سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۰۲:۱۳Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عمر البشیر»

کیهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۰۱    
سودان میدل ایست آی: سال 2018 تظاهرات مردم سودان علیه وضعیت نابسامان اقتصادی و رژیم استبدادی عمر البشیر آغاز شده بود. دولت البشیر در پی سرکوب تظاهرات برآمده و بر اثر خشونت هایی که درگرفته است، ده ها تن کشته و ناپدید شده اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
محاکمه رئیس جمهور سابق سودان که به جرم نقش خود در کودتایی که وی را در سال 1989 به قدرت رساند، محاکمه می شود، بار دیگر به تعویق افتاد و به دهم نوامبر (20 آبان) موکول شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
شورای نظامی انتقالی در سودان که از زمان کناره رفتن عمرالبشیر امور کشور را در دست گرفته به تازگی با رژیم صهیونیستی اعلام عادی سازی روابط کرده است اما این اقدام با مشکل مشروعیت و مخالفت عمومی روبرو است.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
خبرنگار العالم در سودان از خنثی سازی کودتایی در سودان خبر داد. طراح اصلی این کودتا سرتیپ ود ابراهیم، فرماندار منطقه "نیل آبی" در زمان ریاست جمهوری عمر البشیر است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حسن هانی زاده دولت نظامی سودان در مقابل حذف نام این کشور از لیست کشورهای حامی تروریسم سرانجام موافقت کامل خود را برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی اعلام کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سندیکای پزشکان سودان که یکی از گروه های فعال در اعتراضات اخیر این کشور بود و منجر به سرنگونی عمر البشیر شد، روز شنبه در گفت و گو با المیادین گفت: عادی سازی روابط با اسرائیل خواست مردم سودان نیست.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، هبه محمد علی سرپرست وزارت دارایی سودان امروز (سه شنبه) در سخنانی با ابراز خوشحالی در خصوص خروج سودان از لیست موسوم به کشورهای حامی تروریسم، این رخداد را بی ارتباط با مسأله سازش با رژیم صهیونیستی دانست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۱۰    
دستگاه قضایی سودان سه شنبه اعلام کرد رسیدگی به پرونده حسن عمرالبشیر رئیس جمهور پیشین سودان در ارتباط با کودتای سال 1989 بار دیگر به تعویق افتاد و به سوم نوامبر موکول شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
جلسه جدید دادگاه رئیس جمهور مخلوع سودان در خرطوم برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۳:۰۵    
دولت سودان از سفر هیئتی از دیوان کیفری بین المللی به منظور بحث درباره پرونده های عمر البشیر رئیس جمهور برکنارشده و دیگر مقامات سابق این کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
یک هیئت از دادگاه جنایی بین المللی برای دیدار با مقامات سودانی به خارطوم رفته است، یکی از اهداف سفر این هیات بازجویی از عمر البشیر و مقامات ارشد دولت پیشین سودان اعلام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - فاتو بنسودا دادستان دیوان کیفری بین المللی روز شنبه برای رایزنی درباره تحویل عمر البشیر به دادگاه لاهه به سودان سفر می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مقامات سودان وداد بابکر، همسر دوم رئیس جمهوری سابق این کشور را پس از گذشت چند ساعت از آزادی اش به قید وثیقه مجددا بازداشت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۷    
نخست وزیر سودان، ایالات متحده آمریکا را متهم کرد، با نگهداشتن نام کشورش در فهرست حامیان گروه های تروریستی ، روند انتقال دموکراسی در سودان را مورد تهدید قرار داده است
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه سودان با اشاره به اینکه دخالت کشورش در جنگ سودان در دوران ریاست جمهوری عمر البشیر صورت گرفته، تاکید کرد خارطوم به دنبال خروج از این جنگ است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – عمر قمر الدین وزیر خارجه سودان جمعه شب ضمن بیان اینکه ورود نیروهای این کشور به جنگ یمن در دوره رهبری عمر البشیر انجام شده، گفت که دولت انتقالی سودان درحال تلاش برای خارج کردن نیروها از این جنگ است.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۲:۱۷    
