جمعه ۲۱ مردادساعت ۱۱:۰۷Aug 2022 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قنوات»

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت سیل به قنوات در استان کرمان گفت: جهاد کشاورزی لایروبی قنوات را با جدیت پیگیری کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۲۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون گردشگری میراث فرهنگی صنایع دستی و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر یزد گفت: احیای قنات ها و آب انبار ها می تواند باعث کاهش قابل توجه تخریب شهر در هنگام وقوع سیل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
37 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی برای مرمت و بازسازی قنوات استان تخصیص یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی از مرمت و بازسازی قنوات شمال لرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - معاون آب و خاک وزیر جهادکشاورزی گفت: توسعه و تقویت طرح های آبخیزداری نقش مهمی در تقویت آبدهی قنوات و تامین آب کشاورزی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی از طرح های عمرانی آب و خاک و قنوات این شهرستان بازدید کرد
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۸:۲۴    
آسیانیوز / یزد ؛ مصطفی وطن خواه" گفت: این قنات با طول تقریبی 18 کیلومتر و دبی متوسط 30 لیتر در ثانیه و سطح زیرکشت بالغ بر 100 هکتار درختان پسته قدیمی از محدود قنوات دایر شهرستان می باشد که به دلیل بارش های شدید این سامانه بخشی از مسیر آن تخریب و در نهایت قنات مسدود و منجر به خشک شدن مظهر قنات ...
مهرنما فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
مسئول واحد طرح و برنامه جهاد کشاورزی شهرستان لارستان گفت: بارش های تابستانه و سیل آسای اوایل مردادماه به محصولات زراعی و باغی، دام و تاسیسات دامی، جاده های بین مزارع، چاه های کشاورزی و قنوات آسیب رساند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
صفری گفت: عمده خسارات ناشی از سیل اخیر در شهرستان های اراک، فراهان و محلات به ویژه تخریب قنوات بوده که بحث بهسازی و بازسازی قنوات آسیب دیده آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استان کرمان هفته گذشته تحت تاثیر سامانه بارشی بی سابقه مونسون قرار گرفت که در پی این بارش ها 17 شهرستان استان به نوعی درگیر سیلاب و بارش های تابستانی بی سابقه ای بود که به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان این بارش ها 2330 میلیارد تومان خسارت به استان کرمان وارد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی با اشاره به اینکه بارش ها و به تبع آن سیلاب های ایجاد شده آسیب های زیادی را به بخش ها مختلف در کشور وارد کرد، گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۷:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اراک - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: قنوات و کانال های آب و سپس مزارع کشاورزی و خانه هایی که در سیل های اخیر تخریب شده بازسازی می شود، مردم نگران هزینه نباشند.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: قنواتی که از سیل آسیب دیده اند حتما با اولویت و در قالب اعتبار مشخص لایروبی می شوند تا در بحث انتقال آب مشکلی نباشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۴:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استاندار کرمان با بیان این مطلب که سیل با وجود چالش هایی که به وجود آورد، اما ضعف های ما را هم مشخص کرد، گفت: وظیفه الان ما این است که در اسرع وقت جبران خسارت ها در حوزه مسکن، زیرساخت ها، فضای سبز، مزارع و باغ ها، قنوات و غیره را دنبال کنیم.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۵۶    
محمد محمدحسنی، مسئول دفتر منطقه ای جنوب شرق کشور مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی می گوید: باید در صورت تامین اعتبار، نقشه ریسک زیرساختی شهر کرمان آماده شود تا براساس این نقشه، دیگر اجازه ساخت و ساز در حریم قنوات داده نشود و ساختمان هایی که از گذشته نیز در این محدوده ها ساخته شده اند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان گفت: در پی بارش های سیل آسای مونسون در تیر و مرداد ماه سال جاری 22 رشته قنات در بخش های بیرک، مرکزی و آشار دچار آسیب جدی شد که بالغ بر 150 میلیارد ریال اعتبار جهت مرمت و بازسازی این قنوات مورد نیاز است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۹    
یک میلیون و 900 هزار مترمکعب حق آبه رودخانه لعل بار محلات به منظور تغذیه چشمه ها، قنوات و چاه های آب کشاورزی و مسایل زیست محیطی این منطقه رها سازی شد. با پیگیری های نمایندگان مردم محلات و دلیجان و نماینده مردم خمین در مجلس از وزیر و معاون وزیر نیرو و تذکرات مکرر در مجلس و سفر رییس جمهور به استان ...
