دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۹:۱۲Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کالابرگ»

دانا   ۲۶ دقیقه پیش    
ابهامات موجود در نحوه تخصیص یارانه چهار کالای اساسی به صورت کالابرگ الکترونیکی و یا یارانه نقدی و چالش های آن موجب شد تا این موضوع را از دیدگاه کارشناسان اقتصادی بررسی کنیم تا توصیه این فعالان اقتصادی راهگشای مسئولان برای اتخاذ این تصمیم به صورت حساب شده و اقتصادی باشد.
تبدیل پرداخت یارانه نقدی به کالابرگ هرچند منجر به کاهش اندکی از رشد نقدینگی خواهدشد، اما به دلیل اینکه پول به شکلی غیر از ریال وارد چرخه اقتصادی می شود نهایتاً تأثیری بر تورم نمی گذارد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه کالابرگ الکترونیک قدرت انتخاب را از افراد می گیرد، گفت: با اصلاح ارز ترجیحی در آینده شاهد رشد بخش کشاورزی و افزایش بهره وری تولید ملی در کشور خواهیم بود و از اصلاح این سیاست و پرداخت یارانه نقدی به افزایش عدالت اقتصادی منجر می شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم میانه در مجلس از افزایش قیمت کالاهای اساسی در پی حذف ارز 4200 تومانی انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی دولت شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۰۵    
نماینده مردم کرمان از دولت خواست هر چه سریع تر کالابرگ الکترونیک بین مردم توضیع شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش برای تامین زیرساخت های لازم نسبت به توزیع کالابرگ در حال انجام است که این امر بهتر از توزیع یارانه نقدی است.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۱۴    
توزیع یارانه ناشی از حذف ارز 4200 جهت جبران آثار تورمی آن، طبق قانون باید به صورت کالابرگ باشد ولی اما و اگرهایی که در این باره مطرح است و آنچه که اظهارات مسئولان دولتی نشان می دهد، توزیع کالابرگ را در ابهام برده و به نظر می رسد این قدرت و تقاضا برای یارانه نقدی آن را به روال 10 سال گذشته ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۲۵    
واریز یارانه تیر ماه بدون توضیح مشخص مسئولان همچنان در هاله ای از ابهام است. مردم هنوز نمی دانند قرار است یارانه تیر همچون یارانه اردیبهشت و خرداد نقدی به حساب آنها واریز شود یا این یارانه به صورت کالابرگ در اختیارشان قرار می گیرد؟
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۰۲    
آیت الله رئیسی از ادامه یافتن پرداخت یارانه نقدی خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۱۳    
واریز یارانه تیر ماه بدون توضیح مشخص مسئولان همچنان در هاله ای از ابهام است. مردم هنوز نمی دانند قرار است یارانه تیر همچون یارانه اردیبهشت و خرداد نقدی به حساب آنها واریز شود یا این یارانه به صورت کالابرگ در اختیارشان قرار می گیرد؟
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور: تا زمانی که نظام عادلانه کالابرگ الکترونیکی راه اندازی شود، پرداخت نقدی کمک معیشتی 300 و 400 هزار تومانی را ادامه می دهیم.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۰:۳۲   + ۴۱ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس جمهور با بیان اینکه آثار تورمی که به دلیل توزیع عادلانه یارانه ها ایجاد می شود، ظرف مدتی از بین خواهد رفت، اظهار داشت: اگر تورمی با استقراض از بانک مرکزی، با رشد پایه پولی و با رشد نقدینگی ایجاد شود این از بین نمی رود و برای سال ها می ماند ...
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۰:۰۵   + ۴۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: تا زمان اجرای صحیح کالابرگ الکترونیکی، پرداخت یارانه ها ادامه دار خواهد بود؛ از تاکید میکنم هیچ افزایش قیمتی در نان، دارو و بنزین نخواهیم داشت.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور گفت: رفع فقر مطلق و بهبود فاصله طبقاتی از اهداف اصلاح اقتصادی است. اصلاح اقتصادی اقدام مقدماتی است، سرمایه گذاری ها اقدام اصلی است. تعداد قابل توجهی از آنانی که مشمول یارانه نبودند یارانه گرفتند. تا زمانی که وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود پرداخت نقدی ادامه می یابد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سید ابراهیم رییسی، رئیس جمهور گفت: دارو باید توسط بیمه ها پوشش داده بشود و تا زمانیکه زیرساخت بیمه آماده بشه پرداخت یارانه ادامه دارد. قیمت نان تغییری نخواهد کرد تا زمانیکه اطمینان حاصل بشه طرحی که به صورت آزمایشی شروع شده جواب میدهد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۴۰   + ۳۱ سایت دیگر  
توزیع یارانه ناشی از حذف ارز 4200 جهت جبران آثار تورمی آن، طبق قانون باید به صورت کالابرگ باشد ولی اما و اگرهایی که در این باره مطرح است و آنچه که اظهارات مسئولان دولتی نشان می دهد، توزیع کالابرگ را در ابهام برده و به نظر می رسد این قدرت و تقاضا برای یارانه نقدی آن را به روال 10 سال گذشته ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
دکتر علی شهیدی، جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه گفتگوی اقتصادی رادیو گفت وگو درمورد راهکارهای کاهش تورم اظهارکرد: تورم های فعلی در اقتصاد ناشی از سه محل حذف ارز 4200 تومانی، رشد نقدینگی و افزایش قیمت کالاهای اساسی ناشی از جنگ اوکراین و روسیه است. ...
