چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۰:۴۰Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آزیترومایسین»

سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۸:۴۷    
آزیترومایسین برای درمان برخی عفونت های باکتریایی مانند برونشیت، ذات الریه، بیماری های مقاربتی (STD) و عفونت گوش، ریه، سینوس ها، پوست، گلو و اندام های تناسلی استفاده می شود ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۰:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
میزان تأمین سوسپانسیون آزیترومایسین در 7 ماهه نخست هر ماه حداکثر 1 میلیون عدد بوده است که این عدد در آبان و آذر از مرز 2 میلیون عدد گذشت و در دی ماه به 3.3 میلیون عدد رسید
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
بیشترین آنتی بیوتیک مصرفی به ترتیب شامل سفکسین، آزیترومایسین و آموکسی سیلین بوده که شامل تمام نسخ طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
طباطبایی، عضو کمیته علمی مقابله با کرونا: ☑در مورد امیکرون و این زیرسویه های جدید ادعا بر این است که هر فرد مبتلا می تواند 15 تا 16 نفر را به کرونا مبتلا کند و این افزایش شیوع طبیعتا تعداد موارد بستری و مرگ و میر را افزایش می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۹:۵۷   + ۳۴ سایت دیگر  
فارس : متخصص اپیدمیولوژی با بیان اینکه مردم از مصرف خودسرانه داروها برای درمان کرونا پرهیز کنند گفت: مصرف خودسرانه آزیترومایسین نیز هیچ تاثیری بر درمان کرونا ندارد و بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۲۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
یک هفته ای می شود که وارد موج هشتم کرونا شدیم و درحالی استفاده از آزیترومایسین بدون تجویز پزشک و کاملا خودسرانه به عنوان دارویی برای جلوگیری از کرونا در بین برخی مردم رایج شده است که به گفته متخصصان مصرف نُقل گونه آنتی بیوتیک هایی نظیر آزیترومایسین نتیجه ای جز مقاوم شدن بدن در برابر آنتی بیوتیک های ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۵:۵۵   + ۸۱ سایت دیگر  
دکتر احمد طباطبایی در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به اینکه درحال حاضر برخی کشورها مدام درحال هشدار دادن درخصوص وضعیت کرونا هستند، گفت: این نشان می دهد که زیرسویه های XBB و BQ1 در حال افزایش است و به دنبال این افزایش شیوع، طبیعی است که تعداد موارد بستری و به دنبال آن مرگ ومیر افزایش یابد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۴:۴۳   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی از 2 برابر شدن تولیدات دارویی هلال احمر نسبت به ماه گذشته و براساس نیازهای دارویی کشور خبر داد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک معروف و پراستفاده است که در درمان انواع عفونت های ناشی از باکتری استفاده می شود . از جمه : عفونت های تنفسی ، عفونت های پوستی ، عفونت گوش و برخی از بیماری های جنسی و .. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۴۵ سایت دیگر  
به گزارش سپید، سید احمد طباطبایی در گفت وگو با وبدا اظهار داشت: در دوران کرونا و شرایط کنونی با موج آنفلوآنزا در کشور، شاهد مصرف بی رویه برخی آنتی بیوتیک ها به ویژه داروی آزیترومایسین هستیم. برخی خانواده ها بدون مراجعه به پزشک، این دارو را مصرف می کنند. ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۵:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو گفت: سومین محموله آنتی بیوتیک حاوی یک میلیون از انواع سوسپانسیون آنتی بیوتیک شامل آزیترومایسین 100 و 200 میلی گرم، شربت آموکسی سیلین، شربت کوآموکسی کلاو و سفکسیم وارد کشور شد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محموله جدید آنتی بیوتیک به میزان 40 تُن یک شنبه سیزدهم آذر ماه از گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و از مبدا هند وارد کشور شد. ...
