جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۰:۲۶Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رشد اقتصادی جهان»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۲:۰۹    
بانک جهانی با انتشار گزارشی با اشاره به سیاست های پولی و نرخ بهره، از افزایش رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی ایران اکونومیست از وبگاه Open Knowledge، در بخشی از این گزارش آمده است: خشکسالی به نگرانی ها در خصوص تغییرات اقلیمی دامن می زند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه پایاپای آسیایی گفت: رشد اقتصادی آسیا در سال گذشته 4.6 درصد بود که این رقم 70 درصد در رشد اقتصادی جهان تأثیر گذاشته است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: آنا جاکوب تحلیلگر ارشد خلیج فارس در گروه بین المللی بحران رتبه برتر رشد اقتصادی جهان را معرفی کرد.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - در سال 2023 با کاهش رشد اقتصادی جهان و خطر رکود برای اروپا، آمریکا و اقتصاد های نوظهور تقاضای صادراتی بازار فولاد چین نیز کاهش خواهد یافت. اما انتظار می رود سرمایه گذاری در زیر ساخت و املاک چین افزایش یابد و پیش بینی می شود رشد اقتصادی به 5 درصد برسد و در نتیجه تقاضای داخلی فولاد بهبود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۳۶    
ایسنا/خراسان رضوی بیشتر شرکت های دانش بنیان توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی و با محوریت پژوهش، دانش و تبدیل دانش به ثروت تاسیس می شوند؛ بنابراین این نوع کسب وکارها نقش پررنگی در توسعه اقتصادی کشورها را دارند. بر اساس مطالعات صورت گرفته حدود 80 درصد رشد اقتصادی جهان مربوط به همین شرکت هاست.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۷:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین تحلیل خود از وضعیت تورم در اقتصاد ایران و جهان به گزارش اخیر صندوق بین المللی پول استناد کرده و در چارچوب آن توصیه هایی را برای مهار تورم مطرح کرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مطابق آخرین پیش بینی های صندوق بین المللی پول در اکتبر 2023، رشد اقتصادی جهان در سال جاری تا 8/ 2 درصد کاهش خواهد یافت؛ اما طبق پیش بینی ها، این رشد در سال 2024 به 3 درصد خواهد رسید ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
پیش بینی صندوق بین المللی پول در اکتبر 2023 نشان از این داشت که رشد اقتصادی جهان با کاهش همراه خواهد بود و به 2.8 درصد خواهد رسید. اما پس از آن و در سال 2024، این رشد به سه درصد می رسد. چه آینده ای در انتظار اقتصاد جهانی است؟
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سال گذشته میلادی به دلیل شروع درگیری بین روسیه و اوکراین، نرخ رشد اقتصادی جهان 3 درصد کاهش یافت و به 2.9 درصد رسید. حالا با تشدید تنش ها بین این 2 کشور پیش بینی می شود این روند در سال 2023 نیز ادامه داشته باشد، به طوری که حتی چشم اندازها نشان می دهد رقم رشد اقتصادی 2022 نیز تکرار نشود.
بنابر پیش بینی های اخیر صندوق بین المللی پول، چین سال آینده بالاترین رشد اقتصادی را در جهان خواهد داشت. هند، ژاپن و اندونزی هم سه کشور آسیایی هستند که در بین ده قدرت برتر اقتصادی دیده می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
گزارش جدید بانک جهانی حاکی از آن است که کشورهای عضو بریکس از کشورهای عضو گروه جی هفت، در میزان مشارکت در رشد اقتصادی جهان پیشی گرفته اند.
روزنامه البرز فردا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۷   + ۴۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های چشم انداز اقتصادی جهان چشم انداز نامطمئنی را برای اقتصاد جهان در سال 2023 با توجه به بحران بخش مالی، تورم بالا، اثرات جنگ اوکراین و نارسایی های ناشی از شیوع کرونا پیش بینی کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۸:۳۹   + ۳۰ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اعلام کرد که هند و چین نیمی از رشد اقتصادی جهان را هدایت می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۰:۵۱    
صندوق بین المللی پول اعلام کرد که رشد اقتصادی جهان در 5 سال آینده حدود سه درصد خواهد بود.
