چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۱:۴۴Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مغایرت»

برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
ایسنا: ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 از امروز سه شنبه 16 آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد. ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 از امروز سه شنبه مورخ 16 آذر آغاز شد و تا روز سه شنبه 23 آذر منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع رسانی ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از مخالفت این کمیسیون با کلیات طرح الزام به رسمیت شناخته شدن طب سنتی ایرانی در قوانین کشور به دلیل مغایرت با اصول 75، 85 و 138 قانون اساسی خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۲:۳۰   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در توییتر نوشت: نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام از چندین سال قبل، به هیات عالی نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض شده است و شورای نگهبان بر اساس مقررات ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان در مرحله قبل مغایرت شرعی و یا قانون اساسی نسبت به طرح ساماندهی صنعت خودرو نداشت و فقط سه ابهام داشتیم که با بررسی هایی که در شورای نگهبان به عمل آمد این ابهام ها از نظر اعضای شورای نگهبان برطرف شده است و شورای نگهبان نسبت به طرح مذکور هیچ ابهام و ایرادی ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۹:۵۹    
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از مخالفت این کمیسیون با کلیات طرح الزام به رسمیت شناخته شدن طب سنتی ایرانی در قوانین کشور به دلیل مغایرت با اصول 75، 85 و 138 قانون اساسی خبر داد.
رویش افکار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۲:۳۸   + ۴۹ سایت دیگر  
هادی طحان نظیف در یک گفتگوی تلویزیونی درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو، گفت: ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو راجع به واردات خودرو به ازای صادرات خودرو، قطعات خودرو، سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه بود که در جلسه اخیر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۸:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در توییتر نوشت: "طرح ساماندهی صنعت خودرو" در جلسه اخیر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و از نظر شورا، ابهامات قبل رفع شده و این شورا نسبت به آن، ایراد یا ابهامی ندارد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان در ارتباط با طرح ساماندهی صنعت خودرو اظهار داشت: مرحله قبل اساسا مغایرت شرعی یا قانونی نسبت به این طرح نداشتیم و تنها سه ابهام وجود داشت که با بررسی هایی که در شورای نگهبان به عمل آمد این ابهام ها برطرف شد .
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۶    
آیا قوانین و نظارت (مجلس) و برنامه ریزی (سازمان برنامه) و ... با سیاستگذاری همراستا است یا نه؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تحلیلگر نظامی عراقی با اشاره به اقدام آمریکا در تجهیز پایگاه های نظامی عین الاسد و الحریر در عراق همزمان با ادعای عقب نشینی از این کشور تا پایان سال جاری از مغایرت در گفتار و رفتار آمریکایی ها خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۵۱ سایت دیگر  
ایسنا: سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا نسبت به طرح ساماندهی صنعت خودرو هیچ ابهام و ایراد شرعی یا قانونی ندارد. هادی طحان نظیف در ارتباط با طرح ساماندهی صنعت خودرو گفت: این طرح در جلسه اخیر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: در 14 مدرسه بنا به علل مختلف تا رفع مغایرت ، آموزش به صورت غیرحضوری شده و بحث پلمب مدرسه موضوعیت ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس کارگروه ممیزی ساخت و ساز غیرمجاز استان مازندران گفت: مغایرت های موجود در طرح های هادی روستایی، هجوم اهالی روستا را به سمت احداث بناهای غیرمجاز بیش از پیش نمایان ساخته و مسئولیت دهیاران را بیشتر کرده است
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: یک هزار و 200 بازدید و نظارت در سال تحصیلی جدید توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز بهداشتی از مدارس استان انجام شد. ...
