سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۶:۱۳Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلول های بنیادین»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۶:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان ضمن تشریح چگونگی ذخیره خون بندناف در بانک های عمومی و خصوصی رویان، در عین حال از کارآزمایی بالینی درمان بیماران فلج مغزی با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۳۹    
ایسنا/خراسان رضوی سلول های بنیادین رده سلولی تمایز نیافته و پرتوان هستند، یعنی توانایی تبدیل و تمایز به انواع مختلفی از سلول ها و بافت ها از جمله بافت عصبی، بافت ماهیچه ای، بافت پوششی، بافت استخوانی و غیره را دارند و از آن ها می توان در تولید سلول ها و در نهایت بافت های مختلف استفاده کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
المپیاد ملی دانش آموزی سلول های بنیادی همزمان با سراسر کشور در کهگیلویه و بویراحمدبرگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۱۳    
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه به رغم همه این موفقیت ها اما در نظام تعلیم و تربیت عقب ماندیم؛ گفت: ما باید به عرصه نانو و سلول های بنیادین افتخار کنیم اما در تعلیم و تربیت حرکت ما در تراز انقلاب اسلامی نیست.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۹:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان ژاپنی با استفاده از سلول های بنیادی، ساختاری به قطر یک میلی متر و شبیه قلب توسعه دادند که دارای دهلیز و بطن بود و می تپید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
موسوی گفت: از سلول های بنیادین برای درمان بیماری های صعب العلاج در استان گلستان در دو مورد در سال 96 و 98 استفاد شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج گفت: این مرکز تحقیقاتی قرار است با 2 گروه پژوهشی سلول های بنیادین و بیوتکنولوژی صنعتی فعالیت خود را آغاز کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۵:۳۶    
موسوی گفت: خانواده های گلستانی می توانند در دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف گلستان نسبت به نگهداری سلول های بنیادین به مدت 30 سال برای درمان بیماری های صعب العلاج اقدام کنند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
همدان (پانا) - معاون آموزش متوسطه استان همدان از برگزاری کارگاه های مجازی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پژوهش سراهای دانش آموزی برای دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات و جشنواره های ملی خبر داد. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۷:۵۸    
زوج جوانی را تصور کنید که قصد بچه دار شدن دارند می خواهند مطمئن شوند که حتما فرزند سالمی به دنیا خواهند آورد، آنان برای اطمینان از سلامت فرزند خود به متخصص علم ژنتیک مراجعه می کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۶:۴۰    
گرگان - ایرنا - معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی گفت که این نهاد، پیشگام پژوهش، تولیدات علمی و استفاده از دانش در حوزه سلول های بنیادین و سرطان در کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۰۹:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حوزه تأثیر کرونا را در همه ابعاد زندگی بشر را وسیع دانست و گفت: این واقعه تلخ و فاجعه انسانی حتی در حوزه اخلاق و سبک زندگی بشر در حوزه علم، نظامی گری و حوزه تولید سلاح تأثیر خود را می گذارد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۲۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر تخصصی علوم پزشکی معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تولید کیت تشخیص، لباس ایزوله بیمارستانی، راه اندازی آزمایشگاه مرجع و تولید مواد ضد عفونی کننده را از اقدامات جهاد دانشگاهی در حوزه مقابع با کروناویروس نام برد و گفت ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان همدان – طی سال های اخیر، کشورمان در حوزه های مهم و کلیدی همچون نانو، صنعت فضایی، کشف و تولید دارو های جدید و نوترکیب ...
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی مشغول تولید بافت های بدن انسان از سلول های انسانی هستند. این آزمایش در حقیقت تلاشی برای پرورش بافت بدن انسان است که برای این منظور سلول های بنیادین یک انسان بالغ به فضا ارسال شد تا در محیط بدون جاذبه آنجا رشد کند.
