یکشنبه ۲۸ دیساعت ۱۷:۰۸Jan 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیکاری»

خبرگزاری تسنیم   ۲۱ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت کار درباره صیانت از نیروی کار و حفظ اشتغال و حیات اقتصادی بنگاه های مشکل دار و پایداری تولید گفت: استان خراسان رضوی در بین استان های کشور بیشترین حمایت مقرری بیمه بیکاری را از کارگران مشمول این قانون داشته است.
سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز مدت زمان قانونی استفاده از بیمه بیکاری برای هر شخص را تشریح کرد.
میزان   ۴ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان – گزارش ها از اراضی اشغالی نشان می دهند شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا با وجود واکسیناسیون کرونایی توسط رژیم صهیونیستی همچنان افزایش می یابد. ...
وزیر اقتصاد در ادامه سفر به استان مازندران و بازدید از واحدهای تولیدی این استان از خطوط تولید شرکت صنعتی بهپاک، وابسته به گروه توسعه صنایع بهشهر بازدید کرد.
انتخاب   ۴ ساعت پیش    
اوضاع بیکاری در ایران نشان می دهد که از جمعیت بیش از 2.4 میلیون نفری بیکار حدود 1.7 میلیون نفر را افراد 18 تا 35 ساله تشکیل می دهند.
برترین ها / ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۴۲ سایت دیگر  
ایسنا: اوضاع بیکاری در ایران نشان می دهد که از جمعیت بیش از 2.4 میلیون نفری بیکار حدود 1.7 میلیون نفر را افراد 18 تا 35 ساله تشکیل می دهند. اعلام اخیر مرکز آمار ایران از وضعیت اشتغال و بیکاری در پائیز سال جاری از این حکایت داشت که نرخ بیکاری در بین جمعیت 15 ساله و بیشتر نسبت به مدت مشابه سال قبل ...
پایگاه خبری گسترش   ۶ ساعت پیش    
پس از جنگ جهانی دوم، ایتالیا کشوری ازهم پاشیده بود. فقر و تورم و بیکاری بیداد می کرد. کشوری که تاریخی طولانی داشت و زمانی ثروتمندترین و قدرتمندترین تمدن دنیا به حساب می آمد ...
اکو فارس   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اکوفارس: دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران درباره بیکاری کارگران با شیوع کرونا گفت کارگران زیادی بودند که در هتل ها, تالارهای پذیرایی, برگزاری مراسم ختم فعالیت داشتند, شاید اینگونه تصور شود که اشتغال آنها حاشیه ای بوده اند اما تعداد این دسته از کارگران بسیار زیاد بود.
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۰:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
دادستان یزد درباره ی اهمیت اشتغال زندانیان، گفت: عمده ترین مسئله ای که باعث می شود چرخه ی جرم تکرار شود، بیکاری است که در این حوزه هم انجمن حمایت از زندانیان و اداره کل زندان ها برنامه های مناسبی دارند که برای اجرا و تحقق آن لازم است سایر دستگاه ها نیز حمایت کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۸:۵۶    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرماندار فارسان نقش آفرینی مشاغل خانگی در کاهش نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری را یادآور شد و گفت: مشاغل خانگی به طور قطع کاهش نرخ بیکاری و افزایش درآمد خانوار را به دنبال خواهد داشت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۷:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: قم- معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: طرح ملی طواف در 5 محور محتوایی شامل خانواده، مفاسد اخلاقی و اجتماعی، اعتیاد، بیکاری و حاشیه نشینی و مناطق محروم اجرا می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
نرخ بیکاری در منطقه یورو، اتحادیه اروپا و کشورهای OECD، میزان رشد بدهی ملی آمریکا در دولت ترامپ، مازاد تراز تجاری منطقه یورو و اتحادیه اروپا و نرخ رشد اقتصادی آلمان در سال 2020 جزو مهم ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۵:۳۴    
نماینده مردم در شهرستان های بن، سامان و شهرکرد در مجلس با اشاره به ظرفیت های غنی چهارمحال و بختیاری در حوزه آب، خاک، کشاورزی و ... از آمار بالای بیکاری این استان انتقاد کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۵:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
در حالی که برخی گزارشها از کاهش آمار بیکاری زنان در پاییز امسال خبر می دهد، کارشناسان معتقدند به دلیل تداوم کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، بخش اعظمی از زنان شغل خود را از دست داده و به جمعیت بیکار افزوده شده اند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: قطع ناگهانی برق صنایع تولیدی باعث بیکاری کارگران و سردرگمی کارفرمایان می شود.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - برق برخی صنایع از روز چهارشنبه قطع شده و این در ادامه قطعی گاز معضل بزرگی برای کارخانجاتی است که حیات هزاران نفر با چرخش چرخ های آن پیوند خوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۴۳    
گروه استان ها نماینده شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله فرهنگِ کار در استان چهارمحال و بختیاری مشکل دارد؛ چطور ممکن است یک استانی با این ثروت غنی آب و خاک و... رتبه اول بیکاری در کشور باشد؟!
