سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۱۹:۳۸Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وحدت حوزه و دانشگاه»

حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده مقام معظم رهبری در عراق تاکید کرد: همایش هوش مصنوعی، فرهنگ و علوم اسلامی نماد وحدت حوزه و دانشگاه و از ضروریات عصر جدید است.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۳۱    
جهانی با بیان اینکه وحدت بین این حوزه و دانشگاه ایجاد شده است، گفت: بسیاری از اساتید در حوزه ما حضور فعال دارند، و بسیاری از کلاس ها و نشست های علمی با حضور اساتید حوزه برگزار می شود.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۸:۱۶    
مراکز امور مساجد در شهرستان های استان تهران در حقیقت هماهنگ کننده فعالیت مساجد با محوریت جوانان هستند و اینگونه است که تحقق وحدت حوزه و دانشگاه در مساجد شکل می گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۸:۰۸    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به نبود آگاهی در مقوله وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: اساساً خیلی از ما این تعبیر را نمی پذیریم و کلمه وحدت را درک نمی کنیم زیرا کسی در مورد این آگاهی سخن نمی گوید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج اساتید لرستان با تأکید بر لزوم تقویت وحدت حوزه و دانشگاه و سند اسلامی شدن دانشگاه ها، گفت: فعالیت های مشترک علمی، پژوهشی، تحقیقاتی بین حوزه و دانشگاه ها، به ویژه در حوزه های علوم اسلامی و انسانی، گسترش یابد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین احمد مرادخانی رئیس دبیرخانه همکاری های مشترک حوزه و دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین جلسه شورای وحدت حوزه و دانشگاه با موضوع تحقق راهبردهای عملیاتی سازی تفاهم نامه وحدت حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین که در دفتر ریاست این واحد ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۲۲:۵۲    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اهمیت تعامل و همکاری بین مدارس علمیه قائن و دانشگاه این شهر، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه مسئله مهمی است، زیرا این دو نهاد باید با یکدیگر تلاش کنند و مشکلات جامعه را از سر راه بردارند.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی برنامه "نقد و نظر" چهارشنبه 14 دی ماه 1401 به بررسی موانع وحدت حوزه و دانشگاه می پردازد همچنین این برنامه که به همت گروه فقه و اندیشه طراحی و تولید می شود ضمن بررسی مفهوم وحدت، به پیامدهای عدم وحدت در حوزه و دانشگاه و عوامل ایجاد وحدت بین دو نهاد حوزه و دانشگاه می پردازد ...
تمدن لر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تمدن لر، نشست شورای مرکزی وحدت حوزه و دانشگاه در لرستان با حضور نماینده ولی فقیه، روسای دانشگاهها، مدیران حوزه های علمیه و مسئولین دفاتر نهاد استان، به میزبانی دانشگاه پیام نور در خرم آباد برگزار شد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۹:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به نظرمی رسد یکی از دوراندیشی های امام در وحدت حوزه و دانشگاه همین باشد که ابعاد اجتماعی و جامعه شناسی فقه مورد نقد و ریزبینی و انطباق قرار گیرد و از قضا دیدم که مرحوم آیت الله مصباح به حوزه جامعه شناسی در تحصیل شاگردان توجه داشتند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه یک تاکتیک نیست، بلکه راهبرد است. راهبرد نظام اسلامی برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: برخی روشنفکران ما خواهان آن بودند که آنچه در غرب به وقوع پیوست در ایران اجرا و پیاده کنند؛ اما چون اساس شریعت اسلام، علم و دانش و تعقل و تفکر است با بن بست مواجه شدند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۶:۳۸   + ۵۱ سایت دیگر  
حوزه /حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: در وضعیت کنونی نه تنها وحدت حوزه و دانشگاه که وحدت بین دانشگاهیان و بین حوزویان نیز مهم است و همگان باید مواظب زبانمان باشیم و با احتیاط بیشتری سخن بگوییم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۶:۱۵    