انتخاب   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ناسا و شرکت اسپیس ایکس طی پروژه مشترک خود یک فضاپیمای تحقیقاتی را با سرنشین به فضا پرتاب کردند. این فضاپیما دوشنبه به ایستگاه فضایی ناسا می رسد.
ابنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایران، بعد از 41 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، و با و جود تحریم های متعدد از سوی غرب، توانسته است در علم سلول های بنیادی، جایگاه اول در غرب آسیا و جایگاه سوم در جهان را کسب کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: پالایشگاه محصولات زایمانی در سال آینده راه اندازی می شود.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : 26 محصول از 2 شرکت دانش بنیان در حاشیه افتتاح مرکز جامع سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران رونمایی شدند. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
استفاده از سلول های بنیادین یک منشا بسیار ارزشمند است که علی رغم اینکه برخی اوقات با ارزش تلقی نمی شد اما، خدمات گسترده ای به بیماران می دهد
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دشمنان به توانمندی های کشور ایران در حوزه های متعددی مانند هسته ای، نانو و سلول های بنیادین ایمان آورده / در حد توان به دنبال رفع مشکلات مردم و کمک به پیشرفت کشور باشید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان دبیر شورای کشوری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور گفت: در آینده موضوع سلول های بنیادی امنیتی تر از موضوع هسته ای خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۱۷:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیر تجاری سازی و فناوری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور از تولید شش محصول سلول بنیادی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۲۲:۲۱    
تازه ترین خدمات پزشکی از جمله تشخیص دو نوع بیماری اولین بار در ایران و تزریق سلول های بنیادین در نقاط حساس و رفع بسیاری از دردهای پا با ساخت دستگاه اسکنر پا از جمله دستاوردهای پزشکی دانشگاه بقیه الله است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اهواز- استاندار خوزستان گفت: سلول های بنیادین یکی از علوم های جدیدی است که توجه به آن بسیار مهم است و در دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز به این موضوع توجه زیادی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- محققان ژاپنی برای مطالعه چگونگی تولید لوزالمعده انسان در خوک با استفاده از سلول های بنیادین پرتوان القایی یا iPS از دولت درخواست مجوز کرده اند.
پانا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۴:۰۲    
تهران (پانا) - چالش های پژوهش سراهای دانش آموزی سلول های بنیادین و پزشکی بازساختی در نشستی با حضور علیرضا کمرئی معاون متوسطه آموزش و پرورش و امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بررسی شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف از آغاز مطالعه برای درمان "فلج مغزی، اوتیسم و ناهنجاری های قلبی" با سلول های بنیادین در ایران خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۲۴    
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تولید سلول های بنیادین کبد و پانکراس در محیط آزمایشگاهی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تولید سلول های بنیادین کبد و پانکراس در محیط آزمایشگاهی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: با اجرایی شدن همکاری این فدراسیون با پژوهشگاه رویان، طول دوره درمان آسیب های ورزشی کاهش می یابد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۹:۵۶    
ضرابی از درمان بیماری هایی چون پارکینسون، بیماری های قلبی، دیابت، آسیب های نخاعی با بهره مندی از سلول های بنیادی خبر داد و گفت: فرصت ذخیره سازی سلول های بنیادین خون بند ناف پس انداز سلامتی فردای نوزادان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۱    
چالش استفاده از سلول های بنیادین در ترمیم ضایعات نخاعی و سیستم عصبی موضوع پژوهش یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر است
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
شبکه پرس تی وی با تولید مستندی 10 دقیقه ای، ضمن واکاوی اتهامات مطرح شده علیه پروفسور مسعود سلیمانی محقق و استاد دانشگاه ایرانی و بازداشت وی در آمریکا به بررسی وضعیت زندانیان سیاسی در آمریکا می پردازد. ...