سلام نو / میزان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۳۸ سایت دیگر  
پدرام پاک آیین سخنگوی وزارت بهداشت، جزییات ورود محموله جدید آنتی بیوتیک به کشور را توضیح داد و گفت: این محموله پس از آزمایش توزیع خواهد شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
محموله اول به اندازه 50 تُن و شامل 3.5 میلیون عدد انواع سوسپانسیون آنتی بیوتیک اطفال، آموکسی سیلین، کوآموکسی کلاو، سفکسیم، سفالکسین و آزیترومایسین بود که از طریق هند وارد کشور شد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش سپید، سید حیدر محمدی با اشاره به افزایش چند برابری تولید آنتی بیوتیک ها در آبان ماه اظهار کرد: تولید شربت آموکسی سیلین که از ابتدای سال ماهانه 550 هزار عدد بود ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سپید، سجاد اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا، از افزایش تولید انواع شربت های آنتی بیوتیک در هشت ماهه اول سال جاری به نسبت کل سال 1400 خبر داد و گفت: تامین شربت آزیترومایسین در سال 1400 حدود 5 میلیون عدد بود که در هشت ماهه اول امسال تا آبان ماه به 8 میلیون و 200 هزار عدد رسیده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۲:۲۷   + ۷۰ سایت دیگر  
مهر : پدرام پاک آئین گفت: یک محموله شامل 463 هزار عدد انواع سوسپانسیون آنتی بیوتیک اطفال، آموکسی سیلین، کوآموکسی کلاو، سفکسیم، سفالکسین و آزیترومایسین است که از طریق هند وارد کشور می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، در نشست علمی، آموزشی خبری به مناسبت هفته آگاه سازی داروهای آنتی میکروبیال که با حضور دکتر اعتباری معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر سلطانی عضو هیات علمی دانشکده داروسازی و متخصص دارودرمانی بیماری های عفونی، برگزار شد ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک معروف و پراستفاده است که در درمان انواع عفونت های ناشی از باکتری استفاده می شود . از جمه : عفونت های تنفسی ، عفونت های پوستی ، عفونت گوش و برخی از بیماری های جنسی و .. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در یک ماه اخیر بیش از 50 هزار شربت آنتی بیوتیک بین داروخانه ها و بیمارستان های استان توزیع شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۹:۰۱    
کمبود شربت آزیترومایسین در داروخانه ها شهروند خبرنگار ما را با مشکلاتی مواجه کرده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۹    
واردات 50 تُن محموله آنتی بیوتیک از هند، در حالی اتفاق افتاد که گفته می شود مواد اولیه دارویی در انبار برخی شرکت های داخلی موجود بوده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک نداریم! کمبود آنتی بیوتیک به ویژه برای کودکان، فقط مشکل داروخانه های پایتخت نیست و گریبان بسیاری از بیماران ر در شهر های مختلف کشور را گرفته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۱۰    
واردات 50 تُن محموله آنتی بیوتیک از هند، در حالی اتفاق افتاد که گفته می شود مواد اولیه دارویی در انبار برخی شرکت های داخلی موجود بوده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
واردات 50 تُن محموله آنتی بیوتیک از هند، در حالی اتفاق افتاد که گفته می شود مواد اولیه دارویی در انبار برخی شرکت های داخلی موجود بوده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
واردات 50 تُن محموله آنتی بیوتیک از هند، در حالی اتفاق افتاد که گفته می شود مواد اولیه دارویی در انبار برخی شرکت های داخلی موجود بوده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: واردات 50 تُن محموله آنتی بیوتیک از هند، در حالی اتفاق افتاد که گفته می شود مواد اولیه دارویی در انبار برخی شرکت های داخلی موجود بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۷:۳۹   + ۴۸ سایت دیگر  
واردات 50 تُن محموله آنتی بیوتیک از هند، در حالی اتفاق افتاد که گفته می شود مواد اولیه دارویی در انبار برخی شرکت های داخلی موجود بوده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۴:۰۱    
آزیترومایسین دارویی آنتی بیوتیک است و برای درمان عفونت های باکتریایی کاربرد دارد. در ادامه به معرفی، اشکال دارو، قیمت، عوارض و تداخل دارویی آزیترومایسن پرداخته ایم.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۸:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، داروهای کوآموکسی کلاو، آزیترومایسین و آموکسی سیلین را که در بازار دارو پر مصرف هستند، از جمله اقلام کمیاب دارویی ذکر کرد و گفت: انواع شکل های خوراکی و سوسپانسیون این اقلام دارویی در بازار با کمبود مواجه است.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۱۷:۵۴   + ۵۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: توزیع 50 میلیون تن آنتی بیوتیک وارداتی از روز شنبه آغاز شده و به میزان کافی در دسترس مردم قرار می گیرد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۰:۰۴    
