جمعه ۱۷ آذرساعت ۰۰:۰۱Dec 2023 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ کتابخوانی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گناوه- فرماندار گناوه گفت: باید تلاش کنیم که کتاب خوانی و فرهنگ مطالعه باید در میان اقشار مختلف جامعه ترویج شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۸    
مدیر کل فرهنگی - هنری اردو ها و فضا های پرورشی وزارت آموزش و پرورش، برگزاری جشنواره دانایی و توانایی را با هدف افزایش فرهنگ کتابخوانی دانش آموزان و تربیت فرزندان تراز انقلابی اعلام کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۲:۱۲    
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی از مهدی صفری نویسنده جوان حوزه شهری شهرستان سلسله با حضور جمعی از مسئولان شهرستان تجلیل شد.
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در بین مددجویان می تواند زمینه کسب دانش، عقاید و فضایل اخلاقی، مقابه با خرافات و انحرافات فکری را فراهم و از خودباختگی در برابر اندیشه ها و سنت های فکری که با فرهنگ جامعه سازگاری ندارد، جلوگیری کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
سنندج_با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقا سطح فرهنگی افراد به ویژه خانواده های تحت پوشش بهزیستی، تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل کتابخانه های عمومی و بهزیستی کردستان منعقد شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۳    
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان از راه اندازی پاتوق "یار مهربان" با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و نیز ایجاد مکانی برای مطالعه کتاب، نشریه و روزنامه در پارک ملت دامغان خبر داد.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۰:۲۱    
فرماندار شهرستان جم گفت: فرهنگ کتابخوانی گروهی در جامعه کمرنگ شده است.
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی در راستای تداوم صدور احکام جایگزین حبس با محوریت کتاب با عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی دیدار و گفت و گو کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۰۷    
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناوه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در این ارتباط گفت: ارزش نهادن به مقوله کتاب باعث افزایش سطح سواد و اطلاعات عمومی می شود و همچنین تاثیر بسزایی در نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار سنندج گفت: در راستای تروبج فرهنگ کتابخوانی و لزوم توسعه فضاهای کتابخوانی، راه اندازی کتابخانه عمومی در روستاها ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - امام جمعه خمین با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: ترویج این فرهنگ بسیاری از کمبودهای فرهنگی در سطح جامعه را جبران می کند.
آیت الله سید محمدکاظم مدرسی، امام جمعه بخش مرکزی یزد در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فضای مجازی را یکی از عوامل غفلت جامعه از کتاب دانست و تاکید کرد ...
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۷    
فرماندار آبدانان گفت:در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و بالابردن سرانه مطالعه شهرستان لازم است از تمامی ظرفیت ها، فضای مجازی، مسئولان و نخبگان بهره برد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۷:۳۰    
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء سطح فرهنگی افراد به ویژه خانواده های تحت پوشش بهزیستی، تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل کتابخانه های عمومی و بهزیستی استان همدان منعقد می شود.
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و دسترسی طلاب حوزه علمیه به کتب جدید،نمایشگاه کتاب های تخصصی با موضوعات مختلف در کتابخانه حوزه علمیه خواهران بندرعباس افتتاح گردید.
محمد رضاخانی در گفت وگو با ایبنا اظهار کرد: به منظور آشنایی بیشتر با کتابخانه های عمومی، توسعه فرهنگ کتابخوانی و ترغیب حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه ها، بیش از 15 هزار دانش آموز طی هفته کتاب از 82 باب کتابخانه نهادی روستایی و شهری استان زنجان بازدید کردند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهیه کتاب و غنی سازی فرهنگ کتابخوانی در بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان دماوند از اهداف این سازمان می باشد.
مربیان مرکز فرهنگی و هنری خراسان شمالی با برگزاری دورهمی های کتاب با هدف معرفی کتاب های خواندنی و ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرای برنامه داشتند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فرهنگ کتابخوانی از دوران کودکی شکل می گیرد/ یکی از عوامل مهم در کمتر خریداری شدن کتاب ها مسائل اقتصادی است
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۸:۴۵    
تبریز (پانا) - معلم فداکار میانه ای مدرسه شهید حیدری منطقه کندوان با اهدای 150 جلد کتاب داستان با رده سنی 5 تا 12 سال برای دانش آموزان مدرسه، گامی موثر در راستای افزایش فرهنگ کتابخوانی بین دانش آموزان برداشته است. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۰:۱۳    
خدیجه ندرخانی فرمانده پایگاه زکیه، به همراه گروهی از کودکان و نوجوانان ضمن بازدید از کتابخانه فرهنگ روستای بیدگنه در آنجا به گفتگو با کودکان و نوجوانان پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۸:۲۳    
فرماندار سیرجان با اشاره به اینکه فرهنگ کتابخوانی باید از مدارس تا دانشگاه ترویج شود، بر اجرای ساعت کتابخوانی در مدارس تأکید کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۲    
فروتنی از انجام 106 ساعت کار جهادی و معرفی بیش از 160 عنوان کتاب در فضای حقیقی و مجازی توسط خادمیاران کانون تخصصی کتاب و کتابخوانی خدمت رضوی خراسان جنوبی خبر داد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۹:۳۵    
به مناسبت هفته کتابخوانی دانش آموزان دبیرستان هیات امنایی شهید همت برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی و همچنین استفاده مفیدتر از کتاب های خوانده شده ، طرح اهدای کتاب های دست دوم خود را در مدرسه به اجرا درآوردند که در این طرح آن ها با اهدای کتاب های خود و خرید کتاب جدید دوستانشان و اهدای مبلغ جمع آوری شده ...
