سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۹:۱۶Oct 2020 27

جدیدترین‌های «نوبل ادبیات»

ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۲۰    
او در پروراندن زندگی حرفه ای بسیاری از برندگان نوبل ادبیات ازجمله گابریل گارسیا مارکز، نادین گوردیمر و دوریس لسینگ نقش مهمی داشت.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۰۱    
آلبر کامو نویسنده و فیلسوف خوش قیافه فرانسوی الجزایری بود که عنوان جوان ترین دریافت کننده نوبل ادبیات را از آن خود کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مهر نوشت: آکادمی اهداکننده نوبل ادبیات دو جای خالی خود پس از بحران دو سال گذشته را پر کرد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: آکادمی اهداکننده نوبل ادبیات دو جای خالی خود پس از بحران دو سال گذشته را پر کرد. به نقل از رویترز، آکادمی سوئد که مسئولیت اهدای جایزه ادبیات نوبل را بر عهده دارد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گلیک، نویسنده خِرَد و اراده برای هر مجموعه روش جدیدی به کار می گیرد. او هرگز مطالبه از خود را متوقف نمی کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
لوییز گلوک شاعر آمریکایی که مدت ها به دلیل قدرت، ابتکار و تقطیع شده بودن اشعارش و نیز برای احترامی که به نویسندگان جوان تر می گذاشت تحسین می شد، جایزه نوبل ادبیات 2020 را از آن خود کرد.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۱    
برنامه ققنوس که مجله ای شنیداری با محور شعر و ادبیات است در بخش سیمرغ ادبیات کشور چک در گفتگو با شیوا مقانلو را بررسی می کند. در بخش دیگری با اشکان دانشمند- مترجم- درباره کتاب تازه منتشر شده آدمهایی مثل من،ماشین هایی مثل تو گفتگو می شود. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۰:۱۴    
مرتضی کاردر- روزنامه نگار ساعتی از اعلام نام لوییز گلیک به عنوان برنده نوبل ادبیات سال2020 نگذشته بود و هنوز رسانه ها در جست و جوی نام و آثار او بودند که خبر درگذشت استاد محمدرضا شجریان رسید و نوبل ادبیات 2020 برای ایرانیان به حاشیه رفت و هنوز رسانه ها فرصت نکرده اند آنچنان که شایسته است به ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۴۷    
آکادمی نوبل جایزه ادبی امسالش را به لوئیز گلوک آمریکایی اعطا کرد به دلیل لحن شاعرانه شعرهای او که با زیبایی و سادگی به هستی فرد هویتی جهان شمول می بخشد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۲    
از دیرباز جایزه نوبل ادبیات به عنوان ابزاری قدرتمند در اختیار استعمار نو بوده و به نوعی زیرگروه ادبیات استعمارنو قرار می گیرد. در سال های نه چندان دور نخستین پرسشی که به ذهن متبادر می شود این است که دلیل انتخاب این شاعر یا نویسنده گمنام چه بوده است؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۳۲    
تهران- ایرنا- بنابر اعلام آکادمی سوئد، جایزه نوبل ادبیات سال جاری میلادی لوئیز گلیک، شاعر و نویسنده آمریکایی اعطا شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۰:۱۴    
آرش نهاوندی- روزنامه نگار جایزه نوبل ادبیات در روز پنجشنبه 17مهر (8اکتبر) به لوئیز گلوک یکی از سرشناس ترین شعرای معاصر آمریکا به دلیل لحن بی نقص شاعرانه اش که همراه با زیبایی ساده و بی آلایش، موجودیت فردی را جهانی کرده است ، اعطا شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
نظرسنجی سایت نوبل از ناآشنایی 88درصد از کابران با برنده نوبل ادبیات سال 2020 حکایت دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۷    
شعر لوییز گلوک، برنده نوبل ادبیات، در این سال ها توانسته همواره تولدی دوباره داشته باشد و با زایشی نو، بازگشت معجزه آسای زندگی را در شعرهایش به تصویر کشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از گمانه زنی های فراوان، لوئیز گلیک شاعر آمریکایی پنجشنبه (17 مهر) به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات 2020 معرفی شد که به استفاده از داستان های اساطیری، تاریخ و طبیعت در بازنمایی تجربیات شخصی و زندگی مدرن در آثارش شناخته می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
لوییز گلوک که اخیرا به عنوان برنده نوبل ادبیات به جهان معرفی شده است در گفت وگویی درباره شعرهایش، گذر زمان و غافلگیرشدن از کسب جایزه نوبل سخن گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۱:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
برخی می گویند آکادمی سوئدی نوبل به دنبال انتخاب های جنجال برانگیز است. در طی این سال ها نگاه سیاسی، انتخاب افراد ناشناخته و کمتر شناخته شده و ... معرفی عده ای از منتخبان نوبل ادبیات را با بحث و جنجال هایی همراه کرده و حتی گاه منجر به استعفای عضوی از آکادمی این جایزه شده است.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۳:۲۵    
