چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۱۸:۲۶Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنین شناسی»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۹    
اگر از دانشجویان پزشکی در شاخه های مختلف بپرسیم که به چند مورد از رایج ترین و مهم ترین کتاب های پزشکی که همیشه به آن ها نیاز دارند اشاره کنند؛ مطمئناً به کتاب های دستیار دندان پزشک، آناتومی بالینی اسنل و جنین شناسی لانگمن اشاره می کنند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: محققان پژوهشگاه رویان با تحقیقات خود نشان دادند که چاقی عامل ناباروری نیست بلکه کیفیت بافت چربی در بارداری موثر است.دکتر علیرضا علیزاده مقدم ماسوله ...
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۴:۱۴    
مسئول فنی آزمایشگاه جنین شناسی مجتمع بیمارستانی یاس با بیان اینکه دستگاه لیزر هچینگ نقش استراتژیکی دراین مجتمع خواهد داشت گفت: در بین تمام مراکز دولتی این بیمارستان اولین بیمارستانی است که این سیستم را راه اندازی کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۳:۱۲    
انجمن علمی دانشجویی آناتومی؛ جنین شناسی و تکنولوژی تولید مثل دامپزشکی دانشگاه تهران، مسابقه اپویاتومی ؛ ارائه های پویای آناتومی دامپزشکی را به صورت مجازی برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۰    
قسمت نوزدهم از فصل جدید برنامه تلویزیونی پایان ناباروری با موضوع جنین شناسی و نقش و کاربرد واحد جنین شناسی در درمان ناباروری ساعت نوزده امروز به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۷:۵۸    
انجمن علمی دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوژی تولیدمثل دامپزشکی دانشگاه تهران، وبینار آموزشی آناتومی کاربردی جمجمه و سی تی آناتومی در سگ را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر گروه پژوهشی جنین شناسی و آندرولوژی پژوهشگاه ابن سینا گفت: از مجموعه فناوری های بومی شده (در زمینه به نژادی دام ها) می توان به صورت کاربردی در جهت رفع نیازهای کشور در حوزه فرآورده های لبنی، در درجه اول شیر و سپس سایر مشتقات آن، به ویژه بحث شیر با چربی بالا برای تولید کره ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۷:۵۹    
انجمن علمی دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوژی تولیدمثل دامپزشکی دانشگاه تهران، وبینار آموزشی آناتومی کاربردی اسکلت اندام های حرکتی سگ و گربه و رادیوگرافیک آناتومی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوژی تولیدمثل دامپزشکی دانشگاه تهران، وبینار آموزشی مرور 3بعدی اسکلت اندام قدامی در حیوانات اهلی تمرکز نقطه ای را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
یک پزشک با بکار گیری آیات الهی به کمک درمان آمده و در این زمینه کتابی درباره جنین شناسی براساس آیات قرآن به رشته تحریر در آورده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۶:۳۳    
انجمن علمی دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوزی تولیدمثل دامپزشکی دانشگاه تهران، پیرو مشکلات ایجاد شده به خاطر بیماری کرونا برای آموزش بهتر آناتومی دامپزشکی اقدام به راه اندازی کانال آپارات کرده است.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سمانه حسینی متخصص جنین شناسی درباره تولدهای اجباری و تقویمی گفت: تعجیل یا تاخیر در موعد زایمان باعث می شود سلامت سیستم مغز و تنفس را تحت الشعاع قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قم مسئول بخش جنین شناسی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم گفت: فریزجنین به کیفیت آنها آسیبی نمی رساند و امکان ذخیره و فریزآنها برای سال های طولانی وجود دارد و اکنون نیز به قدمت تاریخچه عملIVF در ایران جنین فریز شده داریم و در مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم نیز زوجی 11 سال پس از انجام عمل میکرو ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۰:۲۸    
اراک - ایرنا - مسئول فنی آزمایشگاه جنین شناسی و آندرولوژی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: 17 هزار خدمت برای درمان ناباروری زوج های جوان از سوی مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان در سال هدفگذاری شده و ارایه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
یک جنین شناس، ضمن اشاره به اهمیت این علم در کمک به درمان ناباروری،گفت: جنین شناس علاوه بر رفع مشکلات و ناهنجاری های جنین می تواند به زوجینی که تمایل به فرزند با جنسیت خاص دارند کمک کند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۹:۴۸    
سیناپرس: پژوهشگاه ابن سینا با همکاری موسسه Quartec GmbH سوئیس و انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل ایران، برگزاری مجموعه کارگاه آموزشی کنترل کیفی آزمایشگاه جنین شناسی را در مراکز درمان ناباروری آغاز کرده است.
