چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۶:۰۹Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوراق سلف»

اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اداره نظارت بر بازار بورس های کالایی سازمان بورس گفت: سال گذشته اوراق سلف استاندارد مسکن پس از بررسی و اخذ تأییدیه فقهی در کمیته فقهی، وارد مرحله تدوین دستورالعمل شد که جلسات فشرده کارشناسی با هدف تدوین فرآیندی جهت فروش واحد ساختمانی به صورت سلف ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۲:۱۰    
شرکت بورس انرژی اعلام کرد: پذیره نویسی اوراق سلف موازی استاندارد نفتی به زمانی دیگر موکول شد .
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۲    
بورس انرژی نیز مانند سایر زیرشاخه های بازار سهام تهران در سال 99 روزهایی فراموش نشدنی و غیرمعمول را تجربه کرد که باعث شد همه با تحیر تحولات این بازار نوپا در ایران را دنبال کنند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی رجبی مشهدی/ معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر برای تامین برق مطمئن و پایدار کشور، همگام با احداث نیروگاه ها باید شبکه های انتقال و فوق توزیع نیروی برق کشور نیز توسعه و گسترش یابد در غیر این صورت حتی با تولید برق در نیروگاه ها نمی توان برق را از نقطه تولید به محل مصرف انتقال داد یا ...
شادا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن از عرضه مسکن متری در بازار سرمایه در قالب اوراق سلف موازی استاندارد مسکن خبر داد.
اقتصاد ایران: امروز بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بازار مشتقه بورس انرژی ایران و در نماد سبرق021 عرضه می شود.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت از انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان به ارزش 15 هزار میلیارد ریال خبر داد و تاکید کرد این اوراق در روز یکشنبه 24 اسفند 1399 عرضه خواهد شد.
مدیرعامل بورس انرژی انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان در بورس انرژی را یک رویداد مهم برای بازار سرمایه ایران برشمرد و عنوان کرد : این نوع اوراق برای نخستین بار در بازار سرمایه ایران منتشر می شود و می تواند فرصتی مهم برای تامین مالی شرکت ها باشد.
اقتصاد آنلاین / وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۸:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق، از انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق برای نخستین بار در تاریخ این صنعت خبر داد.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تامین سرمایه ملت چهارمین تامین سرمایه حاضر در بورس از پذیرش تعهد پذیره نویسی اوراق سلف برق گیلان بر پایه برق صادراتی ترکیه به مبلغ 1.5 هزار میلیارد تومان خبر داد. ...
نبض بورس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان از پذیرش تعهدپذیره نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استانداردبر پایه نفت خام سنگین صادراتی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سلطانی نژاد گفت:40درصد معاملات بورس کالا به صورت اوراق سلف صورت می گیرد و این معاملات در سال 99 منجر به 120 هزار میلیارد تومان تامین مالی شده است.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
شرکت تامین سرمایه امید پذیره نویس و بازارگردان اوراق سلف موازی استاندارد بر پایه نفت خام سنگین صادراتی می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
قرارداد سلف، در اصل قراردادی است که به کمک آن اشخاص، محصولات واحدهای تولیدی خود را به نرخ مشخصی، پیش خرید نقدی می کنند. برای آشنایی با انواع این اوراق در ادامه با ما باشید
پول پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۲۷    
ضمن اعلام نتیجه چهلمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 12 اسفند ماه 1399، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده و چهارمین مرحله از حراج اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام در تاریخ 19 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
نقدینه - ضمن اعلام نتیجه چهلمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 12 اسفند ماه 1399، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده و چهارمین مرحله از حراج اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام در تاریخ 19 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۷:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی گفت:این شرکت به عنوان نخستین دستگاه دولتی اقدام به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد به ارزش یک هزار و 357 میلیارد تومان کرده که این اوراق در دو مرحله با استقبال بسیار خوبی به فروش رسیده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی: مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی گفت: تا پایان سال بیش از 230 میلیون دلار حواله صرف بازپرداخت منابع سرمایه گذارانی می شود که واحدهای بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی را از طریق قراردادهای بیع متقابل احداث کرده اند. ...
یکی از محورهای کمیسیون تلفیق کاهش وابستگی بودجه به نفت بود که میزان فروش نفت در سال آتی از 2.3 میلیون بشکه به 1.5 میلیون بشکه نفت رسید، اوراق سلف نفتی که در واقع پیش فروش درآمدهای نفتی بود منتفی شد. همچنین 70 هزار میلیارد تومان استقراض از صندوق توسعه ملی نیز از ردیف منابع بودجه حذف شد.
مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد برق به ارزش 700 میلیارد تومان در بورس انرژی عرضه شد. اوراق سلف موازی استاندارد برق ابزار تامین مالی کوتاه مدت(یک یا دو ساله) است که بر مبنای قرارداد سلف منتشر می شود و بر اساس آن عرضه کننده مقدار معینی از دارایی پایه (برق) را مطابق مشخصات قرارداد سلف استاندارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۰   + ۳۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی در اطلاعیه ای ضمن اعلام نتیجه سی و نهمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 5 اسفند 99، تاریخ برگزاری حراج جدید اوراق یاد شده و سومین مرحله از حراج اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام را 12 اسفند اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده تهران با بیان اینکه مجلس در بحث اقتصادی نیز هم اقداماتی از جنبه سلبی و هم اقداماتی از جنبه ایجابی انجام داد و گام های بزرگی برداشت، گفت: در حوزه اقدامات سلبی، مانع از اجرای طرح پیش فروش 200 میلیون بشکه نفت در قالب طرح فروش اوراق سلف نفتی شدیم که کار بزرگی بود اما کمتر به آن پرداخته شد.
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از برق نیوز، شرکت تامین سرمایه امین از پذیرش تعهدات جدید خبر داد. بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد برق شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی (سهامی خاص) به مبلغ 7.000 ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شرکت تامین سرمایه امین پذیره نویسی اوراق سلف موازی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی را متعهد شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
معاونت عملیات و نظارت بر بازار شرکت بورس انرژی ایران در اطلاعیه ای، جزییات سازوکار عملیات مظنه گیری اوراق 50 هزار میلیاردی سلف موازی استاندارد نفت خام سبک داخلی را اعلام کرد.
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۷   + ۲۷ سایت دیگر  
در آیین رونمایی از طرح های تامین مالی نوین مسکن که در مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران و با حضور اعضای هئیت مدیره بانک توسعه تعاون برگزار شد از طرح های تامین مالی نوین مسکن با مشارکت بانک توسعه تعاون شامل طرح انتشار اوراق سلف استاندارد مسکن در بورس کالا توسط تعاونی های مسکن و طرح پوشش مالی تعاونی ...
پول پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۰    
ضمن اعلام نتیجه سی و هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 28 بهمن 1399، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده و دومین مرحله از حراج اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام در تاریخ 5 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۲   + ۳۶ سایت دیگر  
ضمن اعلام نتیجه سی و هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 28 بهمن 1399، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده و دومین مرحله از حراج اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام در تاریخ 5 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۰    
نقدینه - ضمن اعلام نتیجه سی و هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ 28 بهمن 1399، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده و دومین مرحله از حراج اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام در تاریخ 5 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۲:۴۰    
اقتصاد نیوز : دولت در نظر دارد در اقدام سوم از مسیر بورس انرژی اقدام به فروش اوراق اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام کند.حجم این اوراق 10 هزار میلیارد تومان است و روز سه شنبه 5 هزار میلیارد تومان آن در بورس انرژی عرضه شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نگاهی به برخی اقدامات بانک مرکزی در سالی که گذشت، انتهای بهمن عرضه مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد برق، فاصله قدرت خرید مردم با قیمت مسکن، سکه بهار آزادی طرح جدید 12 میلیون تومان برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
معاون برنامه ریزی شرکت برق حرارتی: معاون برنامه ریزی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد برق به ارزش 700 میلیارد تومان انتهای بهمن ماه امسال در بورس انرژی عرضه می شود. ...