شیرازه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار فارس با تاکید بر استفاده از ظرفیت های بودجه توسط دستگاه ها، رسیدگی به آب و راه روستایی و عشایری و احیای قنوات را ضروری دانست.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
در پی اطلاع رسانی شهردار ناحیه 8 در خصوص نشست دیوار حائل بوستان صلح و دوستی واقع در کوی دانشگاه امام حسین (ع) بر اثر بارش شدید باران در روز های اخیر، بازرس منطقه 4 به همراه معاون فنی و عمران و رییس مسیل ها و قنوات منطقه در محل حادثه حضور یافت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - یکی از دستاوردهای سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی در بخش کشاورزی، تشکیل ستاد احیا، بازسازی و مدیریت قنوات استان بوده که در ادامه با اختصاص 160 میلیارد تومان اعتبار تاکنون منجر به حیات دوباره 151 رشته قنات شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: بارندگی ها و متعاقب آن جاری شدن سیل در این شهرستان افزون بر هزار میلیارد ریال به 13 رشته قنات و هشت مجتمع دامداری و گلخانه ای خسارت وارد کرده است.
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهادکشاورزی استان یزد گفت: خسارت بیش از 400 میلیارد تومانی به قنوات استان وارد شده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
البته بارش ها در استان اصفهان روی دیگری داشت و برخی بندهای خاکی در استان ابگیری شد و همچنین بخش کوچکی از تالاب گاوخونی نیز تحت تاثیر روان آب ها قرار گرفت و قنوات و منابع آبی زیر زمینی نیز تغذیه شد و همچنین باغات برخی مناطق اصفهان نیز که در دل گرما با کم آبی مواجه هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
اراک- مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه لایروبی قنوات در دستور کار این سازمان قرار دارد، گفت: پیش بینی شده برای این کار 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۱:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر جهادکشاورزی شهرستان مهریز با بیان این که بیشترین خسارت سیل اخیر به بخش قنوات شهرستان وارد شده است، اعلام کرد: 100 درصد گلخانه های روستای ابراهیم آباد دهستان میانکوه در این شهرستان تخریب شده است.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۱:۲۵   + ۷۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بیش از 6000میلیاردتومان خسارت سیل در حوزه های مختلف کشاورزی طبق برآورد اولیه بوده است. به گزارش وزارت جهاد کشاورزی؛ جلسه مدیریت ستاد بحران وزارت جهاد درخصوص سیل اخیر با حضور وبیناری 16 استان و با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۲۰:۵۰    
ایسنا/کرمان مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: مرمت قنوات و چاه های آسیب دیده از سیلاب از اولویت های اصلی بخش کشاورزی است و حسب دستور وزیر کشور، کار در این زمینه آغاز شده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: سیلاب استان یزد بیش از 300 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد کرده و قنوات نیز از سیلاب در امان نمانده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۰    
استاندار کرمان گفت: روند بازسازی و لایروبی قنوات کشاورزی خسارت دیده از سیلاب از اولویت های مدیران باید باشد و بلافاصله از امروز روند بازسازی آغاز شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۳:۵۳    
وقوع سیل در استان اصفهان، 600 میلیارد تومان خسارت در بخش کشاورزی به چهار هزار هکتار از اراضی زراعی، 50 هکتار باغات، 500 کلنی زنبور عسل، 30 واحد دام و طیور، 10 واحد پرورش ماهی و قنوات و استخرهای ذخیره آب و کانال های کشاورزی، وارد کرد. دانلود اینفوگرافیک در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۳:۴۲   + ۴۲ سایت دیگر  
بخشی از عشایر آسیب دیده به دلیل تخریب چشمه ها و قنوات مشکل تأمین آب دارند همچنین به دلیل مسدود شدن راه های ارتباطی، آذوقه رسانی به آنان با مشکلاتی روبه رو است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۹    