جایزه نوبل ادبیات به شاعر زن آمریکایی رسید. در این رابطه مریم جعفری آذرمانی، غزلسرا، صاحب 16 مجموعه شعر و برنده دو دوره جایزه ادبی پروین یادداشتی را منتشر کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دیروز لوییز گلیک، نویسنده 77 ساله آمریکایی برنده جایزه نوبل ادبیات شد. مجله نیویورک تایمز گفت وکویی مفصل با این نوبلیست آمریکایی انجام داده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دیروز لوییز گلیک، شاعر و مقاله نویس آمریکایی به عنوان برگزیده نوبل ادبیات در سال 2020 انتخاب شد. از دیروز تاکنون نویسندگان و صاحب نظران دنیای کتاب به این انتخاب عکس العمل نشان دادند.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا: یک روز پس از انتخاب لوییز گلوک شاعر آمریکایی به عنوان برنده نوبل ادبیات 2020، تعدادی از چهره های ادبی از او سخن گفتند. به نقل از گاردین، روز گذشته (17 مهرماه) آکادمی نوبل لوییز گلوک شاعر آمریکایی را به عنوان شانزدهمین زن برنده نوبل ادبیات معرفی کرد و در پی آن فیونا سمپسون شاعر بریتانیایی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
فریده حسن زاده چند شعر را از لوییز گلوک، برنده جایزه نوبل ادبیات امسال در کتابی که پیش تر منتشر کرده ترجمه کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۶:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
پیمان خاکسار شعرهای لوییز گلوک، برنده نوبل ادبیات 2020 را ساده و معمولی می داند و معتقد است شعرهای شاعران جوان ایرانی از شعرهای او قشنگ تر است. او می گوید: نمی دانم این را از کجا پیدا کردند!
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۲:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: لوییز گلوک در گفت وگو با آکادمی نوبل می گوید برای آشنا شدن با ادبیاتش تمامی کتاب هایش را پیشنهاد می کند. ساعاتی پیش آکادمی نوبل لوییز گلوک ، شاعر زن آمریکایی را به پاس صدای شاعرانه متمایز که به هستی فردی هویتی جهانی بخشیده به عنوان برنده این دوره جایزه نوبل ادبیات معرفی کرد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
برنده نوبل ادبیات در سال 2020 از سوی آکادمی سوئد در حالی معرفی شد که لوییز گلوک شاعر آمریکایی موفق به دریافت این جایزه شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
جایزه نوبل ادبیات 2020 به لوئیز گلیک (Louise Gl ck) ، شاعر زن آمریکایی به خاطر صدای اشتباه نشدنی شاعرانه اش که با زیبایی بی پیرایه هستی فرد را می گستراند ، اهدا شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
آکادمی نوبل برنده نوبل ادبیات در سال جاری میلادی را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۸:۴۵    
شاعر آمریکایی برنده جایزه نوبل ادبیات 2020 معرفی شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۶:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری ؛ آکادمی سوئدی در اکتبر سال 2020(مهرماه 99 به وقت ایران) ،صد وهفدهمین برنده نوبل ادبیات را طی مراسمی با حضور محدود رسانه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا معرفی خواهد کرد و بنابراعلام سایت نوبل ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۶:۰۰    
آکادمی نوبل دقایقی پیش لوییز گلیک، نویسنده آمریکایی را به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2020 اعلام کرد تا پس از 27 سال جایزه نوبل ادبیات بار دیگر به یک نویسنده آمریکایی برسد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
لوییز گلوک شاعر آمریکایی نام خود را به عنوان شانزدهمین زن برنده نوبل ادبیات ثبت کرد؛ جایزه ای که صد و هفدهمین برنده خود را معرفی کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۵۵    
آکادمی نوبل دقایقی پیش لوییز گلیک، نویسنده آمریکایی را به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2020 اعلام کرد تا پس از 27 سال جایزه نوبل ادبیات بار دیگر به یک نویسنده آمریکایی برسد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
لوییز گلوک شاعر 77ساله آمریکایی برای صدای شاعرانه متمایزی که با زیبایی ساده تجربه های شخصی را جهانی کرده است به عنوان برنده نوبل ادبیات 2020 معرفی شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
امروز آکادمی نوبل ادبیات لوییز گلیک، شاعر و مقاله نویس آمریکایی را به عنوان برنده نوبل ادبیات سال 2020 اعلام کرد. در این مطلب کمی بیشتر با برنده نوبل ادبیات امسال آشنا می شویم.
