چهارشنبه ۲۷ تیرساعت ۱۶:۳۵Jul 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریف»

مطهری حماسه حسینی را هم در نقد دکتر شریعتی، هم در نقد مستقیم و غیرمستقیم صالحی نجف آبادی و بیشتر از همه در نقد تحریف های عاشورا نوشت. مطهری تحت تاثیر جو اجتماعی نبود و آنچه را که به نظرش درست می آمد، می نوشت. غالباً هم سخنانش مستند بود ولی گاه هم تحت تاثیر احساسات و مسائل دیگر قرار می گرفت.
ایکنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدمهدی محمودی؛ نویسنده و پژوهشگر حوزه دین در گفت وگو با ایکنا می گوید: زیارت عاشورا براساس شواهد، زیارتی بوده که همواره میان شیعیان معروف بوده است و در واقع شعار شیعه به شمار می آمده و هویت تشیع با زیارت عاشورا پیوند خورده است ...
فردا نیوز   ۸ ساعت پیش    
رسانه های معاند که در ایام برگزاری انتخابات تمام توان خود را برای تحریم انتخابات و جلوگیری از حضور مردم ایران در پای صندوق های رأی به کاربرده بودند، پس از شکست و ناکامی در آن مرحله و حضور چشمگیر مردم در پای صندوق های رأی که با جهش قابل توجه مشارکت مردم در مرحله دوم و افزایش 10 درصدی مشارکت همراه و ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۷ - ۰۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، حمید دهقانی، در توئیتی نوشت: در عاشورا، سه ظلم مطرح است: ظلمی که باعث قیام شد و ظلمی که به شهادت امام و یاران منجر شد وظلمی که در تحریف آن میشود. امام صادق در زیارت اربعین هدف از قیام را رفع جهالت و حیرانی گمراهی میداند: ...
پانا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ملارد (پانا) - کارشناس مسائل دینی، عاشورا را یک چشمه زلال خواند که امانت اهل بیت(ع) است و وظیفه ما این است که اجازه ندهیم جعل و تحریف هایی که دشمن در فضای مجازی برای کمرنگ نشان دادن این نهضت انجام می دهد زیبایی آن را از ما بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، گفت: قیام امام حسین (ع) خطر انحراف و تحریف دین اسلام را از بین برد و دشمنان را در رسیدن به مقصدشان ناکام گذاشت.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ - ۱۱:۳۳    
مطهری حماسه حسینی را هم در نقد دکتر شریعتی، هم در نقد مستقیم و غیرمستقیم صالحی نجف آبادی و بیشتر از همه در نقد تحریف های عاشورا نوشت. مطهری تحت تاثیر جو اجتماعی نبود و آنچه را که به نظرش درست می آمد، می نوشت. غالباً هم سخنانش مستند بود ولی گاه هم تحت تاثیر احساسات و مسائل دیگر قرار می گرفت.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ - ۰۲:۵۳    
ایتنا - آمازون از ما می خواهد که تصور کنیم دیتاسنترهایش را در میان نیروگاه های بادی و خورشیدی ساخته است. [اما] واقعیت این است که این شرکت به شدت در حال سرمایه گذاری در توسعه دیتاسنتر با سوخت زغال سنگ تولیدی در ایالت ویرجینیای غربی، نفت عربستان سعودی و گاز شیل کانادا است .
صدا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ - ۰۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
از یک نگاه، عاشورا جنگ مذهب علیه مذهب است. مقابله اسلام مرسوم با اسلام مظلوم. اکنون، غبارهای تحریف و تزویر و ستم، چندان بر سیمای اسلام راستین نقش بسته است که دیگر کار از حرف و حدیث و موعظه و منبر گذشته است ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین محمد مقدم، عضو مجمع روحانیون مبارز، گفت: امام حسین(ع) می فرماید نمی بینید به حق عمل نمی شود و جلوی باطل گرفته نمی شود؟ امامان ما دستور داده اند عاشورا را زنده نگه دارید تا برای ما مبارزه با ظلم اصل قرار بگیرد، عزتمندی شعار ما باشد، بیت المال در یک جامعه مال البیت نباشد ...