سینا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: ششمین و آخرین جلسه کارگاه آموزشی کنترل کیفی آزمایشگاه جنین شناسی روز جمعه (17 مرداد) با موضوع مدیریت کیفیت آزمایشگاه IVF برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۵:۱۲    
حقایق علمی قرآن کریم همواره توجه دانشمندان مسلمان و غیر مسلمان را به خود جلب کرده، پروفسور مارشال جانسون از دانشگاه فیلادلفیای آمریکا از جمله کسانی است که این حقایق علمی را تأیید و بر حقانیت قرآن در مسئله جنین شناسی صحه گذاشته است.
سینا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سیناپرس: پنجمین جلسه وبینارهای کنترل کیفی آزمایشگاه های جنین شناسی توسط پژوهشگاه ابن سینا برگزار می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۰:۵۶    
مسئول آزمایشگاه جنین شناسی پژوهشکده زیست فناوری رویان گفت: تغییرات اپی ژنتیکی با بیماری های متابولیک همراه است و به طور بالقوه می تواند وضعیت سلامت متابولیکی را در آینده پیش بینی کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگاه علوم و فناوری های نوین زیستی جهاد دانشگاهی- ابن سینا مجموعه وبینارهای کنترل کیفی آزمایشگاه جنین شناسی را با حضور مسئول کمیته بازرسی مراکز IVF وزارت بهداشت سوئیس برگزار می کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یک آزمایش ساده، اما تماشایی در سال 1923، جایزه نوبل سال 1935 در رشته فیزیولوژی یا پزشکی را برای جنین شناس آلمانی، هانس اشپیمان (1896 تا 1941)، به ارمغان آورد، برای کشف پدیده سازمان دهنده در تکوین رویان ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۵:۴۳    
کتاب مروری بر جنین شناسی پزشکی ، شما را با تاریخچه کهن این علم از یونان باستان تا روزگار کنونی آشنا می کند و نشان می دهد که در دوره های مختلف جنینی چه اتفاقاتی رخ می دهد تا نوزادی کامل پای به دنیای ما بگذارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۱۱:۵۴    
انجمن علمی دانشجویی آناتومی جنین شناسی و تکنولوژی تولید مثل دامپزشکی دانشگاه تهران جلسه اول نشست هایی با عنوان "چرا آناتومی می خوانیم؟" را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی – دانشجویی آناتومی جنین شناسی و تکنولوژی تولید مثل دامپزشکی دانشگاه تهران، نشست آناتومی دامپزشکی از گذشته تا امروز را با حضور دکتر بیژن رادمهر برگزار می کند.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۲۲:۴۵    
تشخیص و درمان سقط مکرر یک کار پیچیده و چند تخصصی است و نیاز به مشارکت و هم فکری متخصصان زنان، اورولوژی، غدد، ایمونولوژی، ژنتیک و جنین شناسی دارد.
روزنامه وارش   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
وارش نیوز: موضوع سقط جنین با توجه به ابعاد گوناگون آن همواره یکی از موضوعات بحث برانگیز در جوامع مختلف بوده است. طبق آمار های رسیده از مراجعه به پزشکی قانونی برای دریافت مجوز سقط و همچنین اعلام گزارش رئیس انجمن علمی جنین شناسی مبنی بر سالانه 300 تا 500 هزار سقط جنین غیرقانونی و نیز صدور مجوز سقط ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی آناتومی جنین شناسی و تکنولوژی تولید مثل دامپزشکی دانشگاه تهران "نشست مروری بر تفاوت ها و شباهت های آناتومیک انسان و حیوانات" را برگزار می کند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۷:۲۷    
اکنون ما با 2 نوع آموزش افراطی در دانشکده ها و مؤسسه های هنر مواجه هستیم. یکی آموزش افراطی ای که بشدت نظری است و عملا فضای عملی آفرینش را فراموش کرده است به همین دلیل دانشجویان ما در دانشگاه، هنرمند نمی شوند چون بشدت آموزش ها نظری است ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۶    
شیعه نیوز : پرسش در سوره مبارکه قیامت آیه 37 آمده است: آیا او نطفه ای از منی که در رحم ریخته می شود نبود ؟! اما امروزه می دانیم نطفه هم از اسپرم داخل منی و هم از تخمک تشکیل می شود، پس چرا خداوند در قرآن فقط منی را عامل تشکیل نطفه می داند و اساساً مگر منی همان ابتدا داخل رحم می ریزد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۰۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بنا بر آمار های رسیده از مراجعه به پزشکی قانونی برای دریافت مجوز سقط و همچنین اعلام گزارش رئیس انجمن علمی جنین شناسی مبنی بر انجام سالانه 300 تا 500 هزار سقط جنین غیرقانونی و نیز صدور مجوز سقط درمانی شاهد روند افزایشی این موضوع هستیم.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۴:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: محمدمهدی آخوندی عضو هیأت مدیره انجمن جنین شناسی و تیم تخصصی رویان در رابطه با توسعه ناباروری در کشور با بیان اینکه یک پنجم زنان در سن باروری نابارور هستند اظهار داشت: آمار ناباروری زنان 20 تا 40 سال در یک یررسی یک ساله حدود حدود 20 درصد است ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۰۸:۲۱    
رئیس انجمن جنین شناسی از روزانه 1000 سقط جنین غیرقانونی و مخفی در ایران خبر داد.
