سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۰۹:۵۳Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ کتابخوانی»

روزنامه جوان آنلاین   ۹ ساعت پیش    
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: کتاب و کتابخوانی و فرهنگ مطالعه همواره یکی از مهم ترین دغدغه های مقام معظم رهبری بوده و هست. ایشان که انسی مثال زدنی با کتاب و مطالعه دارند همیشه به کتاب به عنوان کالایی ارزشی توجه جدی داشته و در مناسبات مختلف بیاناتی ارزشمند در زمینه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه ایراد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
قزوین- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: امروز همه دنیا به این باور رسیده است که کتاب خوانی امری اکتسابی است و برای نهادینه کردن آن در بین اعضای جامعه باید از سن کودکی شروع کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۴    
حوزه/ مؤسسه آموزش عالی فاطمه الزهرا(س) اصفهان نشستی با عنوان راهکارهای ترویج فرهنگ کتابخوانی را به صورت برخط در سامانه سیما برگزار کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مهندسی فرهنگی کشور و سوق دادن جامعه به سمت ارزش های اسلامی یکی از ظرفیت های مهم مساجد به شمار می رود در کنار این موضوع می توان با سیاست گذاری هایی خاص، فرهنگ کتابخوانی جامعه را با محوریت مساجد ارتقاء داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۶    
مدیر کانون فرهنگی حجت (عج) ویس گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه بیش از 350 عنوان کتاب میان شهروندان و نمازگزاران مسجد امام حسین (ع) شهرستان ویس به رایگان توزیع شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۵۵    
کانون فرهنگی هنری نینوا بخش بیکاه شهرستان رودان همزمان با هفته کتاب در حرکتی خلاقانه جمعی از نوجوانان عضو کانون را به اردوی یک روزه کوهنوردی اعزام کرد که محور اصلی آن ترویج فرهنگ کتابخوانی بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل صدا وسیمای مرکز خراسان رضوی در یادداشتی نوشت: باید به حوزه رسانه و پیام، در موضوع کتاب و کتابخوانی با اهداف اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی توجه ویژه نمود و در جهت نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی گام های مؤثری با رویکرد فرهنگی برداشت.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در بررسی علل کاهش گرایش به کتاب تبلیغ نادرست فرهنگ کتابخوانی است. فرهنگی که در آن تبلیغ کتاب مانند تبلیغ کالاست و مفهوم انس با کتاب را به مفاهیمی، چون سرگرمی با کتاب تقلیل می دهد و از واژه هایی، چون کتاب باز مانند .. باز برای قشر کتابخوان استفاده می نماید.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۳۸    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، در این مسابقه که به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی هرچه بیشتر کارکنان دولت با موضوعات مختلف نماز برگزار شد کتاب زیر باران نوشته حجت الاسلام اصغر آیتی و حسن محمودی به مخاطبان معرفی شد و مورد استقبال حدود یک هزار نفر قرار گرفت ...
