یکشنبه ۲۱ خردادساعت ۰۰:۰۹Jun 2023 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرجع تقلید»

شفقنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- براساس اعلام دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، هیئت اعزامی دفتر این مرجع تقلید با حضور جمعی از اساتید و فضلای حوزه از روز جمعه مورخه 1401/03/19 برابر با 20 ذی قعده الحرام 1444 در محل بعثه مستقر و فعالیت خود را آغاز نمودند. ...
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۳:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
آیت الله جوادی آملی گفت: علم دینی این نیست که در اول کتاب ها عکس امام و رهبری و آرم جمهوری اسلامی را بگذاریم، این کار اسلامی نیست این اسلام مالی است، .. اگر می خواهیم راحت زندگی کنیم، راهش این است که نه بیراهه برویم و نه راه کسی را ببندیم! و در این صورت کسی هم با ما کاری ندارد.
خبر فوری   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
روز یکشنبه بیستم خرداد سال 1358 است. کیهان امروز در تیتر اول خود به نقل از یک مجله فرانسوی از نقشه آمریکا برای اشغال منابع نفتی اعراب پرده برداشته است.
خبر فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: بر خلاف آنچه ما خیال می کنیم مردم عرفی اند، مردم متفکر و فقهی هستند. لذا اگر مردم ببینند در یک فضای زنده نفس می کشند که در آنجا نه اختلاسی هست، نه نجومی، نه گرانی و نه تبعیض، به قانون احترام می گذارند، به فکر دیگران احترام می گذارند ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۵:۵۲    
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی بیان داشتند:گناه تنها در جایی است که شخص عالمِ عامد است، می داند این مال، رومیزی است زیرمیزی است حرام است، مضطر هم نیست، ساهی هم نیست ناسی هم نیست. به گزارش شفقنا ، دفتر این مرجع تقلید شیعیان با باز نشر مطلبی با عنوان مشرکِ گناه این گونه آورده است: ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۵:۵۲    
کسی که به اشتباه برای عمره تمتع نیت حج تمتع نموده است آیا عمل او صحیح است؟ اگر بر اثر ندانستن مسأله، یا جهت دیگری، بجای نیّت عمره تمتّع، حجّ تمتّع را قصد کند، و در نظرش این باشد که همان عملی که همه مردم انجام می دهند او هم بجا آورد، ولی خیال کرده جزء اوّل از دو جزء اعمال حج، حجّ تمتّع نام دارد ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۴:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی یک نظامی است برآمده از خواسته های مردم و حفظ جمهوریت مجموعه را باید نصب العین خود قرار دهیم رهبر انقلاب اشاره کردند که انتخابات همواره یکی اصول سیاسی جمهوری اسلامی است و نسبت به آن، نسبت به مقدمات و ارکان و حفظ و سلامتش باید همواره توجه داشته باشیم ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۶:۵۴    
سایت جهان نیوز نزدیک به علیرضا زاکانی توئیت یک کاربر اصولگرا را خطاب به دختر شهید شیرودی پوشش داده که در واکنش به اظهارات اخیر وی نوشته: سر جمهوری اسلامی نه با دختر شهید تعارف دارند نه با مرجع تقلید و آیت الله و ..
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله جعفر سبحانی، مرجع تقلید گفت: کتاب مجمع البیان شیخ طبرسی در درجه اول کتابی است که در هر جای جهان فرستاده شود، آبرومند است. این کتاب به هیچ عنوان اختلاف و تنش برای مخاطبین ایجاد نمی کند، تمامی خوانندگان خود را می تواند راضی کند و همچنین برای انواع علوم مفید است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۵۴    
خراسان رضوی - دارالتفسیر علامه شیخ طبرسی باحضور آیت الله جعفر سبحانی مرجع تقلید و تولیت آستان قدس رضوی در مشهد افتتاح شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان در عراق با هشدار نسبت به تلاش دشمن نسبت به جدایی مردم از روحانیت گفت: هیچ کس نمی تواند مردم را از علما و حوزه علمیه جدا کند و همه تلاش ها در این زمینه به نتیجه نرسیده است؛ زیرا دست خدا با علمای الهی و مؤمنانی است که گرد آنان جمع شده اند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۷    
آیت الله العظمی جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان در یکی از سخنرانی های خود با بیان اینکه داشتن استاد، شاگرد، هم بحث و رفیق خوب نعمت است، گفت: اینکه گفته اند اهل محاسبه باشیم به همین معناست.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۲:۲۰    
آیت الله علوی بروجردی، مرجع تقلید شیعیان درباره نامه به دالایی لاما و پاسخ او و دفاع از حقوق اقلیتها، توضیحاتی داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
60 سال پیش بود، که در چنین روزی اصناف و کشاورزان دشت ورامین، در اعتراض به دستگیری مرجع تقلید خود به پا خاستند و مظلومانه جانشان را فدا کردند، تا حرکت غریبانه شان مبدا نهضت اسلامی شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مدرسه علمیه امامیه شهرکرد گفت: شهدای 15 خرداد سال 42 مصداق کامل غیرت دینی هستند و وقتی عوامل رژیم پهلوی امام خمینی(ره) را در شامگاه 13 خرداد به صورت مخفیانه از منزل دستگیر کردند و بردند و وقتی مردم متوجه شدند که پیشوای دینی و مرجع تقلید شجاعشان دستگیر شده ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۱۲    
امام خمینی (ره) به ظاهر اجتماع ضدین شد و گاهی اجتماع نقیضین، هم قاطع بود هم مهربان، هم حاکم علی الاطلاق بود هم ساده زیست، هم مرجع تقلید بود، هم خود را یک نفر همانند بقیه مردم می دانست، هم مقتدرانه به آمریکا نهیب می زد و هم در کنار کوخ نشینان اشک می ریخت.
