پنجشنبه ۱۳ مهرساعت ۰۲:۲۳Oct 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تبعیض نژادی»

ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نوشته اما بوبولا 25 سپتامبر 2023 تارنمای نیویورک تایمز برگردان علی اصغر شهدی Asghar.shahdi@gmail.com مسئولین ژیمناستیک در ایرلند روز دوشنبه پس از انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی که نشان می داد یک مقام رسمی که در حال اهدای مدال به ژیمناست های نوجوان می باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بزرگ ترین شرکت تولیدی جهان برای چندمین بار در سال های اخیر، به تبعیض نژادی متهم شد. اتهامات مربوط به رفتار نژادپرستانه شرکت تسلا از سال 2015 آغاز شده است ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، رئیس انجمن اسلامی چین، در سخنرانی خود در سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اظهار داشت که دین اسلام بیش از 300 سال است که در این کشور گسترش پیدا کرده و مسلمانان زیادی در این کشور زندگی می کنند. ...
برترین ها / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۱:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان امروز در بیانیه ای درخواست ایروان از دیوان بین المللی دادگستری برای اقدامات احتیاطی علیه آذربایجان با ادعای تبعیض نژادی علیه ارامنه در منطقه قره باغ را بی اساس تلقی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان اظهار کرد پرونده ای که ایروان در دیوان بین المللی دادگستری علیه باکو و با محوریت تبعیض نژادی تشکیل داده، بی اساس و مضحک است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ارشدترین نهاد اداری فرانسه یک جلسه دادرسی چشمگیر را برای رسیدگی به شکایتی از نیروهای پلیس این کشور به اتهام اعمال تبعیض نژادی نظام مند در حین بررسی اوراق هویتی برگزار کرد.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۳    
کمیسیون فرصت های شغلی برابر که مسئول اجرای قوانین حقوق مدنی و مقابله با تعبیض است، از شرکت تسلا به خاطر عدم توجه به حقوق چندین کارمند آفریقایی تبار شکایت کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۸:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا : طبق آنچه دیوان بین المللی دادگستری لاهه اعلام کرده است، ارمنستان بر اساس کنوانسیون تبعیض نژادی علیه جمهوری آذربایجان شکایت کرده است
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یک آژانس حقوقی آمریکایی از خودروسازی تسلا به دلیل آزار و اذیت کارگران سیاه پوست در یکی از کارخانه های این شرکت شکایت کرده است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۰:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که در رأس هیئتی برای شرکت در نهمین اجلاس مجالس بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده است؛ از موزه آپارتاید ژوهانسبورگ افریقای جنوبی بازدید کرد. موزه آپارتاید ژوهانسبورگ، داستان پیروزی مردم آفریقای جنوبی بر تبعیض نژادی را روایت می کند.
الف   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۰    
تبعیض نژادی در آمریکا مسأله ای دیرپا و واجد پیچیدگی ها و ابعاد بسیار گوناگون است و سیر تطور و تحولی شگرف نیز با خود دارد؛ سیری که در نقطه ای از آن کلمه ی نیگر با تمام بار وهن و تحقیری که در خود دارد به طور معمول در مناسبات روزمره و حتی ادبیات مکتوب ...
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
هفته پیش بود که آفریقایی های صهیونیستِ به جان آمده از تبعیض نژادی و گسست های اقتصادی و سیاسی با پلیس درگیر شدند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۴۹    
شفقنا-سخنان تامیر پاردو درباره سیاست آپارتاید رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی در کنار اظهارات مسئولان سابق امنیتی و سخنان نژادپرستانه وزرای کنونی به نگرانی های تل آویو درباره اقدامات کیفری دادگاه لاهه علیه اسرائیل دامن زده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پیشین موساد اذعان کرد که رژیم صهیونیستی نظام آپارتاید و سیاست تبعیض نژادی را در قبال فلسطینی ها در کرانه باختری اجرا می کند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۳۵    
ایران پرس: طی سال های اخیر کشف گورهای جمعی و پیدا شدن اجساد صدها کودک مدفون در کانادا، موضوع کشتار بومیان و تبعیض نژادی را در این کشور بیش از پیش آشکار کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قتل سه سیاهپوست دیگر با انگیزه نژادپرستانه در فلوریدای آمریکا، نشان دهنده تبعیض نژادی سیستماتیک و روند فزاینده آن در ایالات متحده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : هالیوود ریپورتر به تازگی اطلاعات جالبی از وضعیت فیلمسازی آمریکا در 16 سال گذشته منتشر کرده و به بررسی تبعیض نژادی در آثار هالیوودی پرداخته است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه پرینستون آمریکا که به یکی از چهره های برجسته آکادمیک برای مبارزه با تبعیض نژادی علیه مسلمانان در این کشور تبدیل شده است می گوید که به داشتن حجاب و پایبندی به اصول و آرمان های اسلامی افتخار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۲۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
