چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۸:۰۸May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رشد اقتصادی جهان»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- روزنامه فایننشال تایمز نوشت: دلار در یک بازه 9 ماهه و در مقابل سبدی از ارزهای دیگر و به دنبال خوشبینی سرمایه گذاران درباره چشم انداز رشد اقتصادی جهان در ماه آوریل به پایین ترین نرخ خود در چهارمین هفته متوالی رسید.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۳۹    
شفقنا آینده- امین فرج پور: صندوق بین المللی پول چشم انداز رشد اقتصادی جهان در ماه های آتی را روشن می داند. این نهاد مالی انتظار دارد که رشد اقتصادی جهان در ماه های آینده به 6 درصد برسد- که از پیش بینی قبلی این نهاد نیم درصد بیشتر است. ...
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
طبق آمار رسمی، پاندمی کرونا تاکنون در حدود 3 میلیون نفر در جهان را از میان برده است؛ سال گذشته نیز به دلیل برقراری محدودیت های اجتماعی، وضع قرنطینه و بسیاری دیگر از اقدامات برای کنترل این پاندمی در سراسر دنیا، اقتصاد جهانی درگیر یکی از بزرگ ترین رکودهای خود در طول تاریخ مدرن شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۴    
رکنا: در روزهای کرونایی آن چه بیش از هر خبری ممکن بود اهالی جهان را خوشحال کند، خبر کشف واکسن این ویروس مرموز بود. شرکت های داروسازی جهان با سرعتی چشمگیر به دنبال ساختن واکسن برآمدند. هر یک کوشیدند تا در این امر از دیگران پیش گیرند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در آخرین گزارش خود پیش بینی کرده است که پس از افت بی سابقه در سال 2020 اقتصاد جهان در سال 2021 رشد 6 درصدی و در سال 2022 رشد 4.4 درصدی را تجربه خواهد کرد. پیش بینی این نهاد از وضعیت اقتصادی سایر مناطق جهان را ببینید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تولید ناخالص داخلی سه ماهه نخست سال جاری چین با 24 هزار و 931 میلیارد یوان، نسبت به مدت مشابه سال قبل 18.3 درصد افزایش داشته است موضوعی که نشان می دهد چین همچنان پیشگام رشد اقتصادی جهان است.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۷:۳۰    
ویروس کرونا اواخر ژانویه 2020 در چین شیوع یافت و به سرعت به اغلب کشورهای جهان سرایت پیدا کرد. کووید 19 شوک شدید و گسترده ای را به کسب وکارها در سراسر جهان وارد و نبود اطمینان نسبت به آینده، شرایط فعالیت را برای صنایع گوناگون دشوار کرد ...
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نواندیش : صندوق بین المللی پول روز سه شنبه پیش بینی کرد که جهان در سال جاری میلادی به دنبال کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر کووید-19 و اجرای طرح های محرک اقتصادی در کشورهای مختلف بیشترین رشد اقتصادی طی سه دهه اخیر را تجربه خواهد کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود از وضعیت اقتصادی جهان اعلام کرد انتظار میرود متوسط رشد اقتصادی جهان در سال آینده مثبت 4.4 درصد باشد. ( منبع )
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تاکید کرد که دولت جو بایدن در پی رسیدن به توافقی جامع تر و طولانی تر از برجام است، توافقی که تمام فعالیت های ایران اعم از اتمی و منطقه ای را دربر بگیرد.
اقتصاد آنلاین / ربیع   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول که در حال برگزاری نشست سالانه خود با بانک جهانی است اعلام کرد راه خروج از بحران کرونا و بحرانی اقتصادی ناشی از آن بیش از پیش مشهود است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول روز سه شنبه پیش بینی کرد که جهان در سال جاری میلادی به دنبال کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر کووید-19 و اجرای طرح های محرک اقتصادی در کشورهای مختلف بیشترین رشد اقتصادی طی سه دهه اخیر را تجربه خواهد کرد.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۲۰   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پس از رشد منفی 3.3 درصدی در سال قبل، انتظار می رود متوسط رشد اقتصادی جهان در سال آینده مثبت 4.4 درصد باشد. با این حال طبق گفته گیتا گوپیناث- اقتصاددان ارشد این نهاد- احیای رشد اقتصادی در نقاط مختلف یکسان نخواهد بود. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به نقل از بلومبرگ، صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد با بهبود نسبی در روند مبارزه با کرونا، متوسط رشد اقتصادی امسال جهان 6.0 درصد خواهد بود که این رقم نسبت به گزارش قبلی که در ماه ژانویه منتشر شده بود، 0.5 درصد بهبود یافته است. پس از رشد منفی 3 ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – صندوق بین المللی پول روز سه شنبه با بهبود دوباره پیش بینی خود از رشد اقتصادی سال جهان در جاری (2021)، نرخ این رشد در سال جاری میلادی را رقم کم سابقه 6 درصد پیش بینی کرد.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۹:۴۰   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ژانت یلن با بیان اینکه در همکاری با صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از کشورها خواهد خواست تا در روند احیای رشد اقتصادی جهان مشارکت فعال تری داشته باشند، افزود: هنوز برای آن که بگوییم بر همه گیری غلبه کرده ایم خیلی زود است ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول با وجود بهبود نرخ رشد اقتصادی جهان، حداقل در دو سال آینده درآمد سرانه در کشورهای ثروتمند در مقایسه با دوران قبل از بحران کرونا حدود 11 درصد و در کشورهای درحال توسعه حدود 20 درصد کاهش خواهد یافت. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
ارزش دلار مقابل بیشتر ارزها کاهش یافت. به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، نگرانی از توزیع نامتوازن واکسن کرونا در نقاط مختلف به ویژه کشورهای با درآمد کمتر باعث افزایش مجدد تقاضا برای دارایی های امن تر شده است ...