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۷:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی اعلام کرد: وصول و رسوب حق بیمه توسط کارگزاران در فرآیند صدور یا قراردادهای منعقد شده بین برخی از شرکت های بیمه یا نمایندگان تابعه با کارگزاران رسمی تخلف است و با متخلفان برخورد می شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۷:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
سینما پلاک - فاطمه پاقلعه نژاد: بیژن نوباوه، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت وگویی با فارس از 30 فیلم آماده اکران گفته که اگر به نمایش دربیایند وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به خاطر آن ها به مجلس خواهند کشاند! ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۸:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
در دولت سیزدهم باید از امتیازهایی مانند مردمی بودن، پایبندی به اخلاق، تلاش بی وقفه و ساده زیستی مراقبت ویژه شود و تصویر افرادی که در دولت به کار گمارده می شوند نباید با این دال مرکزی مغایرت معنادار داشته باشد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، گفت: برابر قانون، مالکان خودروها نباید هیچ گونه تغییری در وضعیت ظاهری و یا فنی خودرو ایجاد نمایند که با مشخصات ذکر شده در اوراق اصالت خودرو مغایرت داشته باشد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دولت می تواند در موضوع محدودسازی مشاغل غیر رسمی یا شناسنامه دار کردن این مشاغل نقش داشته باشد و با افزایش تسهیل درفرایندها حمایتی مشاغل غیررسمی را تحت پوشش قوانین و زیر چتر حمایتی خود قرار دهد. آقایان به جای اینکه به فکر حل مسائل باشند، صورت مساله را می خواهند پاک کنند.
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پایه طب ایرانی بر پیشگیری بوده، براساس تعریف طب ایرانی، پزشکی علمی است که سلامتی را نگه می دارد و هنگام بیماری، به دنبال بازگرداندن سلامتی است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای تاکید کرد که تمرکز آمریکا بر استفاده از دیپلماسی در مورد ایران است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
خداناباوری، بی خدایی یا آتئیسم، در جامع ترین معنا، فقدان باور به وجود خدا یا خدایان است. خداناباوری در معنایی کم تر جامع، رد کردن این اعتقاد است که خدایی وجود دارد. در معنایی حتی محدودتر، خداناباوری، به طور مشخص این موضع است که هیچ خدایی وجود ندارد. خداناباوری، در مغایرت با خداباوری است. ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۷    
نشست تخصصی – رسانه ای با موضوع اهداف اقدام انگلیس در تروریست خواندن مقاومت فلسطین، پیش از ظهر امروز(چهارشنبه 3 آذر) توسط جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه در تجدیدنظر تعزیرات حکومتی، رای بر برائت این شرکت صادر شده است، گفت: بخش عمده ای از عدم رفع تعهدات ارزی این شرکت به دلیل مغایرت نرخ ارز محاسباتی در سامانه جامع تجارت، پورتال ارزی بانک مرکزی و سامانه جامع گمرک است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۰    
محمدعلی دیانتی زاده در سرمقاله امروز (دوشنبه یکم آذرماه 1400) روزنامه دنیای خودرو ، به موضوع مغایرت های قیمت گذاری دستوری با قوانین کشور پرداخت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس طرحی، مشترکان پر مصرف باید در انتظار محاسبه برق مصرفی خود به قیمت تمام شده و بدون یارانه باشند ؛ این جدیدترین هشدار سخنگوی صنعت برق کشور به کسانی است که به دلیل مصرف بسیار برق، از یارانه بیشتری استفاده می کنند؛ رویکردی که با عدالت مغایرت دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در توئیتی به موضوع مغایرت تبصره 6 الحاقی به ماده 63 قانون انتخابات اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۳:۵۸    
مَهریه جایگاهی در حوزه نظارت، حوزه تقنین و حوزه اعمال اقتدار حکومتی پیدا کرده و این مسئله پیچیدگی هایی در جامعه ما به دنبال داشته است. مسئله قیمت سکه بر اثر شوک های تورمی اخیر دلیلی بر آن است که نباید قوانین خانواده ها به هم زده شود.
معاون گمرک گفت: از نظر گمرک واردات لوازم خانگی بوش با مفاد قوانین موضوعه مغایرت داشته و محموله مزبور تا تعیین تکلیف دقیق، قانونی و پاسخ شفاف به سئوالات ارائه شده، قابلیت ترخیص نخواهد داشت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سریال های تاریخی، ممکن است با وقایع تاریخی، آن طور که اتفاق افتاده اند، مغایرت داشته باشند، اما اینکه آیا این مغایرت ایراد محسوب می شود یا خیر نکته دیگری است که موضوع این مطلب است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سریال های تاریخی، ممکن است با وقایع تاریخی، آن طور که اتفاق افتاده اند، مغایرت داشته باشند، اما اینکه آیا این مغایرت ایراد محسوب می شود یا خیر نکته دیگری است که موضوع این مطلب است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۳   + ۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده 63 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا های اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مورد بررسی شورای نگهبان قرار گرفت که این طرح با یک مغایرت و ابهام شناخته شد. پیشتر هم در سال های گذشته مشابه آن با اشکال مواجه شده بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان درباره مصوبه مجلس پیرامون واردات خودرو گفت: هنوز مصوبه به مجلس ارسال نشده است؛ اما باید بگویم ما با این مصوبه مشکلی نداشتیم، بلکه ابهام داشتیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
در بررسی حقوقی محدودیت و ممنوعیت غربالگری در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به اینکه آیا محدودیت های ایجادشده در خصوص غربالگری با قانون اساسی و شرع مغایرت دارد یا خیر، پرداختیم.
