جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۰۹:۱۰May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اپیدمیولوژی»

ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۶    
عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید 19 وزارت بهداشت نوشت: تعداد تزریقات واکسن در قالب کارآزمایی بالینی فاز 3 واکسن کرونای کنژوگه به حدود 9000 نفر رسید.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۵    
عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید 19 وزارت بهداشت نوشت: نتایج اولیه تزریق واکسن به حدود هفت هزار و پانصد داوطلبی که وارد مطالعه شدند نشان می دهد این واکسن عوارض خیلی خفیفی دارد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سپید، علیرضا خوشدل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و دکترای تخصصی اپیدمیولوژی بالینی در گفت وگو با ایسنا از پیش بینی موج چهارم کرونا، تفاوت آن با موج های قبلی ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
چرا باید پس از تزریق واکسن نیز همچنان ماسک زد؟ استاد اپیدمیولوژی (همه گیر شناسی) دانشگاه علوم پزشکی تهران پاسخ می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در رنگ بندی کمیته اپیدمیولوژی کنترل بیماری کرونا وضعیت گچساران از قرمز به نارنجی تبدیل شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
هرمزگان-با حضور دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، دکتر مطلق مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا وزارت بهداشت، روسای دانشگاههای علوم پزشکی هرمزگان و بوشهر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فارس و مدیران و کارشناسان حوزه بهداشت دانشگاههای کلان منطقه 5 کشور آخرین وضعیت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با این موضوع که چرا باید بعد از واکسن زدن هم احتیاط های لازم را داشته باشیم، توضیحاتی ارائه داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مرکزی_ اپیدمیولوژیست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: الگوهای اپیدمیولوژی مرتبط با کرونا نشان می دهد، این اپیدمی یک اپیدمی پیشرونده است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
چرا افراد واکسینه شده، فعلا باید نکات احتیاطی را رعایت کنند؟ مسعود یونسیان، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران پاسخ می دهد. تهران – اقتصادبرتر – 11 اردیبهشت 1400 ...
اقتصاد آنلاین / شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۸:۲۹   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، ویژگی بارز پیک چهارم کرونا را انتقال سریع این ویروس در کشور با قدرت کشندگی کمتر اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس به استناد آخرین گزارش آماری که هفته دوم اردیبهشت از سوی کمیته اپیدمیولوژی علوم پزشکی شیراز در خصوص وضعیت کروناویروس در استان فارس منتشر شده است؛ نوروز امسال، شهروندان شیرازی و فارسی، میزبانانی میهمان نواز برای کرونا بودند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۷:۳۴    
برچسب ها ابتلای مجدد به کرونا دانستنی آنلاین واکسن کرونا ویروس کرونا برچسب ها
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۷:۱۶   + ۲۹ سایت دیگر  
پژوهشگران کمیته ساماندهی تحقیقات کووید-19، کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید-19 و دانشگاه علوم پزشکی اراک در یک گزاره برگ تحقیقاتی موضوع ابتلای مجدد به کووید -19 و دلایل آمار زیاد آن در ایران را مورد بررسی قرار دادند.
