یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۶:۴۲Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حریم هوایی»

رومانی مدعی شد، روسیه در ضمن اجرای حمله ای شبانه در اوکراین، حریم هوایی این کشور عضو ائتلاف ناتو را احتمالا نقض کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: وزارت دفاع رومانی از نقض حریم هوایی این کشور توسط پهپادهای روسی در جریان حمله به زیرساخت های اوکراین خبر داد.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
خرید سوخو 35 نه تنها یک معامله دفاعی است، بلکه یک تجلی استراتژیک است. خرید این جنگنده قطعا حریم هوایی ایران را به مکانی خطرناک تر برای پرنده های مهاجم تبدیل خواهد کرد. این تغییرات معطوف به موازنه نظامی ایران و کشورهای عربی خلیج فارس و نیز کارت حمله پیشگیرانه اسرائیل است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: حملات هوایی و توپخانه ای رژیم بعث عراق به ایران از سال 1348 آغاز شد و این رژیم تا سال های ابتدایی دهه 1350 به صورت پراکنده 104 بار حریم هوایی و زمینی ایران را شکست اما این حملات و تجاوزات 14 ماه بعد از پیروزی نظام جمهوری اسلامی در بهمن 1357، وارد مرحله تازه ای شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۳:۳۷    
تهران- ایرنا- وزارت خارجه بلاروس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مینسک به شدت به مارتین وویچیچوفسکی کاردار لهستان در رابطه با نقض مرزهای این کشور توسط بالگرد لهستانی اعتراض کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
لهستان اعلام کرد که هیچ کدام از بالگردهای این کشور حریم هوایی بلاروس را نقض نکرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۲:۱۳    
وزارت دفاع بلاروس اعلام کرد یک بالگرد لهستانی حریم هوایی این کشور را نقض کرده است.
اقتصاد آنلاین / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۱:۰۳   + ۳۵ سایت دیگر  
شناورهای ایرانی به سمت هلیکوپتر آمریکایی در حالی که در حریم هوایی خلیج فارس در حال پرواز بود پرتو لیزر شلیک کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که یک فروند بالگرد این کشور در حریم هوایی خلیج فارس هدف لیزر قایق های تندرو ایران قرار گرفت.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مدعی شد: شناورهای ایرانی یک بالگرد آمریکایی را در زمان پرواز در حریم هوایی خلیج فارس با لیزر نشانه گیری کردند
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اشاره به آرامش وضعیت حریم هوایی منطقه قفقاز، از آغاز مجدد پرواز های ایران به مقصد کشور های ارمنستان و آذربایجان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۵:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
پنتاگون از استقرار شماری جنگنده اف-16 بلاک در رومانی برای تقویت حریم هوایی ناتو از بیم روسیه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۱:۳۸    
نیرو های مقاومت فلسطین امروز با گلوله، پهپاد های رژیم صهیونیستی که در حریم هوایی اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری به پرواز درآمده بودند، هدف قرار دادند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای مقاومت فلسطین به سمت پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی هنگام پرواز آن در آسمان اردوگاه جنین تیراندازی کردند . به گزارش ایسنا، به نقل از فلسطین الیوم ...
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
الکسوس گرینکویچ، فرمانده نیروی هوایی ایالات متحده در خاورمیانه می گوید، در حالی که تهران کشتی های تجاری در خلیج فارس را تهدید می کند، همکاری و همدستی روسیه و ایران خطر بالقوه ای بر فراز حریم هوایی سوریه محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حاکمان نظامی نیجر پرواز هواپیما های فرانسوی بر فراز حریم هوایی این کشور را ممنوع کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با اعلام بسته شدن حریم هوایی نیجر بر روی هواپیماهای فرانسه، پاریس نیز از فراخواندن سفیر خود در نیجر و پایان دادن به روابط نظامی با این کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شورای نظامی نیجر اعلام کرد که از امروز (یکشنبه) پرواز هواپیماهای فرانسه بر فراز حریم هوایی این کشور ممنوع است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
سازمان هواپیمایی کشوری در نیجر اعلام کرد که پرواز هواپیماهای فرانسوی در حریم هوایی این کشور ممنوع است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزارت خارجه دولت موقت طالبان از نقض حریم هوایی افغانستان از سوی پهپادهای آمریکایی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر خارجه طالبان گفت: ادامه گشت زنی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در فضای افغانستان نقض آشکار حریم هوایی از سوی این کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزارت خارجه حکومت طالبان تأکید کرد گشت زنی مستمر هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در فضای افغانستان نقض آشکار حریم هوایی این کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع تایوان از افزایش فعالیت نظامی چین در حریم هوایی و دریایی پیرامون خود ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۴    
تهران- ایرنا - شیرمحمد عباس ستانکزی معاون سیاسی وزارت امور خارجه حکومت طالبان افغانستان گفت: تداوم گشت زنی هواپیماهای بدون سرنشین ایالات متحده آمریکا در فضای افغانستان نقض آشکار حریم هوایی از سوی این کشور است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
به طور کلی، یک محاسبه اشتباه توسط هر یک از طرفین می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد. به عنوان مثال، یک ضدهوایی روسی که یک جنگنده جت ناتو را که از حریم هوایی لهستان به سمت اوکراین عبور می کند به دلیل خطای ناوبری ساقط کند. این می تواند ناتو را به سمت فعال کردن ماده 5 سوق دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۰۵    
معاون سیاسی وزارت امور خارجه طالبان گفت گشت زنی پهبادهای آمریکا در فضای افغانستان نقض آشکار حریم هوایی افغانستان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
جانشین پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه ایران برابر هر تهدیدی توان دفاع دارد، گفت: آسمان ایران امروز برای هیچ پرنده متجاوزی ایمن نیست و هر شی که بخواهد وارد حریم هوایی ایران شود با پاسخ قاطع رو به رو می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تیزپروازان حریم هوایی میهن صبح امروز برای نمایش اقتدار دفاعی در رژه ملی 31 شهریور ماه از پایگاه نهم شکاری بندرعباس به پرواز درآمدند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۴    
شفقنا- وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده های ائتلاف آمریکایی ضدداعش، طی 24 ساعت گذشته 19 مرتبه حریم هوایی سوریه را به طور جدی نقض کرده اند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ به نوشته خبرگزاری سانا ...