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
جعفر بذری گفت: علیرغم گذشت 10 ماه از سال، عدم برقراری و پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان تاسیسات گردشگری مشکل دیگری است که با آن روبرو هستیم.
مشاور وزیر و سرپرست توسعه اشتغال و سیاستگزاری بازار کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه مدیر اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم ضمن تقدیر از مدیرکل و کارکنان استان قم بر لزوم تلاش بیشتر برای کاهش بیکاری در استان و رونق فعالیت های بخش گردشگری و ترانزیتی تأکید ...
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۱   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت امور مهاجران افغانستان گفت در سال 2020، 850 هزار مهاجر افغان به علت شیوع ویروس کرونا به صورت داوطلبان از ایران به کشورشان بازگشتند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: رونق ساخت و ساز در چهارمحال و بختیاری زمینه ساز کاهش نرخ بیکاری است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۹    
آخرین آمار ارائه شده از وضعیت مشاغل در آمریکا نشان می دهد که آمار بیکاری در این کشور نه تنها به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا نزدیک نشده، بلکه نسبت به ماه های گذشته نیز افزایش یافته و سبب وخامت این بحران شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره تامین اجتماعی شعبه بوکان گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در این شهرستان طی سال جاری نسبت به سال گذشته 26.6 درصد افزایش یافته است.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برای ایجاد یک بندرگاه مناسب در روستای تنبان جزیره قشم، گفت: حل مشکل بیکاری مردم منطقه با بهره گیری از ظرفیت دریایی و بندری در دستور کار قرار دارد.
سرپرست دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: با افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد به 10 درصد می توان 2.5 میلیون شغل ایجاد کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۵    
شهرکرد- شهریارپور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش اشتغال در بخش روستایی و عشایری این استان، گفت: نرخ بیکاری 4.2 درصد کاهش یافت.
تامین اجتماعی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تأمین اجتماعی قم از پرداخت مقرری بیمه بیکاری دوران شیوع ویروس کرونا به 90 درصد از واجدین شرایط در استان خبر داد.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۳۶    
حامد - فرزند جانباز پنجاه درصد دیپلم از فقر مالی و بیکاری مجرد هستم و اصلاً بنیاد شهید شهرستان نهاوند به خون پدرم پارتی بازی می کند. من 35 سالم شد. مادرم داره دق می کنه. نه خونه داره مادرم مستاجر در زیرزمین پنجاه متری. خیلی نامه والاس کردم برای کار گفتم هر کاری ولی اصلاً اصلاً کاری نمی کنند. ...
استانداری ایلام   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون اقتصادی استاندار در نشست شورای اشتغال استان: بانک ها ظرف دو روز متقاضیانی را که پرونده تسهیلات کرونا را تکمیل نکرده اند جایگزین کنند/استان ایلام رتبه اول کشور در پرداخت تسهیلات کرونا را تا کنون به خود اختصاص داده است ...
