شنبه ۲۷ دیساعت ۰۴:۱۱Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بارندگی»

رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: میزان بارندگی در مهاباد طی 24 ساعت گذشته به 1.5 میلی متر رسید.
مدیرکل هواشناسی البرز گفت: فردا شاهد بارندگی در هوای البرز نخواهیم بود.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: تداوم شرایط کنونی وضعیت تالاب های این استان را شکننده و ناپایدار کرده است، احیای تالاب ها نیازمند سیاستگذاری و مدیریت بهینه و تامین آب و تداوم بارندگی است.
تجارت نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان از بارش برف و باران در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: از امروز آلودگی هوا با شدت کمتر در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مانند تهران و کرج کماکان ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام جواد عادل پور گفت:وضعیت فاضلاب در برخی مناطق شهر بسیار اسفبار است، حال که بارندگی نیست پس چه دلیلی دارد که وضعیت فاضلاب این گونه باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شهرستان مرزی سردشت در 24 ساعت گذشته پربارش ترین شهر استان با 14 میلیمتر بارندگی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: با افزایش دما در استان گلستان از ابتدای هفته تاکنون، 35 هکتار از عرصه های جنگلی مناطق مختلف استان سوخته است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
فریبا گودرزی در گفتگو با میزان به پیش بینی چند روز آینده هوا پرداخت و گفت: با ورود سامانه بارشی که دیشب وارد کشور شده امروز در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی همینطور برای کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، شمال خوزستان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۲    
این بارش ها از ظهر فردا شدت می یابد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره پیش بینی هواشناسی شیروان گفت: میزان بارندگی این شهرستان در 9 ماهه امسال 172.9 میلی متر به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: با ورود سامانه بارشی به آسمان لرستان برای اواخر هفته جاری و اوایل هفته آینده در استان بارندگی پیش بینی می شود.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۶:۴۶    
استاندار کرمان می گوید به تناسب نوع بارندگی و مخازن آبی که موجود داریم، جازموریان تقویت می شود و به لحاظ محیط زیستی هم مورد توجه ویژه مدیریت استان است. زینی وند در سفر به شهرستان عنبرآباد افزود: هر طرحی که بتواند جازموریان را تا جایی که امکان دارد نگه دارد، ما از آن طرح حمایت می کنیم ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۳    
اگر مسیر رودخانه ها به درستی ساماندهی نشود با وضعیت فعلی که یک دیوار بتونی به عرض 2 متر و عمق 4 متر ایجاد شده، در صورت بارندگی شدید می تواند یک فاجعه برای باغات و منازل مسکونی ایجاد کند.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کرمان می گوید به تناسب نوع بارندگی و مخازن آبی که موجود داریم، جازموریان تقویت می شود و به لحاظ محیط زیستی هم مورد توجه ویژه مدیریت استان است.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۹   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی امروز و فردا در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با تداوم انباشت آلاینده های جوی و پایین بودن کیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به ورود سامانه بارشی همراه با وزش باد به استان گفت: بارندگی ها از عصر امروز در مناطق مختلف آغاز می شود.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۴۵    
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تشریح وضعیت ترافیکی جاده های کشور از احتمال آغاز بارندگی در جاده های استان های غربی کشور از عصر امروز خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تشریح وضعیت ترافیکی جاده های کشور از احتمال آغاز بارندگی در جاده های استان های غربی کشور از عصر امروز خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل هواشناسی لرستان گفت:از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در استان 194 میلی متر بارندگی را شاهد بودیم که نسبت به مدت مشابه 35 میلی متر کاهش بارندگی را در مجموع متوسط داشته ایم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رییس مرکز پژوهش های جوی و اقیانوسی دانشگاه شیراز گفت: بررسی شواهد جوی و اقیانوسی بیانگر آن است که وضعیت استان فارس در بهمن ماه 99 نیز مانند دی ماه کم باران است اما برای اسفندماه وضعیت مناسب تر و متعادل تری پیش بینی می شود.