سلام نو / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در حالی حذف پرداخت یارانه 300 و 400 هزار تومانی را زمان بر و منوط به فراهم شدن زیرساخت ها برای ارائه کالابرگ الکترونیک دانسته که عباس علوی راد، اقتصاددان معتقد است بهتر است تا پایان سال، پرداخت یارانه های جدید به صورت نقدی ادامه یابد.
سلام نو / نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
قرار است همان کارت بانکی که افراد با آن یارانه می گیرند به کالابرگ الکترونیک تبدیل شود تا مردم با استفاده از آن از فروشگاه ها سهمیه کالاهای اساسی خودرا دریافت کنند .
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مجلس اجازه حذف ارز ترجیحی را به دولت داده بود/ مجلس شروطی تعیین کرده که قیمت ها براساس شهریور 1400 باشد و کالابرگ الکترونیک هم در اختیار مردم قرار گیرد
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۴۸    
سمنان- ایرنا- جان باختن کارگر دامغانی بر اثر برخورد با دیزل قطار، اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در گرمسار و آغاز طرح فروش هوشمند نان و کشف بیش از 2 تن آرد قاچاق، مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته بود.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی گفت: وقتی حذف ارز ترجیحی اتفاق افتاد، قیمت کالا های اساسی افزایش چشمگیری پیدا کرد. به طور مثال، روغن 500 درصد و لبنیات، تخم مرغ و مرغ 100 درصد قیمت شان بالا رفت و به تبع آن، بقیه کالا و خدمات هم گران شد و همگان شاهد شوک تورمی شدیم.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
رشیدی کوچی با پیش بینی زمانی برای کاهش فشارها بر دوش مردم گفت که اگر شرایط به همین منوال پیش برود و برجام به نتیجه ای نرسد و تحریمی لغو نشود و در صورتی که دولت نظارتش را تقویت کند، سال آینده شاید مشکلات و فشار اقتصاد کاهش یابد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش های رسمی، میزان مصرف تن ماهی به دلیل گرانی کاهش یافته. این مسئله یکی دیگر از نشانه هایی است که ضرورت ارائه کالابرگ دولتی به مردم را اثبات می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یارانه ها تا تعیین تکلیف کالابرگ الکترونیکی اقلام اساسی مرتب واریز می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: فکر می کنم در شرایط فعلی تا بازار آزاد در ایران بخواهد تثبیت شده و تک نرخی ها اتفاق بیفتد، همه رانت ها حذف شده و بازار انحصاری جای خود را به بازار رقابتی بدهد، ما برای اینکه اقشار آسیب پذیر متضرر نشوند، نیازمند کالابرگ الکترونیکی هستیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
یک کاربر توئیتر از سخنان دبیر اطلاع رسانی ستاد نان مبنی بر اینکه اگر کسی خرید غیرمنطقی نان انجام دهد، رصد می شود ، انتقاد کرد. معاون اول رئیسی : کالابرگ آماده نشده، ناچاریم یارانه نقدی بدهیم ...
سلام نو / انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۰:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم مهریز و بافق گفت: با افزایش نرخ دلار اگر این روند ادامه داشته باشد اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه از حیز انتفاع خارج می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۴:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سخنگوی دولت با بیان اینکه فراهم شدن زیر ساخت ها برای ارائه کالابرگ الکترونیک در چند برنامه موازی در حال پیگیری است،گفت: تا زمانی که زیر ساخت های کالابرگ الکترونیکی فراهم نشود، شیوه پرداخت یارانه به صورت نقدی ادامه خواهد داشت.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تا زمان اعطای کالابرگ به مردم پرداخت یارانه به همین شیوه ادامه خواهد داشت. به گزارش وقت صبح ، علی بهادری جهرمی دبیر هیأت دولت گفت: قانونگذار روش کالابرگ را برای پرداخت یارانه ها به مردم پیش بینی کرده است. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی گفت: قانونگذار روش کالابرگ را برای پرداخت یارانه ها به مردم پیش بینی کرده است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۰:۵۰    
سخنگوی دولت: تا زمانی که زیرساخت های لازم فراهم نشود، شیوه کنونی (برای پرداخت یارانه) استمرار خواهد داشت.
