پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۰۲:۵۳Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توتون»

تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۴    
گرگان- برزمینی، مدیر مکانیزاسیون جهاد کشاورزی گلستان از آغاز کشت توتون به شیوه جدید با دستگاه نشاکار در مزارع شهرستان علی آباد خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۸:۳۰    
کشت توتون بادستگاه نشا گر در مزارع شهرستان علی آباد کتول اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از کشف بیش از 17 تن توتون و 32 حلقه لاستیک به صورت قاچاق به ارزش 42 میلیارد ریال در ارومیه، خبرداد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۰:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : محمد رحمانیان قصد دارد دغدغه سالیان خود را محقق کند و این روزها در تدارک نمایشی با عنوان چخوف ساد، جلد دوم و سوم است، نمایشی که قرار است اواخر تیرماه اجرا شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می دهد که سال گذشته تولید انواع تنباکو و توتون افزایش نسبی داشته و صادرات تنباکوی معسل بیش از دو برابر شده که البته مقدار آن ناچیز است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
700 هزار نخ سیگار و 43 بسته توتون و تنباکوی میوه ای قاچاق از انبارهای احتکاری در زنجان کشف شد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۰۱:۴۴    
مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ترک دخانیات را یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از مرگ های زودرس اعلام کرد. دکتر مهتا سنگستانی در گفتگو با خبرگزاری سیناپرس، با بیان اینکه مصرف دخانیات خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۶:۴۵    
فرمانده انتظامی شهرستان قائم شهر از کشف بیش از 10 هزار بسته توتون و تنباکو قاچاق خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۵:۵۱    
400 کیلو توتون و تنباکوی غیرمجاز و غیر بهداشتی در کارگاهی در خاورشهر شهرستان ری کشف شد.
هفته نامه وقایع استان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۲:۵۸    
ترک عادت بد موجب سلامتی است فاطمه حبیبی نژاد ماجرای تنباکو و توتون سیگار از اولین باری که کریستف کلمب به قبایل سرخپوستی قاره آمریکا سفر کرد و خدمتکاران کلمب برگ های تنباکو را امتحان کردند و از آن خوششان آمد، شروع شد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
حرف تازه ای نیست، امروزه دیگر همه مردم دنیا می دانند که دخانیات از عوامل اصلی بسیاری از سرطان ها و بیمارهای مزمن است،اما هنوز صنعت دخانیات در دنیای تجارت، کسب و کار پررونقی دارد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۲۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
آل داوود گفت:آسیب تنباکوی قلیان اگر بیشتر از آسیب توتون سیگار نباشد، کمتر نیست، دخانیات با بیش از 10 نوع سرطان ارتباط مستقیم دارد که شامل ریه، حفره دهان، حنجره، مری، معده، کبد، لوزالمعده، کلیه، مثانه و خون بوده است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
اتحادخبر: کارشناس ارشد روانشناسی بالینی درمانگاه ترک اعتیاد بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: استعمال دخانیات مخصوصاً قلیان در 20 سال اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است ...
