پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۱۵:۰۶Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خروج نظامی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
خروج نظامی آمریکا و در عین تداوم فعالیت سرویس جاسوسی آن در افغانستان در کنار ضعف و وابستگی اطلاعاتی طالبان و تردیدها درباره نحوه مدیریت مسائل چالش برانگیز و معماگونه کابل؛ زمینه مساعدی را تشدید فعالیت های گروه های افراط گرا پدید آورده است.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، تیم مذاکره کننده اعزامی از جانب واشنگتن طی روزهای شنبه و یکشنبه در دوحه قطر با مسئولان ارشد طالبان دیدار خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس گزارشها ترامپ هنگام اجرای فرآیند خروج نظامی آمریکا از افغانستان و در متشنج ترین مراحل خروج درصدد اعلام کاندیداتوری اش برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۰:۲۷    
محمد حسینی پور دکترای علوم سیاسی بازتوانی شبه نظامیان طالبان در افغانستان، پس از دو دهه، تحلیل های متعددی را به همراه داشته که عموما شامل سه محور عمده است: نخست، چرایی خروج نظامی آمریکا از افغانستان، دیگر آنکه آیا خروج آمریکا نوعی شکست به شمار می رود ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۱:۳۰    
ایران لشگرکشی عظیم بزرگترین ابرقدرت تاریخ به غرب آسیا را شکست داد و آمریکا را برغم هزینه شش هزار میلیارد دلاریش مجبور به خروج نظامی اول از عراق و حالا هم از افغانستان کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- پایگاه خبری "میدل ایست آی" در گزارشی، با بررسی روند تحولات منطقه ای، به طور خاص این سوال را مطرح کرده که آیا سوریه را بایستی کشور بعدی در منطقه خاورمیانه دانست که ایالات متحده آمریکا بر آن است تا به حضور نظامی خود در آن پایان می دهد یا خیر؟ ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : نشست امروز ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و ژنرال والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش روسیه در زمانی مهم پس از خروج نظامی آمریکا از افغانستان انجام می شود.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه سابق آمریکا و از سرشناس ترین چهره های منتقد دولت بایدن، مدعی است اعتبار دولت کنونی واشنگتن به دلیل نحوه مدیریت خروج نظامی آمریکا از افغانستان به شدت آسیب دیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ژنرال ارشد ارتش آمریکا مستقر در افغانستان به مقام های ارشد پنتاگون گفت، پیش از آنکه جو بایدن تصمیم نهایی را درباره خروج نظامی ها از افغانستان اتخاذ کند، مخالف خروج کلی نیروها بوده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۷:۳۰    
به گزارش مشرق، حسن عابدینی، فعال رسانه ای در توییتر نوشت: جرج بوش (پدر) رییس جمهور پیشین امریکا گفته بود، در بحران نخست خلیج فارس، خبرها را بیش از آنکه از CIA دریافت کند از CNN دریافت می کرد. جو بایدن البته برای فرار از پیامدهای رسوایی خروج نظامی از افغانستان حتی شایدCNN هم تماشا نمی کند. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
فارس نوشت: در ماه ژوئن و زمانی که اوضاع امنیتی در افغانستان رو به وخامت بود، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا شروع به زیر سوال بردن گام برداشتن سریع آمریکا برای خروج نظامی از افغانستان کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه آمریکایی در مصاحبه ای گفت معتقد است که سربازان آمریکایی به رغم خروج نظامی پرآشوب اخیر آمریکا از افغانستان که تا 30 اوت تکمیل شد، مجددا به این کشور بازخواهند گشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۲    
تهران- ایرنا- نتایج نظرسنجی اخیر موسسه گالوپ نشان می دهد که اکثر مردم آمریکا موافق خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان هستند اما از نحوه مدیریت "جو بایدن" در مدیریت این اقدام، ابراز نارضایتی شدیدی دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
طبق نظرسنجی یک موسسه پس از خروج نظامی آمریکا از افغانستان، محبوبیت بایدن در میان مردمان انگلستان به شدت کاهش پیدا کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ایالت ورمونت در سنای آمریکا از خروج نظامی آمریکا از افغانستان دفاع کرد و این خروج را به نفع واشنگتن دانست.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آخرین نظامیان آمریکا ساعاتی پیش از پایان مهلت خروج این کشور، از افغانستان خارج شدند و پایان این اشغالگری 20 ساله واکنش های بسیاری را به همراه داشته است. به گزارش الجزیره، طلوع نیوز و صدای افغان ، برخی از مهم ترین رویداد های آمریکا طی ساعات گذشته به شرح زیر هستند: کد ویدیو ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا گفت: واشنگتن با وجود خطرات موجود از سوی داعش یکی از طولانی ترین عملیات های تخلیه هوایی تاریخ خود را به پایان رساند.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
خبرمهم: دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا، نیز در واکنش به خروج نظامی این کشور از افغانستان، در بیانیه ای نوشت که اگر طالبان تا آخرین پنی از 85 میلیارد دلار تجهیزات نظامی آمریکایی جا مانده در افغانستان را پس ندهد، واشینگتن باید با نیروی قاطع نظامی علیه این گروه واکنش نشان دهد ...
رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه ضمن اشاره به خروج نظامی این کشور از افغانستان گفت: پس از 20 سال، حضور نظامی ما در افغانستان پایان یافت.
بایدن با انتشار بیانیه ضمن اشاره به خروج نظامی این کشور از افغانستان گفت: پس از 20 سال، حضور نظامی ما در افغانستان پایان یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۲:۲۵    
رهبر اقلیت جمهوری خواه سنای آمریکا ضمن انتقاد از تصمیم بایدن برای خروج نظامی از افغانستان، آن را تصمیمی وحشتناک خواند و گفت: توقف جنگ در افغانستان از سوی آمریکا، به معنای پایان تروریست ها نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۸:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد: واشنگتن انتظار دارد طالبان همچنان اجازه عبور امن آمریکایی ها و دیگران برای ترک افغانستان پس از تکمیل روند خروج نظامی در 31 اوت را بدهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۳:۴۲    
تهران- ایرنا- دیوید میلیبند وزیر امور خارجه پیشین انگلیس از لندن و رهبران کشورهای غربی خواست برای جلوگیری از بروز یک بحران انسانی خروج نظامی از افغانستان را به پایان دیپلماسی با طالبان گره نزده و با آنها همکاری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - رئیس سازمان اطلاعات مخفی انگلیس موسوم به ام آی 6 در جریان سفر به پاکستان و دیدار با فرمانده ارتش این کشور پیرامون وضعیت افغانستان، خروج نظامیان آمریکا و همکاری های مشترک اطلاعاتی گفت وگو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نتایج یک نظرسنجی انجام شده از سوی ان.بی.سی نیوز نشان داده که میزان محبوبیت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ضمن یک جهش سراسری در موارد ابتلای به کروناویروس و جنجال اخیری که بعد از مدیریت خروج نظامی آمریکا از افغانستان از سوی دولت او بالا گرفت، به روند افولی خود ادامه داده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۰:۱۱    
پس از حملات یازده سپتامبر 2001، دولت نئومحافظه کار آمریکا استراتژی جنگ علیه تروریسم را آغاز کرد و در این راستا موفق شد حمایت اعلامی و عملی بسیاری از کشورها را به دست آورد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا ضمن اشاره به انتقادات موجود درباره خروج نظامی از افغانستان، گفت: روند تخلیه هزاران نفر دیگر از افغانستان بسیار سخت است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۵:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، دفتر نخست وزیری انگلیس اظهارات نسبت داده شده به بوریس جانسون را که در آنها از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به دلیل سوء مدیریت بحران افغانستان انتقاد شده بود؛ تکذیب کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – همزمان با روند پرشتاب خروج اتباع آمریکایی و غربی و برخی اتباع افغان از افغانستان، دولت واشنگتن به شرکت های هواپیمایی آمریکایی اعلام کرده که شاید به آنها دستور داده شود به جابجایی افرادی که از این کشور جنگ زده خارج شده اند، کمک کنند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از ای بی سی نیوز، بحرین که محل استقرار ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و تروریست های سنتکام است، امروز شنبه و طی اعلامیه ای گفت که این پادشاهی اجازه استفاده از فرودگاه های این کشور را جهت ارائه خدمات ترانزیتی در راستای کمک به عملیات خروج نظامی آمریکا و ...