فرماندار آباده با اشاره به اینکه بیشترین میزان خسارت جاری شدن سیلاب طی دو روز گذشته در این شهرستان مربوط به حوزه کشاورزی، دامداری، امور عشایر، منابع طبیعی، قنوات و راه عشایری بوده است، میزان خسارات وارد شده را بیش از 200 میلیارد تومان خواند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت: از مهم ترین دلایلی که باعث شده شاهد افزایش نشست در تهران باشیم وجود بیش از 500 کیلومتر قنات شناسایی شده است و احتمالا به همین اندازه قنات مخفی، بی صاحب و مخفی وجود دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مردم اردکان در مجلس گفت: با توجه به سیل اخیر لازم است موضوع لایروبی قنوات استان یزد پیگیری شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
در جریان وقوع سیل در استان اصفهان، 600 میلیارد تومان خسارت در بخش کشاورزی به چهار هزار هکتار از اراضی زراعی، 50 هکتار باغات، 500 کلنی زنبور عسل، 30 واحد دام و طیور، 10 واحد پرورش ماهی و قنوات و استخرهای ذخیره آب و کانال های کشاورزی، وارد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۳    
مدیرکل منابع طبیعی و حوزه آبخیزداری البرز با عنوان اینکه اجرای طرح های آبخیزداری، شدت خسارت سیل را کاهش داد، گفت: وقوع سیل در استان به ویژه در بخش آسارا باعث تقویت سفره های آب زیرزمینی و چشمه ها و قنوات شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
استاندارکرمان در ستاد مدیریت بحران استان با اشاره به آسیب قنات های کشاورزی تاکید کرد: قنوات محل زندگی مردم هستند و باید از همین امروز بازسازی آنها آغاز شود.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: برآورد اولیه خسارت ناشی از بارندگی و سیلاب های مردادماه سال جاری در شهرستان شهربابک به باغات، مزارع، قنوات و دامها خسارت وارد نمود و در تمامی بندها بین5000 تا 6500 میلیارد ریال خسارت وارده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۳۵    
ایسنا/کرمان استاندار کرمان تاکید کرد: قنوات زندگی مردم روستا است و باید از همین امروز بازسازی قنات ها را آغاز شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به توجه ویژه دولت به افزایش بهره وری در استحصال آب بدون فشار به منابع آبی زیرزمینی، از اختصاص 329 میلیارد و 505 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح های مرمت و بهسازی قنوات این استان خبر داد.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۷    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ جلسه آموزشی ایمنی ویژه مقنیان استان خراسان جنوبی در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۲    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ جلسه آموزشی ایمنی ویژه مقنیان استان خراسان جنوبی در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد ...
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۹:۲۷    
نیروهای بسیج سازندگی سپاه استان قم با همکاری بسیجیان حوزه شهید جلالی در منطقه قنوات قم به اهالی روستاهای سیل زده درحال خدمت رسانی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از خسارت بارندگی های 72 ساعت گذشته به راه های روستایی و قنوات استان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از حرکت سیل از بخش برازوند اردستان و روستای نهوج به سمت نیستانک در نائین خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۴:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره سازمان های مردم نهاد وخیرین سلامت کاشان از احیای 103 سرجه آب قنوات موقوفه بیمارستان نقوی کاشان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
جاری شدن سیلاب در منطقه فیض آباد راور به راه های روستایی، منازل مسکونی، زمین های کشاورزی، باغات، قنوات و زیرساخت های آب و برق خسارت زد.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در سال جاری 7 میلیارد ریال اعتبار برای قنوات شهرستان تخصیص داده شد که 18 قنات در شهرستان وجود دارد که نیاز به لایروبی دارد.