کمیته پارالمپیک   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
آکادمی ملی پارالمپیک در نظر دارد، اولین کنفرانس یافته های نوین در ورزش های پارالمپیکی را با موضوع اپیدمیولوژی آسیب های پرتابگران پارالمپیکی و استراتژی های پیشگیری از آسیب در تاریخ 15 اردیبهشت ماه برگزار نماید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در خصوص اثربخشی واکسن های کووید 19 توضیحاتی ارائه داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
زیاد العلی رییس مرکز اپیدمیولوژی بالینی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت: هنگامی که مرگ و میر ناشی از کووید-19 را حساب می کنیم ، شمار کل واقعی مرگ و میر بسیار بیشتر است. العلی گفت: بیشتر مرگ های ناشی از عوارض طولانی مدت کووید-19 به عنوان مرگ ناشی از کرونا ثبت نمی شود. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارایی تمامی واکسن های کووید 19 در جلوگیری از مرگ و میر بیماران کرونایی را مورد تاکید قرار داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : آخرین مطالعات انجام گرفته توسط متخصصان اپیدمیولوژی در دنیا نشان می دهد، 50 درصد از انتشار ویروس کرونا در جامعه از طریق افراد بدون علامت صورت می گیرد، بنابراین قرنطینه افراد دارای علائم به تنهایی کفایت نمی کند و باید محدودیت سراسری اعمال شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۲۳:۳۷    
دکتر مسعود یونسیان، متخصص اپیدمیولوژی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید تصمیم گیری ها درباره دریافت واکسن های کرونا باید بر اساس اولویت های تعیین شده بر اساس شواهد علمی باشد و سیاست 1+5 را برای این کار پیشنهاد می کند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر نیما قیصرزاده داروساز، دارای تحصیلات تکمیلی در اپیدمیولوژی و آمار حیاتی و مدیر توسعه محصول شرکت پویش دارو در رابطه با عارضه لخته شدن خون در واکسن کووید19 با برنامه دارونامه گفتگو کرد. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
نتایج فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن های داخلی تا قبل از شهریور یا مهر آماده نخواهد شد پاندمی کووید 19 به مرحله ای حساس رسیده است. مسابقه بین واریانت های ویروس و واکسیناسیون جمعی تنگاتنگ به پیش می رود و به نظر می رسد تاکنون در بسیاری از کشورها، از جمله کشور ما، این ویروس است که جلوتر است. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا پیش بینی کرد که واکسن کرونا به شکل قطره در اواخر سال 2021 یا اوایل سال 2022 ساخته شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اراک : زیاد بودن فاصه زمانی ابتلا به کرونا تا مراجعه به مراکز درمانی موجب افزایش موارد فوتی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
دبیر اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا از آکادمی ملی کمیته پارالمپیک ایران به سبب ارائه موفق شش وبینار در حوزه اپیدمیولوژی آسیب های ورزشی و استراتژی های پیشگیری از آسیب، قدردانی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۸:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
قم- رئیس کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در حال حاضر 53 درصد تست های کرونا در قم مثبت می شوند، گفت: حداقل تا یک ماه آینده درگیر موج چهارم کرونا در استان قم هستیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم از روند افزایشی کرونا در قم خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۰:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان یک متخصص اپیدمیولوژی معتقد است که تشدید شیوع کرونا و وقوع موج چهارم این همه گیری در کشورمان را نباید تنها در سفرهای نوروزی جست و جو کرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
متأسفانه در همه جای دنیا با بحث انگ یا استیگما درمورد بیماری های واگیردار مواجه هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۱۲   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، گفت: هر 5 دقیقه یک ایرانی جانش را بر اثر کرونا از دست می دهد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد رشته اپیدمیولوژی با برشمردن و تشریح مهمترین عواملی که منجر به بالارفتن شمار مبتلایان و رخداد موج چهارم کووئید-19 در کشورمان شد را بر شمرد و اهمیت مدیریت بحران کنونی برای جلوگیری از موج پنجم این بیماری را متذکر شد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، حمید سوری اپیدمیولوژیست و رئیس کمیته اپیدمیولوژی کرونا در برنامه تیتر امشب با اشاره به اینکه موفق ترین دوره در کنترل کرونا در سه ماه زمستان با اجرای طرح شهید سلیمانی بود ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دکتر