مرور نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سید روح الله خمینی، فقیه، عارف و مرجع تقلید ایرانی بود که از سال 1340 ه.ش رهبری انقلاب اسلامی مردم علیه نظام شاهنشاهی را به طور جدی برعهده گرفت و عمر پربرکت ایشان در مسیر مبارزه با ظلم و خدمت به مردم سپری شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۳۸    
امام خمینی (ره) را با اقتدار و قاطعیت در برخورد با کج روی ها و انحرافات سیاسی در طول انقلاب اسلامی می شناسیم. اما به نظر می رسد امام در ماجرای آیت الله سید محمد کاظم حسینی شریعتمداری تلاش کرد تا آخرین لحظه کمترین لطمه به جایگاه مرجعیت وارد شود و سقوط کاظم شریعتمداری به یک فرود تدریجی تبدیل شود!
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۷:۴۹    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت امام خمینی(ره) سیاست مداری معمولی نبود بلکه مرجع تقلید بوده و میلیون ها نفر از مکتب اهل بیت(ع) مقلد ایشان بودند؛ امام عارف، فیلسوف، مفسر و متکلم بود و در کنار این ویژگی های عمومی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان حفظ اندیشه های امام خمینی(ره) را بر عهده مسئولان نظام دانست و تاکید کرد: سفارش همیشگی امام حفظ وحدت بود و امروز هم حفظ وحدت حول محور ولی فقیه ضروری است و باید بدانیم فاصله گرفتن از اندیشه های امام راحل موجب انحراف است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
مطهری به خبرآنلاین گفت: مرداد سال گذشته در موضوع انرژی هسته ای و برجام در آستانه توافق بودیم و طرف مقابل هم شرایط ما را پذیرفته بود. ما دوباره چهار شرط گذاشتیم و آنها سه تای آن را پدیرفتند و یکی را قبول نکردند. دوباره ما یک شرط دیگر اضافه کردیم که باز آنها قبول نکردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۳    
آیت الله العظمی جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: اسلامی قبل از انقلاب در ایران بود که منهای سیاست بود؛ اسلام تحجری و آمریکایی بود؛ امام خمینی(ره) خودش را به اسلام وصل کرد و خودش را از همه امور آزاد کرد سپس اسلام، ولایت فقیه ...
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۱:۱۲    
امام جمعه زنجان با تاکید براینکه الگوگیری جوانان از شخصیت امام خمینی(ره) گفت: نسل جوان در این باره مطالعه و تحقیق کنند و سیره زندگی ایشان را الگوی خود قرار دهند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب ها و سلبریتی سازی ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۱۰    
آیت الله العظمی جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان در یکی از سخنرانی های با یادآوری صفت توبه پذیری خداوند گفت: برای توبه حتی کلمه استغفرالله هم لازم نیست. با اراده تخلف ناپذیری به سمت خدا حرکت کنیم.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای دعایی تا آنجا که مقدورش بود سعی می کرد نه بیراهه برود نه راه کسی را ببندد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۳۰   + ۳۲ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر حفظ استقلال حوزه های علمیه گفت: حوزه های علمیه باید مستقل باشند، اگر حوزه استقلال اقتصادی و مدیریت خوبی داشته باشد، همه به آن احترام می گذارند.