پس از سه صعود متوالی، دلار کمی در برابر دیگر ارزها عقب نشست.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۲:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون همتی: رشد مثبت اقتصادی در سال 1399 رقم خورد، اقتصاد هند امسال 12 درصد رشد می کند، آنکتاد چشم انداز خود از رشد اقتصادی جهان را ارتقا داد، عربستان سعودی صادرات نفت خام خود را افزایش داد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۱:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، آنکتاد، در گزارش جدید خود اعلام کرد رشد اقتصادی جهان در سال جاری سریع تر از آنچه قبلا انتظار می رفت خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۰:۳۰   + ۵۰ سایت دیگر  
رییس جمهور با بیان اینکه مدیریت کشور در شرایط سخت جنگ با شرایط عادی متفاوت است، گفت: با تلاش های انجام شده از سوی مسوولان و مقاومت ملت، کشور در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی به خوبی اداره شده است و کسی حق ندارد واقعیت های تاریخ کشور را نادیده بگیرد و یا تحریف کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دانشمندان هشدار می دهند که تغییرات نامنظم اقلیمی به علت گرم شدن زمین، رشد اقتصادی جهان را تهدید می کند و این نشان می دهد که نوسانات کوتاه مدت آب وهوایی نیز تاثیرات قابل توجهی بر اقتصاد خواهند داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۵    
رئیس جمهور گفت: در سال 95 رشد اقتصادی ما بالاترین رشد اقتصادی در جهان بود و همین موضوع باعث شد که رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه در کنار ترامپ قرار گیرند تا ایران را در محاصره کامل قرار دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه شنبه تحت تاثیر خوشبینی به ریکاوری رشد اقتصادی جهان و بازگشت تقاضای نفت جهش کرد و به بالاترین سطح در 13 ماه اخیر رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس صندوق بین المللی پول از اقتصادهای پیشرفته خواست تا منابع مالی بیشتری را به کشورهای کم درآمد تخصیص دهند. او هشدار داد در غیر این صورت رشد اقتصادی جهان دچار شکاف بزرگی خواهد شد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: صندوق بین المللی پول در گزارشی اعلام کرد رشد اقتصادی جهان امسال بهتر از سطحی خواهد بود که پیش از آن تصور می شد. این نهاد متوسط رشد اقتصادی امسال جهان را 5.5 درصد و برای سال آینده 4.2 درصد پیش بینی کرده که این رقم نسبت به گزارش قبلی 0.3 درصد بیشتر شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس هیات عامل ایمیدرو در هفتمین کنفرانس استیل پرایس گفت: در سال 2020 رشد اقتصادی نسبت به چیزی که پیش بینی می شد کمتر بود که به دلیل کرونا بود اما در 2021 پیش بینی می شود این شرایط تغییر کند؛ چراکه با توجه به تغییر شرایط چین که سهم بالایی از رشد اقتصادی جهان را دارد وضعیت مطلوبتر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۲۰:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول گزارش داد که پیش بینی می شود، در سال 2022 کشور هند بیشترین رشد اقتصادی در جهان را به ثبت برساند.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
اولین ماه از سال 2021 امروز به پایان می رسد. در این ماه اگرچه همچنان سایه ویروس کرونا بر بازارهای جهانی پررنگ بوده اما افزایش واکسیناسیون در کشورهای مختلف جهان باعث شد تا امید به رشد اقتصادی بیشتر شود. موضوعی که بر تقاضای نفت موثر بوده و از همین رو افزایش قیمت را به دنبال داشت. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
پیش بینی صندوق بین المللی پول از نرخ رشد اقتصادی جهان در سال های 2021 و 2022، کاهش کم سابقه تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال 2020 و میزان تولید فولاد خام در جهان طی سال 2020 جزو مهم ترین آمارهای تجاری و اقتصادی منتشر شده طی این هفته بوده اند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاددانانی که در نظرسنجی اخیر رویترز شرکت داشته اند نرخ رشد اقتصادی جهان در سال 2021 به طور میانگین 5.3 درصد پیش بینی کرده اند، اما در عین حال تعداد قابل توجهی از آنها هشدار داده اند که موج تازه شیوع ویروس کرونا در جهان می تواند به خروج اقتصاد جهانی از ریل بهبود منجر شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۷   + ۷۷ سایت دیگر  
حوزه/ چشم انداز برترین اخبار ایران و جهان در 24 ساعت گذشته، با گزینش اهمّ رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی از رسانه های مختلف در بسته ی خبری صبحگاهی تقدیم حضور کاربران محترم خبرگزاری حوزه می گردد،انتظار داریم با ارائه نظرات ارزشمند شما فرهیختگان گرامی، پویش روزافزون آن را شاهد باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
سهام آسیایی در معاملات امروز، چهارشنبه، پس از آن نوسان کردند که صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد اقتصادی جهان را افزایش داد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصادهای بزرگ جهان در مجموع 12 تریلیون دلار به کاستن از تبعات اقتصادی کرونا و تقویت رشد اقتصادی خود اختصاص داده اند. به گزارش پیام فوری به نقل از بلومبرگ، رشد اقتصادی جهان احتمالا آهسته تر از چیزی خواهد بود که پیشتر تصور می شد چرا که واکسن ها هنوز نتیجه دلخواهی در بر نداشته اند ...
