزار شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی صیانت از حقوق کودکان و نوجوانان در رسانه های صوت و تصویر فراگیر با هدف بررسی چالش های کودک و حساسیت های موجود در حوزه رسانه کودک، در ساترا برگزار شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه گفت: دست اندرکاران امر تقنین، اجرا و قضا و نیز اصحاب حوزه و دانشگاه در نظام دینی مسئولیت دارند تا بر اساس تعالیم شرع مقدس، میثاق ایرانی اسلامی کودک را تدوین و آن را معیار و مبنای دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی و غیرحاکمیتی و نیز اجزای مختلف جامعه مدنی قرار دهند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
برنامه آوای قانون رادیو گفت وگو با موضوع حقوق کودک و با حضور اصغر رسولی آذر، قاضی شعبه 100 مجتمع قضایی عدالت تهران و دکتر مریم برجی، استادیار دانشگاه و دکترای حقوق بین الملل به روی آنتن رفت. ...
برترین ها / سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۵:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا: یک فعال حقوق کودکان با بیان اینکه غالبا کودک همسری ریشه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی متعدد و پیچیده ای دارد، درباره برخی اظهارات که مبارزه با "کودک همسری" منجر به کاهش ازدواج و جمعیت می شود، مطرح کرد: نمی توان گفت با محدود و مشروط کردن کودک همسری ...