جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۳:۴۸Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریف»

رویداد ایران   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: روایت ها از جنگ آمیخته به سانسور و عدم شفافیت هستند. افراد و جریاناتی که خواسته یا ناخواسته، سعی در ایجاد تحریف در انتقال تاریخ جنگ دارند، باید به پیامدهای این حرکت، بیندیشند و بدانند که آفتاب برای همیشه پشت ابر نمی ماند.
ایکنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
امیر سرتیپ دوم خلبان جلال آرام گفت: برخی تحریف ها و بزرگنمایی هایی که درباره دفاع مقدس در آثار ادبی و هنری افتاده، ضربه بدی به ماهیت آن زده در حالی که حقایق موجود در جنگ به خودی خود جذابند و نیازی به تحریف و غلو ندارند.
سرهنگ رشیدی با بیان اینکه در جریان دفاع مقدس آنقدر سرمایه داریم که نیازی به غلو نیست و نباید اجازه تحریف بدهیم، گفت: در انقلاب باید ارائه اسوه داشته باشیم نه اینکه شهدا را اسطوره های دست نیافتنی معرفی کنیم.
فرمانده سپاه شوش گفت: غرب، عملیات پیچیده ای را به نام تحریف طراحی کرده و همواره در پی ایجاد بحران بوده است و راهکار مقابله با دشمنان، جهاد تبیین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس بیانات رهبر انقلاب، تحریف حقایق، جنگ تبلیغاتی و دروغ پردازی رسانه ها، یکی از راهبردهای اصلی دشمن در قبال ایران بوده است. در این گزارش چند نمونه از دروغ پردازی و تحریف های دشمنان برای التهاب آفرینی در دوران اغتشاشات را به صورت مستند، تبیین کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۹    
پهلوی ها شریک صدام؛ این روزها و همزمان با هفته دفاع مقدس دانستن درباره این شراکت ناجوانمردانه و خائنانه خالی از لطف نیست، بویژه اینکه این خاندان مخلوع بواسطه حمایت های رسانه ای غرب در تحریف تاریخ و گرفتن ژست میهن دوستی دستی و فریب افکار، در آتش دارند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۱۲    
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: امارات متحده عربی در سیاست خارجی خود تجدید نظر کند و بجای پیروی از سیاست های ضدایرانی ایالات متحده، به سیاست همسایه محوری سوق پیدا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمنان انقلاب اسلامی همچنان در جنگ روایت، با تحریف و روایت سازی جعلی، افتخار به گذشته و امید به آینده و داشته های تاریخی هویت ساز را در نسل جوان هدف قرار داده اند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۱    
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه امروز دشمن با تمسک به جنگ ترکیبی و شناختی به دنبال تحریف حقیقت انقلاب اسلامی است گفت: دشمن با تحریف و تحقیر ماهیت انقلاب اسلامی در فضای مجازی می خواهد جوانان را از انقلاب بگیرند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان اینکه یکی از تحریف های جدی وارد شده به دفاع مقدس روایت های یک سویه و ناقص است، گفت: دفاع مقدس مجموعه ای از پیروزی و شکستهاست که باید توأمان با هم روایت شود تا تبیین واقعی صورت گیرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۰    
فرماندار گالیکش در جمع رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس شهرستان که بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، جهاد تبیین یک وظیفه و تکلیف همگانی است که باید برای جلوگیری از تحریف و دروغ پردازی های استکبار ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
صفحه رسانه فرهنگی استاد شفیعی کدکنی در اینستاگرام توضیحاتی را منتشر کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۲    
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: جهاد تبیین تبلیغات مستمر برای پیشرفت اسلام و روشن کردن اذهان مردم نسبت به انحرافات و تحریف ارزش ها و دفاع منطقی از آموزه های اسلامی و دستاوردهای نظام است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۶    
تحریفات درون شیعی و با لباس اعتقاد به مکتب عاشورا از هر جریان و فردی خطرناک تر هستند در سال های اخیر جریان خزنده تشییع انگلیسی با تبلیغ اعتقاد به امام حسین(ع) و مکتب عاشورا دست به تحریف و ترویج مسائلی کردند که با ظاهر و باطن مکتب اسلام درتعارض است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۱:۰۰    
