جمعه ۰۳ بهمنساعت ۰۰:۴۶Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبیدر»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۸:۱۱    
ایرنا - سنندج - خانه نجات ایران در قالب پنجمین برنامه محیط زیستی شهر سنندج به مناسبت گرامیداشت روز هوای پاک، سالگرد بمباران 28 دی سنندج و شهادت آتش نشانان پلاسکو اقدام به آماده سازی چاله برای نهالکاری و جمع آوری زباله های رها شده محوطه پارک کودک در دامنه کوه آبیدر کرد.( عکاس: سیدمصلح پیرخضرانیان)
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - پل معلق در پارک جنگلی آبیدر با مشارکت بخش خصوصی از پارک مشاهیر تا پشت پرده سینما روباز است. این پل به طول 320 متر و عرض 120 سانتی متر بوده و ارتفاع آن از کف دره کوه آبیدر 88 متر است.(عکاس: سیدمصلح پیرخضرانیان)
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - سردیس میرزا رضا کلهر، برات علی نورایی، عبدالحمید ملک الکلامی، ابراهیم یونسی، شیخ رضا طالبانی، ماموستا محوی، مظفرپرتوماه، ماموستا گوران، ماموستا نالی و امان الله خان اردلان از مشاهیر برجسته کُرد، ساخته شده توسط هنرمند برجسته استاد هادی ضیا الدینی در پارک جنگلی آبیدر نصب شده است.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۸:۳۶    
یکی از زیباترین نقاط ایران بخصوص در فصل بهار کردستان و سنندج است. سنندج مکان های دیدنی متفاوتی دارد که آب و هوای لطیفی دارد و جنگل های بلوط، آبشارها و رودخانه های خروشانش آن را به یکی از استان های کشور با جاذبه های گردشگری بسیار تبدیل کرده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۲۳:۴۲    
حضور خودرو های سنگین در منطقه حیات وحش آبیدر در غرب کشور موجب نابودی اکوسیستم و گیاهان منحصر به فرد این منطقه شده است. شیب زیاد آبیدر بلای جان این منطقه شده و علاقه آفرود سواران به آبیدر، فرسایش خاک در این منطقه را هم شدت داده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل موسسه فرهنگی اجتماعی سپهر فردای آبیدر از توزیع 120 بسته غذایی و بهداشتی برای نهمین ماه متوالی در سنندج خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان حضور خودرو در بالای کوه آبیدر موجب تاثیر بر روی حیات وحش این کوه شده به طوری که در گذشته بسیاری از حیوانات وحشی که در آن زندگی می کردند اکنون دیگر دیده نمی شوند.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۲:۲۸    
آنچه که این روز ها شاهدیم اجرای طرح هایی در دامنه ی کوه آبیدر است که نیک است اجرای این طرح ها را به فال نیک بگیریم و انشالا رونق و فزونی این طرح ها موجب رونق و شکوفایی شهر زیبای سنندج شود
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۱۶    
کوهنوردی رشته ورزشی پاک، سبب انسان سازی و خودشناسی است و شایسته نیست که این عرصه سالم با حرکات غیراصولی برخی افراد خدشه دار شود.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
در حاشیه سفر رهبرانقلاب به استان کردستان در سال 1388 و حضور صبحگاهی در منطقه کوهستانی آبیدر سنندج .
