چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۲:۴۷Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارت بازرگانی»

عصر ایران   ۷ ساعت پیش   + ۳۲ سایت دیگر  
صاحب کالا بعد از پیگیری هایی که انجام می دهد در نهایت با این اعلام وزارت صمت مواجه می شود که باید برای ورود طلای خود کارت بازرگانی داشته باشد
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۲    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد -ایرنا- رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: اکنون تنها 11 فقره کارت بازرگانی معادل 9 درصد از کارت های دارای اعتبار استان فعال است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۲:۰۷    
نوبت وعده های بورسی کی به وفا می رسد فعلا که بورس شده الوعده گل نی اسم جدید کارت بازرگانی شده "پرواز" وقتی بودیُ نگفتی حالا که رفتیُ میگی کاسبی پس چی میشه! نون در میارن باهاش هات مانی چیز خوبیه ! اما پول الان تو بانک هاست از دلار و مسکن بگیر تا سپرده گذاری ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۲:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
8 درصد از 125 کارت بازرگانی دارای اعتبار تا پایان آبان ماه در استان فعال هستند. به گزارش روابط عمومی؛ رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان شمالی گفت: از 125 کارت دارای اعتبار تا پایان آبان ماه امسال در استان، تنها 10 کارت معادل 8 درصد فعال است و فعالیت صادراتی انجام می شود.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۱:۵۷    
بررسی گزارشات مربوط به صدور مجوزها در هفت ماهه سال جاری نشان دهنده افزایش 123.3 درصدی سرمایه گذاری و رشد 5.4 درصدی اشتغال در حوزه جوازهای تاسیس صنعتی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان شمالی گفت: صدور کارت بازرگانی در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 52 درصد افزایش یافت.
اخبار رسمی   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۰:۱۸    
سه شنبه 00/9/16 ، (اخبار رسمی) : اگر قصد تجارت بین الملل دارید ، شما نیاز به مجوز دارید برای فعالیت بین المللی ، در نتیجه باید اقدام به دریافت کارت بازرگانی کنید. پروانه ی بهره برداری در اصل مجوزی است برای شروع و راه اندازی فعالیت شما که به کسب و کار شما اعتبار نیز میبخشد ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
صدور کارت بازرگانی در 8 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 52 درصد افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی؛ رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان شمالی گفت: طی 8 ماه امسال 44 کارت بازرگانی صادر شد این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 21 کارت بازرگانی صادر شده بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- جلسه کارگروه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با موضوع بررسی عدم امکان اخذ کارت بازرگانی توسط شرکت های مستقر پارک علم و فناوری برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - سرپرست اقتصاد و دارایی البرز اعلام کرد که بایستی نسبت به روند صدور کارت بازرگانی واحدهای تولیدی مستقر در البرز که دفاترشان در تهران است بازنگری شود.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصرهمدان؛ کارت بازرگانی مجوزی برای فعالیت های بازرگانی مانند واردات، صادرات و... است، اما این روزها دلالان و واسطه گران برای فرار از پرداخت مالیات و همچنین کلاهبرداری های کلان، افراد نیازمند و ساده که اطلاع چندانی از قوانین ندارند را با وعده دادن مبلغ ناچیز ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: در 2 یا 3 سال گذشته به علت سلیقه ای عمل کردن و عدم مشورت با بخش خصوصی به صادرات کشور لطمه بزرگی وارد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف با اشاره به مشکل صدور کارت بازرگانی صادرکنندگان فرش دستباف گفت: اگرچه رفع مشکل صادرکنندگان فرش به دفتر مقررات سپرده شده، اما اقدامی در این باره انجام نشده است.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۳۴    
کارت بازرگانی، مجوز و سندی است که به یک شخص حقیقی و یا حقوقی اعطا می شود و به موجب قانون، شخص مورد نظر می تواند مراحل واردات و صادرات کالا را در قالب یک کسب و کار تجارت خارجی، انجام دهد ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اشاره به برخی اظهار نظرها در خصوص حمایت این نهاد از افراد ثروتمند، گفت: با قاطعیت اعلام می کنم هیچ فرد ثروتمندی تحت حمایت کمیته امداد نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین بیان کرد: نقطه صفر و معافیت مالیاتی بهانه ای به دست اتاق بازرگانی داده است و صاحب هر کارت بازرگانی موظف است سه در هزار درآمد مشمول مالیات و چهار در هزار سود سهم اتاق بازرگانی را جهت تمدید کارت بازرگانی واریز کند که این رویه خلاف قانون است و دستگاه ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
محمد شیرازیان در ارتباط زنده تلفنی با برنامه رویداد در پاسخ به این سوال که مدل صدور کارت بازرگانی که در بخش هایی به صورت انسانی انجام می گیرد، چه تاثیری در تجارت جهانی کشورمان خواهد داشت ...