درمان های کمک باروری، آزمایشگاه جنین شناسی و روش میکرو اینجکشن و انجماد جنین محورهای برنامه امروز پایان ناباروری است. تهیه کننده پویانمایی شکرستان از روایت داستان های این مجموعه توسط علی همت مومیوند پیشکسوت صداپیشگی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی – دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوژی تولید مثل دامپزشکی دانشگاه تهران با همکاری کتابخانه دانشکده دامپزشکی، دوره آموزشی طراحی حیوانات را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس جنین شناسی در رابطه با موفقیت عمل IVF بیان کرد: درصد بسیار بالایی از زوج هایی که با مراجعه به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی قم، عمل را انجام داده اند، همان بار اول نتیجه گرفتند، البته زوج هایی هم بوده اند که با عدم موفقیت در بار اول ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- مسئول جنین شناسی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم از انجام روش PGD برای آگاهی خانواده ها از جنسیت جنین قبل از انتقال آن خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۰۸:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
متخصص جنین شناسی گفت: نمی توان گفت تومورهای موجود در جنین به طور حتم مغزی است، امکان دارد تومور نخاعی ایجاد شده باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مسئول آزمایشگاه جنین شناسی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: 30 درصد زوج هایی که برای درمان مشکل ناباروری به این مرکز مراجعه می کنند، برای فرزندآوری دوم است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۰۰    
متخصص جنین شناسی و ژنتیک جهاد دانشگاهی استان مرکزی به عوامل ناباروری پرداخت.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۲    
گروه معارف در همایش جنین شناسی از دیدگاه اسلام ، موضوع خلقت انسان از نظریه داروین تا نشانه های آفرینش انسان در آیه های قرآن مورد بررسی قرار گرفت.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۳:۲۰    
گروه معارف همایش جنین شناسی از دیدگاه قرآن روز های 22 و 23 اردیبهشت ماه در زنجان برگزار می شود.
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، در این نشست، مستند ساختار بدن اسب زیر ذره بین پخش و نقد و بررسی آن توسط اساتید و متخصصان حاضر در جلسه انجام می شود. این نشست به مناسبت روز جهانی دامپزشکی و به همت انجمن علمی دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوژی تولید مثل دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، آمار ناباروری در ایران بالاست، آخرین نتیجه سرشماری جمعیت کشور نشان می دهد 24 میلیون و 200 هزار زوج در کشور زندگی می کنند که 20درصدشان، یعنی حدود 5 میلیون زوج، نابارورند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا و متخصص جنین شناسی در حوزه حیوانات مزرعه ای گفت: دستیابی به فناوری تولید آزمایشگاهی جنین گامی برای خودکفایی کشور از واردات کره است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران جهت تأمین نیروی انسانی متخصص، اقدام به جذب نیروی امریه با مدرک کارشناسی ارشد در رشته های ژنتیک انسانی، ژنتیک و اصلاح نژاد دام، بیوشیمی، بافت شناسی و جنین شناسی، سلولی و مولکولی، بیوتکنولوژی (غیر گیاهی) ...
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۴:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگاه ابن سینا به تازگی اقدام به واردات 50 رأس گاو از سه نژاد برتر گوشتی (شاروله، لیموزین و اکتین) کرده است. این سه نژاد تاکنون در کشور وجود نداشته و قرار است با استفاده از فناوری تولید خارج رحمی جنین ، گوساله های گوشتی ممتاز تهیه و بخشی از نیاز گوشت کشور را تأمین کند. ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه اجتماعی مسئول آزمایشگاه جنین شناسی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم از عمل موفقیت آمیز تعیین جنسیت که برای اولین بار در مرکز جهاد دانشگاهی قم بر روی خانم 41ساله انجام شد، خبر داد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مسئول مرکز خدمات ناباروری آی وی اف(IVF) بیمارستان بی بی حکیمه (س) دوگنبدان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این عمل که نخستین مرحله از فاز دوم فرایند آی وی اف است 10عدد تخمک گرفته شده از بیمار برای عمل لقاح، به آزمایشگاه جنین شناسی انتقال داده شد. ...
کنفرانس آلرت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۳:۱۴    
چهارمین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی توسط دانشگاه علوم تخصصی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در تاریخ 7-9 اسفند 1397 در شهر تهران برگزار میگردد. این کنگره توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. محورهای کنگره: کالبد شناسی و جنین شناسی بافت شناسی ...