یکشنبه ۱۹ مردادساعت ۰۵:۲۷Aug 2020 9

جدیدترین‌های «سال زراعی»

 
مدیر جهاد کشاورزی قروه گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری 180 هزار تن گندم از مزارع قروه برداشت شود
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۰:۲۴    
فرامرز رستگاری گفت: توسعه کشت و تولید دانه روغنی کنجد در سطح 8 هزار و 500 هکتار و تولید 12 هزار تن در سال زراعی 1400 - 1399 در جنوب کرمان هدف گذاری شده است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
قاسم جوادزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اعلام اجرت تبدیل شلتوک به برنج، اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار گیلان اجرت تبدیل شلتوک به برنج در سال زراعی 99 شالیکوبی ها به دو صورت نرخ ریالی و جنسی محاسبه می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: با افزایش 44 هکتاری کاشت پسته در سال زراعی جاری سطح زیر کشت این محصول در شهرستان به پنج هزار و 324 هکتار رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت: در سال زراعی جاری در سطح 3 هزار و 807 هکتار، ذرت بذری کاشته شده و پیش بینی می شود بیش از 10 هزار تن محصول برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۳:۰۵    
پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 20تُن عسل در شهرستان تایباد تولید و نسبت به پارسال افزایش دو نیم برابری را نشان می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: میانگین بارش در کل استان در سال زراعی جاری 422 میلی متر بوده که نسبت به آمار بلندمدت 34 درصد رشد کرده و سبب شد که قزوین برای دومین سال متوالی ترسالی را تجربه کند.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۹:۵۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از معرفی و توصیه کودهای کشاورزی اسید آمینه در بخش های مختلف کشاورزی استان در سال زراعی جاری و پیش رو با آگاهی و خدمات مشاوره ای از طریق کارگزاری های کود استان به بهره برداران خبر داد. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رسول جلیلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در جریان برداشت محصول امسال، پنج هزار و 454 تن دانه روغنی کلزا توسط مراکز خرید دولتی مستقر در 9 شهرستان استان خریداری شده است. وی بیان کرد: در سال زراعی جاری، سه هزار و 686 هکتار از مزارع استان به کشت کلزا اختصاص یافته بود [...]
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
وحید خرمی عصر دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: آبگذاری کانال های کشاورزی در گیلان برای سال زراعی جاری که از 26 اسفند سال 98 تا کنون؛ برای آبیاری 238 هزار هکتار از شالیزارهای تحت شبکه و خارج از شبکه استان آغاز شده بود به پایان رسید. ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۸:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از پایان آبگذاری آب سد سفیدرود در کانال های آبیاری کشاورزی خبر داد. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت : آبگذاری کانال های کشاورزی در گیلان برای سال زراعی کنونی که از 26 اسفند پارسال 98 آغاز شده بود امروز به پایان رسید ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۰:۳۲    
به گزارش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان بنا به گفته مدیر شرکت خدمات حمایتی استان سیستان و بلوچستان تا کنون مقدار 1412تن گندم بذری اصلاح شده در طبقات مختلف مادری و گواهی شده برای کشت سال زراعی 1399-1400خریداری شده که از مقدار فوق 916تن در منطقه سیستان و 496تن در بلوچستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: خرید تضمینی گندم تا کنون نسبت به سال زراعی گذشته نزدیک به دو برابر افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: سال زراعی جاری گستره باغهای انگور در این شهرستان مرزی واقع در شرق خراسان رضوی نسبت به پارسال 20 درصد پهناورتر شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی 99-98 و تا پایان روز 11 مردادماه جاری 184 هزار تن و 831 کیلوگرم گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان قزوین از آنها خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی بیجار گفت: 353 میلیارد و 90 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت در سال زراعی 98 به کشاورزان متقاضی در این شهرستان برای اجرای طرح یا خرید ادوات پرداخت شده است. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۹:۱۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، با توجه به بارش فراوان نزولات آسمانی در سال زراعی جاری، و کشت گندم و جو،ارسال کود به تمام نقاط استان در حال انجام است و با عنایت به نیاز بهره برداران در حال توزیع و ارسال به انبار کارگزاران استان می باشد تا در اسرع وقت در اختیار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
در سال زراعی جاری تا کنون 4 هزار و 700 تن دانه روغنی کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان کرمانشاهی خریداری شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۷:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رشت- رئیس سازمان صمت گیلان از تعیین نرخ تبدیل شلتوک به برنج در سال زراعی جاری در استان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۲:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
سال زراعی جاری در سطح یک میلیون و 464 هزار هکتار از مزارع آبی و دیم کشور با بیماری های گندم مبارزه شیمیایی شد که نسبت به سال قبل دو برابر افزایش نشان می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره هواشناسی اردستان با اشاره به میزان بارندگی های روز گذشته گفت: میزان بارندگی های سال زراعی در شهرستان اردستان به 235 میلی متر رسید.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
در سال زراعی جاری 19 هزار هکتار گندم آبی و 18 هزار و 500 هکتار گندم دیم در سطح شهرستان اردبیل به زیر کشت رفت و بیش از 100 هزار تن محصول گندم از این مزارع برداشت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- سال زراعی جاری خبر آتش سوزی های گسترده مزارع و مراتع کشاورزی و به خصوص مزارع گندم و جو در سطح کشور و به تبع آن در خراسان شمالی و شهرستان اسفراین بسیار به گوش رسید.
