دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۳:۳۷Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آ سه آن»

تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۴    
هند سیاست نگاه به شرق خود را از اوایل دهه 1990 به عنوان بخشی از تلاشی هماهنگ برای احیای اهمیت آسیای جنوب شرقی در دستور کار سیاست خارجی خود قرار داده است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۸:۲۳    
اندونزی ریاست اتحادیهASEAN را در سال جاری میلادی ( 2023) برعهده دارد . این کشور بعنوان بزرگترین اقتصاد منطقه جنوب شرق آسیا با رشد اقتصادی 5.31 درصد در سال 2022 قصد دارد در مدت یکسال ریاست خود جایگاه این اتحادیه را در سطح جهانی ارتقاء دهد. ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۴۹    
اتحادخبر: مشاور رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: صادرات خرما و آبزیان بوشهر نیازمند تنوع در بازارهای خارجی است و ایجاد بازار فروش این محصولات در کشورهای حوزه آ سه آن (کشورهای جنوب شرق آسیا) دنبال می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۰    
تیم فوتبال تایلند چهاردهمین دوره رقابت های قهرمانی منطقه جنوب شرق آسیا (آ سه آن) را با قهرمانی به پایان برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۵۵    
دور نیمه نهایی چهاردهمین دوره رقابت های فوتبال قهرمانی منطقه جنوب شرق آسیا (آ سه آن) - میتسوبیشی کاپ 2022 پایان یافت.
معدن24   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
معدن 24:جلسه ای با محوریت راهکارهای توسعه صادراتی در سال 1402 در محل معاونت کمک های فنی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد که در این جلسه نمایندگانی از انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی حضور بهم رساندند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - نخست وزیر نیوزیلند امروز دوشنبه در جلسه سالانه اجلاس آسیای شرقی و دومین اجلاس گفتگو جهانی آ سه آن در دوران پس از همه گیری ویروس کرونا قرارداد تجاری با این سازمان و استرالیا را ارتقا می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل در اجلاس سران آ سه آن گفت: جامعه بین الملل در میانمار شکست خورده است.
طلا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا که هیچ تلاشی برای مبارزه با زوال عقلی خود نمی کند در نشست آ سه آن باز هم گاف داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
جو بایدن در نشست کشورهای آ سه آن، توافق آمریکا با سران این کشورها را گامی مهم برای حل موضوعات مهم زمان حاضر، دانست.
بدر پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیش از شام سران آسه آن در پنوم پن، پایتخت کامبوج، مورد استقبال هون سن، نخست وزیر کامبوج قرار گرفت تهران –بدر پرس – جو بایدن که برای شرکت در نشست سران آ. سه ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۱    
تهران – ایرنا – جو بایدن که برای شرکت در نشست سران آ. سه .آن به کامبوج سفر کرده است، حمله روسیه به اوکراین را وحشیانه خواند و مدعی تلاش های آمریکا برای رسیدگی به اثرات جهانی جنگ اوکراین، از جمله در جنوب شرق آسیا، شد.