بازار مسکن همیشه در رونق نیست و خیلی وقت ها هم در رکود است. در زمانی که مسکن در رکود به سر می برد مهم ترین موضوع برای سازنده تامین مالی است؛ در این شرایط با استفاده از روش انتشار اوراق سلف موازی استاندارد مسکن هم به مصرف کننده برای حفظ قدرت خرید کمک می شود و هم تامین مالی تولید انجام می گیرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۸:۱۳    
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران درباره اوراق سلف موازی استاندارد گفت: عرضه این اوراق موجب تقویت دیدگاه سرمایه ای به مسکن، به جای تقویت اهرم های گرایش آن به سمت بازار کالایی است که با اهداف و سیاست های منطقی حاکمیت در تضاد است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران گفت: با عرضه اوراق سلف مسکن باید منتظر ورود کارتهای ملی اجاره ای، رانت و افزایش معضلات حقوقی باشیم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۶:۰۷    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه انتشار اوراق سلف نفتی در سال آینده نه ماهیت تجاری بلکه ماهیت اوراق بدهی داشت، گفت: این بخش باید از بودجه سال آینده حذف می شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۷    
عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حذف اوراق سلف نفتی و تعدیل پیش بینی درآمد حال از صادرات 2.3 میلیون بشکه به 1.5 میلیون نفت توسط کمیسیون تلفیق مجلس اقدام مثبتی ارزیابی می شود و به اجرای بهتر بودجه در سال آتی کمک می کند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۰   + ۶۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی ضمن بیان اینکه آینده بازار سرمایه تا پایان سال جاری در همین وضعیت فعلی باقی می ماند، گفت: وضعیت بورس در سال آینده نیز به این بستگی دارد که بودجه تورمی، بسیار تورمی یا رکودی بسته شود یا خیر؟ ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۰۵    
کمیسیون تلفیق مجلس برای سال آینده حداقل صادرات نفت خام ایران، روزانه 1 میلیون بشکه تعیین شده؛ در حالی که پیشنهاد دولت 2 میلیون و 300 هزار بشکه بوده است!
رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران بر این باور است، سازو کار عرضه اوراق سلف نفتی، علاوه بر جبران کسری بودجه می تواند به کنترل نقدینگی و رونق بازار سرمایه کمک کند و اگر آگاه سازی درستی در جامعه صورت بگیرد، قدرت جذب این میزان اوراق نیز وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پذیره نویسی قرارداد سلف موازی استاندارد برق شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی ، با همکاری دو شرکت گروه خدمات بازار سرمایه سهم آشنا و شرکت تامین سرمایه امین انجام شد ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۷:۵۱    
معاون سابق وزیر کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر سیاست هایی مثل حذف دلار 4200تومانی و رساندن قیمت آن به 17هزار تومان عملی شود، نه تنها کسری بودجه کاهش پیدا می کند، بلکه برخلاف انتقادها، تورم زا نیز نخواهد بود.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: این شرکت مادر تخصصی به عنوان پیشتاز در استفاده از روش های تامین مالی، به استناد تبصره 5 قانون بودجه سال 1399 موفق به انتشار اوراق مالی اسلامی شد. ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: این شرکت برای تامین مالی طرح های توسعه ای خود درنظر دارد در دو مرحله نسبت به انتشار و عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد برق به ارزش 13 هزار و 579 میلیارد ریال دربازار مشتقه بورس انرژی ایران اقدام نماید.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: این شرکت مادر تخصصی به عنوان پیشتاز در استفاده از روش های تامین مالی، به استناد تبصره 5 قانون بودجه سال 1399 موفق به انتشار اوراق مالی اسلامی از نوع سلف موازی استاندارد برق شده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی اعلام کرد: مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه 658 میلیارد تومان اوراق سلف موازی این شرکت در بورس انرژی عرضه اولیه خواهد شد، گفت: از بهمن ماه سال گذشته تاکنون 660 مگاوات اوراق گواهی ظرفیت در بازار بورس عرضه کرده ایم. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نرسی قربان، کارشناس نفت و انرژی اعتقاد دارد که ایران با چند شرط امکان صادرات روزانه 2.3 میلیون بشکه نفت خواهد داشت و امکان فروش 500 هزار بشکه نفت در روز به صورت اوراق سلف نفتی که دولت حسن روحانی در نظر دارد، امکانپذیر نیست.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۲    
در لایحه بودجه سال آینده، فروش اوراق سلف نفتی و اوراق بدهی دولتی به عنوان دو منبع درآمدی دولت دیده شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۸:۴۵   + ۳۷ سایت دیگر  
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در گفت و گویی به تشریح کارکرد، چگونگی خرید و فروش و قیمت گذاری اوراق سلف موازی مسکن پرداخت.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۳۷   + ۸۸ سایت دیگر  
مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران جزئیات انتشار اوراق سلف مسکن در بورس را تشریح کرد و گفت: در زمان سررسید اوراق، سرمایه گذار یا واحد انتخابی خود را تحوریل خواهد گرفت یا پول اوراق را بر اساس قیمتی که کارشناس تعیین می کند، اخذ خواهد کرد.