چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۹:۵۶May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارت بازرگانی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
یک شرکت واردکننده خوراک دام علاوه بر تعلیق کارت بازرگانی به پرداخت 2 میلیون و 436 هزار یورو محکوم شد.
سرپرست مدیریت تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران از رشد 21 درصدی صادرات بخش تعاونی در استان خبر داد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۲    
در دنیای تجاری امروز، تجار و بازرگانانی که کار صادرات و واردات انجام می دهند باید دارای کارت بازرگانی باشند. در واقع کارت بازرگانی به منظور اجازه نامه و مجوزی است که به وسیله آن می توانید واردات و صادرات انجام دهید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- معاون امور بازرگانی سازمان صمت سمنان با بیان اینکه طی سال گذشته 240 فقره کارت بازرگانی در استان پایش و بررسی شد، گفت: هدف از این نظارت ها کمک به توسعه در حوزه تجارت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۳:۵۳    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: برنامه ریزی هایی برای تسهیل صدور کارت بازرگانی و تعهدات ارزی صورت گرفته و یا در حال پیگیری است.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۴:۰۹    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: روند صدور دریافت کارت بازرگانی در این استان موجب گلایه بسیاری از صنعتگران شده است که در تلاش هستیم تا این روند تسهیل شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرده که از این پس، خود راسا ارز صادراتی را خواهد خرید و آن را به واردکنندگان واگذار خواهد کرد، تصمیمی که به گفته فعالان اقتصادی تبعاتی همچون کاهش عرضه ارز صادراتی، تقاضای کاذب برای خرید ارز ارزان از دولت و نرخ گذاری دستوری ارز آن هم با تبعات قابل توجه در بازار خواهد داشت ...
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۷:۱۷    
می متالز - مدیرکل صمت استان خراسان شمالی اعلام کرد که سال گذشته 74 فقره کارت بازرگانی در استان صادر شد که این رقم نسبت به سال ماقبل 15.6 درصد افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
درگاه ملی مجوزهای کشور درباره کارت بازرگانی و مجوز واحدهای صنعتی اعلام کرد: به دلیل مشکلات فنی و قطعی های طولانی در سامانه های صدور کارت بازرگانی و صدور مجوز واحدهای صنعتی از تاریخ 13 اردیبهشت ماه، امکان ثبت درخواست مجوزهای یادشده در درگاه ملی مجوزها غیرفعال شده است
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۵۰   + ۳۲ سایت دیگر  
درگاه ملی مجوز ها اعلام کرد که به دلیل مشکلات فنی در سامانه های صدور کارت بازرگانی امکان ثبت درخواست در این درگاه غیرفعال شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: با پیگیری های مستمر واحد خدمات بازرگانی این اتاق انتقال کارت بازرگانی شرکت سیمان قائم از اتاق تهران به اتاق بیرجند انجام پذیرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۵:۲۵    
دریافت کارت بازرگانی دارای قوانین یا اصول و قواعدی نیست که فقط در اختیار متخصصان خاصی قرار بگیرد و شما به عنوان یک ایرانی می توانید برای دریافت آن اقدام کنید. کارت بازرگانی به عنوان یک مدرک رسمی شناخته شده است که نشان دهنده تجارت و فعالیت های تجاری شماست.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۶:۳۷    
کارت بازرگانی مجوزی است که همه بازرگانان باید جهت واردات و صادرات انواع کالاها اقدام به دریافت آن کنند. در گذشته کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران صادر می شد اما امروزه اگر بازرگانی بخواهد کارت بازرگانی دریافت کند باید وزارت صنعت و معدن نیز آن را تایید کند ...
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای تسهیل فعالیت های تجاری در سال جاری، گفت: تنها در فروردین ماه امسال 19 کارت بازرگانی در این استان صادر شد که نشان دهنده استقبال خوب فعالان اقتصادی استان برای حضور در عرصه تجارت است.
