پنجشنبه ۰۹ بهمنساعت ۰۹:۱۰Jan 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بادام کوهی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
4 هکتار از ارتفاعات ملی روستای مشتاق چهارحلقه شهرستان کازرون که دچار آتش سوزی شده با کاشت بذر بادام کوهی احیاء شد.
هورگان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۷    
به مناسبت گرامی داشت هفته هوای پاک، اعضای انجمن میراث ماندگار بختگان چند هزار دانه بادام کوهی (الوک) را در اراضی ملی کاشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - پویش جهادی - مردمی کاشان بادام کوهی در کاشان با کمک موسسات مردم نهاد 20 ساله شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۲:۳۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، علی خالویی کارشناس جنگل و مدیر روابط عمومی اداره منابع طبیعی شهرستان کاشان، گفت: امسال توسط منابع طبیعی کاشان 1400 هکتار جنگل کاری داریم که 100 درصد بصورت دیم است و بالای 95 درصد چیزی که درطبیعت کشت می کنیم بادام کوهی ( scopariaAmygdalus ) است که در ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
دستان خشن و پینه بسته پیرمرد هنرمند مهریزی به سرعت ترکه های بادام کوهی را از میان هم عبور می دهد و کم کم ظرفی زیبا شکل می گیرد که حاصل ذوق و خلاقیت اوست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
برای افزایش پوشش گیاهی در مراتع دارسینوئیه کرمان، طرح جنگلانه باکاشت بذر بادام کوهی اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اهالی روستای محمود آباد علیا در بخش هایی از منطقه میان جنگل شهرستان فسا که پارسال دچار آتش سوزی شده بود، اقدام به کاشت بذر بادام کوهی ارژن و تنگرس کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
با هدف تقویت و بهبود پوشش گیاه یک هزار و500 هکتار ارتفاعات کوه پردی شهرستان لارستان با استفاده از بذر گیاه دارویی آنغوزه و بادام کوهی سبز و احیاء شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۲۰:۳۲    
بذر بادام کوهی (گونه اسگوپاریا) برای حفظ تنوع زیستی کوهستان در مناطق دره، خم و کامو کاشان کاشته شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: کاشت بذر بادام کوهی با همکاری هیات کوهنوردی ایران، کارکنان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری و اعضای تشکل های مردم نهاد در عرصه پیغمبرکوه آبیک انجام شد.
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
صبح امروز دادستان کاشان به همراه رئیس زندان و رئیس اداره منابع طبیعی از فعالیت مددجویانی که در طرح جنگل کاری کاشان فعالیت داشتند به صورت حضوری بازدید کردند و همراه با مددجویان در مراتع تحت نظر اداره منابع طبیعی، بذر بادام کوهی را نشاندند. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مرحله نخست پویش با کاشت بذر بادام کوهی در جنگل های خاییز بهبهان به اجرا درآمد. هدف از اجرای این پویش احیای 100 هکتار از جنگل های خاییز است که در آتش سوزی بهار امسال از بین رفته بودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۷:۵۱    
مرحله نخست پویش بادام کاری در خاییز برای احیای جنگل های سوخته کاشت بذر بادام کوهی در جنگل های خاییز اجرا شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مرحله نخست پویش بادام کاری در خاییز برای احیای جنگل های سوخته روز جمعه با کاشت بذر بادام کوهی در جنگل های خاییز بهبهان به اجرا درآمد. این پویش توسط انجمن زیست محیطی دیده بان جلگه سبز خوزستان راه اندازی شده که تعدادی از انجمن ها و فعالان محیط زیست آن را همراهی کرده اند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۲۳:۲۹    
استان کرمان به دلیل کم بارشی، طبیعت شکننده ای دارد اما در همین شرایط تقریباً حدود 10 درصد جنگل های ایران را در خود جای داده به گونه ای که جنگل های وسیع و متنوع بنه و بادام کوهی را دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهین دژ گفت: 1.5 هکتار از منطقه حفاظت شده پارک جنگلی این شهرستان به مناسبت روز جهانی خاک از سوی تشکل های مردمی زیر کشت بذر بادام کوهی رفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: پنج هزار اصله نهال بادام کوهی در محدوده 134 هکتاری نهالستان علی آباد کمین این شهرستان کاشته شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
کامیونت حامل 12 کارتن کابل ال ای دی، 6 بسته ده تایی قطعات برند، 8 کارتن عدسی UV، 12 کارتن 12 تایی قطعات به مارک "ENGLAND DIESEL"و "INJECLION SYSTEM""، یک کیسه انواع پوشاک خارجی، یک بسته شال زنانه، 9 کارتن انواع قطعات موتور های کشاورزی و 7 کیسه حاوی بادام کوهی زمینی خارجی بود، متوقف شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۸:۲۹    
اولین نشست کارشناسان کانون پرورش فکری و منابع طبیعی استان کرمان بعد از امضای تفاهم نامه برای پیش بینی فعالیت ها برگزار شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۳:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
واگذاری اراضی دشت ارجنای چالشتر شهرکرد، قطع چند اصله درخت ارژن و در خطر قرار گرفتن این رویشگاه طبیعی موجب ایجاد نگرانی هایی برای دوستداران جنگل ها و منابع طبیعی شده است.به گزارش مهر، ارژن (ارجن) یکی از گونه های گیاهی کمیاب در استان چهارمحال و بختیاری است که به بادام کوهی نیز شهرت دارد ...