بافق فردا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۰:۰۲    
افقی : ا- مصرف دخانیات (سیگار و قلیان ) باعث افزایش ضربان قلب و بالا رفتن آن می شود – یکی از سموم موجود در توتون و تنباکو که اعتیادآور و اثرگذار بر سامانه عصبی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تشریح ترفندهای صنایع دخانی برای افزایش مصرف دخانیات و بویژه جذب دختران برای استعمال مواد دخانی، در عین حال بر لزوم مقابله با بی قانونی در این حوزه و همچنین لزوم فرهنگسازی برای پیشگیری از مصرف تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از افزایش مصرف قلیان در کشور و اثرات زیست محیط زیستی کاشت توتون و تنباکو ابراز نگرانی کرد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۰۷:۱۳    
مرصاد نیوز: فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک میلیون و 303 هزار و 260 نخ سیگار و یک هزار و 175 بسته توتون قاچاق به ارزش 7 میلیارد و 200 میلیون ریال در شهر "کرمانشاه" خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک میلیون و 303 هزار نخ سیگار و هزار و 175 بسته توتون قاچاق به ارزش هفت میلیارد و 200 میلیون ریال در شهر "کرمانشاه" خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گرگان : مدیرعامل مجتمع دخانیات گلستان از امضای تفاهم نامه با بخش خصوصی برای سرمایه گذاری 20 میلیون یورویی در مجتمع دخانیات قرق خبر داد و گفت: امکان صادرات محصول توتون استان گلستان به روسیه وجود دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک میلیون و 303 هزار نخ سیگار و هزار و 175 بسته توتون قاچاق به ارزش هفت میلیارد و 200 میلیون ریال در شهر "کرمانشاه" خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
کشت توتون در زمین های کشاورزی یک اقتصاد ناپایدار است که سبب تهدید امنیت غذایی می شود. امروزه جهان با تهدید امنیت غذا رو برو است؛ درحالیکه صنایع دخانی برای تولید توتون مورد نیاز درحال استفاده از بهترین زمین های کشاورزی هستند
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۵:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مهندس بهزاد ولی زاده در گفت وگوی تفصیلی با ایران اکونومیست، با اشاره به شعار امسال هفته ملی بدون دخانیات مبنی بر دخانیات تهدیدی برای سلامت و محیط زیست ما ، گفت: امسال نه تنها مباحث سلامتی، بلکه به مشکلات محیط زیست که متاثر از دخانیات است نیز خواهیم پرداخت ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۳:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات کشور گفت: سالانه 3.5 میلیون هکتار زمین برای کشت توتون از بین می رود. 600 میلیون درخت برای تولید سیگار بریده می شوند تا 6 هزار میلیارد سیگار تولید شود که همین کار سبب کاهش هوای سالم می شود.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: فرمانده انتظامی دالاهو از کشف 2 محموله قاچاق شامل توتون و کولرگازی به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس صنعت دخانیات و تولید توتون و تنباکو را یک صنعت مهم دانست و اظهار داشت: صنعت دخانیات در کشور ظرفیت مهمی دارد چون هم اشتغال زایی خوبی دارد و هم از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۰:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
چرا سطح زیر کشت توتون و تنباکو از 20 هزار هکتار به 2000 هکتار تقلیل یافته است و چه کسانی به معیشت و اقتصاد کشاورزان آسیب زدند و منافع این واردات به جیب چه گروهی رفته است؟!
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
چکن دوزی نوعی زرکش دوزی یا بخیه دوزی است که در دوخت کیسه هایی با کاربری های مختلف مانند کیسه های توتون و تنباکو، پول و صابون و ... از این هنر دستی استفاده می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۴    
گرگان- اداره کل دخانیات استان گلستان اعلام کرده که با حمایت از کشت توتون امسال این محصول رونق می یابد، اما توتون کاران این ادعا را رد می کنند و نسبت به کشت آن در استان رغبتی ندارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت دخانیات ایران به کمیسیون کشاورزی مجلس می رود تا بسته حمایتی از کشاورزان توتون و تنباکو کار را برای نمایندگان تشریح کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۹:۴۳    
گرگان- یونسی، مدیر مجتمع دخانیات گلستان گفت: با بسته حمایتی که برای کشاورزان در سال جاری در نظر گرفته شده، کشت توتون در گلستان رونق خواهد گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۱:۰۹    
گرگان- یوسفی، نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: برای گسترش صادرات توتون باید استانداردهای لازم کشت این محصول رعایت شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۹:۲۵    
بیست وچهارم اردیبهشت ماه سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت الله میرزاحسن شیرازی بزرگ است. این واقعه که به نهضت تنباکو معروف است یکی از نقاط عطف بیداری و آگاهی مردم ایران با رهبری و هدایت مرجعیت دینی است که توانست دست چپاولگر استعمار را از منافع ملی ایران کوتاه کند و همزمان هشدار جدی ای به ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دفتر پژوهش های مؤسسه کیهان ناصرالدین شاه در سومین سفرش به اروپا، در12 شعبان 1306 هجری قمری از راه روسیه به انگلستان رفت و چون در اثر ولخرجی زیاد و عیاشی، پول هایش تمام شد؛ امتیازی را در زمینه کشت ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۸    
جنبش تحریم توتون و تنباکو و فتوای تاریخی میرزای شیرازی از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر می باشد. جریان از این قرار بود که ناصرالدین شاه در سفر سوم خود به اروپا در اثر ولخرجی های زیاد و عیاشی ها، پول هایش تمام شد و چون دیگر پولی در بساط نداشت امتیازی را در زمینه کشت ...