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۷:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
نقدینه - رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: همه موارد مربوط به خدمات تجارت خارجی کشور تا قبل از گمرک، تا پایان امسال الکترونیکی می شود. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، علی رهبری با بیان اینکه عنوان مخفف (تتا) برای توسعه تجارت الکترونیکی انتخاب شده است ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - علی رهبری امروز در نشست خبری یک سالگی رتبه بندی کسب و کار های اینترنتی ، ضمن تاکید بر اینکه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر توسعه تجارت الکترونیکی و فروش اینترنتی متمرکز است، گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی سه محور اصلی دارد که شامل توسعه تجارت الکترونیکی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت گفت: در راستای حمایت از کسب و کارها مدت زمان صدور نماد را از 5 روز به چند ساعت رساندیم و فرایند صدور کارت بازرگانی را با تلاش های گسترده به نقطه مطلوبی رساندیم.
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت تمام فرآیند صدور کارت بازرگانی الکترونیکی می شود. طبق پیش بینی ها خدمات تجارتی وزارت صمت تا پایان سال تماما الکترونیکی و هوشمند خواهند شد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۲    
کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی می تواند اقدام به واردات یا صادرات کالا نماید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
دبیر فدراسیون صنایع غذایی ایران خاطر نشان کرد: در حال حاضر زمان مناسب برای حذف ارز ترجیحی نیست و دولت برای حمایت از تولیدکنندگان و مردم مراکز تولید به مصرف را دوباره احداث کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۴:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رییس اتاق بازرگانی اهواز از صدور کارت بازرگانی گروه صنعتی فولاد ایران خبر داد و گفت: این شرکت می تواند از این پس بدون هیچ مشکلی و با داشتن کارت بازرگانی نسبت به صادرات اقدام کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۲۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز از برطرف شدن مشکل صدور کارت بازرگانی گروه صنعتی فولاد ایران برای از سرگیری صادرات محصولات این گروه فولادی به خارج از کشور خبر داد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۰:۱۰    
محمود سیجانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن اشاره به این که روند فعالیت های تجاری در قم با وجود محدودیت های ناشی از تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا به خوبی جریان دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۱:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: برخی از گروه های مهم صنعتی در البرز کارت های بازرگانی خود را از پایتخت دریافت کرده اند که در چند وقت اخیر به دنبال راهکارهایی برای انتقال این کارت ها به البرز بوده ایم و در سطح جلسات ملی نیز این موضوع طرح شده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۲:۲۰    
اسماعیل آذری در گفت وگو با میزان، در خصوص تأثیر عملکرد اتحادیه شرکت های تعاونی مرزنشینان بر وضعیت ساکنان مناطق مرزنشین، گفت: شرکت های تعاونی مرزنشینان اقدام به تأسیس فروشگاه هایی در مناطق مرزی کرده است که در این فروشگاه ها کالاها با کف قیمت بازار و گاهی هم زیر قیمت بازار و به صورت مستقیم به مردم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۰۹:۱۹    
اردبیل- زلالی، معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صمت اردبیل گفت: برخی از تجار و بازرگانان استان تعهدات سال های گذشته خود را در فرآیند صادرات و پرداخت مالیات انجام نداده اند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در موضوع صدور کارت بازرگانی تقریبا 9 هزار کارت بازرگانی در بخش حقوقی صادر شده است و با کم ترین درصد خطا در این حوزه عمل کرده ایم.
سازمان تعزیرات حکومتی   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر از تعلیق کارت بازرگانی و جریمه میلیاردی برای عدم ایفای تعهد خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۵    
خوب است بدانید برای بسیاری از افرادی که در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت می کنند، یکی از مهم ترین مدارک برای ارائه به گمرک کارت بازرگانی است. تاجران و بازرگانان فقط با دریافت و به همراه داشتن کارت بازرگانی می توانند به صورت قانونی به فعالیت تجاری در این حوزه بپردازند ...