وزارت بهداشت گزارش داد که تولید آنتی بیوتیک امسال کاهش نداشته است و بلکه برخی شرکت ها این دارو را به امید افزایش قیمت احتکار کرده اند حدود سه ماه است که تهیه آنتی بیوتیک هایی مانند شربت کوتریموکسازول، شربت آموکسی سیلین 250 ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تقاضا برای تجویز شربت آزیترومایسین، سفکسیم، آموکسی کلاو و آموکسی سیلین در بین مردم استان بالاست.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۷    
اکثر شهروندان از نبود سِرُم تزریقی و برخی شربت ها ویژه کودکان در داروخانه های کلانشهر زاهدان گلایه مند هستند و می گویند باید تمام داروخانه ها را سر بزنیم و در نهایت با دست خالی به خانه برگردیم.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۲۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک معروف و پراستفاده است که در درمان انواع عفونت های ناشی از باکتری استفاده می شود . از جمه : عفونت های تنفسی ، عفونت های پوستی ، عفونت گوش و برخی از بیماری های جنسی و .. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۴:۴۷    
اریترومایسین داروی آنتی بیوتیک است. در ادامه درباره اریترومایسین، شربت اریترومایسین برای کودکان، قرص اریترومایسین و تفاوت آن با آزیترومایسین مطالبی آورده ایم.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۵۲    
قرص آزیترومایسین برای چیست؟ آزیترومایسین 500 و آزیترومایسین 250 چه کاربردهایی دارد؟ اطلاعاتی درباره عوارض، تداخل دارویی و نحوه نگهداری آن را برایتان آورده ایم.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۷:۰۸   + ۹۰ سایت دیگر  
حمیدرضا جماعتی گفت: براساس مطالعه ای مشخص شد در 10 بیمارستان دانشگاهی و 43 هزار بیماری که در این 10 بیمارستان بستری شدند، 100 درصد بیماران حداقل یک آنتی بیوتیک و 50 درصد آن ها حداقل 3 آنتی بیوتیک مصرف کردند که این میزان، بی رویه محسوب می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- میزان مصرف آزیترومایسین در بهمن سال جاری به بیش از سه برابر ماه های پیش رسیده است در صورتی که این دارو در درمان سرپایی و بهبود شرایط بیماران مبتلا به کووید19 خفیف، هیچ اثری در ندارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۰۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده های سلامت محورسازمان غذا و دارو گفت: مسئولیت نظارت بر تجویز پزشکان با معاونت درمان است.
موج   ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: آنتی بیوتیک ها از جمله آزیترومایسین نه تنها نقشی در درمان اُمیکرون ندارند بلکه مصرف بی رویه و بی دلیل آنها عوارضی را به همراه خواهد داشت.
آنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۰۰:۱۳    
چند وقتی می شود که برخی از هموطنان به صورت خودسرانه برای درمان کرونا از قرص آزیترومایسین مصرف می کنند، اما مصرف بدون تجویز پزشک این قرص می تواند موجب بروز سایر بیماری ها در بدن شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک پرمصرف است که به اشکال مختلف قرص، کپسول و شربت وجود دارد و در اغلب اوقات دیده شده برای بیماران مبتلا به کرونا تجویز می شود.
ندای پیشوا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مصرف آزیترومایسین در کشور افزایش یافته است/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، دبیر کمیته علمی کشوری کرونا در مورد مصرف بی رویه آزیترومایسین در بیماران مبتلا به کرونا هشدار داد. دکتر جماعتی گفت: مصرف آزیترومایسین ...
سینا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۰۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان نسبت به مصرف خودسرانه آزیترومایسین هشدار داد. دکتر قدرت اله رستمی در گفتگو با خبرگزاری سیناپرس، اظهار کرد: برخی افراد هنگام مواجهه با کوچکترین علائم سرماخوردگی اقدام به مصرف خودسرانه آزیترومایسین می کنند. ...
صدای ایران   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۲۳:۴۰   + ۶۸ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران حمیدرضا جماعتی در حاشیه شصت و یکمین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، اظهار داشت: در آخرین پروتکل معاونت درمان وزارت بهداشت، برای بیماران سرپایی و افرادی که دارای علائم خفیف و یا بدون علامت هستند و یا حتی بیمارانی که بستری می شوند ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۲۳:۲۹    
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: میزان مصرف آزیترومایسین به طور قابل توجهی افزایش یافته و مصرف آن در بهمن ماه، بیش از سه برابر ماه های قبل است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۲۳:۰۱    
از زمان آغاز موج ششم بیماری کرونا میزان مصرف آنتی بیوتیک هایی نظیر آزیترومایسین در کشور سه برابر شده است؛ در حالی که این دارو در درمان کرونا هیچ تأثیری ندارد.