بیتوته   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت که اوکراین در مورد زمان و محتوای چارچوب مذاکره با روسیه تصمیم خواهد گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر خارجه اوکراین روز شنبه درحاشیه اجلاس آ سه آن با انتقاد از آنچه که بی میلی همتای روسی برای دیدار با وی خواند، گفت: روسیه باید با حسن نیت به مذاکرات وارد شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۳:۴۰    
شفقنا- وزیر امور خارجه اوکراین از اعضای اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه آن) خواسته جلوی جنگ گرسنگی روسیه را بگیرند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اوکراین که می کوشد اقداماتی را برای دفع حمله روسیه به این کشور انجام دهد، روز پنجشنبه پیمان صلح و مودت را با اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آ. سه. آن امضا کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۹:۲۵    
درآمد حاصل از اقتصاد دیجیتال در منطقه آ سه آن طی سال 2022 به بیش از 200 میلیارد دلار خواهد رسید که ایران نیز می تواند با توسعه همکاری های خود با کشورهای این حوزه از پتانسیل های آنها استفاده نماید.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه آسه آن توانست در سال 2021 رتبه دوم جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در مناطق در حال توسعه جهان را پس از چین کسب نماید. جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در آسه آن با 42 درصد افزایش نسبت به سال 2020 به 174 میلیارد دلار رسید که هم سطح با جذب سرمایه گذاری خارجی در سال 2019 و پیش از همه ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در حالیکه چین و کشورهای آ سه آن در حال اتصال بازارهای دیجیتال آنلاین خود به یکدیگر در راستای توسعه طرح کمربند و جاده هستند، به نظر نمی رسد ایران آماده بهره برداری از این فرصت بزرگ باشد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه گفت کشورش مخالف هر گونه تلاش یکجانبه برای تغییر وضعیت موجود تایوان است. تارنمای سوئیس اینفو گزارش داد بلینکن در جمع همتایان خود ازکشورهای آسیای جنوب شرقی گفت: ثبات در روابط چین و تایوان به نفع کل منطقه است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در نخستین نشست رهبران اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ سه آن) در واشنگتن با هدف همراه کردن این کشورها در جنگ اوکراین، از آغاز " عصری جدید" در روابط میان کشورهای عضو آ سه آن و آمریکا خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور ایالات متحده که میزبان نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا در واشنگتن بود، از آغاز عصری جدید در روابط کشورش با این کشورها خبر داد.
آرتان پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۱    
روند نزولی قیمت وارداتی بیلت آسیای جنوب شرقی ادامه دارد و تامین کنندگان به طور مداوم قیمت های پیشنهادی این محصول را کاهش می دهند تا خریداران را ترغیب نمایند، اما خریداران همچنان تمایلی به انجام معاملات نداشته و در حاشیه هستند.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۲۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اعلام کاخ سفید، نشست کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا موسوم به آ سه آن به میزبانی آمریکا در روزهای 22 و 23 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ - ۱۴:۱۳    
اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) توقف فوری جنگ و درگیری های نظامی در اوکراین را خواستار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام چند دیپلمات و مقام دولتی، اختلافات حل نشده میان سران اعضای بلوک آ.سه.ان در مورد تعامل با حاکمان نظامی میانمار باعث ایجاد تعارض میان این اعضا شده و نشست وزیران امور خارجه آ.سه.آن که برای هفته جاری تعیین شده بود به تعویق افتاد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۹    
نخستین رزمایش مشترک نیروی دریایی روسیه و کشورهای عضو آ سه آن هم اکنون در آب های فراساحلی اندونزی در حال برگزاری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۱    
پس از دعوت انگلیس از اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا برای شرکت در نشست گروه هفت، چین نیز خواستار تحکیم روابط با آ سه آن شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۵:۱۴    
مسکو - ایرنا - نماینده روسیه در اتحادیه آسه آن اعلام کرد که روسیه با کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا موسوم به آ سه آن برای نخستین بار رزمایش مشترک برگزار می کند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
نخستین رزمایش دریایی مشترک میان روسیه و آ سه آن در بازه زمانی 10 تا 12 آذر در آب های سرزمینی اندونزی برگزار خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در انجمن ملل جنوب شرق آسیا(آ سه آن) از برگزاری اولین رزمایش دریایی مشترک میان دو طرف در اوایل دسامبر خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۰    