پیونگ یانگ امروز اعلام کرد: سرباز آمریکایی به دلیل تنفر از رفتار غیرانسانی و تبعیض نژادی در ارتش ایالات متحده به کره شمالی فرار کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (چهارشنبه) مدعی شد که سرباز آمریکایی که چندی پیش وارد کره شمالی شد، این کار را عامدانه و با هدف گریز از تبعیض نژادی ایالات متحده انجام داده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۷:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایلنا : تراویس کینک سرباز آمریکایی که ماه گذشته میلادی از مرزهای به شدت محافظت شده دو کره عبور کرد، پس از ناامید شدن از نابرابری جامعه آمریکایی و تبعیض نژادی در ارتش این کشور، اقدام به این کار کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۶:۵۴    
تبعیض نژادی دقیقاً همان کاری است که دانشگاه های آمریکا دهه های متمادی در لوای قانون انجام داده اند. این تبعیضِ مورد تأیید دولت، شایستگی را از پنجره به بیرون پرت می کند و درعوض نژاد را به اولویت اصلیِ پذیرش مبدل می سازد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تبعیض نژادی در غرب و پیامدهای آن در نوافذ شبکه العالم واکاوی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نقض آزادی و حقوق بشر در غرب با حضور؛ غسان جواد، روزنامه نگار، دکتر خضر ترو، استاد دانشگاه و دکتر علی عبدو، استاد دانشگاه در برنامه نوافذ به بحث گذاشته خواهد شد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه ورزشی: سامی خدیرا، ستاره سابق تیم ملی فوتبال آلمان، در گفت و گو با سایت رسمی فیفا از رفتارهای توهین آمیز و تبعیض نژادی در دنیا فوتبال گلایه کرد. او این کارها را در سال 2023 منسوخ شده و تاسف برانگیز می داند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به تازگی تصویب یک قانون علیه مهاجران در آمریکا با انتقادات بسیاری روبرو شده است؛ این قانون محدودیت هایی بر معاملات ملکی مهاجران ایرانی اعمال خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
براساس یک پژوهش مشخص شد تبعیض نژادی نهادینه شده در آمریکا باعث شده سیاه پوستان به قربانیان اصلی تیراندازی تبدیل شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۰:۰۷   + ۳۰ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی امنیت ملی با خانم خومبودزو وانتشاونی وزیر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی دیدار و تبادل نظر کرد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۷    
وقایع فرانسه نتیجه ده ها سال تبعیض نژادی و بی عدالتی در این کشور است که سال ها توسط امپراطوری رسانه ای دنیا رنگ آمیزی شده و طور دیگری به جهان نشان داده شده است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۶:۲۱    
تبعیض نژادی و قومی از عوامل گسترش پدیده اسلام هراسی در کشورهای غربی به ویژه فرانسه و از عوامل تشدید نفرت پراکنی علیه اسلام و مسلمانان است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آقای فضائلی، حکمرانی خوب قبل از آن که به فکر عدم تبعیض نژادی در سیاست خارجی باشد، که در جای خودش حتما باید به آن بیندیشیم و صحیح نیز هست، باید مبتنی بر روابط سالم و امتداد مناسبات داخلی باشد ...
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۰۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در پی قتل نائل ام، نوجوان فرانسوی-الجزایری منجر به اعتراضات در خیابان های فرانسه شده است. خشونت پلیس فرانسه درسرکوب اعتراضات به حدی بوده که سازمان ملل متحد خواستار پایان دادن به تبعیض نژادی توسط پلیس این کشور شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۷:۲۶    
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطینی کابینه کنونی رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو را جنایتکارترین کابینه این رژیم دانست و فلسطینیان به علت سیاست تبعیض نژادی رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مردم فلسطین به سمت مدل آفریقای جنوبی می روند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
یک گزارشگر سابق شبکه سی.ان.ان از این شبکه خبری به اتهام تبعیض نژادی و اخراج ناعادلانه خود بعد از مجروح شدن شدید در حین ماموریت در اراضی اشغالی شکایت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۹:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
کمیته حذف تبعیض نژادی سازمان ملل متشکل از 18 کارشناس مستقل نگرانی خود را بابت استفاده بیش از اندازه از زور توسط مجریان قانون و اقدامات نژادپرستانه ابراز کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