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۷    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان دیدار و با تبریک این هفته به وی و کتابداران، بر ارتقای سرانه مطالعه مردم تاکید کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۲    
گروه استان ها-خادمیاران رضوی این روزها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی دست به ابتکارات جالبی زده اند که می تواند الگو قرار گیرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سردار حسینعلی یوسفعلی زاده گفت: ماموریت مهمی که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بر عهده دارد تلاش برای ثبت و نشر حقایق دفاع مقدس است که کتاب بهترین ظرفیت برای ثبت حقایق به شمار می رود و گسترش فرهنگ کتابخوانی بهترین ظرفیت برای نشر این حقایق است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۲    
ایلام - ایرنا - نویسنده و بازآفرین ادبیات کلاسیک و کارشناس ادبیات کودک و نوجوان استان ایلام گفت: عادت به کتابخوانی توسط والدین در منزل و اختصاص وقتی معین به مطالعه و اهتمام به فرهنگ کتابخوانی موجب نهادینه شدن این فرهنگ در بین خانواده ها و به ویژه کودکان و نوجوانان می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۲    
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز :در این روزها که سرانه مطالعه کم شده است نویسندگان و ناشران به جهت بالابردن این سرانه و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز دست به قلم شدند تا بتوانند این فرهنگ را بر سر سفره ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۰۲    
صالحی با اشاره به شرایط خاص حاکم در کشور ناشی از شیوع بیماری کرونا گفت: طرح های کانون های مساجد در بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی اثرگذار است.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۴:۱۹    
رضا فضائلی، مدیر فروشگاه کتاب تریا ستاره ها رضا فضائلی، مدیر فروشگاه کتاب تریا ستاره ها
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۵۱    
ملک محمدی گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی به عنوان یکی از بارزترین جلوه های فرهنگی، ضرورتی اجتناب ناپذیر در جامعه امروزی است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۹    
تهران (پانا) - رییس اداره فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی شهر تهران درباره فعالیت های کتابخوانی و انجمن های ادبی در 30 کانون شهر تهران سخن گفت. عباس زاده؛ رییس اداره فرهنگی، هنری ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۲:۰۲    
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با امام جمعه سرخه دیدار و از حمایت های وی در ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تقدیر کرد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۴    
یک نویسنده و مدرس داستان نویسی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان افراد جامعه باید به صورت پایدار و از مقطع پیش دبستانی آغاز شود، گفت: برگزاری هفته کتاب طرح مقطعی خوبی است البته، به شرطی که اجرائی و کارا بودن طرح های نظری، در روند برگزاری آن مورد توجه قرار گیرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۰۰    
احسانی، از توزیع 20 هزار جلد کتاب در مراکز آموزشی و فرهنگی استان همدان خبر داد و گفت: هفته کتاب، فرصتی ارزشمند در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۰۰    
ماموستا یوسفی، گفت: متاسفانه امروز در میان ما مسلمانان سرانه مطالعه بسیار پایین است و نیازمند آن است هر خانواده کتابخانه ای هر چند کوچک در منزل داشته و فرزندان خویش را به مطالعه تشویق نماید.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۵۳    
سروه قادرخانزاده هدف از این اقدام را پاسداشت کتاب به عنوان آیینه تمام نمای فرهنگ و پیشرفت جوامع و تشویق شهروندان به مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی ذکر کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: چابهار - ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از عوامل اصلی و مهم توسعه فرهنگی کشور است به گونه ای که ایجاد و توسعه کتابخانه ها در مناطق محروم علاوه بر کاهش فقر فرهنگی موجب توسعه اجتماعی هم می شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۷:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدهادی نظیری روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، کتاب را سرمایه ارزشمند وجودی انسان فرهیخته دانست و افزود: مسوولان وظیفه دارند برای داشتن نسلی سالم، در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان به کتاب ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۷:۴۰    
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با بیان اینکه برنامه های متعددی برای هفته کتاب در دست اجرا داریم، گفت: یکی از این برنامه ها "کتابشاد" است که می توان آنرا حرکتی بزرگ و نوین در جهت فرهنگ کتابخوانی در فضای مجازی دانست. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۶:۴۶    
همزمان با برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی و تلاش برای ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی در جامعه علیرغم اتفاقات تلخ اقتصادی در کشور، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه ولد در صفحه اینستاگرامی اش شد. 6060
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۰:۵۹    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه به اصلاح سبک زندگی مردم کمک قابل توجهی می کند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۲:۱۴    