دیده بان علم ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۴۸    
مدیر گروه فارماکولوژی و طب کاربردی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی از تاثیر گیاه ماریتیغال و عصاره سیلیمارین آن در درمان مسمومیت های ناشی از مصرف قارچ های سمی خبر داد. ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: کارشناس اداره هواشناسی کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی موجی ناپایدار از اواخر وقت فردا جو منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد که در برخی ساعات باعث وزش باد و بارندگی در سطح استان می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با اشاره به نبود بارندگی در یک ماه اخیر، گفت: در حال حاضر حدود 60 درصد تالاب شادگان آبگیری شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران بااشاره به کاهش هشت درصدی میزان بارندگی در استان گفت: خشکسالی استان را تهدید می کند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
فکرشهر: فرماندار شهرستان تنگستان بر لزوم برخورد قانونی با متجاوزین به حریم و بستر رودخانه ها در این شهرستان تاکید کرد. به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالحسن رفیعی پور عصر سه شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب تنگستان اظهار داشت ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: بازسازی مناطق سیل زده و خسارت دیده ناشی از بارندگی سال گذشته، 6 هزار میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گیلان گفت: بالا بودن سطح آب های زیرزمینی، حجم زیاد بارندگی و رطوبت نسبی هوا شرایط دفن و مدیریت زباله ها را در استان های شمالی از جمله گیلان دشوار و طاقت فرسا کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۰    
بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بارندگی مناسب پاییزه موجب رونق کشت و کار پاییزه در مزارع آبی و دیم شده و به همین دلیل تاکنون 191 هزار و 724 هکتار از اراضی استان زیر کشت محصول گندم، جو و کلزا رفته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان بیان کردند که با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در منطقه خشک و بیابانی و کاهش بارندگی در دهه اخیر و توجه مدیریت به منابع آب ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- فرماندار تفت گفت: با توجه به احتمال بارندگی در آینده ، جاری شدن سیلاب و نیز روان آب ها در رودخانه های فصلی( مسیل) شهرستان ، آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها باید بیش از این در اولویت کار مسوولان شرکت آب منطقه ای استان یزد قرار گیرد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۱۵    
گالیا توانگر زمستان 1365 بود. کامیون بنز تک باری مدل 1921 داشتم. در جاده شیراز- اصفهان یک سره می راندم. به شب برخوردم و از شدت سرما خون در رگ هایم منجمد شده بود. ناگهان سوزن فارسونگا (انژکتور) شکست و من چاره ای جز توقف در سرما و بارندگی نداشتم ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران(پانا)- مدیرکل دفتر سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از مهار 800 میلیون مترمکعب از سیلاب های آذرماه امسال در استان های سیل خیز کشور خبر می دهد و می گوید در آذرماه امسال دو نوبت بارندگی شدید در محدوه غرب ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نبود شبکه دفع آب های سطحی و فرسوده بودن شبکه فاضلاب باعث شده تا هر سال با شروع بارندگی ها، خیابان های اهواز به استخر تبدیل شود و به جای قدم زدن در خیابان ها باید دست به شنا شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز بارندگی در استان در روز جمعه خبر داد.
خبرگزاری یوپنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو علمی دانشگاه پیام نور: استانهای مازندران و گیلان که کمتر از دو درصد وسعت کشور را دارند 2.5 برابر متوسط کشوری و با میزان 630 میلی متر در سال بارندگی را تجربه می کنند و این در حالی است که متوسط بارندگی در کشور 240 میلیمتر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا وسیما روز شنبه 21 دیماه تماس با هواپیمای بویینگ شرکت هواپیمایی سریویجایا کوتاه پس از بلند شدن از فرودگاه جاکارتا قطع شد و لحظاتی بعد تصویر هواپیما نیز از صفحات رادار محو شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - هرساله در فصل بارندگی میلیون ها مترمکعب آب حاصل از نزولات آسمانی به علت نبود زیرساخت های لازم نظیر سد و طرح های آبخیزداری درقالب سیلاب ها و طغیان رودخانه های فصلی شهرستان گناوه بدون استفاده به دریا می ریزد و بر سر راه خود خسارت ها و خرابی های زیادی برجای می گذارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره هواشناسی بیله سوار گفت: مجموع بارش در 9 ماه امسال 214 میلیمتر است که نسبت به 9 ماه سال گذشته 22 درصد کاهش نشان می دهد.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رسول خدابخش روز یکشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع شهرستان اهر همچنین از ورودی 24 درصدی آب به سد ستارخان در پی افزایش 1.5 برابری بارندگی ها طی سال جاری خبر داد و افزود: در حال حاضر در سد بیش از 40 میلیون مترمکعب آب وجود دارد که تنها 20 میلیون مترمکعب قابل استفاده است و این میزان [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان عضو شورای شهر اهواز با اشاره به مشکلات آبگرفتگی و دفع آب های سطحی گفت: تا زمانی که لایروبی اصولی و کامل انجام نشود، نمی توان اظهار نظر کرد که با چند میلیمتر بارندگی، شهر زیر آب می رود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۱:۳۷    
ایسنا/خوزستان رئیس کمیته جمع آوری آب های سطحی اهواز با بیان اینکه در بارندگی اول پاییز امسال آمادگی لازم وجود نداشت و تذکرات داده شد، گفت: اگر این اقدامات در سال های گذشته اجرا می شد و پاسکاری ها را کنترل می کردند، شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۰:۳۲    
هواشناسی برای روز های آینده استان فارس جوی پایدار پیش بینی کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۳۱    
با توجه به اینکه دو ماه از شروع بارندگی در شهر اهواز می گذرد اما این بارش برایشان خوشایند نبود.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بعدازظهر پنجشنبه 25 دی سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و در این مناطق بارندگی آغاز خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - امام جمعه مرکز شهرستان ابرکوه گفت: مسوولان به ویژه مدیران شرکت آب منطقه ای یزد، قبل از بروز هرگونه حادثه و زیان به زیرساخت ها باید راهکارهایی را برای پیشگیری از تجمیع سیلاب ناشی از بارندگی های آینده در بندخاکی روستای رحیم آباد اتخاد کنند.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 19 از حفر بزرگترین چاه جذبی منطقه در محدوده ناحیه 5 با هدف هدایت آب های سطحی در مواقع بارندگی خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۷:۰۳    
خبرگزاری علمی و فناوری_ کرمانشاه: استان کرمانشاه با دارا بودن ظرفیت های مهم در بخش کشاورزی می تواند به عنوان قطب کشاورزی غرب کشور مطرح شود. کاهش بارندگی ها و نیز کاهش ذخیره های آبی موجب شده است تا اهمیت کشت محصولات با بهره وری بالا و مصرف حداقلی آب بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. ...