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز از آغاز عملیات نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی با هدف احیای نظم قانون اساسی و بسته شدن حریم هوایی خود به روی ارمنستان خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
یکی از رهبران کمیته هماهنگی شیعیان موسوم به چارچوب هماهنگی در واکنش به حمله پهپادی ترکیه به سلیمانیه گفت که این اقدام جنایتکارانه هیچ توجیهی ندارد و باید متوقف شود.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: مجیب الله انصار ، سخنگوی نیروهای نظامی ولایت پکتیا گفت: هواپیماهای بی سرنشین که بر فراز مناطق نظامی افغانستان گشت زنی می کنند، ممکن است هواپیماهای آمریکایی باشند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از آغاز عملیات نظامی درمنطقه قره باغ کوهستانی با هدف احیای نظم قانون اساسی و بسته شدن حریم هوایی خود به روی ارمنستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از آغاز عملیات نظامی درمنطقه قره باغ کوهستانی با هدف احیای نظم قانون اساسی و بسته شدن حریم هوایی خود به روی ارمنستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از آغاز عملیات نظامی درمنطقه قره باغ کوهستانی با هدف احیای نظم قانون اساسی و بسته شدن حریم هوایی خود به روی ارمنستان خبر داد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، سخنگوی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که فرودگاه سلیمانیه توسط پهپادهای نظامی ترکیه مورد هدف قرار گرفت که در اثر آن سه نفر کشته شدند. ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۳۹   + ۲۱ سایت دیگر  
یک جت جنگنده آمریکایی با قابلیت رادارگریزی در حین پرواز ناپدید شده و این موضوع باعث فراخوانی غیرمعمول از مردم برای کمک به یافتن این هواپیمای چند میلیون دلاری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۱:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه از رهگیری یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا نزدیک حریم هوایی خود و بیرون راندن آن از منطقه خبر داد.
چین سفیر آلمان در پکن را به دلیل اظهارات اخیر آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان احضار کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اظهار این که پدافند هوایی ایران به اندازه ای قوی است که اجازه ورود و تجاوز هیچ پرنده ای را به حریم هوایی را نمی دهد، گفت: گزینه نظامی آمریکا علیه کشور از 10 سال گذشته منسوخ شده است.
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - بنا به گزارش اینسایدر پیپر، ناسا حضور اشیاء ناشناس را تهدیدی برای آسمان ایالات متحد آمریکا خواند. ناسا همچنین رئیس جدیدی را برای تحقیق روی اشیاء ناشناس پرنده انتخاب کرده است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه، جنگنده میگ 31 از هواپیماهای رهگیر مافوق صوت برای دفاع از حریم هوایی روسیه در برابر انواع تهدیدها طراحی شده است که آن را به یک دارایی حیاتی و ارزشمند تبدیل کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
جنگنده های رژیم صهیونیستی که عصر امروز (چهارشنبه)، غرب سوریه را هدف قرار داده بودند، بار دیگر به این کشور حمله کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع تایوان اعلام کرد: شماری از جنگنده های نیروی هوایی چین در حریم هوایی این منطقه مشاهده شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۴:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون مرکز روسی آشتی در سوریه ضمن اشاره به تداوم پروازهای خطرناک ائتلاف آمریکایی در این کشور، گفت که تروریست های جبهه النصره 6 مرتبه مواضع نیروهای دولتی سوری را گلوله باران کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
به گفته مقامات نظامی آمریکا، جنگنده اف- 16 این کشور حین برگزاری مراسمی با حضور جو بایدن ، یک هواپیما که به حریم هوایی منطقه مذکور نزدیک شده بود را رهگیری کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، 2 بمب افکن تو-22ام3 این کشور در حریم هوایی آبهای بی طرف در دریای بالتیک به پرواز درآمدند.
سلام نو / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
منبع آگاه خبر دادند که صدای چندین انفجار در جنوب لبنان و نقض حریم هوایی این کشور از سوی جنگنده های صهیونیستی شنیده شده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۵    
[شهروند] تلاش های امدادونجات زلزله در مراکش در حالی ادامه دارد که این کشور سه روز عزای عمومی برای قربانیان فاجعه ای که بیش از 2هزار کشته برجای گذاشت و ساختمان ها را در شهرها و روستاها به آوار تبدیل کرد، اعلام کرده است. زمین لرزه 6 ...