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر سنندج گفت: بعد از تکمیل زیپ لاین, در روزهای آینده به امید خدا شاهد تکمیل و اتمام عملیات احداث پل معلق در آبیدر هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - برگ ریزان از زیباترین جلوه های طبیعت در فصل هزار رنگ پاییز است. جلوه هایی از این زیبایی فصل پاییز در طبیعت اطراف سنندج و پارک جنگلی آبیدر را می بینیم.(عکاس: سید مصلح پیرخضرانیان)
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۷:۴۶    
گروه استان ها-فصل پاییز و ریزش برگ درختان مناظری زیبا را در پارک جنگلی آبیدر سنندج خلق کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۹    
ایرنا - سنندج - تصاویر نخستین بارش برف پاییزی و سفید شدن ارتفاعات آبیدر مشرف به سنندج را نشان می دهد. (عکاس: سیدمصلح پیرخضرانیان)
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - کوه آبیدر مشرف بر شهر سنندج همچنین بیشتر ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان کردستان در ششمین روز از آخرین ماه فصل پاییز، بدنبال بارش برف، سفید پوش شد و چهره زمستانی به خود گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: ساماندهی مسیر "گویزه کویر" واقع در پارک جنگلی آبیدر آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۶:۳۳    
اگرچه کرونا تاثیر مخربی بر روح و روان مردم گذاشته، اما خیلی ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی ساعتی از یک روز تعطیل را مهمان این کوه زیبا می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دو سال است که در فصل پاییز بو و طعم آب شرب سنندج تغییر می کند و مردم با چالش جدی مواجه می شوند و مردم برای تامین آب شرب به چشمه های اطراف سنندج و بخصوص دامنه آبیدر می روند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از عکاسان خبری سنندج از پروژه های در حال انجام شهرداری سنندج شامل شهربازی، مرکز سنه سنتر، پارک تفریحی ورزشی 21 هکتاری، اتصال بلوار سنجرخان به بلوار ساحلی، پارک مشاهیر، باغ ایرانیان، زیپ لاین، پل معلق و پروژه های زیباسازی پارک جنگلی آبیدر بازدید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - آتش سوزی روز پنجشنبه در دامنه کوه آبیدر که باعث نابودی بخشی عظیمی از جنگل و ونهال کاری مرتع پارک جنگلی آبیدر شد، پس از چند ساعت با تلاش نیروهای مردمی و آتش نشانی خاموش شد. پارک جنگلی در غرب شهر سنندج یکی از بی نظیرترین جاذبه های سنندج به شمار می آید ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۲۰:۴۰    
در این بسته خبری از تعیین تکلیف اوراق مشارکت شهرداری سبزوار تا نصب تابلوی مکان نما در پارک جنگلی آبیدر سنندج و ضدعفونی مجدد خودروهای حمل ونقل عمومی گرگان را بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از نصب تابلوی مکان نما در پارک جنگلی آبیدر به منظور تسهیل در راهنمایی مسافران خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
شهردار سنندج از بازگشایی مسیر میدان حجاب تا نخستین ورودی پارک جنگلی آبیدر در سنندج خبر داد و گفت: با توجه به مصوبات ستاد مبارزه با کرونا به جهت جلوگیری از تجمع شهروندان در پارک کودک مسیر میدان حجاب تا نخستین ورودی آبیدر امروز صبح بازگشایی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- علی رغم دستور استاندار به شهرداری سنندج برای بازگشایی تفرجگاه آبیدر به منظور جلوگیری از ایجاد تجمع در پارک کودک، اما شهردار به این امر و حفظ سلامت مردم اعتنایی ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۰    
ایرنا - سنندج - اعضای گروه ورزشی ژینگه با هماهنگی و نظارت کمیسیون ورزشی شورای اسلامی و شهرداری سنندج با هدف افزایش نشاط عمومی، ارتقای امید اجتماعی و سلامت، توجه بیشتر به ورزش همگانی و نقش ورزش صبحگاهی در سلامتی و تشویق مردم به تحرک و ورزش در دامنه کوه آبیدر حرکات ورزشی اجرا می کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
جمعه که میشه مردم به کوه و طبیعت میان تا از روز تعطیلشون یک روز به یاد ماندنی در دفترچه خاطرات شون ثبت کنند.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۵    
کوه آبیدر نگین انگشتر شهر سنندج است و تفرجگاهی که در ایام مختلف سال مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. یکی از معضلات این پارک وجود وانت بارها و کافه های سیاری بود که علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان سیما و منظر ورودی آبیدر از سمت میدان گاز را نیز برهم زده بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرتوزیع برق جنوب شهرستان سنندج ازاجرای طرح اصلاح و تبدیل 3 کیلومتر شبکه روشنایی معابر پارک جنگلی آبیدرسنندج به کابل خود نگهدار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۴۲    
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از اتمام عملیات پروژه ساماندهی پارک امانیه در آبیدر سنندج خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
موسسه سپهر فردای آبیدر برای ششمین ماه پیاپی در ایام کرونا، 120 بسته غذایی را میان خانواده های تحت پوشش خود توزیع کرد.
