سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۰۰:۱۸Oct 2020 20

جدیدترین‌های «آیت الله خویی»

 
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی گفت: خیّران این شهرستان بیش از 320 میلیون ریال کمک تجهیزاتی در اختیار بیمارستان آیت الله خویی قرار دادند تا در راستای ارائه خدمات بهتر به بیماران استفاده شود.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به همت جامعة الکوثر، اسلام آباد، بیست و نهمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی خویی برگزار شد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۱:۳۲    
سومین شماره ویژه نامه علمی اندیشه های فقهی و اصولی به صاحب امتیازی مدرسه علمیه آیت الله خویی (ره) مشهد منتشر شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله خویی سعی داشتند در طول نهضت امام خمینی از حرکت ایشان حمایت کرده و نسبت به مسائل مختلف به مسئولین حکومتی رژیم ایران نیز تذکر دهند. زمانی که امام به ترکیه تبعید شده بود ایشان طی نامه ای به هویدا خواستار بازگرداندن امام شدند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۰۰    
حوزه/ حجت الاسلام هنرور گفت: طلبه ها باید زندگی آیت الله العظمی خویی را مورد تفقد قرار دهند و در حیات خود آن را پیاده کنند.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۳۲    
شبکه اجتهاد: فایل پیش رو حاوی بیانات آیت الله سید موسی شبیری زنجانی در تجلیل از جایگاه علمی آیت الله سید ابوالقاسم خوئی(ره) است که در 15 بهمن ماه 97 در درس خارج اصول فقه، چند امتیاز غیرقابل انکار آیت الله خویی را تبیین می کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشکده شهید صدر به مناسبت سالگرد ارتحال آیت الله خویی بیانیه شهید صدر در مورد مرجع تقلید را منتشر کرده که در آن به نقل از این شهید بزرگوار آمده است: من با حضرت استاد خویی سایه اش مستدام باد تاکنون به سان فرزندی برای پدر و شاگردی برای استاد و طلبه ای برای مرجع بوده و پس از این نیز چنین خواهم بود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله شبیری زنجانی ذکاء و حافظه فوق العاده را از ویژگی های بارز آیت الله العظمی خویی برشمردند. به گزارش شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در گفتاری به مناسبت سالگرد ارتحال آیت الله العظمی خویی بیان داشته اند: آقای خویی چند امتیاز فوق العاده دارد. یکی سرعت انتقال فوق العاده و ذکاء است. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۹:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
بیمارستان 295 تختخوابی آیت الله خوئی شهرستان خوی بعد از 27 سال به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
بیمارستان آیت الله خویی امروز از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس با رئیس جمهور افتتاح می شود.
ریاست جمهوری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
در این مراسم بهره برداری از بیمارستان پوست رازی و ساختمان جامع پیوند بیمارستان مسیح دانشوری در تهران، بیمارستان بیماری های تنفسی در زابل، طرح تکمیلی بیمارستان آیت الله خویی در آذربایجان غربی، طرح توسعه بیمارستان خاتم الانبیا نطنز، بیمارستان شفا سقز ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- بیمارستان آیت الله خویی پس از 24 سال از طریق ویدئوکنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۱    
بیمارستان 295 تختخوابی آیت الله خوئی شهرستان خوی به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
بیمارستان آیت الله خویی به دستور رییس جمهور و به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:بیمارستان آیت الله خویی شهرستان خوی در مدار خدمت رسانی به بیماران کرونایی شمال آذربایجان غربی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از افتتاح بیمارستان آیت الله خویی به دستور رییس جمهور و به صورت ویدئوکنفرانس خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۸    
آن پیرمرد رنجور به گوشه ای بیرون از قاب نگاه می کرد و تمام همتش را گذاشته بود برای حفظ حوزه بزرگ نجف. در واقع حفظ حوزه نجف مساوی بود با حفظ فرهنگ تشیع در عراق و آیت الله این را خوب می دانست. می دانست که تنها او می تواند این نقش تاریخی را عهده دار شود ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۸:۳۴    