بازتاب ایلام   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
بازتاب ایلام - مدیر جهاد کشاورزی چرداول از پایان برداشت 2 محصول گندم و جو در سطح 33 هزارو 200 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد. "اقبال گراوندی"اظهار داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران در این باره اظهار کرد: باتوجه به اینکه ماه های خرداد و تیر شاهد کاهش بارندگی نسبت به نرمال در سطح استان بودیم اما باتوجه به بارش های متناوب و خوبی از اول مهر ماه 98 تا پایان اردیبهشت 99 مجموع بارش طی 10 ماهه گذشته شاهد افزایش 25 درصدی بودیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۸:۰۵    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : از 3 هزار و 787 هکتار زمین کشاورزی زیر کشت این محصول در سال زراعی جاری 277 هکتار دیم و 3 هزار و 367 هکتار هم آبی است.
خبرگزاری فارس: روستاهای قره تپه و خشک رود از توابع دهستان سردابه استان اردبیل یکی از مناطقی است که در آن گندم به صورت دیم کاشته می شود در برخی از این مناطق به دلیل کوهستانی بودن و عدم امکان استفاده از ماشین آلات صنعتی برداشت گندم به طریق سنتی و با داس انجام می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار گیلان اجرت تبدیل شلتوک به برنج در سال زراعی 99 شالیکوبی ها به 2 صورت نرخ ریالی و کالایی محاسبه می شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۳:۲۰    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از تولید 40 هزار تن محصول پیاز در این استان در سال زراعی امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یزد – ایرنا - مسوول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه از گیاهان دارویی به عنوان محصول کم آبخواه و با ارزش اقتصادی بالا در بازار یاد کرد و گفت: در سال زراعی 99 - 98 با 15 هکتار کشت جدید، سطح زیرکشت به 180 هکتار رسیده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل پیش بینی کرد که در سال زراعی جاری بیش از 50 هزار تن وش پنبه از مزارع این استان تولید شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی جاری برای اولین بار رقم انگور ترکمن در سطح 120 هکتار از باغات این شهرستان آغاز شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۰:۴۳    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، روز سه شنبه مورخ 99/5/6 مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با مهندس بیوک مقصودی مدیر عامل واحد تولیدی تدبیر شیمی آذران دیدار و در خصوص تامین کودهای غیر تکلیفی در سال زراعی 99-98 بحت و گفتگو نمودند. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ فریدون نقی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین اعلام کرد؛ در حال حاضر سطح باغات بارور آلوی این شهرستان هفتاد هکتار است و کودهای شیمیایی مصرفی در این باغات در سال زراعی جاری از طریق کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین صورت گرفته ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: میزان خرید تضمینی گندم این استان در سال زراعی گذشته نسبت به مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید 170 هزار تن افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا-مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از تولید 40 هزار تن محصول پیاز در این استان در سال زراعی امسال خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۵:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سال زراعی امسال بیش از 50 هزار تن وش پنبه در استان اردبیل تولید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- سرپرست جهاد کشاورزی اشنویه گفت: در سال زراعی جاری 325 تُن آلبالو از باغ های این شهرستان برداشت شد که به دلیل شرایط نامساعد جوی نسبت به پارسال 30 درصد کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: دانه های گندم کشتزارهای استان در سال زراعی جاری نسبت به سال ماقبل آن ریزتر شده و به همین علت، آرددهی آن کمتر خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- سرپرست جهاد کشاورزی نقده گفت: 832 تن کلزا طی سال زراعی جاری از اراضی کشاورزی این شهرستان برداشت شده است.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان سمنان؛ مدیر عامل تعاونی کشاورزی زنبورداران شهرستان دامغان از تولید حدود 70تن عسل خبر داد و گفت: فراورده های وابسته ای چون گرده، ژل رویال، موم ،بره موم و زهر زنبور عسل در سال زراعی جدید توسط این شرکت تولید شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی با بیان اینکه خرید کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان در سال زراعی جاری نسبت به پارسال 6.3 درصد افزایش دارد، گفت: در این راستا سه هزار و 257 تن محصول خریداری شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بصیری از افزایش 13 درصدی گندم تحویلی نی ریز به سیلوی بختگان در مقایسه با سال زراعی قبل خبر داد و گفت: عملیات برداشت غلات در این شهرستان همه ساله از نیمه اول خرداد ماه با محصول کلزا شروع می شود و در اواخر تیرماه با محصول گندم پایان می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی بافق گفت: یکهزار تن محصول گندم از 250 هکتار مزارع این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال زراعی 98، 13 درصد افزایش دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۶:۴۶    
شهرکرد- سرپرست هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری در چهارمحال و بختیاری تداوم دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون امور دام جهادکشاورزی کیار گفت: افزایش بی رویه قیمت علوفه و نهاده های دامی در سال زراعی جاری، خرج و دخل دامداران این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی بوکان گفت: در سال زراعی جاری 800 تُن آلبالو از باغ های این شهرستان برداشت شد که به دلیل سرما و شرایط نامساعد جوی نسبت به پارسال 15 درصد کاهش یافته است.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عدم تناسب بین هزینه های کاشت و قیمت اعلام شده خرید تضمینی، عدم پرداخت به موقع پول گندمکاران و حضور دلالان در عرصه خرید و فروش از جمله، گلایه های اصلی گندم کاران استان فارس در سال زراعی جاری است....
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
خشکسالی 14 ساله تقریبا راندمان تولید باغات دشمن زیاری را تا 50 درصد کاهش داد، اما وارونگی آب و هوایی و دو سالی که متوسط بارندگی سال زراعی نشان از ترسالی می داد به کام باغداران غوره تلخ شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۶    
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی کنونی 480 هکتار از مزارع پنبه این شهرستان واقع در شرق خراسان رضوی به روش مکانیزه کشت شد که این میزان نسبت به پارسال 40 درصد بیشتر شده است.