دستگیری و بازداشت پروفسور مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی متخصص در سلول های بنیادین توسط آمریکا و عدم توجه رسانه های مختلف دنیا نسبت به این موضوع در برنامه این هفته ایران امروز (Iran Today) مورد نقد و تبادل نظر قرار می گیرد
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی ضرابی گفت: 80 نوع بیماری از جمله انواع سرطان ها، تالاسمی، بیماری های مربوط به نقص سیستم ایمنی در کشور توسط سلول های بنیادین درمان می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۶:۴۷    
مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان گفت: درمان انواع سرطان ها با منشاء خونی، تالاسمی، بیماری های مربوط به نقص سیستم ایمنی بدن و ... در کشور ما توسط سلول های بنیادین انجام می شود.
بروزرسانی   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۷:۵۴    
همانطور که میدانید با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی علم پزشکی هم پیشرفت می کند و همچنین در دنیای امروز پرینتر های سه بعدی کاربرد های متفاوتی دارند که در زمینه های مختلف از آنها استفاده می شود. ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
سینمای ایران یک زمانی وسیله ای برای به نمایش گذاشتن رشادت های سربازان دلیر ایرانی و همین طور تعالیم آیینی و سنتی برای مردمش بود، امروز اما به غده ای سرطانی تبدیل گشته است که اگر مانع آن نشویم باید هر روز بیشتر و بیشتر شاهد مرگ تک تک سلول های بنیادین جامعه باشیم.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۸:۰۹    
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از درمان سالانه 1200 نفر با استفاده از سلول های بنیادین درمان در کشور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۶:۴۰   + ۳۵ سایت دیگر  
شادنوش گفت: امسال با کمک هموطنان مان شاهد افزایش 40 درصدی آمار اهدای عضو در کشور بودیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۳    
تهران-ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در گذشته تعداد فرزندان خانواده های ایرانی زیاد بود و امکان دریافت پیوند بیشتر امکان پذیر بود اما اکنون با تک فرزندی، لازم و ضروری است که به سمت گرفتن سلول های بنیادی از غیرخویشاوند برویم چرا که مقرون به صرفه و نجات بخش است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر شورای ملی توسعه و نظارت بر مراکز پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز و بانک خون بند ناف وزارت بهداشت، گفت: متوسط سالانه ابتلا به بدخیمی های خونی در کشور 4752 نفر است و یک سوم این بیماران یعنی 1500 نفر نیازمند اهدای سلول های بنیادی هستند.
پژوهشگران و محققان کشورمان در زمینه درمان بیماری های چشمی رویاهای بسیاری را محقق کرده اند. هفت سال از زمان نخستین پیوند چشم با سلول های بنیادی می گذرد و حالا بیماران زیادی با سلول های بنیادین چشم درمان می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۵:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
در نشستی که با حضورمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان صورت گرفت راهکار های توسعه درمان های پیشرفته به وسیله سلول های بنیادین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه کردستان، گفت: با تشکیل مرکز درمانی سلوهای بنیادین در کردستان بسیاری از بیمارها درمان می شود و افراد می توانند با تبدیل علم به ثروت، ایجاد اشتغال کنند و به سمت فنآوری و پژوهش گام بردارند. ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۱:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
چهار ماده کمک کننده به بدن در مقابل استرس و اضطراب، نگرانی از افزایش دو برابری مصرف قلیان در زنان ایرانی، پنج فایده مصرف سرکه سیب هنگام صبح، نحوه اهدای سلول بنیادین و مهمترین ویژگی بیماری صرع را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
پانا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۸:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت، نحوه اهدای سلول های بنیادین را تشریح کرد. ایسنا نوشت: مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت، با اشاره به روز جهانی اهداکنندگان سلول های بنیادین ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وابستگی کشور در حوزه دارو به سایر کشورها خوب نیست و ما تلاش می کنیم که مانند کشور ایران اکثر داروها را در کشور خودمان تولید کنیم، هرچند که در حال حاضر نیز 80 درصد داروهای مورد نیازمان در اندونزی تولید می شود