آیت الله جوادی آملی، از مراجع سرشناس تقلید ضمن انتقاد از وضعیت اقتصادی مردم از برخی تندروی ها در موضوع حجاب گلایه کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۹   + ۲۵ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان با صدور بیانیه ای به چهارمین جشنواره مهدویت گفت: ظهور یک منجی، همان واقعیت اجتناب ناپذیری است که آینده با آن روبرو خواهد شد و این همان مطلوب فطری تمامی انسان های عدالت طلب است که قرن ها در سودای ظهور او بر کره خاکی در تمنا بوده اند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
صفحه منتسب به آیت الله علوی بروجردی، مرجع تقلید شیعیان درباره منشور کوروش، توئیتی منتشر کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان در عراق نسبت به خطر تهاجم فرهنگی که از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی به فرزندان ما می رسد و سعی در بزرگ سازی افراد کم اهمیت و الگو قرار دادن برای جوانان ما دارند، هشدار داد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
وی خاطرنشان ساخت: شبکه های جهانی ولایت در قالب 4 زبان با حضور بیش از 500 استاد تراز اول و مجرب، در عرصه های مختلف علوم و معارف اسلامی در بین شبکه های ماهواره ای و داخلی همچون نگین انگشتری می درخشد. انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: وجود شبکه های جهانی ولایت به زبان های متعدد یک ضرورت دینی و فرهنگی برای جهان تشیع و اسلام است و فعالیت چنین مجموعه های سبب می شود تا اسلام در دنیا شناخته شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: در بحث علم، مظروف، ظرف را توسعه می دهد، علوم الهی دانشگاه را توسعه می دهد، به دانشگاه ظرفیت می دهد، دانشجو همواره باید به دنبال این باشد که ظرفیت خود را بالا ببرد. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفتند: در مورد نهج البلاغه که محور تشیع هست، همچنین درباره موضوعات مورد بحث در صحیفه سجادیه و ادعیه ها که منابع ما هستند، باید کار علمی و تحقیقی صورت بگیرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان گفت: گفت: روند بررسی پرونده ها در دستگاه قضا نباید طولانی باشد و شایسته است دستگاه قضا روند بررسی پرونده های قضایی را با سرعت بیشتری انجام دهد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سابق سازمان سینمایی گفت: آقای درویش کارگردان صاحب نام سینمای ایران، چندسال پیش فیلم رستاخیز را ساخت که جزو هنرهای آئینی و درباره واقعه عاشورا است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله العظمی جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه بهشت رفتن دو شرط حسن فعلی و حسن فاعلی دارد، گفت: اگر آدم خوب و روح او طیب و طاهر نباشد یعنی موحد نباشد و آلوده باشد، کار هرچقدر خوب باشد، صاحب کار او را به بهشت نمی برد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۴:۱۵    
آیت الله العظمی بهجت در یکی از سخنرانی های خود با بیان اینکه آن راه راست که هیچ قیدی در آن نیست، راه توحید است، گفت: راه راستِ به قول مطلق، اسلام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۶   + ۵۲ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان گرانی مسکن و بالا بودن اجاره بها را از دغدغه های مهم مردم دانست و تاکید کرد: متولیان امور مسکن هر چه سریع تر فکر و تمهیدات لازم برای رفع مشکلات مسکن و مسائل پیرامون آن را داشته باشند و وعده های داده شده را هر چه زودتر عملی کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۰:۲۴    
تاکید آیت الله نوری همدانی بر اولویت حل مشکلات اقتصادی: آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان روز گذشته در دیدار با رئیس دفتر رئیس جمهور و مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت که در دفتر معظم له برگزار شد ...
مرجع تقلید شیعیان گفت: هیچ حرف و سفارشی جز خدمت به مردم و حل مشکلات معیشتی مردم ندارم و امروز هیچ اولویتی را بالاتر از حل مشکلات اقتصادی مردم نمی دانم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
قم- مرجع تقلید شیعیان درباره تغییر مطالب کتب حوزوی گفت: محتوای کتاب های درسی کسی که خواست واعظ و سخنران شود با کسی که می خواهد مدارج علمی حوزه را طی کند فرق داشته باشد.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۲:۱۱    
همزمان با سالروز شهادت جانسوز حضرت امام صادق (ع) آیین سوگواری روز سه شنبه با حضور آیت الله حسین نوری همدانی، در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۹:۳۸    
همزمان با شهادت رییس مذهب جعفری حضرت امام صادق (ع) مراسم بزرگداشت 26 مرجع تقلیدعالم و روحانی شهر دولت آباد برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
هم زمان با فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع) رئیس مذهب تشیع دسته عزای شهادت ششمین پیشوای شیعیان در قم برگزار شد. این مراسم روز سه شنبه 26 اردیبهشت از ساعت 11 با حضور آیت الله وحیدخراسانی مرجع تقلید شیعیان و طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ؛کارشناسان نسخ خطی مکتبة العتبة العباسیة با حضور در کتابخانه مؤسسه امام صادق (علیه السلام) در شهر مقدس قم که همراه با حضور حضرت آیت الله سبحانی بود، از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کردند و این مرجع تقلید توضیحاتی به ایشان ارائه کردند. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۱:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس آیت الله جعفر سبحانی ظهر دوشنبه در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: دولت می بایست برای تکمیل برخی از طرح هایی که نیمه تمام مانده است اقدام لازم را انجام دهد چرا که این پروژه ها موجب نارضایتی و اذیت مردم شده است. ...