خبرگزاری فارس: جان کربی سخنگوی پنتاگون شامگاه جمعه گفت که تا کنون 18 هزار نفر از افغانستان خارج شده اند. وی که در کنفرانس خبری پنتاگون صحبت می کرد گفت که ماموریت نظامیان آمریکایی در دفاع از فرودگاه کابل و عملیات خروج از افغانستان ادامه داشته و این فرودگاه امن بوده و پروازهای انتقال افراد به صورت ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، نظرسنجی که به طور مشترک از سوی آسوشیتدپرس و موسسه سنجش افکار عمومی (NORC) انجام شده، نشان می دهد که درصد قابل ملاحظه ای از آمریکایی ها درباره اینکه جنگ افغانستان اقدامی ارزشمند بوده است ؛ تردید دارند. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۱۷:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر دفاع انگلیس گفت که عزم غرب اکنون توسط مخالفانش پس از خروج نظامی از افغانستان و بازگشت طالبان به قدرت ضعیف تلقی می شود. وزیر دفاع اضافه کرد که از آنچه اتفاق افتاده واقعاً ناراحت است.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۰۹:۲۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در تشریح دلایل خود برای خروج نظامی از افغانستان گفت: صادقانه می گویم که از پیشروی سریع نیرو های طالبان غافلگیر شدیم. به گزارش بصیرآنلاین ، جو بایدن ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۰۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
این گزارش ها پیامد های اقدام آمریکا مبنی بر خروج از افغانستان را مورد بررسی قرار داده اند. – آغاز بازی سرزنش طرف مقابل در آمریکا در حالی که جو بایدن ، و دونالد ترامپ ، روسای جمهور فعلی و پیشین آمریکا در رابطه با رویکرد و استراتژی خود در جنگ افغانستان با انتقاد های زیادی مواجه هستند ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۹:۳۲    
ایران پرس: مساله خروج سریع و در واقع عقب نشینی عجولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان به دستور رئیس جمهور آمریکا که سرانجام به فروپاشی دولت کابل و سلطه طالبان بر افغانستان منجر شد، انتقادات زیادی را از جو بایدن در داخل و خارج این کشور برانگیخته است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۲۰:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
ایرنا: جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه در سخنانی عدم اراده نیروهای امنیتی افغانستان در جنگ با طالبان را دلیل تسلط این گروه بر افغانستان دانست و گفت بایدن باور نمی کرد که تسلط طالبان بر حتمی و غیرقابل اجتناب باشد. ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۰۹:۲۱    
ایران پرس: حضور نظامی آمریکا در غرب آسیا طی سال های طولانی سبب وخیم ترشدن اوضاع امنیتی در منطقه از جمله در افغانستان، عراق، سوریه و همچنین ایجاد تنش های قومی و بروز و ظهور گروه های تروریست در منطقه شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
در روزهای اخیر در کنار خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، بحث خروج نیروهای این کشور از عراق نیز مطرح شده است؛
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مصطفی الکاظمی ، نخست وزیر عراق به تازگی به آمریکا سفر کرد؛ وی در طول دوران نخست وزیری سعی کرد تا آمریکایی ها را راضی نگه دارد، اما بیشتر جریان های سیاسی در عراق مخالف حضور نیرو های آمریکایی در این کشور هستند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از خروج بزرگ آمریکا از افغانستان، حالا دولت بایدن برای خروج نظامیان این کشور از خاک عراق آماده می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۴    
ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گزارش تکراری را از روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان منتشر کرده است که به نظر می رسد یا سطح نیروها و تجهیزات تغییر نداشته اند و یا تمایلی به شفاف سازی درباره خروج نظامی ندارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۹:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
فارس نوشت:سخنگوی کرملین روز سه شنبه به خبرنگاران گفت، وضعیتی که پس از تصمیم واشنگتن برای پایان دادن به ماموریت نظامی خود در عراق پیش خواهد آمد شایسته توجه بیشتر است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سید رضا قزوینی غرابی، کارشناس مسائل منطقه در گفت وگویی پیرامون مبحث خروج نظامیان آمریکایی از عراق گفت: آمریکایی ها در کوتاه مدت به خروج نظامی از عراق فکر نمی کنند. آنها به ایجاد موازنه نظامی قوا با ایران و گروه های مقاومت عراقی نزدیک به ایران می اندیشند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۶   + ۴۰ سایت دیگر  
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای پیرامون تحولات اخیر در افغانستان اعلام کرد: آمریکا که در حال خروج نظامی از افغانستان است، در پس پرده به دنبال گسترش افراط گرایی و ایجاد جنگ فرقه ای و مذهبی و بروز ناامنی و بی ثباتی داخلی در افغانستان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خروج نظامی آمریکا پس از دو دهه از افغانستان پرسش هایی را بین نظامیان این کشور به وجود آورده است مبنی بر این که نتیجه این همه چه بود در حالی که آنها معتقدند این جنگ را باخته اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که خروج نیروهای این کشور از افغانستان ادامه دارد و تا پایان ماه اگوست سال جاری میلادی پایان می یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
اورآسیا رویو نوشت که اراده سیاسی کافی در آمریکا برای حفظ نیروها در افغانستان وجود ندارد و دو حزب بزرگ آمریکا از خروج از افغانستان حمایت می کنند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
افغانستان، خسته از چهار دهه جنگ، خشونت، ترور و فقر، در ادامه راه حالا در یک پیچ تاریخی و در عین حال در یک نقطه عطف قرار گرفته است. آمریکایی ها غیرمسئولانه و بدون این که کاری برای امنیت و آرامش مردم افغانستان کرده باشند، درحال ترک خاک این کشور هستند. ...