سینما پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: جواد شمقدری همزمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: قیام امام حسین علیه السلام مصداق بارز از یک انقلاب فرهنگی بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه بوشهر مبارزه با ظلم و ستم و ایستادگی در برابر مستکبران را از آموزه های قیام عاشورا برشمرد و گفت: احیا اسلام ناب محمدی(ص) که آن زمان دچار انحراف و تحریف شده بود از دیگر ویژگی های قیام امام حسین علیه السلام است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش: امیر سرتیپ واحدی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به درس های قیام عاشورا گفت: امروز دشمن به دنبال تحریف ارزش های دینی و اسلامی است و برای این موضوع نیز سرمایه گذاری بسیاری انجام داده و سعی در دور کردن نسل جوان از اسلام ناب محمدی دارد . ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۱۱:۵۰    
در آذربایجان مرسوم است که ایلی دست به دست هم می دهند تا در یک کاری به عضوی از قبیله کمک کنند تا هدفش محقق شود، و یا به استقبال زائری که از زیارت بیت خدا بازگشته می روند و او را تا محل زندگی اش همراهی می کنند و پس از رسیدن حاجی به خانه اش، محل را ترک می کنند ...
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۴/۲۴ - ۰۸:۵۹    
پیام پزشکیان به جهان، تحریف پیام عاشورا، محدودیت ناترازی انرژی و ... از موضوعات مطرح در روزنامه های امروز است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۲۶    
منصوری گفت: خطرناک ترین دشمنان امام در حسین علیه السلام در طول تاریخ کسانی هستند که میخواهند اهداف و راه امام حسین و ابعاد کلیدی انقلاب حسینی را تحریف کنند، اینها تلاش کردند که بالاترین بُعد حسینی یعنی هدف از نهضت حسینی را از بین ببرند.
اقتصاد آنلاین / رسا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۲۲:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده مجلس خبرگان با بیان اینکه دولت سید ابراهیم رئیسی در معرض تحریف و تخریب قرار گرفته، از لزوم ایجاد نهضت روایتگری دولت به طور مستمر و بدون تقابل با دولت جدید سخن گفت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
قم - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گاهی شاهد تحریف و تخریب اقدامات دولت هستیم، گفت: در این شرایط باید نهضت روایتگری دستاوردها و جهت گیری های دولت سیزدهم شکل گرفته و مانع از به حاشیه رفتن الگوهای سیاست ورزی رییس جمهور شهید شود.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۵    
برنامه ریزی دشمنان دین برای هرچه بیشتر گزند زدن به دستگاه ولایت و ضرورت معرفت افزایی و چگونگی جهاد تبیین، همچنین پرهیز از توجه به منابع مشکوک یا ضعیف در یادکرد وقایع عاشورا و اهمیت آموزش و پرورش نسل جوان هم بخشی از این گفت وگو ست که در ادامه می خوانید ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۶    
نظری گفت: احداث مراکز فرهنگی و موزه های دفاع مقدس در مراکز استان ها، یکی از ابزارهایی است که بخشی از مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی را در خصوص جلوگیری از تحریف دفاع مقدس را جامع عمل می پوشاند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۶:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی زمینه و بستری برای پیشبرد جنگ روانی بوده دشمنان ایران اسلامی با توطئه تحریف به دنبال یأس پراکنی و از بین بردن امید هستند از این رو اقتصاد و بهبود معیشت مردم در اولویت برنامه های دولت چهاردهم باشد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: خوشاب- امام جمعه خوشاب گفت: مردم مشتاق دیدن هنرنمایی هنرمندان هستند، ولی باید مراقب تحریف تاریخ در تعزیه خوانی باشید.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۳:۰۶    
حجت الاسلام حمید بامری گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی زمینه و بستری برای پیشبرد جنگ روانی و توطئه تحریف دشمنان بر علیه ایران اسلامی است تا از این طریق توطئه یاس پراکنی و از بین بردن امید را با قدرت هر چه بیشتر دنبال کنند.
