چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۱:۰۲Oct 2020 28

جدیدترین‌های «کارت بازرگانی»

خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در هفته های اخیر به دلیل مشکلات سامانه جدید کارت بازرگانی و همچنین مشکلاتی که در مدل مورد نظر بانک مرکزی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود داشت، برخی از صادرکنندگان خوش نام کشور و استان البرز دچار مشکل شدند.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش رادیو اقتصاد، مهندس مجیدرضا حریری رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد، در مورد نامه رئیس اتاق بازرگانی خطاب به رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر معرفی صادرکنندگانی که هفت میلیارد دلار ارز خود را به کشور بازنگردانده اند به قوه قضائیه گفت: مطابق مقررات ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس اتاق بازرگانی استان البرز از تعلیق کارت بازرگانی تعدادی از بازرگانان استان البرز با تصمیم برخی نهادها خبر داد و گفت: تعلیق کارت بازرگانی سبب عدم ترخیص کالای موردنیاز واحدهای صنعتی شده است.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۴۳    
گروه اقتصاد و صنعت: د ر نشست اخیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، برخی واحد های بزرگ صنعتی که به د لیل استقرار د فاتر مرکزی آن ها د ر تهران، کارت بازرگانی این واحد ها نیز از اتاق تهران صاد ر می گرد د ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز یکی از راه های سخیف کردن یک مشکل برای فرار از حل آن دادن آدرس غلط و مطرح کردن اشتباه صورت مساله است به شکلی که در نگاه عمومی مساله جالب به نظر بیاید اما در حقیقت مشکلات پشت این صورت مساله جالب پنهان شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ثبت کارت بازرگانی به نام 70 کارتن خواب مسئله ای است که از سوی رئیس کل بانک مرکزی بیان شده و مورد انتقاد متولیان صدور این کارت قرار گرفته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۲    
رئیس کل بانک مرکزی می گوید براساس آخرین اعلام وزارت اطلاعات، از 250 صادرکننده ای که به واسطه عدم ایفای تعهد ارزی به قوه قضاییه ارجاع داده شده اند، 70 نفر کارتن خواب، روستایی و از افراد ضعیف جامعه هستند ...
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۲۵    
در این ستون بی هیچ دخل و تصرفی گزیده ای از مطالب روزنامه های سراسری کشور را، فردای انتشار می توانید مطالعه کنید. دنیای اقتصاد: ابزار انحرافی تجارت خارجی روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی به بررسی نظر موافق و مخالف در مورد کارت بازرگانی پرداخته می نویسد: ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۲    
حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران، با حضور در رسانه ملی اعلام کرد وجود 70 کارتن خواب صادرکننده با کارت بازرگانی که رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرده است ارز خود را برنگردانده اند، محل تردید و ابهام است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۰    
نصف جهان: محمد دلاوری مجری برنامه تهران20 در این برنامه گفت: آقای همتی رئیس بانک گفته اند: در دو سال گذشته 250 نفر که به اسم صادر کننده جنس صادر کرده اند، به قوه قضاییه معرفی شده اند ...
خبرآنلاین: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در پی اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در نود و نهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد؛چنین اظهاراتی که با استفاده از بانک های اطلاعاتی موجود و در اختیار دولت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
یزد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: بر اساس دستور العمل ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمامی کارت های بازرگانی از سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری تائید می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
قم- جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که همواره به ریاست استاندار قم و با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران دستگاه های اجرایی و دولتی و هم چنین تشکل های اقتصادی و بخش خصوصی برگزار می شود فرصت مغتنمی است تا مشکلات بازرگانان و وضعیت اقتصادی تجار موردبررسی قرار گیرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی با ارسال نامه ای به رئیس بانک مرکزی گفت: اسامی بازرگان هایی که ارز خود را به کشور باز نگردانده اند که به گفته شما 70 نفر آنها کارتن خواب هستند را برای معرفی به قوه قضائیه اعلام کنید.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
شرایط صدور کارت بازرگانی، پیمودن مسیر صحیح نحوه اتخاذ کارت بازرگانی و همچنین فرهنگ سازی؛ گزینه هایی است که برای حل معضل کارت های اجاره ای بازرگانی مطرح می شود.
جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۴:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش جماران، روزنامه شرق در شماره امروز خود نوشت: فعالان بخش خصوصی اظهارات بانک مرکزی درخصوص عدم رفع تعهد ارزی را نوعی فرافکنی توصیف می کنند. آنها بر این باورند که بانک مرکزی برای ادعاهایش باید سند و مدرک پذیرفتنی ارائه دهد نه اینکه صرفا ادعا کند که 70 کارتن خواب، کارت بازرگانی دریافت کرده اند ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رضا نورانی با اشاره به دلایل ماجرای اظهار کرد: با توجه به ابطال کارت بازرگانی صادرکنندگان واقعی بنا به دلایل مختلف، صادرات محصولات کشاورزی از ریل خارج شده است. ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۱:۵۶    
از آنجا که رئیس کل بانک مرکزی 70 نفر از متخلفان ارزی در رفع تعهدات ارزی را کارتن خواب اعلام کرده است، برگشت ارزهای صادراتی به چرخه اقتصادی موجب ابهاماتی بین بانک مرکزی و اتاق بازرگانی شده است. ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۶    
حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران اعلام کرد مجموعه پیشنهادات ده گانه اتاق ایران در مورد زمان بندی و روش های بازگشت ارز در صورت تصویب نهایی، فرآیند بازگشت ارز را تسریع و تکمیل می کند ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بخش عمده ای از عدم بازگشت ارز در کشور مربوط به 250 نفر است که از کارت های بازرگانی یک بار مصرف استفاده کردند و به اسم کارتن خواب ها کارت بازرگانی گرفتند.
وجود کارت بازرگانی در تجارت خارجی ایران چه اثراتی داشته است؟ موافقان بهره گیری از این ابزار تجاری بر این باورند که کارت بازرگانی یک سند هویتی برای تجار است که بیانگر صلاحیت حرفه ای آنها است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه ای به رییس اتاق خواستار بررسی موضوع عدم بازگشت ارز صادراتی توسط 70 کارتن خواب شد.
اقتصاد آنلاین / آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۲۹   + ۳۴ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به رئیس اتاق ایران درخواست کرد موضوع صدور کارت بازرگانی برای 70کارتن خواب که رئیس کل بانک مرکزی ادعا کرده، صحت سنجی شده و گزارش آن منتشر شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به این سوال پاسخ داد که چگونه 70 نفر به اسم صادرکننده توانسته اند کارت بازرگانی یک بار مصرف داشته باشند، ولی کارتن خواب باشند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مصطفی قمری وفا، فعال رسانه ای فیلمی از اظهارات همتی درباره صدور کارت بازرگانی برای کارتن خواب ها را منتشر کرد: چه کسانی به نام کارتن خواب ها، میلیون ها دلار ارز صادراتی را به جیب زده اند؟ ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۶    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس بانک مرکزی، گفت: تنها دو درصد از کسانی که کارت بازرگانی گرفته اند جعلی بوده اند.
اقتصاد آنلاین / رهیاب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با اشاره به کاهش حجم صادرات کالا از مرزهای استان خوزستان به کشور عراق گفت: یکی از گذرگاه های تجاری کشور با عراق مرز چذابه است که با وجود مشکلات پیش آمده روند صادرات از این مرز همچنان ادامه دارد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۴۵    
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، در نشست شورای گفت وگو ضمن انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در زمینه بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: در جامعه به گونه ای القا شده که گویی ما در اتاق ایران نشسته ایم و دائما در حوزه کارت بازرگانی تخلف می کنیم ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: از 15366 شناسه صادراتی ثبت شده در بانک مرکزی، فقط 3161 فرد کارت بازرگانی فعال بوده اند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۳    
قانون درباره صدور کارت بازرگانی برای 70 کارتن خواب و دریافت میلیاردها دلار ارز با استفاده از این کارت های بازرگانی چه می گوید؟ من این موضوع را یک قانون شکنی واضح و مبرهن و یک فاجعه اقتصادی و نظارتی می دانم
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از صدور 1100 کارت بازرگانی در استان خبر داد که 560 کارت آن فعال شده و از این میزان 220 مورد مربوط به تولید و مابقی غیر تولیدی است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۰    
روز ملی صادرات در تقویم ایرانی 29 مهر ماه هر سال است، این روز با هدف ترویج فرهنگ صادرات، تقدیر از فعالان اقتصادی و بررسی راهکارهایی برای رسیدن به جهش صادرات نام گذاری شده است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