اقتصاد ایران: طبق گزارش جدید شرکت داده و تحلیل گلوبال دیتا، امسال هند می تواند جایگاه پرسرعت ترین رشد اقتصاد دنیا را پس از دو سال از همسایه خود، چین پس بگیرد.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
هند در اوایل 2021 جای خود را به عنوان کشور دارنده سریع ترین رشد اقتصادی جهان از چین باز پس می گیرد. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، اطلاعات شرکت تحقیقاتی گلوبال دیتا نشان می دهد هند در اوایل 2021 جای خود را به عنوان کشور دارنده سریع ترین رشد اقتصادی جهان از چین باز پس می گیرد ...
معدن24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
معدن24: سال 2020 چشم انداز رشد بخش معدن آسیا با توجه به پاندمی ویروس کووید 19 دچار چالش هایی شد که سایه خود را بر روند رشد تولیدات معدنی انداخت. ولی تحلیلگران بر این باورند که اوج سختی ها و دشواری ها سپری شده و انتظار می رود عملکرد صنایع معدنی چین که از نیمه دوم سال 2020 روند بهبود را از سر گرفته ...
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - پیش بینی بانک جهانی از نرخ رشد اقتصادی جهان در سال 2021، رکوردشکنی مجدد قیمت بیت کوین، آمار اشتغال آمریکا در ماه دسامبر و نرخ تورم و بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا در ماه نوامبر جزو مهم ترین آمارهای منتشر شده طی این هفته بوده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به رغم پیامدهای مخرب اقتصاد جهانی در 2020؛ با انجام کارزارهای واکسیناسون گسترده در مقیاس جهانی، امیدها به کم فروغ شدن این همه گیری افزون شده و بانک جهانی از بهبود و احیای اقتصاد جهانی در 2021 خبر داده که هرچند همچنان متزلزل، شکننده و ناپایدار خواهد بود.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۸:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
ساعت 24-بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود از روند رشد و توسعه اقتصادی در سال جاری میلادی پیش بینی کرد که رشد اقتصادی جهان در 2021 حدود 4درصد باشد. در سال 2020 اقتصاد جهان حدود 4.3درصد کوچک تر شده بود ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، بانک جهانی در گزارشی تاکید کرد که رشد اقتصادی جهان در سال 2021 به 4 درصد افزایش پیدا می کند کشف واکسن کرونا و تزریق آن تاثیر زیادی در این رشد اقتصادی خواهد داشت. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
یورو طی دو روز دو کانال شکنی متوالی مقابل دلار داشته است. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بانک جهانی در برآورد جدید خود از چشم انداز اقتصاد جهانی پیش بینی کرد متوسط رشد اقتصادی جهان در سال جاری به مثبت چهار درصد برسد ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
به گفته بانک جهانی، اقتصاد جهانی سال گذشته 4.3 درصد کوچک شده است. به گزارش ایسنا، بانک جهانی در برآورد جدید خود از چشم انداز اقتصاد جهانی پیش بینی کرد متوسط رشد اقتصادی جهان در سال جاری به مثبت چهار درصد برسد ...
یورو طی دو روز دو کانال شکنی متوالی مقابل دلار داشته است.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۴۲    
می متالز - سازمان ملل در گزارشی رشد اقتصادی جهان عرب را در دو سناریوی خوش بینانه و بدبینانه بررسی کرد. سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد متوسط رشد اقتصادی کشورهای عربی در سال 2021 در سناریوی خوش بینانه 5/ 3 درصد و در سناریوی بدبینانه 8/ 2 درصد خواهد بود.
سازمان ملل در گزارشی رشد اقتصادی جهان عرب را در دو سناریو خوش بینانه و بدبینانه بررسی کرد.