شبکه اجتهاد: بهانه نگارش این یادداشت، پخش فیلم مستند مهم و تاریخی آیت الله با زیرعنوان روایتی از زندگی آیت الله خویی در فضای وب است. مستندی که دو سال پیش در جشنواره سینما حقیقت فرصت پخش یافته بود و در همان زمان نیز بینندگان را به گفت و شنودهایی واداشت؛ لیکن پس از آن ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : مستند آیت الله با محوریت زندگی و زمانه سید ابوالقاسم موسوی خویی از تأثیرگذارترین و پُرمقلدترین مراجع تقلید شیعه به کارگردانی و تهیه کنندگی سیدمصطفی موسوی تبار به تازگی عرضه اینترنتی شده است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشکده زن و خانواده با تأکید بر اینکه روایات نقصان زنان، به حد متواتر نیست، اما می تواند استفاضه باشد، به تشریح دیدگاه آیت الله خویی در مورد مقام افتا و مرجعیت برای زنان پرداخت.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۹:۲۱    
حوزه/ چرا مستند آیت الله مهم است و اساساً چرا باید این مستند را دید!؟ واقعیت این است که زندگی مرحوم آیت الله خویی در حقیقت، نگاه به برهه ای پیوسته از تاریخ دو ملت بزرگ شیعی ایران و عراق است که علی رغم پیوندهای تاریخی، و پیوستگی های مذهبی، به جور و جبر زمانه ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۱:۵۱    
سروش محلاتی ضمن اشاره به دیدگاه برخی فقها و مفسرین درباره نسخ آیه 184 سوره بقره در مورد وجوب روزه ماه رمضان، تصریح کرد: مرحوم آیت الله خویی این ادعا را نپذیرفتند و در تفسیر البیان به آن پاسخ دادند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
کتاب البدر الزاهر تقریرات درس آیت الله بروجردی، حاکمیت اسلامی ولایت فقیه را اثبات کرده؛ اما این مرجع در آن زمان، شرایط را برای قیام مناسب نمی دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
پژوهشگر تاریخ در میزگرد رونمایی مستند آیت الله پیرامون شخصیت آیت الله خویی گفت: ایشان عمر پربرکتی داشت و بیش از 70 سال تدریس کرد؛ خیلی ها او را آخرین مرجع پیش از ظهور می دانند و یگانه مرجعی است که محمدرضا پهلوی را تکفیر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
خبر های پربازدید گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان را در این بسته خبری مشاهده می کنید.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله سید ابوالقاسم موسوی خویی در 28 آبان 1278 در خوی به دنیا آمد و در 17 مرداد 1371 در 93 سالگی در کوفه بدرود حیات گفت. شاگردان بسیاری از وجود آیت الله خویی در حوزه علمیه نجف بهره بردند که از جمله آنان می توان به آیت الله سیستانی، آیت الله وحید خراسانی، آیت الله سید باقر صدر، امام موسی صدر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۹:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله خویی، فیلمی از مراسم خاکسپاری ایشان با حضور آیت الله سیستانی را مشاهده می کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال آیت الله خویی زعیم حوزه نجف در زمان دیکتاتوری صدام، گفت وگویی با محمدعلی صمدی پژوهشگر تاریخ جنگ، درباره نقش مرحوم خویی در رهبری شیعیان عراق داشتیم.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۵:۳۲    
سید ابوالقاسم موسوی خویی فقیه، اصولی، مفسر قرآن، متکلم، محقق علم رجال و مرجع تقلید شیعه امامیه بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۶:۴۶   + ۳۰ سایت دیگر  
آیت الله سیدابوالقاسم خویی استاد اکثر مراجع تقلید امروز جهان تشیع به شمار می رود، به گونه ای که بین فقها از او با عنوان استادُ الفقها و المجتهدین یاد می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۸:۴۲    
شیخ احمد کافی، واعظ و خطیب مشهور در سال 1315 در مشهد متولد شد. وی در 16 سالگی راهی نجف شد و از علمای بزرگ حوزه نجف بهره برد و مفتخر به کسب اجازه از علمای آن حوزه شریف همچون آیت الله خویی و امام خمینی شد. وی سرانجام به طور مشکوکی از دنیا رفت.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۶    