هارپی   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سبدها از شاخه های نازک و قابل انعطاف درخت بید و بادام کوهی به طرز ماهرانه ای بافته می شود و زنان عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد با دستان هنرمند خود سبدهایی که می بافند بسته به کاربرد آن برای نگهداری نان،آبکش برنج ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
برداشت بادام کوهی یا الوک از جنگل های میمند در شهرستان فیروزآباد آغاز شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۱:۲۶    
اَلٌوک یا بادام کوهی درختی ارزشمندبا دانه ای کوچک و پر از خاصیت، که سالیان زیادی است رِزق و اقتصاد خانواد های عشایری و روستایی راتامین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۷:۱۶    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بادام کوهی یکی از درختان ارزشمندی است که به صورت خودرو در عرصه های طبیعی استان کرمان می روید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۳:۴۲    
ایسنا/کرمان از مرکز کرمان که دور شویم و به بالاترین نقطه ارتفاعی کرمان سفرکنیم، بعد از گذر ازجنگل های بنه و بادام کوهی با جایی روبرو می شویم که نامش را مردمان دیرینش طرنگ نهاده اند. اینجا سرزمین چنارهاست، چنارهایی که قدمت چند صد ساله شان یادآور روزگار سخت و شیرینی از مردم این روستا است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان شهردار ملایر گفت: به منظور گسترش نوار و کمربند فضای سبز در شمال ملایر 10 هکتار جنگل کاری درنظر گرفتیم که مقرر شده درخت بادام کوهی را در اطراف کوه گرمه ملایر کاشته شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۲:۳۹    
مهاباد- ایرنا- پارک جنگلی حاشیه سد مهاباد با بیش از 70 هکتار مساحت دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است و تاکنون 19 هزار اصله نهال از گونه های بومی مثمر و غیرمثمر از جمله زالزالک، گلابی وحشی، داغداغان، کاج نقره ای، پسته و بادام کوهی در این پارک جنگلی غرس شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حفاظت محیط زیست کازرون گفت: تعدادی از درختان جنگلی شامل بنه، بادام کوهی و بلوط در آتش سوزی جنگل های منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان در حوالی چشمه وارک در محور کازرون به شیراز از بین رفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره جنگلداری منابع طبیعی جنوب استان کرمان از برداشت هزار تن بادام کوهی از 250 هزار هکتار جنگل های جنوب استان کرمان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
از مرکز کرمان که دور شویم و به بالاترین نقطه ارتفاعی کرمان سفر کنیم، بعد از گذر ازجنگل های بنه و بادام کوهی با جایی روبه رو می شویم که نامش را مردمان دیرینش طرنگ نهاده اند. اینجا سرزمین چنارهاست، چنارهایی که قدمت چندصدساله شان یادآور روزگار سخت و شیرینی از مردم این روستاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی قم با بیان اینکه گونه بادام کوهی اصلی ترین گونه گیاهی استان قم از نظر درآمدزایی و خواص دارویی است، گفت: گونه بادام کوهی در مناطق علی آباد نیزار، محمودآباد، چشمه علی، دستجرد وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
سالانه 2 هزار و 247 تن بادام در بخش های سردشت و شهیون دزفول تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۸:۱۰    
برداشت بادام کوهی در بخش چاروسا آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۷:۴۶    
برداشت بادام کوهی در بخش چاروسا آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرگ دلخراش و جزغاله شدن خیل عظیمی از جانداران ،از بین رفتن گونه های گیاهی کمیاب و سوختن و پَر پَر شدن درختان بنه، ارژن، بادام کوهی و بلوط در بیش از یک هزار هکتار از جنگل هایِ خائیز و خامی واقع در ناحیه گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد دل هر بیننده ای را بدرد آورده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۶    
همزمان با آغاز فصل بهار بادام کوهی تلخ (گاروم) در شهرستان بشاگرد برداشت شد.