مثلث   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دانهیل سواری در آبیدر عکس: بختیار صمدی
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دامنه کوه آبیدر سنندج به عنوان پیست جهانی دوچرخه سواری در کشور به ثبت رسیده و تا کنون چندین مسابقه کشوری و جهانی در رشته های دانهیل (دوچرخه سواری کوهستان) در آبیدر برگزار شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۱۴    
بزرگترین تندیس یادبود مقاومت مردم کردستان در هشت سال جنگ تحمیلی توسط هادی ضیاء الدینی ، مجسمه ساز کردستانی ساخته و در پارک جنگلی آبیدر سنندج نصب شده است. ساخت این مجسمه که فیگور پدر و دو فرزند شهیدش را به نمایش می گذارد، دو سال طول کشیده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۹:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
آتش سوزی آبیدر سنندج که از ساعت 12 و 30 دقیقه امروز آغاز شد، پس ازچند ساعت تلاش نیروهای منابع طبیعی، شهرداری و اکیپ هایی از انجمن های مردم نهاد مهار شد. علت این آتش سوزی خطای انسانی بوده ولی هنوز درباره عمدی یا غیرعمدی بودن آن اطلاعی در دست نیست. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - آتش سوزی روز جمعه درختان منطقه گویزه کوره در دامنه کوه آبیدر که باعث نابودی 2.5 هکتار جنگل و مرتع پارک جنگلی آبیدر شد، پس از چهار ساعت با تلاش نیروهای مردمی و آتش نشانی خاموش شد. پارک جنگلی در غرب شهر سنندج یکی از بی نظیرترین جاذبه های سنندج به شمار می آید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۷:۲۱    
بیش از 2 و نیم هکتار از آبیدر سنندج امروز طعمه آتش شد و مهار آن سه ساعت به طول انجامید.
صدای بوکان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۷:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
آتش سوزی عمدی در آبیدر سنندج در سه ساعت 2.5 هکتار از مراتع این کوه را سوزاند و یک آتش نشان نیز حین عملیات اطفای حرق دچار حادثه شد. به گزارش صدای بوکان ؛ بخشی از کوه آبیدر سنندج ظهر امروز طعمه حریق شد، آتش سوزی از منطقه گویزه کوره شروع شد و تا پناهگاه ادامه داشت. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
محمد رئوف نصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش سوزی از منطقه گویزه کوره آغاز و تا پناهگاه ادامه یافت. وی به مشارکت نیروهای مردمی، اکیپ های آتش نشانی و منابع طبیعی برای اطفای آتش اشاره کرد و افزود: 6 اکیپ از انجمن های مردم نهاد، 4 اکیپ منابع [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۱    
ظهر امروز آتش به جان بخش بزرگی از کوه آبیدر سنندج افتاد و پس از سه ساعت تلاش مهار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۵۱    
سنندج - ایرنا - پارک جنگلی آبیدر سنندج به مناسبت روز جهانی پاکسازی زمین به همت جمعی از اعضای انجمن های زیست محیطی و تعدادی از کارکنان محیط زیست استان کردستان از زباله پاکسازی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۹:۰۲    
جذاب ترین اخبار استان های باشگاه خبرنگاران جوان در روز چهارشنبه 19 شهریور را اینجا مشاهده کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۶:۱۰    
کوه آبیدر سنندج با دارا بودن بزرگترین سینمای روباز جهان مقصد گردشگرانی از نقاط مختلف کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۴:۲۱    
گروه استان ها- شهروندان از وضعیت ترافیک و بی نظارتی و عدم حضور مأموران راهنمایی ورانندگی در خیابان های هسته مرکزی و کمربندی آبیدر سنندج گله مندند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۸:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: دو ایستگاه اجاره دوچرخه در مسیر دو چرخه سواری آبیدر سنندج ایجاد می شود.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۴:۴۸    
جمعی از آزادگان سنندجی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به کشور به قله آبیدر صعود کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۹:۲۶    
همچون همیشه و به مانند روز های تعطیل، آبیدر، امروز هم پذیرای علاقه مندان به کوهنوردی و طبیعت گردی بود، ما انگار عده ای با طبیعت و البته سلامت خود و دیگران سر ناسازگار دارند.
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۷    
یک شنبه 99/5/05 ، (اخبار رسمی) : یکی از جاذبه های بی نظیری که در شهر سنندج واقع شده است، کوه آبیدر می باشد. این کوه که در پارک جنگلی در غرب شهر قرار گرفته، هم اکنون یکی از شگفت انگیز ترین مناطق گردشگری در غرب ایران می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۷:۴۳    
هر ساله با آغاز فصل تابستان مردم به پارک ها و فضا های سبز می رفتند تا از گرما در امان بمانند، اما تابستان امسال با شیوع کرونا بیشتر مردم در خانه ماندن را به دامان طبیعت ترجیح داده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۶:۱۲    
هر ساله با آغاز فصل تابستان مردم به پارک ها و فضا های سبز می رفتند تا از گرما در امان بمانند، اما تابستان امسال با شیوع کرونا بیشتر مردم در خانه ماندن را به دامان طبیعت ترجیح داده اند.