رسا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۸:۳۱    
در میان اندیشمندان انقلاب اسلامی، شهید مطهری فردی است که بیش از همه بر روی مسئله تحریف عاشورا تمرکز کرده است. به اعتقاد ایشان عموم مردم و نخبگان هر دو درباره ی تحریف مسئول هستند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام ماندگاری با تشریح روایت امام رضا علیه السلام به ابن شبیب در باب عزاداری امام حسین(ع) و شأن ایشان بر لزوم تجمیع شور و شعور و بینش افزایی مکتب حسینی تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اسبق موسیقی وزارت ارشاد با بیان اینکه ما مداحی خوب نداریم که دهه های هشتاد و نودی سبک امروزی را گوش می دهند، گفت: این سبک (نماهنگ) را تحریف می دانم و معتقدم که باید جلوی آن را بگیریم. نوحه و مداحی تعریف خاص خود را دارد و باید با مختصات خودش تعریف شود.
نواندیش   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۰۷:۵۰    
نواندیش_رضا امیری : اقتصاد بر عدد و رقم متکی است، در واقع ملاک و معیار سنجش موفقیت یک اقتصاد یا دولت نیز همین اعداد و ارقام هستند، نمادهایی که آنچنان در این علم مقدس اند که نباید دست به تغییر یا تحریف شان زد. ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۲۳:۰۴    
پیش از این، مطالب و گزارش های مستند کیهان، بارها از سوی طیف افراطی مدعی اصلاحات تحریف شده است. مثلا با جابه جایی جملات و پس و پیش کردن برخی کلمات یا حتی کم و زیاد کردن برخی علائم ...
تقریب   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تحلیل انجام شده توسط دو کارشناس در حوزه اطلاعات و جوامع دیجیتال از بزرگترین عملیات نفوذ در شبکه های اجتماعی با هدف تحریف تصویر مسلمانان در کشورهای غربی و توطئه برضد کشور قطر پرده برداشت.
فاش نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۵:۵۴    
فاش نیوز - سایت عصر ایران با انتشار گزارشی دروغ و با تحریف تاریخ دفاع مقدس، به تبرئه ی خلبان خیانت کاری که با هماهنگی سرویس های جاسوسی غرب و ربودن جنگنده ی F14 از کشور گریخت و به دشمن بعثی پناهنده شد پرداخت! ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۵:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
تحلیل اخیر توأم با تحریف بی بی سی در حالی منتشر شده است که مناسبات پسابرجامی ایران و چهار دولت غربی، در اثر بی چشم ورویی و پیمان شکنی طرف غربی به بن بست خورد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه تحریف اهداف قیام امام حسین(ع) بزرگ ترین ظلم طواغیت به جامعه بشری است، گفت: اهداف مقدس این قیام تا قیامت، مشعل راه بشریت و آزادگان از هر دین و طایفه و مذهبی است.
موج رسا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
امام جمعه ابهر گفت: دوری از تحریفات و به ویژه جلوگیری از تحریف وقایع عاشورا در هیئات از موضوعاتی است که حتماً باید در قیام عزاداری ها امام حسین (ع) مدنظر قرار گیرد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
دو تن از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی با حضور در حوزه نیوز به برخی شبهات عاشورا پاسخ گفتند که این ویدئو پاسخ شبهه ای با موضوع تأثیرات کوتاه مدت و بلندمدت قیام امام حسین (علیه السلام) از سوی حجت الاسلام مصطفی محسنی می باشد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۷:۰۱    
حوزه/ دشمن به مردم اینگونه القا می کند که اگر برای امام حسین علیه السلام عزاداری می کنید، حادثه کربلا به خاطر دعوای برای رسیدن به یک زن بوده است و فلسفه عزاداری و گریه شما بی معنی است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران با تاکید بر اینکه زنان و دختران راویان کربلا هستند، گفت: اسرا خبرنگاران و پیام رسان هایی بودند که نگذاشتند تاریخ تحریف شود و نقاب از چهره دروغ گویان به مرور برداشتند و این یکی از رازهایی بود که امام حسین علیه السلام خانواده هایی که داوطلب بودند را با خود همراه کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۸:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزاش خبرنگار رسانه ایران اکونومیست ، برای ایران اینترنشنال نمی شود از پیشوند رسانه استفاده کرد. رسانه به مجموعه ای خدمات رسان تلقی می شود که در مسیر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی حداقل هایی از اخلاق و ادب را رعایت کند ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۸:۱۵    
حجت الاسلام لاکانی با بیان اینکه چرا ظهور حضرت مهدی(عج) مکمل قیام امام حسین(ع) است گفت: امام حسین(ع) قیام کردند تا از تحریف و انحراف دین اسلام جلوگیری کنند و حضرت مهدی(عج) نیز برای بازگرداندن حاکمیت اسلام و بسط عدالت ظهور خواهند کرد.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۲۲:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
انسان ها گاهی سرشان را در خاک می کنند تا خودشان واقعیت را نبینند و گاهی به چشم دیگران خاک می پاشند تا هیچ کس واقعیت را نبیند. در مورد جریان غرب گرای داخل ایران که مدعیان اصلاحات بخشی از آن هستند؛ گزینه دوم صدق می کند ...