رسانه های سودانی تصاویرجدیدی از عمر البشیر رئیس جمهور مخلوع این کشور، از داخل یکی از سالن های دادگاه منتشرکردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از شبکه تلویزیونی الجزیره، جلسه جدید محاکمه عمر البشیر رئیس جمهور مخلوع سودان به اتهام کودتای نظامی در سال 1989، در خرطوم پایتخت این کشور برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۲۴    
دیدار رئیس شورای حاکمیتی سودان با رهبران سیاسی وابسته به نظام عمرالبشیر در این کشور جنجال برانگیز شد.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
عمرالبشیر رییس جمهوری برکنار شده سودان پشت حفاظ های آهنی در دادگاه در خارطوم/ خبرگزاری فرانسه
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دادگاهی در سودان محاکمه رئیس جمهور معزول این کشور را تا اواسط سپتامبر جاری به تعویق انداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
دادگاه سودان محاکمه عمر البشیر و 27 متهم دیگر در پرونده کودتای سال 1989 را به اواسط سپتامبر موکول کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گاردین: پرداخت جریمه به آمریکا، باعث خشم مردم سودان شده؛ آنها می گویند دولت عمرالبشیر سرنگون شده اما دولت جدید سودان باید این پول را بپردازد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
دادگاه عمر البشیر، دیکتاتور سابق سودان، همراه با شماری از مقامات ارشد سابق این کشور به اتهام کودتای نظامی سال 1989 علیه دولت منتخب صادق المهدی از سر گرفته شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دادگاه سودان امروز (سه شنبه) جلسه محاکمه عمر البشیر و 27 متهم کودتای 1989 را ازسرگرفت و بعد از رسیدگی به این پرونده ادامه محاکمه را به اول سپتامبر موکول کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۰۲    
شفقنا- یک کمیته دولتی در سودان روز گذشته، صدها کارمند از جمله 151 قاضی را به اتهام نزدیکی به عمر البشیر، رئیس جمهور مخلوع این کشور و انتصاب غیرقانونی از کار برکنار کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سودان یک سال است که دستخوش حوادث گسترده ای شده به گونه ای بسیاری از بنیان های این کشور را فراگرفته است و گرچه در این تحولات، خیزیش مردمی علیه حکومت عمرالبشیر بیشتر به چشم می خورد ولی مداخلات خارجی نیز در آن کاملا مشهود است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۷:۱۲    
جلسه محاکمه رئیس جمهور سابق سودان و 27 تن دیگر به درخواست وکلای سه تن از متهمان برای آزادی آنان به تعویق افتاد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
بنابر اعلام دادستان عمومی سودان، مقامات این کشور یک گور جمعی دیگر را که تصور می شود با کودتای نافرجام سال 1990 علیه حکومت عمر البشیر مرتبط باشد، کشف کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۰۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مقام های سودانی پنجشنبه شب از کشف یک گور دسته جمعی متعلق به کودتای نافرجام سال 1990 افسران ارتش علیه عمر البشیر رئیس جمهوری سابق این کشور خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۰۶:۰۸    
تهران- ایرنا- دادگاه عمرالبشیر رییس جمهوری پیشین سودان تحت فشار افکار عمومی و پس از گذشت یک سال از برکناری وی سه شنبه گذشته آغاز شد و حالا پس از گذشت بیش از یک سال تنش و درگیری در این کشور آفریقایی، این سوال مطرح می شود که آیا با افول ستاره عمرالبشیر، سودان آزاد طلوع خواهد کرد؟
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۸:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
امسال دیپلماسی ایرانی دهمین سال از یادداشت های متوالی سرکیس نعوم را متفاوت از سال های گذشته منتشر می کند، چرا که امسال آگاهی بیشتری از او و دیدگاه هایش دارد ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا-کاربران فضای مجازی در سودان تصاویری از عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده این کشور را در این شبکه ها دست به دست می کنند که وی را برای اولین بار با لباس زندان نشان می دهد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۵    
