شنبه ۲۰ خردادساعت ۲۰:۳۳Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یارانه دارو»

شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
دولت برای سال 1402، بودجه 69 هزار میلیارد تومانی برای یارانه دارو و تجهیزات پزشکی در نظر گرفته است که همین موضوع، تا حدود زیادی منجر به تشدید مشکلات در حوزه دارو شده است. به طوری که عنوان می شود این بودجه برای 3 ماه از سال 1402 جوابگو خواهد بود.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۷    
(رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور بیان کرد: دولت باید به صندوق های بیمه گر کشور به خصوص تامین اجتماعی به اندازه ی کافی یارانه دارو و درمان بدهد تا خدای ناکرده مشکلات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تشدید نشود.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۰۹    
محمد اسدی تاکید می کند: دولت باید به صندوق های بیمه گر کشور به خصوص تامین اجتماعی به اندازه ی کافی یارانه دارو و درمان بدهد تا خدای ناکرده مشکلات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تشدید نشود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۸:۴۴   + ۲۹ سایت دیگر  
محمد اسدی تاکید می کند: دولت باید به صندوق های بیمه گر کشور به خصوص تامین اجتماعی به اندازه ی کافی یارانه دارو و درمان بدهد تا خدای ناکرده مشکلات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تشدید نشود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۱:۱۹    
بهرام عین اللهی، در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، در خصوص مطالبات معوق مراکز درمانی و روند اجرای طرح دارویاری، گفت: بیمارستان ها و مراکز درمانی تابعه وزارت بهداشت، مطالبه معوق از بیمه سلامت ندارند؛ اما از سازمان تأمین اجتماعی، 12 هزار میلیارد تومان طلب معوق داریم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
اعتبار 69000 میلیارد تومانی پرداخت یارانه مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی دارو و ملزومات مصرفی پزشکی در قانون بودجه سال 1402 تا 76000 میلیارد تومان قابل افزایش است.
برترین ها / 8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه باید اعتبار لازم را ارائه می کرد تا بیمه ها بتوانند این پول را بپردازند، اما متأسفانه در این زمینه 25 هزار میلیارد تومان معوقه از سازمان برنامه و بودجه داریم.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۳    
وزیر بهداشت، از مطالبات معوق مراکز درمانی و همچنین عدم پرداخت یارانه دارو خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۷:۲۴   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، از مطالبات معوق مراکز درمانی و همچنین عدم پرداخت یارانه دارو خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، بهمن صبور در مورد طرح دارویار بیان داشت: بهترین راهکار برای مشکل کمبود دارو این است که سازمان برنامه و بودجه یارانه دارو را به صورت مستقیم و به شکل نقدینگی به صنعت دارو منتقل کند تا در آینده نزدیک دچار مشکل نباشیم که اگر این مهم انجام نشود تا دو ماه آینده در تامین داروهای ساده ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- رضایی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه یارانه دارو به حساب یارانه نقدی مردم واریز شده خواستار تجدید نظر فوری این وضعیت توسط سازمان برنامه و بودجه شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: منابعی که باید برای یارانه دارو در اختیار وزارت بهداشت قرار می گرفت صرف پرداخت یارانه نقدی شده است و این موضوع باید اصلاح شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه:هنوز خیلی از مردم در تب و تاب سال نو هستند، اما آژیر قرمز بحران کمبود دارو به صدا در آمد تا مسئولان امر به فکر باشند.به گزارش مهر، آنچه در بودجه 1402 تحت عنوان یارانه دارو و البته تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شده است، رقم 69 هزار میلیارد تومان است ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۹   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه منابع پیش بینی شده برای دارو تنها برای 4 تا 5 ماه جوابگو خواهد بود، گفت: اختصاص 69 هزار میلیارد تومان به یارانه دارو با توجه به طرح دارویار و افزایش هزینه های دارو و قیمت آن و مسائل ارزی به طور قطع جوابگو نخواهد بود و شاید بتوان با این منابع برخی نیازها ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آنچه دولت برای یارانه دارو و تجهیزات اختصاص داده، 69 همت است. در حالی که حداقل باید 160 همت به عنوان مابه التفاوت 3 میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات، می دادند تا بتوان شرایط را در سال آینده کنترل کرد.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با بودجه پیشنهادی دولت برای دارو و تجهیزات در سال 1402 موافقت کردند تا هشدارها در مورد کمبودها نادیده گرفته شود. به گزارش روند بازار به نقل از خبرنگار مهر ، دولت در لایحه بودجه پیشنهادی سال 1402، برای یارانه دارو و تجهیزات ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۱    
اقتصاد ایران: سازمان هدفمندسازی یارانه ها با مصوبه جدید مجلس، مکلف شد 69 هزار میلیارد تومان بابت یارانه دارو پرداخت کند.