مسعود یونسیان، استاد اپیدمیولوژی می گوید ایران چند فرصت را در کنترل همه گیری کرونا را از دست داد و تفکر دستیابی به ایمنی جمعی باعث اختلال در مبارزه با شیوع این بیماری شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید-19با ثبت 258 مرگ روزانه خواهان واکنش سریع به شیب تند مرگ شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اعضای هیات علمی گروه های آموزشی کار درمانی و آمار زیستی و اپیدمیولوژی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی طی تحقیقی اعلام کردند: کووید 19، با ایجاد اختلال در یکپارچگی اجتماعی، یکپارچگی در منزل و فعالیت های مولد، تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۱۱    
چهل و سومین شماره نشریه دانشجویی مراقبت ؛ دوماهنامه الکترونیکی انجمن علمی دانشجویی اپیدمیولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته اپیدمیولوژی کرونا درباره علت منفی شدن تست های کرونا و بهترین زمان انجام تست تشخیص ویروس کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، کمیته ساماندهی تحقیقات کووید- 19 با همکاری کمیته کشوری و کلان منطقه 3 آمایشی اپیدمیولوژی کووید-19 در گزاره برگ روش های پایش و ارزشیابی اثرات واکسن کووید-19 را بررسی کرده است. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۳:۰۲    
قوه قهریه برای متخلفان هزینه ایجاد کند یاسر مختاری افزایش آمارهای بستری وسرپایی بیماران مرتبط با کرونا، نارنجی و قرمز شدن عمده شهرهای کشور، پیش بینی ها و نگرانی ها در مورد خیز چهارم کرونا و درگیر شدن با ویروس جهش یافته را محقق کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش اپیدمی کرونا گفت: اقدامات مناسب و به موقع مسئولان و رعایت کامل اصول بهداشتی مردم از مهمترین مواردی است که می تواند آتش شعله ور کرونا را با کمترین خسارت خاموش کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۶:۲۳    
قم- ایرنا- رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: متاسفانه شاهد میزان افزایش مبتلایان به کرونا هستیم و منحنی آمار کرونا در استان قم به شدت در حال رشد است و به وضعیت فاجعه بار رسیده است.
بویر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۳    
تمام شهرستان های بزرگ و پرجمعیت کهگیلویه و بویراحمد قرمز شدند. به گزارش بویرنیوز ، در آخرین رنگ بندی اعلامی از سوی کمیته تخصصی اپیدمیولوژی کنترل کرونا کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان های بویراحمد، دنا، کهگیلویه، گچساران وضعیت قرمز دارند. بهمئی، چرام، باشت و لنده نیز نارنجی هستند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
کمیته تخصصی اپیدمیولوژی کنترل کووید19 در استان کهگیلویه و بویراحمد قرمز شدن بویراحمد و دنا را اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با اشاره به افزایش موارد مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری از آغاز گام پنجم بسیج ملی مقابله با اپیدمی کرونا در آینده نزدیک خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۳۸    
تهران- ایرناپلاس- رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید-19 با تاکید بر اینکه نباید به واکسیناسیون نگاه صنفی داشت، گفت: هدف از اولویت گذاری، قطع زنجیره انتقال و کاهش بار ناشی از همه گیری در کشور و عمده ترین مساله، مربوط به تعداد مرگ ومیر و بستری است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، مایکل اوسترهلم، متخصص اپیدمیولوژی که یکی از اعضای هیات مشاوره ای جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده است، گفت: موج چهارم شیوع کروناویروس در کشور آغاز شده است، چرا که گونه های جدید ویروس بیشتر غالب شده و شیوع پیدا کرده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا گفت: هرچند در روزهای 13 و 14 فروردین ماه روند مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور افزایش یافت اما با توجه به روند بیماریابی فعال هنوز وارد پیک چهارم ایپدمی نشده ایم و فعلا زود است قضاوت کنیم که پیک جدید شروع شده است اما نسبت به آغاز آن بسیار نگرانیم.
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا گفت: یکی از نگرانی های ما برای هفته های آینده موضوع عید سعید فطر است که به خصوص در مناطقی از کشور به صورتی پر رنگ تر برگزار می شود و اگر تجمعات کنترل نشود، می تواند به گسترش اپیدمی دامن زند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا گفت: تنها با بستن و تعطیلی نمی شود اپیدمی کرونا را که معلوم نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، مدیریت کرد. باید روش هایی جایگزین اندیشیده شوند تا مسیر زندگی توام با این بیماری هموار شود.