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۵:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
عصر خودرو- قائم مقام وزیر صمت گفت: با توجه به برخی محدودیت های قانونی، در شرایط فعلی واردات خودروهای نو و کارکرده نیاز به مجوز قانونی داشت که رفع این موانع در لایحه دولت لحاظ شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۰:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : لایحه واردات خودروهای دست دوم در حالی به مجلس ارسال شد که به دلیل محدودیت های ارزی افق روشنی در انتظار واردات کارکرده ها نیست. آنچه در لایحه مذکور مورد تاکید واقع شده واردات توسط اشخاص حقیقی بدون کارت بازرگانی است ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور روز گذشته از ارسال لایحه واردات خودرو های کارکرده به مجلس خبرداد. در این لایحه تصریح شده هر شخص حقیقی می تواند بدون داشتن کارت بازرگانی نسبت به واردات خودرو اقدام کند. همچنین شرط انتقال فناوری در این لایحه لحاظ نشده است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
در این لایحه تصریح شده هر شخص حقیقی می تواند بدون داشتن کارت بازرگانی نسبت به واردات خودرو اقدام کند. همچنین شرط انتقال فناوری در این لایحه لحاظ نشده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، معاون پارلمانی رئیس جمهور از ارسال لایحه دوفوریتی واردات خودروهای کارکرده به مجلس شورای اسلامی خبر داد. براساس این لایحه، واردات خودروهای کارکرده که عمر آن ها در محدوده پنج سال است، به شرط دریافت گواهی از سازمان های استاندارد و محیط زیست مجاز خواهد بود. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۵۹ سایت دیگر  
سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور روز گذشته از ارسال لایحه واردات خودروهای کارکرده به مجلس خبرداد. به گزارش تسنیم؛ براساس این لایحه، واردات خودروهای کارکرده که عمر آن ها در محدوده پنج سال است، به شرط دریافت گواهی از سازمان های استاندارد و محیط زیست مجاز خواهد بود ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۷:۳۲   + ۶۷ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور از ارسال لایحه دوفوریتی واردات خودروهای کارکرده به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
کارت بازرگانی دریافت کارت بازرگانی از مزایای بیشتری برای تاجران و فعالان اقتصادی برخوردار است . برخی از مزایای دریافت کارت بازرگانی نظیر افزایش اعتماد به نفس، دریافت حق العمل در گمرگ، ثبت و ترخیص گمرگ و حتی ثبت شرکت مسئولیت محدود را نیز در این مطلب خدمت شما توضیح دادیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۰:۱۰   + ۲۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : واردات خودروهای کارکرده درحالی جدی تر شده است که همچنان موافقت ها و مخالفت ها پیرامون آن به قوت خود باقی است. علاوه بر این، در لایحه موردنظر قید شده که هر ایرانی حتی بدون داشتن کارت بازرگانی می تواند اقدام به واردات خودروهای کارکرده کند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
کارت بازرگانی چیست یکی از اصلی ترین امور برای تجارت دریافت کارت بازرگانی است که نوعی مجوز برای شروع داد و ستد و صادرات و واردات کالا و تجارت در سطح جهانی و بین المللی است که توسط اتاق بازرگانی صادر میشود.
علی نقیب، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران با اشاره به تصویب نامه اخیر هیات وزیران در مورد فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی، اعلام کرد که برابر این مصوبه بنگاه های بزرگ و باسابقه و شرکت های دانش بنیان می توانند با شرایط ساده ای از چالش بزرگ ارائه الزامی سند تک برگ با کاربری تجاری و کد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
چرا باید کارت بازرگانی بگیریم؟ چه کسانی کارت بازرگانی می گیرند؟ چرا جواز تاسیس صنت و معدن را نیاز داریم؟ همانطور که میدانید قوانین و مقررات حاکم بر تجارت در ایران به هر شخص حقیقی یا حقوقی، بدون داشتن مجوزهای لازم اجازه اقدام به صادرات و واردات کالا، محصولات یا مواد اولیه را نمیدهد ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۷:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پارسال 74 فقره کارت بازرگانی در استان صادر شد که این رقم نسبت به سال ماقبل 15.6 درصد افزایش یافت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
وزارت صمت قصد دارد امکان واردات خودروهای سواری دست دوم را برای هر فرد حقیقی که فاقد کارت بازرگانی است فراهم کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۱:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
لایحه دو فوریتی واردات خودروی کارکرده در دولت تصویب شد. براساس این لایحه پیشنهادی وزارت صمت قصد دارد امکان واردات خودرو های سواری دست دوم را برای هر فرد حقیقی که فاقد کارت بازرگانی است فراهم کند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۲۱:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و تشخیص صلاحیت حرفه ای اعلام کرد شکایات مودیان مالیاتی که فرار مالیاتی دارند، رسیدگی نخواهد شد. به گزارش وزارت اقتصاد و دارایی، حسین تاجمیر ریاحی افزود: برخی از اشخاص با شیوه های مختلف از جمله فاکتورسازی، تأسیس شرکت های صوری ...