خبرگزاری میزان- محاکمه رییس جمهور پیشین سودان احتمال محکوم شدن وی را به مرگ افزایش داده است. تاریخ انتشار: 14:23 - 01 مرداد 1399 - کد خبر: 639941
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۹:۳۳    
دادگاه محاکمه رئیس جمهور برکنار شده سودان به اتهام کودتا و سرنگونی دولت صادق المهدی در سال 1989، امروز سه شنبه برگزار شد. به گزارش شیعه پرس به نقل از الجزیره، دادگاه محاکمه عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده سودان به اتهام کودتا و سرنگونی دولت صادق المهدی در سال 1989، امروز سه شنبه برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
دادگاه سودان محاکمه عمر البشیر و هم قطارانش را به 11 اوت آینده موکول کرد. محاکمه رئیس جمهوری برکنار شده سودان به همراه متهمان نظامی و غیرنظامی در پرونده "کودتای 1989" این کشور امروز (سه شنبه) برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۴:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
دادگاه محاکمه عمر البشیر به اتهام کودتای 1989، امروز آغاز شد اما به درخواست وکلای این پرونده، به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری به 11 آگوست آینده موکول شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مقامات پیشین سودان در جلسه دادگاه داخل قفس قرار داده شده اند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۳:۴۵    
شفقنا- رییس جمهور برکنار شده سودان برای یک اتهام جدید به دادگاه می رود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، عمرالبشیر رییس جمهور برکنار شده سودان، به جرم رهبری کودتای سال 1989 و رسیدن به قدرت محاکمه خواهد شد. اگر البشیر درباره کودتا مجرم شناخته شود به اعدام محکوم خواهد شد ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۲:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
دادگاه رئیس جمهور برکنار شده سودان به اتهام کودتا و سرنگونی دولت صادق المهدی در سال 1989، امروز سه شنبه برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
منابع خبری از برگزاری جلسه محاکمه رئیس جمهوری برکنار شده سودان به همراه متهمان نظامی و غیرنظامی در پرونده کودتای 1989 این کشور طی روز سه شنبه خبر دادند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
هزاران نفر از گروه های اسلامی سودان و هواداران رئیس جمهور برکنار شده عمر البشیر روز جمعه در خارطوم پایتخت این کشور تظاهرات کردند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
در زمان عمرالبشیر "پلیس اخلاق" اغلب، مجازات شلاق را در ملاء عام اجرایی می کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دادستان کل سودان تاکید کرد،عمر البشیر با پرونده های مختلفی در دادگاه روبرو بوده که اولین مورد آن، کودتای ژوئن 1989 است و روند تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور مخلوع سودان در مقابل دادستان کل در خارطوم حاضر شد و برای پرونده اعدام 28 افسر ارتش سودان در سال 1990 مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
یک منبع آگاه در دادستانی کل سودان از بازجویی از عمر البشیر رئیس جمهور سابق این کشور به اتهام اعدام چند نفر از افسران در بیش از سه دهه قبل، خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۵۰    
در آستانه تظاهرات میلیونی امروز سه شنبه در سودان، رسانه های این کشور از بازداشت وزیر خارجه نظام عمر البشیر خبر دادند. همزمان نخست وزیر دولت انتقالی سودان به منظور مهار خشم معترضان وعده اصلاحات جدی در هفته های آتی را داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۳:۰۳    
وزیر خارجه سابق سودان در دوره ریاست جمهوری عمر البشیر بازداشت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۳:۰۰    
خرطوم پایتخت سودان شاهد برگزاری تظاهرات مردمی به مناسبت نخستین سالگرد سرنگونی عمر البشیر رئیس جمهور مخلوع این کشور بود.