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، جنبش تحریم تنباکو، یا نهضت تنباکو در اعتراض به اعطای امتیاز توتون و تنباکو در سفر سوم ناصرالدین شاه قاجار به فرنگ شکل گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ضابطین سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با همکاری نیروی انتظامی و سازمان صمت استان قم 250 باکس انواع سیگار، 100 باکس تنباکو و 50 باکس توتون قاچاق آمریکایی پیپ را کشف و تحویل مقامات قضایی دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیر مجتمع دخانیات گلستان با بیان اینکه روسیه مشتاق توتون استان است، گفت: در سال های گذشته به دلیل ورود خریداران غیرمجاز به جای صادرات، قاچاق توتون داشتیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۷    
گرگان- مدیر مجتمع دخانیات گلستان از افزایش 40 درصدی سطح زیرکشت توتون در سال جاری خبر داد و گفت: پیش بینی می شود این میزان سطح زیرکشت به 50 درصد برسد.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
با وجود اینکه استان گلستان 60 درصد توتون کشور را تولید می کند اما تنها 10 درصد از این تولید در کارخانجات استان تبدیل به سیگار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجتمع دخانیات گلستان گفت: کشت توتون نسبت به سال گذشته با افزایش 40 درصدی روبرو بوده است.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۵:۱۳    
یونسی گفت: تا امروز نزدیک به 40 درصد افزایش پیمان در استان داشتیم و تا خرداد ماه امیدواریم این میزان به 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۲    
مدیرمجتمع دخانیات استان گلستان گفت: گلستان بزرگترین تولید کننده توتون کشور است وبیش از60 درصد توتون کشور دراستان تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۵:۴۲    
فرمانده انتظامی خرمشهر از کشف 105 میلیون و 976 هزار ریال سیگار، توتون و تنباکو قاچاق دراین شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر مجتمع دخانیات گیلان با بیان اینکه 160 نفر از کارگران روزمزد این مجمتع نیز تبدیل وضعیت شده اند و سیاست فعلی شرکت دخانیات گیلان این است که همه چیز به نفع کارگر تغییر کند، گفت: تولید سیگار در گیلان افزایش یافته است و امسال شاهد افزایش کشت توتون نیز خواهیم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مجتمع دخانیات گیلان سطح زیر کشت توتون در گیلان را کمتر از یک دهم دانست و گفت: حدود 200 هکتار اراضی توتونکاری در گیلان به ویژه در غرب استان وجود دارد درحالی که توتون کشاورزان گیلانی قابل رقابت با توتون های خارجی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
طبق گزارش اتاق بازرگانی پس از صنعت خودرو، سه بخش توتون و تنباکو ، تعمیر و نصب ماشین آلات و تجهیزات و وسایل نقلیه موتوری بیشترین مصارف ارزی را در بین همه رشته فعالیت های تولیدی به خود اختصاص داده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۲۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف 20 هزار بسته توتون قاچاق از یک انبار لاستیک در شهرستان رشت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۵۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به وضعیت اسفناک شرکت دخانیات، به تلاش های مشکوک در امور این شرکت از کاهش سطح کشت توتون و تنباکو تا حضور کمپانی های چند ملیتی آمریکایی، انگلیسی و ژاپنی در بازار ایران پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۷:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرعامل دخانیات برای ارائه گزارش عملکرد و توضیحات پیرامون بسته حمایتی از کشاورزان توتون کار و تنباکوکار دوشنبه این هفته به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی می رود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۶ - ۲۲:۰۱    
شفقنا – جزء سیزدهم قرآن از آیه 53 سوره یوسف آغاز و تا آیه 52 سوره ابراهیم ادامه دارد. در این جزء بخشی از یوسف،هودو بخشی از ابراهیم قرار دارد. به گزارش شفقنا نکاتی از تفسیر المیزان جزء سیزدهم بشرح زیر است: معنای توسل به خدا ...