فعالیت های متنوع فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی به همت مسئول و کتابداران کتابخانه علامه دهخدا در طول هفته کتاب برگزار گردید.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با هفته ملی کتاب و کتابخوانی، معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان با برگذاری 14 برنامه فرهنگی هنری، به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا و با بهره گیری از ظرفیت اینترنت به شکل مجازی، اهمیت کتاب و فرهنگ کتابخوانی را از منظر های مختلف مورد توجه و تجلیل قرار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۰:۴۳    
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان گفت: رقابت شدید فرهنگ شفاهی و کتابت، مانع بروز استعدادها و گسترش فرهنگ کتابخوانی و کتابت شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شهردار بندرانزلی گفت: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همه نهادها و دستگاه های اجرایی شهرستان باید باهم همکاری و تبادل نظر داشته باشند و اقداماتی را در راستای توسعه آن انجام دهند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۱۹    
مدیر شرکت توزیع گسترش فرهنگ و مطالعات تاکید کرد؛ هفته کتاب باید بیش از همیشه توسط رسانه ها اطلاع رسانی شود بخصوص این روزها که مردم در خانه هستند، باید فرهنگ کتابخوانی و ترویج مطالعه به آن ها گوشزد شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
حسین زادگان با اعلام اینکه پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور از طریق توسعه فرهنگ کتابخوانی محقق می شود، گفت: رهبر معظم انقلاب الفت خاصی به کتاب و کتابخوانی دارد و حضور معظم له در همه نمایشگاه های کتاب و کتابخوانی مصداق این اهمیت است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مقام معظم رهبری در استان کردستان گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باید ترویج شود و همگان را باید به کتاب خواندن ترغیب کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۴۴    
گروه استان ها-نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: باید به دور از شعار فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ترویج پیدا کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۱۴    
ایسنا/سیستان و بلوچستان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و در برنامه تجلیل از منتخبین این عرصه، فرمانداری دلگان به عنوان فرمانداری برتر استان سیستان و بلوچستان در توسعه زیرساخت ها و کمیت و کیفیت کتاب و کتابخوانی انتخاب و در مراسمی از فرماندار شهرستان تقدیر گردید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۸    
مسابقه تولید کتاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با هدف توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی در کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان منتشر شد
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۴۴    
حجت الاسلام سپهوند، بر ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تأکید کرد و گفت: این مهم از راه های برون رفت از آسیب های اجتماعی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۰    
فرهنگ پایه و اساس توسعه جوامع امروزی محسوب شده و از همین رو نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی و مطالعه، یکی از راهکارهای اصلی و مهم در رفع فقر فرهنگی و سایر آسیب های اجتماعی موجود در جامعه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری مساجد گیلان گفت : ظرفیت مساجد فرصتی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی در میان نسل نو و افزایش حضور جوانان در مساجد است و در این راستا اجرای طرح های مختلف چون شنبه های کتاب به آن قوت می بخشد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۳۷    
تهران (پانا) – همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی جمعی از دانش آموزان مدرسه آریان پایا منطقه 9 با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان و نوجوانان و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از مخزن کتابخانه و موزه زمین شناسی دکتر عبدالکریم قریب بازدید کردند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان آوج گفت: وجود فضا و بستری برای تضارب آرا در عرصه عمومی به ترویج فرهنگ کتابخوانی می انجامد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، کارگاه عوامل موثر بر ارتقاء فرهنگ کتاب خوانی در گرگان برگزار شد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان علی آباد کتول گفت: اگر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در اولویت کاری خود قرار دهیم، قطعا به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در تمام زمینه های کاری و زندگی دست خواهیم یافت.که متاسفانه این فرهنگ در جامعه ما بسیار کمرنگ شده است . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – فرماندار بویین زهرا گفت: قرنطینه خانگی و ماندن در منزل، یک راهکار برای مقابله با ویروس کرونا است که می توان از آن برای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی بهره برد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شریفی گفت: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد گامی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برداشته است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی ، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از کتابخانه فنی و تخصصی این شرکت بازدید کرد .در نخستین روز از هفته کتاب و کتاب خوانی ، مهندس قباد ناصری از کتابخانه فنی و تخصصی این شرکت بازدید کرد و فرا رسیدن این مناسبت را به سرپرست این بخش تبریک گفت ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آیین رونمایی از پوستر پنجمین دوره جشنواره دانایی و توانایی بردوری از محفوظات محوری و گسترش فرهنگ کتابخوانی در مدارس تاکید کرد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۳:۳۰    
حوزه/ نویسنده و ناشر حوزوی گفت: امروزه یکی از مهم ترین راهکارهای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه این است که در نسل جدید، احساس نیاز به کتاب و کتاب خوانی را ایجاد و بلکه تشدید کنیم.