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۲:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
طرح جدید وزارت صمت دلالت بر واردات خودرو توسط افراد عادی دارد. باید ببینیم به مرحله اجرا خواهد رسید یا خیر. به گزارش وقت صبح به نقل از اقتصاد 100؛ وزارت صمت قصد دارد امکان واردات خودروهای سواری دست دوم را برای هر فرد حقیقی که فاقد کارت بازرگانی است فراهم کند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۰:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یک روز پس از اعلام وصول طرح استیضاح وزیر صمت، این وزارتخانه لایحه دوفوریتی واردات خودروهای کارکرده را تقدیم دولت کرد؛ لایحه ای که طبق آن، هر شخص حقیقی (هر ایرانی) بدون داشتن کارت بازرگانی می تواند نسبت به واردات دست دوم ها اقدام کند ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۲۱:۳۱   + ۵۴ سایت دیگر  
امید قالیباف با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز یک لایحه دو فوریتی برای الحاق به قانون ساماندهی صنعت خودرو به دولت ارائه کرد، گفت: در پیشنهاد وزارت صمت هر شخص حقیقی می تواند بدون داشتن کارت بازرگانی نسبت به واردات خودرو اقدام کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۶:۲۷   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت صمت گفت: اشخاص حقیقی می توانند بدون داشتن کارت بازرگانی نسبت به واردات خودرو اقدام کنند. همچنین عمر خودروهای کارکرده وارداتی در محدوده 5 سال قرار دارد.
یکی از مهمترین دغدغه تجار و فعالین اقتصادی ارس طولانی بودن فرایند صدور و تمدید کارت بازرگانی و مجوز فعالیت اقتصادی بود که با راه اندازی شعبه جلفا اتاق بازرگانی تبریز در منطقه آزاد ارس برای تسهیل فرایندها اقدام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۹:۱۶    
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس، گفت: شرکت تجاری متخلف به علت عدم ایفای تعهدات ارزی به تعلیق کارت بازرگانی و استرداد ارز دریافتی محکوم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۲:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف با اعلام کاهش 10 درصدی صادرات فرش در سال گذشته گفت:رفع تعهد ارزی و عدم تمدید کارت بازرگانی صادرکنندگان فعال، از جمله مهم ترین موانع صادرات است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف فرار مالیاتی 21 میلیارد ریالی از طریق اجاره کارت بازرگانی در زاهدان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف فرار مالیاتی 21 میلیاردی از طریق اجاره کارت بازرگانی در زاهدان خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۲۲    
آغاز بزرگترین فروش فوری ایران خودرو ویژه رمضان با آپشن جدید | فروش اقساطی و بدون قرعه کشی ایران خودرو با قیمت کارخانه واردات از چین یکی از موضوعاتی است که امروزه درمورد آن درخیلی جاها نوشته می شود ...
صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت از صدور کارت بازرگانی با پنج سال اعتبار برای صادرکنندگان ممتاز خبر داد.
در آخرین روز کاری سال 1401 تصویب نامه هیات وزیران در مورد آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ابلاغ شد که طی آن به مساله صدور و تمدید کارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخته شده و برخی از مفاد آن نیز اصلاح شده و تغییر یافته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
هیات دولت در آخرین روزهای سال گذشته، تعدادی از بندهای آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص شرایط صدور کارت بازرگانی و صدور مجوز برای راه اندازی بازارچه های مرزی را مورد بازبینی و اصلاح قرار داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۰:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بر اساس تصویب هیات وزیران ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و اصلاحات بعدی آن ابلاغ شد که بر اساس بخشی از آن شرایط تجاری بودن کالا و نیز چگونگی صدور و تمدید کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و غیرایرانی تعیین شده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۲:۲۰   + ۴۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: شرط داشتن کارت پایان خدمت برای داشتن کارت بازرگانی حذف شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۶:۵۲    
پشت کنکوری ها به راحتی می توانند نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام کرده و به اصطلاح قانون تجارت ، تاجر شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: سال گذشته در استان قم 473 کارت بازرگانی صادر شد که 236 مورد آن در بخش تولیدی و 237 کارت بازرگانی نیز در بخش تجاری بود.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۳:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
اقتصادتهران: تصویبنامه هیئت وزیران در مورد اصلاح ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و اصلاحات بعدی آن ابلاغ شد. به گزارش اقتصادتهران، تصویب نامه هیئت وزیران در مورد اصلاح ماده 10 آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و اصلاحات بعدی آن ابلاغ شد که نحوه صدور ...