حجت الاسلام سیدمهدی قاضی زاده عنوان کرد: قرابت فکری و عملی حوزه و دانشگاه به معنای این نیست که دانش تخصصی این دو نهاد آزموده شود؛ بلکه باید افکار حوزویان و دانشگاهیان به هم نزدیک شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
وحدت حوزه و دانشگاه یکی از آثار و برکات انقلاب اسلامی است و امروزه استادان دانشگاه ها و حوزه های علمیه تاکید دارند که این تفکر اصیل و ارزنده باید به سمت کیفی سازی حرکت کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۰۹:۳۹    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین نورانی وحدت حوزه و دانشگاه را از دغدغه های امام خمینی(ره) دانست و تصریح کرد: امام آن زمانی که وحدت حوزه و دانشگاه را مطرح می کرد، می فرمود "اگر بگذارند این وحدت بماند این نتیجه می ماند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۵:۲۶    
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی سهند تبریز، با اشاره به عوامل تحقق وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: معتقدم، توجه به سه عنصر اساسی در راستای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه، ضروری است که تکیه بر دو بال علم و تهذیب یکی از آن موارد است، چراکه علم بدون تهذیب و تهذیب بدون علم ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی وحدت حوزه و دانشگاه را جزو مهم ترین و کلیدی ترین اهداف انقلاب دانست.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۰:۱۶    
وحدت حوزه و دانشگاه یکی از موضوعاتی است که علی رغم تأکید بر آن از ابتدای انقلاب تاکنون، پیش از آن نیز وجود داشت و نمونه های عملی آن حتی به زمان دانشمندانی مانند ابوعلی سینا می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۹:۴۶    
ایسنا/خراسان شمالی وحدت حوزه و دانشگاه از جمله موضوعاتی است که مباحث پیرامونی بسیاری دارد و آنقدر گسترده است که نظام جمهوری اسلامی به صورت مستمر این مسیر را دنبال می کند تا این وحدت بالاخره در حد اعلأ شکل بگیرد ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۶:۱۴    
هشتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی خوزستان، چهارشنبه 30 آذرماه 1401 با موضوع بررسی نظام تعلیم و تربیت در خوزستان و وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۱:۰۳    
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با بیان اینکه برای وحدت حوزه و دانشگاه باید بتوان در زمینه اطلاع رسانی فعالیت کرد، گفت: حوزه و دانشگاه برای آگاه سازی نسل جوان و تحت تاثیر اغتشاشات اخیر از جهاد تبیین استفاده کنند.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی نوشت: امام راحل (ره) و حلقه فکری متصل به ایشان با ارائه خوانش جدید و همگرا، اسباب تعالی و پیشرفت علم و دانش را در ایران عزیزمان فراهم کردند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا با بیان اینکه در بحث وحدت حوزه و دانشگاه نیازمند مدل پردازی و قانونی شدن هستیم، گفت: یکی از مشکلات این حوزه سیاست زدگی است که باعث شده این دو نهاد در نگاه کلان نسبت به هم مثبت نگاه نکنند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۵:۱۱    
حوزه/ امام جمعه نورآباد گفت: وحدت حوزه و دانشگاه از مباحث بسیار مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و هست و باید تلاش کنیم برکات وحدت حوزه و دانشگاه را در جامعه تبیین کنیم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حامد برجسته تبادل امتیازات علمی را یکی از اهداف وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۰۹:۵۱    
راضیه فلاح، خبرنگار حوزه دانشگاه: 27 آذر ماه همزمان با تاریخ شهادت آیت الله محمد مفتح روز وحدت و دانشگاه توسط امام راحل نام گذاری شده است. امروز پس از گذشت 43 سال هنوز بین حوزه و دانشگاه شکاف بزرگی است که نیاز است تا با هم اندیشی و همفکری دانشگاهیان و حوزویان این شکاف پر شود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایران اکونومیست ، آلودگی هوای کلان شهرها خصوصاً تهران، سال هاست یکی از چالش های اصلی زندگی شهری شده و برنامه بسیاری را تحت تاثیر قرار داده است و آخرین آثار آن هم این شد که در نهایت کلاس های حضوری این چند روز دانشگاه های تهران را به تعطیلی کشاند. ...