مدیرعامل هوآوی طی سخنانی در جریان برگزاری اجلاس تامین انرژی دیجیتال تایلند 2022 از برنامه و سرمایه گذاری کلان خود برای توسعه زیرساخت های اقتصاد دیجیتال منطقه آ سه آن خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری چین در جمع رهبران آ سه آن تاکید کرد که کشورش به دنبال سلطه بر همسایگان کوچک تر نیست.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۰۸    
انگلیس در ماه دسامبر میزبان نشست وزیران امور خارجه گروه هفت و آ سه آن خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر خارجه چین با اشاره به اینکه کشورش به حمایت های خود از کشورهای عضو آ سه آن در زمینه تامین واکسن کرونا تا زمان شکست کامل همه گیری کرونا ادامه خواهد داد، تاکید کرد که پکن برای تمرکز بر توسعه و ایفای نقش مثبت در این مسیر آماده همکاری با اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۳:۰۸    
مسکو- ایرنا- آندره بلائوسف معاون دفتر نمایندگی روسیه در شعبه سازمان ملل در ژنو اعلام کرد که کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا موسوم به آ سه آن ، ائتلاف آکوس را تهدیدی برای منطقه اقیانوس آرام و خاور دور می دانند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دولت روسیه می گوید با چین و آ سه آن درباره ابراز نگرانی بابت پیمان تسلیحاتی آکوس هم عقیده است و فقط گذر زمان می تواند انگیزه استرالیا، آمریکا و انگلیس را برملا کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از آنکه سران کشورهای اتحادیه جنوب شرق آسیا به دنبال تشدید ناآرامی ها در میانمار اجلاس سالانه خود را برای اولین بار بدون حضور این کشور برگزار کردند، شماری از تحلیلگران پیش بینی کردند کامبوج به عنوان رئیس دوره ای این سازمان رویکرد سختگیرانه ای را در قبال این کشور در پیش گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۷:۰۴    
تهران- ایرنا- اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ سه آن) یک روز پس از اعلام توافق با استرالیا در جهت ارتقاء روابط دو جانبه، از توافق مشابهی با پکن رونمایی کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : رئیس جمهور روسیه با سخنرانی در نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ سه آن) اعلام کرد که افزایش روابط با این اتحادیه و اعضایش یکی از اولویت های سیاست خارجی مسکو است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رهبران "آ سه آن" روز گذشته اجلاس سالانه خود را برای اولین بار بدون حضور میانمار برگزار کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ کرملین طی سخنانی اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور روزهای 27 و 28 اکتبر در نشست کشورهای پیمان آ سه آن سخنرانی خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۹:۵۸    
رئیس جمهور اندونزی طی سخنانی خواستار تسهیل مقررات سفر میان کشورهای عضو سازمان آ سه آن و راه اندازی کریدور گردشگری میان این کشورها شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
منابع مطلع در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کردند که قرار است رئیس جمهور آمریکا در صدر هیئتی در نشست فردای سران آ سه آن و ایالات متحده شرکت کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با میزان، با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط دولت جدید با کشورهای آسیای میانه و همسایگان گفت: در دنیای امروز 3 جریان اصلی در مناسبات بین کشورها وجود دارد. ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - پنج سال پس از معرفی استراتژی امنیت سایبری توسط سنگاپور، حالا این کشور در کنفرانس امنیت سایبری منطقه آ سه آن ، از برنامه ملی بازنگری شده ای با هدف اتخاذ مواضع فعالتر در مقابله با تهدیدها و همچنین پیشبرد وضعیت کلی امنیت سایبری و تقویت همکاری بین المللی در قالب یک چهارچوب جدید فناوری ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: هدف واشنگتن از ایجاد ائتلاف هایی چون آکوس تضعیف چارچوب های قدیمی همکاری در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: دبیر میز آسه آن سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات ایران به اتحادیه اقتصادی آسه آن در 5 ماهه نخست سال 1400 با 48 درصد افزایش به رقم یک میلیارد و 76 میلیون دلار رسید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
میزان تجارت استان هاینان چین به یوآن با کشورهای اتحادیه آسه آن در 6 ماه نخست سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 برابر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
امروز، یکشنبه هفدهم مرداد سال 1400 هجری شمسی، برابر با 28 ذی الحجه سال 1442 هجری قمری و مطابق با هشتم اوت سال 2021 میلادی است.