حجت الاسلام مجتبی لطفی، از شاگردان و مسئولان دفتر آیت الله منتظری در یادداشتی تلگرامی با عنوان قضاوت با شما! نوشت: سایت جماران وابسته به بیت مرحوم آیت الله خمینی طی یادداشتی و در واکنش به سخنانی که در فضای مجازی از ایشان در تحریک مردم عراق علیه صدام منتشر شده است ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مالی هم گم و گور شد اما غربگرایان دست از تحریف برنمی دارند مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی، دروغ پراکنی نشریات غربگرا برای سفید نمایی چهره رابرت مالی را تکرار کرد. ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مهدی جمشیدی 1. یکی از تصویر سازی های تحریف آلود و القاهای ناصواب درباره مواجهه با کشف حجاب این است که کسانی مدعی اند برخوردهای سخت در دوره های گذشته، حاصلی نداشته است و حجم انبوه تمرکز بر روی تقابل انتظامی و قضایی با مسئله حجاب، به نتایج اراده شده، متصل نگردیده است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۰۲    
حجت الاسلام توکلی با بیان اینکه رسالت خبرنگاران همانند جهاد در راه خدا است، گفت: رسانه ها امروزه باید در عرصه جهاد تبیین با جدیت عمل کنند تا در جنگ نرم دشمن، واقعیت ها تحریف نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
پیشکسوت جهاد و شهادت با بیان اینکه دشمن برای تجزیه ایران و تحریف دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی همواره در حال جنگ است، گفت: با رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و هوشیاری و بصیرت مردم، دشمن در طول 8 سال جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود برسد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۴۰    
سرهنگ صادق نیا گفت: نیروی زمینی ارتش تاریخ مستند دفاع مقدس را به طور کامل و دقیق و جامعه بر پایه مستندات در قالب مجموعه 9 جلدی نفیس منتشر کرده است تا کابوسی برای تحریف کنندگان دفاع مقدس باشد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل جهاد تبیین را تبلیغات مستمر برای پیشرفت اسلام و روشن کردن اذهان مردم نسبت به انحرافات و تحریف ارزش ها و دفاع منطقی از آموزه های اسلامی و دستاوردهای نظام دانست و گفت: کنشگران عرصه جهاد تبیین باید ضمن آشنایی با شیوه های نوین تبلیغ و داشتن علم و تخصص ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۶   + ۸۶ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان برای تحریف ذهن ها، تسخیر قلب ها، تسلط بر فضای اندیشه و تفکر و باورهای جوانان ما دانشگاه را نقطه تمرکز تمام تلاش های خود قرار دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
بابل- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به پیشرو بودن استان در برگزاری یادواره شهدا گفت: نباید بگذاریم روایت های دفاع مقدس دچار تحریف شود.
پرسش   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
این سایت که اغلب با شیوه هایی چون سیاه نمایی ، تقطیع یا تحریف به توزیع هدفمند اخبار در پوشش رسانه رسمی می پرداخت که در نهایت توقیف شد. التهاب آفرینی درباره قیمت بنزین با انتشار گمانه زنی ها ، تخریب دستاوردهای ملی در سیاست خارجی، استناد به منابع غیرموثق و افراد غیرمسئول ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه خوانسار گفت: دشمنان برای تحریف جنگ و برای زیر سؤال بردن دفاع مقدس، صدام را از این جنگ تحمیلی حذف می کنند و وانمود می کنند جنگ بین دو ملت ایران و عراق بود در صورتی که جنگ بین انقلاب اسلامی و ابرقدرت های شرق و غرب عالم به ویژه آمریکا بود.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۱۱    
سردار صبوری گفت: شما اگر انقلاب اسلامی را روایت نکنید، دشمن آن را با تحریف روایت می کند.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۹    
اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران در خصوص علت تحریف وقایع دفاع مقدس و سخنان امام خمینی (ره) توسط معاندان گفت: دشمن به هر دری که زده با یک مقاومت همه جانبه روبرو شده و شکست های پی در پی نصیبش شده است لذا ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک مدرس دانشگاه گفت: بخشی از تحریف های دفاع مقدس به روایت نادرست این دوران و ارائه تصویری از قهرمانان جنگ برمی گردد که آنها را از دسترس نسل امروز دور نگه می دارد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سردار یوسفعلی زاده گفت: برای تداوم مقاومت باید همواره از داشته های ایمانی و انقلابی خود صیانت کنیم تا مورد غفلت، فراموشی و یا تحریف قرار نگیرند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
جلالی گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای جهاد تبیین و روشنگری در میان نسل جوان و نوجوانانی است که نه جنگ تحمیلی را دیده و نه دوران ظلم و ستم پهلوی را درک کرده اند، چرا که جهاد تبیین و روشنگری مانع از تحریف واقعیت های گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان با یادآوری اهمیت جهاد تببین و نقش رسانه ها در این عرصه، گفت: رسانه باید از تحریف واقعیت ها جلوگیری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیە در سپاە بیت المقدس کردستان گفت: رسانەها باید واقع گرا باشند و در هر شرایطی واقعیت را ببینند و از تحریف اخبار بپرهیزند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