کاروانسرای راور   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۷:۴۸    
به گزارش پایگاه خبری کاروانسرا راور؛ هادی صادقی فرمانده پاسگاه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان راور گفت: در ساعت 9:45 دقیقه صبح روز چهارشنبه 99/3/14 با گزارش مردمی در خصوص وقوع حریق در محدوده جنگلی بادام کوهی گدار خراسانی؛ با توجه به حضور اکیپ کشیک در بخش کوهساران شهرستان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار راور گفت:حریق در محدوده جنگلی بادام کوهی در گرده خراسانی راور صبح امروز بموقع مهار شد .
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عنبرآباد از آتش سوزی حدود 10 کیلومتر از منطقه جنگلی، نخیلات و مراتع منطقه کوشِ کَلَجَک عنبرآباد خبر داد. سالاری در تشریح جزییات این خبر افزود ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۳:۳۲    
ساوه- بادام کوهی از سال ها پیش در ساوه و زرندیه استان مرکزی مورد توجه بوده و مردم این منطقه از خواص آن بیشترین بهره را می برند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
با گرم شدن هوا حریق جنگل های بلوط، بنه و بادام کوهی مراتع سطح شهرستان فیروزآباد را تهدید می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در آتش سوزی هفته گذشته در منطقه حفاظت شده گنو 15 هکتار از مراتع این منطقه طعمه حریق شد و علی رغم این که بررسی ها برای شناسایی علت این حادثه ادامه دارد ولی محیط زیست هرمزگان احتمال دخالت عامل انسانی را رد نکرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس منابع طبیعی و آبخیرداری شازند با بیان اینکه پروژه جنگل کاری 400 هکتاری بلوط و بادام کوهی در منطقه سرسختی شازند به بهره برداری رسید، گفت: بارش های یکی دو سال اخیر حال درختان بلوط این منطقه را بهتر کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
یک هزار هکتار نهالستان پاسارگاد با کاشت درختچه های بادام کوهی احیا شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: نظر به اهمیت حفظ پوشش گیاهی و نقش آن در حفظ منابع پایه اعم از آب و خاک ، برداشت محصولات فرعی شامل ریواس ،آویشن، آنغوزه ، اشترک ، زیره ، گون کتیرایی و بادام کوهی در این شهرستان ممنوع است و لازم است مردم متخلفان را معرفی کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: نبود صنایع تبدیلی و فرآوری این محصولات در جنوب کرمان، یکی از مشکلات این گیاه باارزش است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
محسن چقایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 132 هزار اصله نهال بلوط، بادام کوهی و بنه در مجاورت ذخیره گاه ژنتیکی بلوط شهرستان شازند کشت شد. وی ادامه داد: کاشت این نهال ها با هدف ایجاد تفرجگاه و کاهش آلودگی هوا در منطقه سرسختی شهرستان شازند کشت شده است. ...
برترین ها / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۵:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: ارژن (ارجن) یا بادام کوهی نام گونه ای گیاهی است که در مناطق کوهستانی با شیب ملایم می روید. یکی از زیست بوم های این گیاه در حوالی روستای ارجنک در استان چهارمحال و بختیاری است که مناظر زیبایی به ویژه در فصل بهار رقم میزند. نام این روستا نیز برگرفته از نام همین گیاه می باشد. ...