شانا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
نگرانی ها درباره تضعیف رشد اقتصادی جهان و در پی آن احتمال کاهش تقاضا سوخت در مقابل چشم انداز کاهش عرضه نفت اوپک پلاس قیمت های جهانی نفت خام را ثابت نگه داشت.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول این چشم انداز را پیش روی جهانیان گذاشت: تولید ناخالص داخلی جهانی طی پنج سال آینده حدود 3درصد در سال رشد خواهد کرد. این وضعیت، گواه کوچک شدن اقتصاد جهان به اندازه 4.1برابر در پنج سال آینده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۰۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اظهارات کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول در روزهای اخیر مبنی بر این است که جنگ اوکراین و تورم بالا در این مناطق سبب شده است رشد اقتصادی جهان در سال جاری حدود 3درصد پیش بینی شود که این رقم پایین ترین سطح از دهه 1990 به شمار می رود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در گزارشی پیش بینی کرد که چین در سال 2023 یک سوم رشد اقتصادی جهان را به خود اختصاص خواهد داد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس صندوق بین المللی پول طی سخنانی نسبت به افزایش ریسک ثبات مالی هشدار داده و خواستار احتیاط بیشتر در روند سرمایه گذاری های جهانی شد.
نبض بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۹:۳۳    
این برنامه که "شریک" نام دارد در سال 2021 توسط ولیعهد محمد بن سلمان آغاز شد و بخشی از برنامه "چشم انداز 2030" او برای تغییر سیستم مالی عربستان و وابستگی آن به نفت خلیج فارس و ارتقای کشور به رتبه 15 اقتصاد بزرگ جهان تا سال 2030 است ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد رشد اقتصادی جهان در سال2023 به 9/ 2درصد خواهد رسید که نسبت به پیش بینی قبلی، 2/ 0واحد درصد افزایش یافته است. روند افزایشی نرخ بهره در بانک های مرکزی برای مبارزه با تورم و اثرات اقتصادی درگیری روسیه و اوکراین و شیوع دوباره کرونا در چین ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از اکونومیک، صندوق بین المللی پول چشم انداز خود برای اقتصاد جهانی در سال 2023 را اصلاح کرده است اما همچنان انتظار دارد که رشد اقتصادی در سال جاری میلادی قبل از بازگشت مجدد در سال 2024 کاهش را تجربه کند. ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۳:۴۹    
سازمان ملل متحد روز چهارشنبه 25 ژانویه گزارش وضعیت و چشم انداز اقتصادی جهان در سال 2023 را منتشر و پیش بینی کرد که رشد اقتصادی جهان در سال 2023 از حدود 3 درصد در سال 2022 به 1.9 درصد کاهش یابد. این گزارش همچنین پیش بینی می کند که اقتصاد چین سبب رشد اقتصادی منطقه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق گزارش سازمان ملل، رشد اقتصاد جهانی در سال 2023 به 1.9 درصد کاهش خواهد یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۰:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
شانا : اوپک در نخستین گزارش ماهانه خود در سال 2023 پیش بینی کرد که تقاضای چین برای نفت خام امسال بهبود می یابد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در تازه ترین گزارش ماهانه خود (ژانویه 2023) اعلام کرد که تقاضای نفت خام چین امسال در پی کاهش محدودیت های ویژه مقابله با کرونا و به دنبال آن تحریک رشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
روسای بانک های مرکزی جهان بر این باورند سال 2023 اقتصاد جهان شاهد کاهش رشد خواهد بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عربستان سعودی قصد دارد در سال 2023 به سریع ترین رشد اقتصادی جهان تبدیل شود.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
در حال حاضر تحلیلگران تخمین می زنند که جمعیت هند از چین پیشی گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد رشد اقتصاد جهانی در سال2023 میلادی کاهش یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : درحالی که با پایان یافتن سیاست کووید صفر، صدای به ریل بازگشتن قطار اقتصاد چین به گوش می رسد، افزایش تورم جهانی اصلی ترین پیامد منفی این اتفاق خواهد بود ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۵:۰۴    
جامعه جهانی اکنون به چشم اندازهای اقتصادی چین خوش بین تر شده و به این باور رسیده که تدابیر بهینه کووید-19 نیروی بیشتری به احیاء و رشد اقتصادی جهان تزریق خواهد کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۲۰:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: رشد اقتصادی ایران در سال 2022 به 2.9 درصد رسید که برابر با رشد اقتصادی جهان است و از رشد 1.9 درصدی اقتصاد آمریکا بیشتر است.