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس دولت همچنین با بیان اینکه ما به تجارت اعتماد داریم اما از تاجران درخواست کرد، اجازه ندهند که این حرفه با صدور کارت بازرگانی به دست کسانی که هیچ نسبتی با تجارت و بازرگانی ندارند، دچار آسیب شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سیروس دهقانی ادعا می کند، یکی از همکاران ما سال هاست که بعد از اجبار دولت به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات با کارت بازرگانی اجاره ای کار می کند. معاون گمرک گفت 40 کارت اجاره ای را به سازمان توسعه تجارت معرفی کرده ام، ولی کسی پیگیری نمی کند؟ منتظر دریافت توضیحات هستیم.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حسین معروف، عضو اتاق بازرگانی ایران: مگر می شود یک مقام در اتاق بازرگانی نداند چه کسی با کارت بازرگانی اجاره ای پورشه وارد کرده است؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۵۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: ما به تجارت اعتماد داریم اما خود تاجران هم اجازه ندهند که این حرفه با صدور کارت بازرگانی به دست کسانی که هیچ نسبتی با تجارت و بازرگانی ندارند، دچار آسیب شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون توسعه تجارت سازمان صمت خراسان شمالی از رفع تعلیق کارت بازرگانی چهار صادرکننده این استان خبر داد.
هراز نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۰:۰۶    
ابطال کارت بازرگانی چه موقع صورت می گیرد: بر اساس قوانین گمرکی کشور کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن اعم از هر شخص حقیقی، حقوقی می تواند با داشتن آن اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا کند. ...
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۲۷    
هر تاجر یا بازرگانی که قصد فعالیت تجاری در زمینه واردات و صادرات کالا را دارد، در اولین قدم قطعا با کلمه کارت بازرگانی مواجه خواهد شد. کارت بازرگانی در حقیقت نوعی مجوز برای چنین بازرگانانی است و دریافت آن برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی برون مرزی از خرید و ثبت سفارش تا ترخیص کالا از گمرک لازم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خوزستان از عودت ارز و تعلیق کارت بازرگانی شرکت متخلف در شهرستان اهواز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۴۰    
مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از عودت ارز و تعلیق کارت بازرگانی شرکت متخلف در استان خوزستان خبر داد.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: با توجه به حذف کارت بازرگانی، یک گواهی نامه معتبر عضویت صادر خواهیم کرد تا نگرانی بازرگانان استان را در این زمینه رفع کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
واگذاری کارت بازرگانی به غیر جهت انجام هر گونه اقدام تجاری،تخلف است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۳۲    
بنا به قوانین گمرکی، کارت بازرگانی مجوزی است که هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند با داشتن آن واردات و صادرات انجام دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجمع واردات با اشاره به طرح حذف کارت فیزیکی بازرگانی گفت: فیزیکی یا غیر فیزیکی بودن کارت بازرگانی چندان مهم نیست بلکه آنچه مهم است این است که مقررات زائد و زمان گیر فرایند صدور و تایید کارت حذف شود.
سازمان تعزیرات حکومتی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۴    
مدیرکل روابط عمومی تعزیرات حکومتی از محکومیت مدیرعامل یک شرکت متخلف به عودت عین ارز و همچنین تعلیق کارت بازرگانی آن شرکت در استان خوزستان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل روابط عمومی تعزیرات حکومتی از محکومیت مدیرعامل یک شرکت متخلف به عودت عین ارز و همچنین تعلیق کارت بازرگانی آن شرکت در استان خوزستان خبر داد.
معدن نامه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۴۷   + ۵۰ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به الکترونیکی بودن تمامی مراحل مرتبط با صدور کارت بازرگانی، اقدامات لازم را به منظور حذف کامل فیزیک کارت بازرگانی در سراسر کشور خواستار شد.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۲۶    
قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت دستور به حذف کامل فیزیک کارت بازرگانی داد. محمد صادق مفتح طی نامه ای به اتاق های بازرگانی و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد که اقدامات لازم برای عملی کردن این امکان را تا 10 مهر فراهم کنند. ...