سلام نو / جماران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
بیش از یک ماه است که وضعیت پرداختی یارانه ها متفاوت شده است. دیگر خبری از یارانه نقدی 45 هزار تومانی و یارانه معیشتی نیست و قرار شده بود تا دو ماه یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی و پس از آن نیز کالابرگ توزیع شود.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۹:۴۴    
علی بهادری جهرمی گفت: قانونگذار روش کالابرگ را برای پرداخت یارانه ها به مردم پیش بینی کرده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۹:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: هیچ گونه برنامه ای برای تغییر قیمت نان و بنزین در دستور کار دولت نیست. به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی گفت: قانونگذار روش کالابرگ را برای پرداخت یارانه ها به مردم پیش بینی کرده است. ...
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۰:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
با توجه به ورود به ماه جدید، در حال حاضر این سوال مطرح است که واریز یارانه ها در تیر ماه هم اتفاق خواهد افتاد؟ مردم هنوز نمی دانند قرار است یارانه تیر همچون یارانه اردیبهشت و خرداد نقدی به حساب آنها واریز شود یا این یارانه به صورت کالابرگ در اختیارشان قرار می گیرد؟
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۸:۳۵    
سخنگوی دولت در حیاط دولت امروز درباره نحوه پرداخت یارانه ها تا فراهم شدن زیر ساخت کالابرگ الکترونیکی گفت: قانونگذار روش کالابرگ را پیش بینی کرده است و دولت تلاش می کند تا زیر ساخت آن را فراهم شود و تا زمانی که زیر ساخت فراهم نشود، پرداخت یارانه نقدی تداوم خواهد داشت. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۱:۵۴   + ۵۹ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: هیچ گونه برنامه ای برای تغییر قیمت نان و بنزین در دستور کار دولت نیست. علی بهادری جهرمی گفت: قانونگذار روش کالابرگ را برای پرداخت یارانه ها به مردم پیش بینی کرده است. ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۰:۵۷    
سخنگوی دولت ضمن بیان اینکه 3.5میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده، از پرداخت یارانه ها تا فراهم شدن زیر ساخت کالابرگ الکترونیکی خبر داد. *** پرداخت نقدی یارانه ها ادامه دارد؟ به گزارش صنایع ، علی بهادری جهرمی درباره نحوه پرداخت یارانه ها تا فراهم شدن زیر ساخت کالابرگ الکترونیکی گفت: ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۰:۵۳   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یارانه ها تا تعیین تکلیف کالابرگ الکترونیکی اقلام اساسی مرتب واریز می شود. مسعود میرکاظمی گفت: با توجه به افزایش قیمت نفت، میزان تولید و صادرات الان وضعیت نسبت به قبل بسیار بهتر شده است ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۰:۳۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شاهد بودیم که حذف ارز ترجیحی حتی بر کالاهای غیراساسی و غیرضروری هم تأثیر گذاشت و قیمت این کالا هم بالا رفت و کنترل قیمت ها از دست دولت خارج شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سخنگوی دولت از تداوم پرداخت یارانه نقدی تا فراهم شدن زیر ساخت کالابرگ الکترونیکی خبر داد. وی روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: قانون گذار روش کالابرگ را پیش بینی کرده است و دولت تلاش می کند زیرساخت آن فراهم شود و تا زمانی که زیرساخت فراهم نشود ...
سلام نو / کیهان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۳۶ سایت دیگر  
میرکاظمی در پاسخ به سوالی درباره اشخاصی که اعتراضی در زمینه دریافت یارانه ها داشته اند، گفت: باید به اعتراضات رسیدگی شود. البته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک سری اطلاعاتی دارد و باید این ها را تبیین بکنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
جهرمی گفت: قانونگذار روش کالابرگ را پیش بینی کرده است و دولت تلاش می کند تا زیر ساخت آن فراهم شود و تا زمانی که زیر ساخت فراهم نشود، پرداخت یارانه نقدی تداوم می یابد.
سلام نو / نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مطابق آنچه دولت برای پرداخت یارانه نقدی مرحله 135 و 136 یارانه ها در نظر گرفته بود، برای مرحله 137 نیز افراد حاضر در دهک اول تا سوم مبلغ 400 هزار تومان دریافت خواهند کرد. این مبلغ برای افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم نیز به 300 هزار تومان می رسد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۹:۱۰    
بهادری جهرمی گفت : قانونگذار روش کالابرگ را پیش بینی کرده و تا زمانی که زیر ساخت فراهم نشود، پرداخت یارانه نقدی تداوم خواهد داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۸:۱۵   + ۴۳ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی روز چهارشنبه (1 تیر) درباره برنامه دولت برای بهبود تقویت تیم ملی فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال متولی آن است اما دولت با توجه به اولویتی که مردم برای آن قائل است از هرگونه حمایتی دریغ نمی کند و پیش از این رییس جمهور دستوراتی را به معاون اول خودو وزیر ورزش برای موفقیت تیم اعلام کرد.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۷:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و مازاد عرضه دام، فروش گوشت بالاتر از 140 تا 150 هزار تومان گرانفروشی است.