کمیته رفع تبعیض نژادی سازمان ملل گزارش ها درباره بازداشت جمعی معترضان در اعتراضات اخیر فرانسه را محکوم کرد و خواستار ممنوعیت برخوردهای نژادپرستانه از سوی مجریان قانون شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کمیته مبارزه با تبعیض نژادی سازمان ملل (CERD) از فرانسه خواست تا با نژادپرستی سیستماتیک در مراکز پلیس این کشور مبارزه کرده و عامل قتل اخیر یک نوجوان 17 ساله را مجازات کند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۱:۰۴    
بررسی ها نشان می دهد که رفتار خشونت آمیز و تبعیض نژادی ساختاری در میان نیروهای پلیس فرانسه یکی از مهم ترین دلایلی است که اعتراضات دامنه دار اخیر در فرانسه را دامن زد. سرویس خارجی- ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اعتراضات فرانسه در حقیقت انتفاضه محرومان است گفت: متأسفانه حاکمان فرانسه در سال های اخیر به شدت از اسلام هراسی و تبعیض نژادی حمایت کرده اند و اگر از رفتار های اشتباه خود بازنگردند، این کشور به سمت جنگ داخلی خواهد رفت.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۸:۲۰    
هناء السعاده با اشاره روایت های متناقض پلیس فرانسه از ماجرای قتل نوجوان الجزایری الاصل، اظهار کرد: نیروی پلیس فرانسه به جای محافظت از شهروندان خود، امنیت آنها را به خطر می اندازد و کشوری که ادعای آزادی، برابری، برادری دارد، بدون ترس از مجازات به قتلگاه مهاجرین تبدیل شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اعتراض مردم فرانسه به خشونت، تبعیض نژادی و رفتارهای غیر انسانی پلیس این کشور این روزها مصداق بارز خطاناپذیر بودن سنت های الهی است که در آیه 54 سوره آل عمران وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ به آن اشاره شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش یک گروه غیرانتفاعی متمرکز بر بهبود رفاه کودکان آمریکایی، کودکان سیاه پوست، سرخپوستان آمریکایی و لاتین تبار تقریباً در تمام معیارهای شاخص در مقایسه با همسالان خود در وضعیت نامساعدتری قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – تارنمای سی ان ان در مقاله ای هشدار داد که تنها برنده نژادپرستی نهادینه و نامرئی جامعه فرانسه که هر از گاهی حومه شهرهای بزرگ این کشور را به آتش می کشد، راست افراطی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
آنها این قتل را بهانه ای برای فرانسه برای رسیدگی به مسائل عمیق نژادپرستی و تبعیض نژادی در مجریان قانون می دانند. از سوی دیگر این اعتراضات چالش جدیدی برای مکرون است که در صدد عبور از بزرگترین تظاهرات های نسلی بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس یک نظرسنجی جدید، اکثر آمریکایی ها معتقدند تبعیض نژادی و قومیتی یک مشکل اصلی و دلیل مهمی در پشت شکاف های سیاسی این کشور است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۴:۲۱    
به گزارش مشرق، یکی از فعالان فضای مجازی ویدئویی از وضعیت تبعیض نژادی در آمریکا در صفحه توئیتر خود منتشر کرد و نوشت: استاد اسم دانشجو رو کامل بیان نمیکنه.دختر جوان با زور و عصبانیت میکروفن رو از دست استاد پیر سفید پوستش می گیره و اسم کاملش رو میگه! ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سادات با بیان اینکه فرهنگ غرب تداعی انگیزاسیون و تفتیش عقاید و برده داری مدرن است؛ عنوان کرد: نقض حقوق بشر در آمریکا و غرب قدمتی به اندازه تاسیس تاریخ این کشورها دارد و کشتار رنگین پوستان و سیاست های تبعیض نژادی در این کشورها طی قرون متمادی تبدیل به یک فرهنگ غالب و ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران بنابه اذعان مکرر نهادهای بین المللی و مقامات افغانستان، با همه دشواری های اقتصادی ناشی از تحریم ها، همواره میزبانی مهربان و سخاوتمند برای خواهران و برادران افغان خود بوده، در همین حال رسانه های مختلف ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۰:۲۲    
در اقدامی قدرتمند علیه نژادپرستی، برزیل با پوشیدن پیراهن های تمام مشکی به جای پیراهن های زرد روشن نمادین خود در دیداری دوستانه با گینه در بارسلونا بیانیه ای صادر کرد. این اولین باری بود که بازیکنان برزیل پیراهن های مشکی پوشیدند که نمادی از ایستادگی آنها در برابر تبعیض نژادی بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۷:۰۰    
تبعیض نژادی پلیس و برخورد قهر آمیز نظام یافته به قتل جرج فلوید منجر شد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۴۶    
خبرگزاری میزان - طبق یک گزارش جدید، تبعیض نژادی همچنان گسترده ترین دلیل رفتار نابرابر در بلژیک است. مرکز بین الملل برای فرصت های برابر (یونیا)، یک نهاد ضد تبعیض، در گزارش سالانه خود گفت: در سال 2022، 7 هزار و 310 نفر در بلژیک گزارش کردند که عمدتاً بر اساس نژاد ...