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۵:۲۵    
شفقنا – استاد مطهری در کتاب حماسه حسینی درباره وظایف علما در مقابل تحریف مینویسد: تحریف ضربت غیر مستقیم است خنجر از پشت زدن است. قبلا هم اشاره کردم نسل یهودیها قهرمان تحریف در جهان اند هیچ کس به اندازه اینها در تاریخ جهان تحریف نکرده است و به همین دلیل هیچ کس به اندازه اینها به بشریت ضربه نزده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۲۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: سلاح دشمن در هجمه به ملت ایران، تحریف است ولی اصحاب رسانه آن را خنثی می کنند.
ورزش 3   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ویسنته دل بوسکه اعلام کرد که نشریه آلمانی بیلد اظهارات او را تحریف کرده و او هرگز نگفته است اسپانیا 100 درصد قهرمان خواهد شد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنان محسنی اژه ای، رئیس قوه قضاییه بعد از رای دادن در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در مسجد لرزاده بین کاربران فضای مجازی پربازدید شده است. برخی از طرفداران یکی از کاندیداها از این صحبت ها به نفع خود برداشت کردند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۲:۰۵   + ۲۷ سایت دیگر  
برخی کانال های خبری از صبح امروز خبری را با عنوان گسترش فیلترینگ با ریاست جمهوری ... به رئیس قوه قضائیه نسبت داده اند که صحت ندارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۲:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مهدی کشت دار، مدیرعامل خبرگزاری میزان در توئیتی نوشت: تحریف و تقطیع آشکار سخنان رئیس قوه قضاییه در صبح روز دور دوم انتخابات. آقای محسنی اژه ای نسبت به گسترش فیلترینگ با ریاست جمهوری ... هشدار نداده است. ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
برخی کانال های خبری صحبت های رئیس قوه قضاییه در حاشیه شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را تحریف کردند.
الف   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۰۸:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان این که مهار کرونا با مشارکت مردم از افتخارات دولت سیزدهم است، گفت: در دولت قبل فقط 18 میلیون واکسن تزریق شده بود.
فاش نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۹:۵۱   + ۲۰ سایت دیگر  
فاش نیوز - دولت سیزدهم در واکنش به انتشار آمارهای نادرست از نقدینگی و تورم از سوی برخی افراد، آمارهای مستندی که بیانگر بهبود این متغیرها در دولت شهید رئیسی است را منتشر کرد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۰:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
شادا : وزیر امور اقتصادی و دارایی با تشریح سه مصوبه مهم هیات وزیران در حوزه این وزارتخانه، در همین حال ابراز امیدواری کرد که در رقابتهای انتخاباتی، به آمار مراجع آماری داخلی و خارجی توجه شود و وضعیت شاخصهای اقتصادی تحریف نشود.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: امروز تمام تلاش دشمن این است که رو به تحریف واقعیت ها، تحریم و تحقیر می آورد چون می داند این ملت می ایستد و موفقیت ها را رقم می زند. می خواهند ملت ما را تحریم کنند تا هسته ای و موشکی نشود ولی ملت ما هم هسته ای می شود و هم موشکی.