روزنامه سراج   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۲۱:۲۲    
عضو هیئت علمی دانشگاه رضوی تحقق تمدن نوین اسلامی را به عنوان هدف نظام از وحدت حوزه و دانشگاه در یک مقصد و نقطه مشترک معرفی کرد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین زمانی، امروز به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت حوزه و دانشگاه ، در نشست اساتید حوزه علمیه و دانشگاه های استان کرمانشاه با موضوع جنگ ترکیبی ، در تالار علامه امینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۵:۵۵    
حوزه/ نشست اساتید حوزه علمیه و دانشگاه های کرمانشاه با حضور مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه کشور در کرمانشاه برگزار شد.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سایری با بیان اینکه حضرت امام(ره) نگاه تمدن سازی و انسان سازی به وحدت حوزه و دانشگاه داشت، گفت: امامین انقلاب نگاه طَبیبٌ دَوّارٌ بِطِبِّهِ نسبت به حوزه های علمیه دارند؛ حوزه باید به سمت دانشگاه برود، دانشگاه را در بطن خود هضم کند و اتحاد فکری، ایمانی و اخلاقی را رقم بزند.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری مهر، علی سوری در مراسم تجلیل از روحانیون و دانشجویان اهدا کننده مستمر خون که به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد با بیان اینکه بی تردید، وحدت حوزه و دانشگاه جزو مهم ترین و کلیدی ترین اهداف حضرت امام خمینی (ره) بوده [...]
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وحدت حوزه و دانشگاه از تئوری های فاخر و ارمغان انقلاب است که امام خمینی(ره) در روزهای آغازین انقلاب آن را رقم زد.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
برقعی تصریح کرد: رابطه استاد و شاگردی و سلوک تربیتی اساتید حوزه از ابتدا تا امروز جزو مزیت های قابل توجه حوزه است که باید دانشگاه ها به این مسئله توجه داشته باشند و نظام خود را بر این اساس تنظیم کنند.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شریفی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی درباره موانع وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: شاید اولین مانعی که در این مسیر وجود داشت، جدا کردن حوزه و دانشگاه و وابستگی دانشگاه ها به غرب بود، جدا شدن علم و دین از یکدیگر در حوزه و دانشگاه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: وحدت حوزه و دانشگاه پیشرفت کشور را به همراه خواهد داشت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سیدابوالحسن نواب از اساتید حوزه و دانشگاه و رئیس دانشگاه بین المللی ادیان و مذاهب اسلامی است، که سالیان متمادی در حوزه و دانشگاه خدمت کرده است. به انگیزه روز وحدت حوزه و دانشگاه به گفت وگو با او نشسته ایم ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
میزگرد علمی فرهنگی شاخصه ها و راهکارهای وحدت حوزه و دانشگاه از منظر امامین انقلاب با حضور اساتید خانم حوزه و دانشگاه برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۱:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
آیین گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه با حضور تولیت آستان قدس رضوی، روسای دانشگاه های مشهد، در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۰۹:۱۱    
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با بیان اینکه باید کم کاری ها در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه پیگیری شود، گفت: با توجه به نبود تحقیقات علمی در زمینه حوزه باید موانع برای فعالیت برطرف شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۳:۱۸    
حوزه/ همزمان با هفته وحدت حوزه و دانشگاه، مسئول و مدیران سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان در خوابگاه دانشگاه صنعتی قم حضور یافته و از نزدیک گفت و گویی صمیمانه با دانشجویان این دانشگاه داشتند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۲:۱۵    
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی انقلاب اسلامی ایران را مهم ترین پایگاه معرفی اسلام و مذهب تشیع عنوان و با اشاره به اغتشاشات اخیر و نقش منافقان در وقوع آن بر نقش اساسی همکاری و وحدت حوزه و دانشگاه در پیشرفت علمی کشور تاکید کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۷:۰۰    
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان مرکزی هدف نهایی دشمن را ضربه به دین اسلام عنوان کرد و گفت: وحدت حوزه و دانشگاه تنها راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۵:۱۵    
نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: همکاری و تعامل با یکدیگر برای رشد و تعالی جامعه اسلامی ایران، در سایه وحدت حوزه و دانشگاه شکل می گیرد لذا وحدت این دو مرکز علمی بستر تعالی جامعه اسلامی را رقم می زند.