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه مشاغل زیادی در کرونا آسیب دیدند و کارگران بسیاری در حوزه خدمات شغل خود را از دست دادند گفت: عمده بیکاری کارگران در حوزه هتل ها و گردشگری بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
شیراز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: مشکل اصلی بیکاری موضوعات فرهنگی است و اگر مشکلات فرهنگ کار در جامعه ما حل نشود گره های اقتصادی نیز باقی خواهد ماند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
طی هفته ای که گذشت تعداد افراد بیکار شده در آمریکا که برای نخستین بار برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرده اند افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۵    
ویروس کرونا اقتصاد لهستان را به شدت تحت تاثیر قرار داده و باعث بیکاری ، تعطیلی مشاغل و توقف سرمایه گذاری خارجی در این کشور شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
تعداد آمریکایی هایی که هفته گذشته برای اولین بار درخواست دریافت بیمه بیکاری خود را ثبت کردند تحت تأثیر تشدید بحران کرونا تقویت شد و رقمی فراتر از انتظار را به ثبت رساند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
افزایش موج بیکاری در عربستان سعودی موجب شده، سعودی ها به وعده های بن سلمان برای اجرای طرح های توسعه طلبانه بویژه طرح نیوم که روی آن مانور گسترده ای داده شده است؛ بدبین و ناامید باشند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
آخرین گزارش مرکز آمار ایران از نتایج نیروی کار در پاییز 99، نرخ بیکاری افراد 15ساله و بیشتر نشان می دهد که 9.4 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) بیکار بوده اند. یعنی تعداد بیکاران در پاییز 99 حدود 2میلیون و 435هزار و 717 نفر بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۸    
گروه استان ها-نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضریب پایین اشتغال در رامهرمز، گفت: وضعیت بیکاری جوانان منطقه قابل قبول نیست و برای توسعه این منطقه لازم است وزارت صمت صنایع فولاد را در رامهرمز راه اندازی کند.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سینماپرس: کارگردان نمایش لبخند باشکوه آقای گیل با اعلام اینکه از 30 دی ماه اجرای این نمایش را در سنگلج آغاز می کند، گفت: تئاتر طی ماه های اخیر علنا تعطیل است و از حقوق بیکاری یا کمکی به هنرمندان هم خبری نیست اما به قول معروف کک کسی هم نمی گزد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در پاییز امسال 1.2 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت که به اعتقاد کارشناسان این تقلیل به دلیل کاهش نرخ مشارکت اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کروناست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
براساس گزارش مرکز آمار دولت فدرال پاکستان، از زمان شیوع کرونا تاکنون، دستکم 26 میلیون پاکستانی شغل خود را از دست داده اند.
نرخ بیکاری در پاییز امسال به 9.4درصد رسیده که پایین ترین نرخ در 25سال گذشته است، اما دلیل این کاهش نرخ علیرغم شیوع کرونا و کساد شدن بسیاری از کسب و کارها چیست؟
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
شادگان - سرپرست فرمانداری شادگان گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری در این شهرستان به 45 درصد افزایش یافته؛ بنابراین باید با ایجاد کار مضاعف در این شهرستان، نرخ بیکاری را کاهش دهیم.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۴    
اجتماعی رکنا: سال های سال است که مسئولان از بیکاری جوانان به عنوان یکی از معضل های کشور یاد می کنند.بیکاری اما این روزها نه جوان می شناسد، نه تحصیلکرده، نه پیر، نه بی سواد و نه فرد باسابقه، سراغ همه می آید.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۷:۲۵    
خبرگزاری میزان-بر اساس آمار منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، میزان طلاق در زوج هایی که تنها یک سال از تاریخ ازدوجشان می گذرد، رو به افزایش است به طوریکه در سه ماهه بهار سال جاری 2198 طلاق به ثبت رسیده است که طول مدت ازدواج این طلاق ها کمتر از یک سال بوده است ...
کاشان نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۳:۲۱    
کاشان نیوز : بالا رفتن تعداد قابل توجهی تابلو به نفع یک فروشگاه بزرگ در کاشان خطری را گوشزد می کند که اگر مسئولین کاشان در این خصوص اقدامی نکنند بیکاری تعداد کثیری از کسبه کاشان در آینده بدل به بحرانی اجتماعی در کاشان خواهد شد. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : فرزانه فراهانی- وقتی صحبت از ایجاد اشتغال و اشتغالزایی به میان می آید، درخشش نور امید و زندگی افراد را امیدوار می کند و انگار خبرهای خوبی در راه است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۵۴    
کرمانشاه- ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: پروژه هایی که قرار است توسط وزارت نفت در این استان اجرایی شود می تواند حدود 80 هزار فرصت شغلی ایجاد و بخش زیادی از مشکل بیکاری را مرتفع کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نگاه امیدوارانه داشته باشیم.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۸:۴۳   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،قائم مقام کانون کارفرمایان استان تهران با اظهار نگرانی نسبت به آمارسازی در حوزه رشد تولید تاکید کرد که دولت در تنظیم بودجه سال 99 در جهت حمایت از تولید و جلوگیری از بیکاری کارگران موفق عمل نکرده است. ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون استاندار سمنان گفت: با توجه به وجود نسبتا زیاد دانش آموختگان مراکز آموزش عالی در سطح استان ، برخی بیکاری های موجود در استان ناشی از عدم رضایت متقاضی از مشاغل پیشنهادی است.