پس لرزه های اظهارات غلامحسین کرباسچی درباره حضور یک خانم به عنوان رئیس جبهه اصلاحات(که آنها را تحریف شده خوانده بود) ادامه دارد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ جهاد عرصه های گوناگونی دارد و جهاد تبیین مهم ترین عرصۀ آن است؛ جهاد تبیین نوعی مقابله با جریان تحریف محسوب می شود و ازاین رو نیازمند کنشگری اجتماعی همۀ اقشار جامعه است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از رسانه ها و ابزارهای تبلیغاتی نیز از سوی دولت ها و جریانات پنهان و آشکار قدرت در غرب در همین مسیر به کار گرفته می شوند. در این خصوص گفت و گویی با پروفسور زوران میلوشویچ، استاد دانشگاه صربستان و معاون مؤسسه مطالعات سیاسی بلگراد صورت داده ایم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه شهرستان کازرون گفت: تلاش دشمنان در کمرنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت 8 سال دفاع مقدس است.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شهدای ایران :سرویس فرهنگی / بیان رشادت های رزمندگان در دفاع مقدس یکی از موضوعات بسیار مهمی است که بر اهمیت آن بارها تاکید شده است از این در این گزارش به مناسبت هفته دفاع مقدس به بیان قطره ای از دریای فداکاری ها و جانفشانی شهدای هشت سال دفاع مقدس در فتح خرمشهر خواهیم پرداخت. جوهر شهادت طلبی ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
بازگشت تعداد زیادی از لوح های هخامنشی به کشور خبر خوبی است اما تحریف واقعیت موضوعی است که نمی توان نادیده گرفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
سردار حمید مازندرانی گفت: یکی از کارهایی که باید برای دفاع دوران طلایی دفاع مقدس انجام دهیم روایت درست است تا مانع تحریف شویم و حق مطلب را ادا کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۷    
ایسنا/خراسان جنوبی یک جانباز دوران دفاع مقدس گفت: اگر حال و هوای جبهه را برای نسل حال حاضر بیان کنیم، دفاع مقدس دچار تحریف، غلو و کم گویی نخواهد شد و همین باعث خواهد شد چند سال دیگر که از رزمندگان خبری نباشد دوران جنگ و محتوایش دچار تحریف نشود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۶:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
علی ربیعی در اعتماد نوشت: تا پایان جنگ، همچنان هدف روایت ها، تاکید بر تداوم دفاع مقدس بود. پس از اتمام جنگ نیز جامعه زندگی خواه، با نگاهی احترام آمیز به موضوع جنگ نگاه می کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۱:۴۳    
حسن انصاری در کانال تلگرامی خود نوشت: در فضای مجازی این روز ها اعتراض ها به شیوه غیرحرفه ای بی بی سی فارسی، تلویزیون وابسته به دولت انگلستان و وزارت خارجه آن دولت شکل عمومی تری یافته است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه آرمان ملی در گزارشی با عنوان سوغات رئیسی از دستاورد دولت روحانی نوشت: بازگشت تعداد زیادی از لوح های هخامنشی به کشور خبر خوبی است، اما تحریف واقعیت موضوعی است که نمی توان نادیده گرفت ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
حوزه/ سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر این که نامه های ائمه اطهار علیهم السلام به شاگردان و شیعیان، فصل سازنده ای در معارف دینی، احکام فقهی و اخلاق اسلامی است، گفت: ائمه علیهم السلام در این نامه ها عنایت داشتند تا مردم بدون راهنمای عالم تربیت شده در مکتب ولایت ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
کرباسچی: قرار بر این بود که مصاحبه به شکل تمام و کمال کار شود. خب این اتفاق صورت نگرفت و تمام مصاحبه کار نشد. من نیز بعد از انتشار مصاحبه با تشکر از زحمات شان گفتم بخش اعظم و اهم مطالب مورد عنایت قرار نگرفته و تیغ سانسور مجموعه شان، محتوای مصاحبه را درجهت خلاف آنچه گفته شده، تغییر داده است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۹   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، بهرام عین اللهی، در مراسم نواختن زنگ اول مهر در دبیرستان شهید آوینی، ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت گفت: امروزه تبلیغات دشمن در فضای مجازی، نسل جوان و دانش آموزان عزیز را هدف قرار داده است و تحریف واقعیت ها ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مجری شبکه من وتو گفت: ایران جنگ را شروع کرد! چرا حسین فهمیده را مقدس می کنید؟ او فقط یک دانش آموز بود! / این اشتباه است که ما باید راه شهدا را ادامه دهیم! آن ها برای خودشان رفتند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مجری شبکه من وتو گفت: ایران جنگ را شروع کرد! چرا حسین فهمیده را مقدس می کنید؟ او فقط یک دانش آموز بود! / این اشتباه است که ما باید راه شهدا را ادامه دهیم! آن ها برای خودشان رفتند ...