میقانی مدیر مهندسی شرکت هپکو، گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات شرکت مربوط به کارت بازرگانی است؛ در حال حاضر قرارداد بسته ایم، مشتری هم مشخص است ولی علیرغم تمام تلاش ها کماکان به علت نداشتن کارت بازرگانی نمی توانیم کار را شروع کنیم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۴۵    
صادرکنندگان در دو سال اخیر 27 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات یعنی رقمی معادل سه برابر کل صادرات نفتی ایران در سال 98 را به وسیله کارت های بازرگانی اجاره ای به جیب زده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر مشکلی در صادرات سیب زمینی وجود ندارد و با پیشنهادات استانی در کل کشور موانع در این زمینه رفع شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۴۲    
گروه استان ها- عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان فارس گفت:شش ماهه نخست سال گذشته و دولت هیچ تصمیم درستی در جهت بهبود فضای کسب و کار و اقتصاد نگرفته که نتیجه آن رشد صعودی دلار، مشکلات در حوزه صدور کارت بازرگانی و بورس است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد که افزایش متقاضیان کارت بازرگانی ارتباط مستقیم با افزایش تعداد کارت های تمدید نشده دارد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: با تلاش کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان یک تخلف500 میلیاردی تقلب در پرداخت عوارض گمرکی شناسایی و کشف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
جزئیات جدید تعیین سقف ارزش کالای صادراتی برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی ابلاغ شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۲    
اراک- مهدی نیا، رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک با اشاره به اینکه بانک مرکزی در حوزه تامین ارز مشکلات فراوانی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است، گفت: شرکت هپکو که در این اوضاع بد اقتصادی نیاز به حمایت دارد ...
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: احتمال تغییر فرآیند استفاده از کارت های بازرگانی وجود دارد و در این صورت باید بررسی های زیادی صورت گرفته و تحقیقاتی نیز در این زمینه بین کشور های موفق انجام گیرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
آبادان- نایب رئیس اتاق بازرگانی آبادان گفت: چنانچه اجاره کارت بازرگانی محرز شود، اتاق بازرگانی اجازه تعلیق کارت فرد مورد نظر را دارد ولی ابطال کارت با وزارت صمت است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به آسیب شناسی و وضعیت صدور کارت های بازرگانی و ارائه راهکارهای اصلاحی پرداخت. ...
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۴۲    
متاسفانه در چند سال گذشته کارت های بازرگانی به ابزاری برای قاچاق و سودجویی تبدیل شده اند. به طوری که در اکثر پرونده های کلان قاچاق رد پای کارت بازرگانی دیده می شود. در همین رابطه، تنها آورده کارت های بازرگانی، وجود مالیات ها و مجازات های سنگین برای مرزنشین ها بوده است.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با انتشار گزارشی به آسیب شناسی وضعیت صدور کارت بازرگانی و ارائه راهکارهای اصلاحی آن پرداخته است.
مرکز پژوهش های مجلس، طی گزارشی به آسیب شناسی وضعیت صدور کارت بازرگانی پرداخته و یکی از مشکلات عمده در این حوزه را کارت های بازرگانی اجاره ای عنوان کرده است، پژوهشی که البته می توانست با بهره گیری از عناصر درگیر این فرآیند، به نتایج دقیق تری برسد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی با آسیب شناسی وضعیت صدور کارت بازرگانی، راهکارهای اصلاحی در این حوزه را ارائه کرد. به گزارش پیام فوری به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ...
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن وتجارت (صمت) استان تهران از از تعلیق 1500 کارت بازرگانی در نیمه اول امسال در تهران خبر داد و گفت که بیشترین صادرات مربوط به حوزه صنعت با 60 درصد، صنایع معدنی با 18 درصد و صنایع پتروشیمی با 15 درصد از کل صادرات استان تهران است.
راه امروز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بازوی پژوهشی مجلس در تازه ترین گزارش خود، با تاکید بر اینکه راهکار حذف کارت بازرگانی در کوتاه مدت قابل پیاده سازی نیست، به ارایه چند راهکار اصلاحی می پردازد که مهم ترین آنها، سپردن تمامی فرایند صدور، ابطال و تمدید کارت بازرگانی به وزارت صمت ...