سومین شماره از شانزدهمین دوره فصلنامه پژوهش های فقهی به صاحب امتیازی دانشگاه تهران با چند مقاله از جمله مقاله نقد و بررسی دیدگاه آیت الله خویی (ره) در حجیت خبر واحد در تفسیر قرآن منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر حوزه تاریخ گفت: آیت الله خویی هرگز طرفدار نظریه جدایی دین از سیاست نبود و برخی او را به اشتباه این گونه معرفی کردند، وی در ماجرای تهاجم شوروی به افغانستان، مسأله فلسطین، حمایت از نهضت ایران و انتفاضه شیعیان عراق نقش ایفا کرد و در فروردین 1358 حمایتش از جمهوری اسلامی را اعلام کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۳۰    
سومین شماره از دوره شانزدهم از فصلنامه پژوهش های فقهی شامل هشت مقاله منتشر شد که عنوان یکی از آنها نقد و بررسی دیدگاه آیت الله خویی (ره) در حجیت خبر واحد در تفسیر قرآن است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، بیمارستان 220 تخت خوابی آیت الله خویی در سال 1372 و باهمت خیرین کلنگ زده شد اما عملیات اجرایی آن سال ها به تاخیر افتاد و قرار شد در هفته دولت سال 98 افتتاح شود، اما این پروژه درمانی به افتتاح هفته دولت نرسید. ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۳۲    
دکتر عبدالوهاب فراتی بر این باور است که حوزه معاصر نجف چیزی جز قرائت آیت الله خویی از تشیع نیست و آیت الله سیستانی نیز تکرار میرزای نائینی در دوره جدید همراه با برخی ابهام زدایی هاست.
جماران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
آیت الله العظمی سید ابوالقاسم موسوی خوئی پس از تشکیل جمهوری اسلامی با رأی مردم، در پیامی از نجف اشرف با ابزار خوشحالی از اینکه ملت ایران توانسته بدون هیچ تحمیلی، رأی خود را اظهار کند، تأکید کرد که رأی او جمهوریت اسلامی یا همان جمهوری اسلامی است. ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
اختصاصی شبکه اجتهاد: آیت الله حاج شیخ جواد تبریزی (ره)، یکی از مراجع عالیقدر و فقهای برجسته عصر حاضر بود. این فقیه بزرگ و اصولی سترگ و رجالی صاحب نظر، سالها با جدیت در تبریز، قم و نجف به تحصیل پرداخت و از محضر اساتید برجسته در فقه و اصول استفاده نمود تا به مدارج عالیه اجتهاد و فقاهت نائل آمد ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا – برگی از تاریخ: نامه تاریخی حضرت آیت الله العظمی خویی در حمایت از رای به جمهوری اسلامی و قوانین مذهبی را مشاهده می فرمایید انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام ...
تابناک آذربایجان غربی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عابدی فرماندار خوی گفت : رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک تنها راه مطمئن جلوگیری از شیوع بیماری کرونا است
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۴۵    
کتاب علامه آفاق ، جدیدترین اثر آیت الله شفیعی پیرامون سیره علمی و عملی حضرت آیت الله خویی چاپ شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان غربی، گفت: 70 درصد ظرفیت تخت های بیمارستان آیت الله خویی تکمیل شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۹:۱۰    
ایسنا/آذربایجان غربی نماینده خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی سی تی اسکن بیمارستان آیت الله خویی خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بیمارستان آیت الله خویی به عنوان مرکز درمان ویروس کرونا فعالیت کرده و تمامی خدمات درمانی و تشخیص ویروس کرونا در این بیمارستان خواهد گرفت.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شیعه نیوز ، ین مصاحبه از مجموعه مصاحبه های مکتب نجف است که پیشتر تعدادی از آن منتشر شده بود. حجت الاسلام و المسلمین سید احمد اشکوری پیرامون مکتب نجف می گوید: در تشیع حوزه ای به قدمت حوزه نجف وجود ندارد ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۶:۲۰    
معاون میراث فرهنگی کشور برای مرمت و ثبت ملی خانه آیت الله خویی قول مساعد داد .
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۲:۳۲    
شبکه اجتهاد: در این گفتار مختصر بر یک نقطه و مطلب متمرکز می شویم و آن: پیامدهای شیوه اجتهادی آیت الله خویی بر محافل علمی کنونی حوزه علمیه قم است. دیگر موضوعات مرتبط را به مجالی دیگر وا می نهیم.