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۶:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: آکادمی سوئد لوییز گلوک شاعر آمریکایی را به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2020 معرفی کرد. جایزه نوبل ادبیات سال 2020 به دلیل "صدای شاعرانه متمایز لوییز گلوک که با زیبایی ساده تجربه های شخصی را جهانی کرده است" به این شاعر زن آمریکایی اعطا شده است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
لوییز گلوک ، شاعر آمریکایی برنده نوبل ادبیات سال 2020 شد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- بابک زمانی؛ آکادمی سوئد لحظاتی پیش برنده خانم لوئیز گلوک را به عنوان نوبل ادبیات در سال 2020 را معرفی کرد. او یک شاعر آمریکایی است و پیش از این جایزه والاس استیونس را دریافت کرده بود. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – آکادمی سوئد امروز پنجشنبه، 17 مهر، برنده جایزه نوبل ادبیات 2020 را اعلام کرد. بر این اساس لوئیز گلوک ، شاعر آمریکایی، برنده جایزه نوبل ادبیات 2020 شد. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۵۹    
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس به نقل از سایت رسمی نوبل، آکادمی نوبل امروز پنجشنبه، 8 اکتبر (17 مهرماه 99) در یک نشست خبری در شهر استکهلم سوئد لوییز گلوک را به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات 2020 معرفی کرد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
بنا بر اعلام آکادمی نوبل در سوئد، نوبل ادبیات سال 2020 به لوییس گلیک شاعر زن آمریکایی اهدا شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
همشهری آنلاین: لوییز گلیک، شاعر و نویسنده آمریکایی جایزه نوبل ادبیات 2020 را از آن خود کرد. گلیک 77 ساله جایزه پولیتزر شعر را سال 1993 برده و ملک الشعرای آمریکا هم بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۰    
لوئیز گلوک شاعر زن آمریکایی، جایزه نوبل ادبیات 2020 را دریافت کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۰    
آکادمی نوبل دقایقی پیش لوییز گلیک، نویسنده آمریکایی را به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2020 اعلام کرد تا پس از 27 سال جایزه نوبل ادبیات بار دیگر به یک نویسنده آمریکایی برسد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۰۹   + ۱۴ سایت دیگر  
آکادمی سوئد لحظاتی پیش برنده نوبل ادبیات در سال2020 را معرفی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بنابر اعلام آکادمی سوئد، جایزه نوبل ادبیات سال جاری میلادی لوئیز گلوک، شاعر و نویسنده آمریکایی اعطا شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین: آکادمی سوئد (فرهنگستان سوئد) نام برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 2020 را اعلام کرد. بر اساس اعلام آکادمی سوئد، جایزه نوبل ادبیات در سال 2020 به لوییس گلیک شاعر آمریکایی اهدا می شود. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۹    
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری ؛ آکادمی سوئدی در اکتبر سال 2020(مهرماه 99 به وقت ایران) ،صد وهفدهمین برنده نوبل ادبیات را طی مراسمی با حضور محدود رسانه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا معرفی خواهد کرد و بنابراعلام سایت نوبل ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
خلیج فارس:هفته نوبل فرارسیده و یکی یکی پس از دیگری برندگان این جایزه معتبر معرفی می شوند. امروز نوبت نوبل ادبیات است. امسال چه کسی برنده نوبل ادبیات می شود؟ هاروکی موراکامی، مارگارت اتوود یا نام های کمتر مشهوری، چون جامایکا کینکیت و آن کارسون. آیا امسال هم با یک انتخاب جنجالی هم غافلگیر خواهیم شد؟