سلام نو / حیات   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۲   + ۶۶ سایت دیگر  
بانک جهانی در گزارش جدیدی به اداکه روند نزولی اقتصاد جهانی در سال 2023 اشاره کرده و اعلام کرد که رشد اقتصاد ایران در سال 2022 به مرز 3 درصد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: رشد اقتصادی ایران در سال 2022 به 2.9 درصد رسید که برابر با رشد اقتصادی جهان است و از رشد 1.9 درصدی اقتصاد آمریکا بیشتر است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رشد اقتصاد جهان در سایه افزایش تورم و نرخ بهره در جهان، سال 2023 با کاهش شدید مواجه می شود و خطر حرکت به سمت رکود وجود دارد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۱:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
نصر: بانک جهانی امروز سه شنبه پیش بینی خود از رشد اقتصادی جهان در سال 2023 را به سطوحی کاهش داد که در آستانه رکود برای بسیاری از کشورها قرار دارد، زیرا جهان با تشدید افزایش نرخ های بهره بانک های مرکزی، تداوم جنگ روسیه و اوکراین و بهم ریختگی موتورهای اصلی اقتصاد جهان روبه روست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بانک جهانی به عنوان یکی از نهاد های معتبر در ارزیابی اوضاع و شرایط اقتصادی جهانی، امروز سه شنبه پیش بینی خود را در مورد رشد اقتصاد جهانی کاهش داد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایستانیوز: کشورهای بسیاری در سال 2022 با افزایش فراینده قیمت ها مواجه شدند. این وضعیت به طور قطع در سال آینده بهبود خواهد یافت، با این حال هزینه های بسیاری برای رشد اقتصادی جهان به همراه خواهد داشت.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگران معتقدند با توجه به انعطاف پذیری و ظرفیت های اقتصادِ چین، این کشور همچنان یک نیروی پیش برنده مهم و قابل اعتماد برای رشد اقتصادی جهان در سال 2023 خواهد بود.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
چین در طول سه سال گذشته به شیوه ای کارآمد و مؤثر توانسته است به هماهنگی بین اقدامات مربوط به کنترل و جلوگیری از کووید-19 با توسعه اجتماعی و اقتصادی خود بپردازد و در این بین ...
شانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۳   + ۶۴ سایت دیگر  
وزیر نفت با توجه به نگرانی از پیامدهای احتمالی شیوع کرونا در برخی مناطق به ویژه چین برای رشد اقتصادی جهان و آسیب های احتمالی برای تقاضا اظهار کرد: نگرانی هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه های پیش رو وجود دارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۰:۱۰    
یک کارشناسان اقتصادی جهان عرب بر این باور است که رشد اقتصادی جهان در سال آینده با کندی روبرو شود و شوک افزایش قیمت و ادامه جنگ اوکراین، جهان را با بحران و تورم اقتصادی بی سابقه روبرو می سازد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) پیش بینی کرد: افزایش تورم و نرخ بهره بانکی به همراه جنگ روسیه علیه اوکراین موجب کاهش 3.1 درصدی رشد اقتصاد جهانی شود.
شانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس آژانس بین المللی انرژی تثبیت قیمت نفت در سطوح 100 دلار به ازای هر بشکه را برای روند رشد اقتصادی جهان پرریسک خواند.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۰:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
با وجود افزایش چالش ها، اوپک پیش بینی رشد اقتصادی جهانی در سال های 2022 و 2023 را تغییر نداد و اعلام کرد هر چند ریسک های نزولی افزایش پیدا کرده، اما احتمال صعود نیز وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۰:۳۴    
دنیای اقتصاد - گروه اقتصاد بین الملل : هند در مسیر تبدیل شدن به سومین اقتصاد بزرگ جهان تا 2027 قرار دارد و به لطف روندهای جهانی و سرمایه گذاری های کلیدی این کشور در فناوری و انرژی، از ژاپن و آلمان پیشی گرفته و تا 2030 سومین بازار سهام بزرگ را در اختیار خواهد داشت ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
شی جین پینگ رهبر چین در دیدار اخیر اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست با خبرنگاران داخلی و خارجی، به توضیح مجدد عزم و اراده این کشور در مسیر اجرای سیاست اصلاحات و گشایش می پردازد و می گوید ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۴:۳۴    
شفقنا- فهرست پرشتاب ترین رشد اقتصادی در کشورهای جهان در سال 2022 با وجود مشکلات و شرایط اقتصادی نابسامان جهان، شامل چهار کشور عربی عراق، کویت، عربستان سعودی و مصر شد. ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول پیش بینی خود برای رشد اقتصادی جهان را برای سال 2023 میلادی کاهش داد و نسبت به افزایش خطر رکود جهانی هشدار داد.