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۳:۲۱    
رئیس شعبه تأمین اجتماعی اهر از مخالفت سازمان تأمین اجتماعی با بخشودگی جرایم بدهی شهرداری اهر به این سازمان خبر داد، گفت: کاهش نیروی انسانی و مغایرت شرایط شهرداری اهر با ضوابط بخشودگی جرایم دلیل مخالفت تأمین اجتماعی با بخشودگی جرایم شهرداری اهر بود.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۰:۲۲    
فرزاد جهان بین تصریح کرد: دارا بودن رشته / گرایش دانشجو در واحد دانشگاهی مقصد، تأیید عدم مغایرت محل سکونت با واحد مقصد انتخابی دانشجو از شرایط ضروری این امر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دبیر خانه کارگر استان اصفهان گفت: اصلاح قانون کار را تنها با سه شرط حذف نشدن حداقل های تأمین اجتماعی، عدم مغایرت با توصیه نامه های سازمان ILO و نظر خواهی از تمام شرکای اجتماعی کار می پذیریم.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه ایران نوشت: ساخت سالانه یک میلیون مسکن، براساس قانون جهش تولید مسکن، برعهده دولت نهاده شده تا سیاستگذاری کند و این برنامه با مشارکت بخش خصوصی به اجرا گذاشته شود. البته در بخش هایی از کشور که زمین رایگان آماده شده، ساخت مسکن بر اساس قانون شروع شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۰:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور در واکنش به سخنان وزیر علوم درباره ادغام دو وزارتخانه علوم و بهداشت تاکید کرد: این موضوع با سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری مغایرت کامل دارد.
خبرگزاری ایپنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۲۱:۴۶    
کمک مالی وزارت نفت به تیم های نفتی لیگ برتر به علت مغایرت قانونی پس گرفته شد .
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد درباره شرایط پذیرش دانشجوی مهمان در این دانشگاه توضیحاتی داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۹:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
به نقل از سایت شبکه المیادین، کمیته ملی امور اسیران در صنعا تیرباران 10 اسیر از ارتش و کمیته های مردمی یمن در ساحل غربی این کشور را محکوم کرد. این کمیته در بیانیه ای اعلام کرد: اعدام اسیران ما توسط ائتلاف سعودی اقدامی وحشیانه و خصمانه بود که با ساده ترین حقوق و اخلاق ...
ورزش 3   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
کمک مالی وزارت نفت به تیم های نفتی لیگ برتر به علت مغایرت قانونی پس گرفته شد .
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۰۱:۴۰    
امین امینیان ادارات مرتبط با ثبت وقایع حیاتی خواست آمارثبت شده در سامانه ها نباید باهم عدم مغایرت داشته باشد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه مفاد ماده (5) آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید مغایر با قوانین و مقررات زیست محیطی و اصل (138) قانون اساسی بوده و این موضوع در متن پیشنهادی سازمان نبوده است، خواستار اصلاح آیین نامه مذکور شد و پیشنهاد حذف ماده (5) را به دولت ارائه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
برای جلوگیری از ناهمخوانی اطلاعات موجود در کارت واکسن دیجیتال برخی افراد با اطلاعات موجود کارت واکسن کاغذی، سامانه اصلاح مغایرت کارت دیجیتال واکسن کرونا راه اندازی شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۰۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
رییس پلیس اسبق راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه ترافیک تهران شرم آور است، گفت: توسعه زیرساخت ها و حمل و نقل عمومی از نان شب برای مردم تهران واجب تر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تفاهم نامه منعقد شده میان وزارتخانه های نیرو و صمت با هدف تامین برق صنایع بزرگ با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف مغایرت دارد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، پزشکان از جمله افراد زحمت کش جامعه هستند که با توجه به شیوع ویروس کرونا کارشان چند برابر شده است و نقش مهمی در سلامت جامعه ایفا می کنند ...