موج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
استاندار فارس با بیان اینکه نشر معارف دینی و فرهنگ الهی توسط کتاب صورت گرفته و قرآن جلودار هدایت بشر است، گفت: اگر قرار است جامعه ای رشد متناسب داشته باشد، نیازمند توجه و پرداختن به مقوله ارزشمند کتاب و کتابخوانی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس استاندار فارس از ورود جدی به فرهنگ سازی در زمینه کتاب و الزام و نظارت بر ادارات در راستای ترویج کتابخوانی در جامعه خبر داد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۷    
حجت الاسلام قبادی نقش خانواده را در ترویج کتابخوانی موثر دانست و گفت: یارانه های دولت در باب کاغذ و انتشارات باعث توسعه فرهنگ کتابخوانی می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۸    
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و توسط سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و سهولت دسترسی کتاب بین همه هنرجویان ، کتابهای تخصصی حوزه سینما به انجمن سینمای جوان رودبار اهداء شد .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۱    
کرمانشاه- از آنجا که ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه احساس می شود، برگزاری نشست های کتاب محور حلقه مفقوده ای است که در کرمانشاه نبود آن احساس می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۶    
ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به لزوم تلاش همه جانبه برای توسعه فرهنگ کتابخوانی گفت: جبران عقب افتادگی ها در این عرصه بسیار ضروری است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کاروانی متشکل از مسئولین فرهنگی، بخشدار، و جمعی از مردم، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی بە روستاهای بخش لاجان پیرانشهر سفر کردند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۱    
به همت گروه جهادگران اجتماعی شهید عباس دانشگر شهرستان کنگان و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی 300 کتاب به طور رایگان در این شهرستان توزیع شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۳    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تبریک انتخاب سمنانبه عنوان پایتخت کتاب ایران گفت: در یک سال آینده همه و به ویژه رسانه ها فرصت دارند تا برای تبلیغ و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش وهمکاری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۹:۰۸    
سازمان کتابخانه های آستان قدس رضوی با هدف فرهنگ کتابخوانی در یک سال گذشته 121 هزار نسخه کتاب را به 105 مرکز درخواست کننده در سطح کشور اهدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۷:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی تاکید کرد: کتاب فروشی های محلی اهمیت بسیاری در بسط فرهنگ کتاب خوانی دارند و دسترسی به کتاب را آسان تر می کنند. از این رو درصدد توسعه کتابفروشی های محلی هستیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی طی از آبان ماه سال گذشته تا آبان سال جاری تاکنون قریب به 121 هزار نسخه کتاب را به 105 مرکز درخواست کننده در سطح کشور اهدا کرده است.
استانداری خراسان رضوی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۴:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نهضت کتابخوانی باید در خراسان رضوی طراحی و راه اندازی شود، گفت: بر این اساس متولیان بخش های فرهنگی استان در ترویج فرهنگ کتابخوانی باید نقش آفرینی موثری داشته باشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام با اشاره به اینکه فرهنگ کتابخوانی در جامعه ضروری است،گفت: توسعه کتابخانه های عمومی ایلام جزو اولویت های دولت سیزدهم است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
استاندار فارس با اشاره به اینکه امسال 10 برگزیده ملی از استان فارس مورد تقدیر قرار گرفته اند، گفت: نذر کتاب ابداع و ابتکار استان فارس بود؛ تا کنون ده ها هزار کتاب در قالب این طرح اهدا شده است که مورد استفاده کتابخانه ها قرار می گیرد.
لیزنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
جشنواره ایده های برتر ترویج کتابخوانی و فرهنگ خواندن به منظور رفع نیازها، ایجاد بستر تعامل مناسب در ساماندهی مخاطبان، تسهیل و تقویت برنامه ریزی در امور و افزایش تحرک و اجتهاد فرهنگی در زمینه گسترش فرهنگ کتابخوانی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
کانون مرکز گرماب در هفته ی کتاب و کتابخوانی با میزبانی هر روزه از بازدید کنندگان کودک و نوجوان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و اهدا کتاب گامی موثر در گسترش فرهنگ کتابخوانی برداشت
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۰:۰۲    
آباده ( پانا) - برای داشتن جامعه آگاه و تمدن ساز باید به سمت مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی گام برداشت. به مناسبت هفته کتابخوانی ریحانه عرب شیبانی دانش آموز خبرنگار پانا از اهمیت مطالعه گزارش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
بانوی رفسنجانی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ، نخستین کتابخانه سیار را در رفسنجان راه اندازی کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۲۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
نشست کتابخوان ویژه اعضای سازمان جهاددانشگاهی استان یزد به همت معاونت فرهنگی این سازمان و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
در آیین اختتامیه سومین جایزه قلم هگمتانه استان همدان از محمد برخوردار مدیر ادبیات و تاریخ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همدان در بخش فعالان فرهنگی و مروج فرهنگ کتابخوانی تجلیل شد.
راه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت گفت: فرهنگ کتابخوانی در این شهرستان ترویج می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۹:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
اولین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان به نام توران میرهادی مادرادبیات کودک ایران با هدف ارتقای فرهنگ کتابخوانی و توانمند سازی کودکان و نوجوانان، در سرای محله امامزاده قاسم (ع) راه اندازی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به نقش کتابداران در هدایت کتابخوان ها به کتاب های متناسب با رده سنی مخاطبان گفت: احیا نقش کتابدار در گسترش فرهنگ کتابخوانی اثرگذار است.
روزان   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل توسعه کتابخانه های نهاد کتابخانه های کشور در این مراسم بیان کرد: امروز تنها برای "عرض خسته نباشید به همکاران مازندرانی و عملکرد مثبت آنها" در اینجا حضور دارم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
یزد- امام جمعه یزد گفت: عشق به کتابخوانی باید از کودکی در افراد نهادینه شود تا در بزرگسالی شاهد توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه باشیم.