سلام نو / ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده، مبلغ یارانه نقدی و معیشتی سال 1402 را تعیین کردند.
نمایندگان مجلس، سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 56 هزار میلیارد برای تأمین یارانه نان در سال آینده کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69 هزار میلیارد تومان در سال آینده برای یارانه دارو کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69 هزار میلیارد تومان در سال 1402 برای یارانه دارو کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69هزار میلیارد تومان در سال 1402 برای یارانه دارو کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس، سازمان هدفمندسازی یارانه ها را موظف به پرداخت 69 هزار میلیارد تومان در سال 1402 برای یارانه دارو کردند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به بودجه ای که برای دارو و تجهیزات پیش بینی شده است، گفت: وضعیت در سال آینده بدتر خواهد شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۵۴    
بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، یارانه دارو و شیرخشک در لایحه بودجه 1402، کاهش یافته است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه سال آینده که هم اکنون در مجلس در حال بررسی و تصویب است، نشان می دهد یارانه دارو در سال آینده، 5.5 درصد نسبت به رقم امسال کاهش یافته است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : چالش های لایحه بودجه 1402 در حوزه دارو چیست؟ این پرسش موضوع گزارش اخیر مرکز پژوهش های مجلس بوده است. براساس گزارش بازوی پژوهشی مجلس، اعتبارات پیش بینی شده برای حوزه دارو در لایحه بودجه سال 1402 نسبت به قانون بودجه سال 1401، 30درصد افزایش داشته است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه از مهمترین موضوع های لایحه بودجه سال آینده در حوزه دارو مربوط به تبصره 14 در مورد 69 هزار میلیارد تومان یارانه دارو است ...
برترین ها / روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۰:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: اعتبار یارانه دارو در سال آینده با تفاوت حاصل از نرخ ارز سازگاری ندارد و با چنین اوضاع و احوالی دارو گران خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
نائب رئیس انجمن داروسازان کشور گفت: در حال حاضر بیمه تأمین اجتماعی پرداخت ها را با سه ماه تأخیر انجام می دهد و بیمه سلامت هم به دو ماه رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن دارو سازان کشور با اشاره به تاخیرسازمان های بیمه گر در پرداخت یارانه دارو گفت : روند پرداختی بیمه ها منظم نیست و متاسفانه تاخیر این بیمه ها بیشتر شده و به دو تا سه ماه رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
با اجرای طرح دارویار سازمان برنامه و بودجه با همکاری سازمان تامین اجتماعی یارانه دارو های خارج از پوشش بیمه ای را پرداخت می کند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم، انتظار داریم پرداختی های بهمن و اسفند از سوی بیمه ها به موقع انجام شود. زیرا، داروخانه ها هم می بایست حق و حقوق پرسنل خود را پرداخت کنند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۰:۱۲    
آسیانیوز / یزد ؛ مجید دهقانی زاده گفت: در بودجه سال آینده این اطمینان بخشی برای یارانه بگیران هست که در قالب تبصره 14، یارانه دارو و نقدی و معیشتی و همچنین یارانه مستمری خانوارهای تحت پوشش با اولویت لازم دیده شده و جای نگرانی نیست . تکلیفی بیش از توان به بانک ها تحمیل نکنیم . ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۲۲    
معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، در خصوص وضعیت یارانه دارو در سال آینده و گلایه های صنعت داروسازی، توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۷:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، در خصوص وضعیت یارانه دارو در سال آینده و گلایه های صنعت داروسازی، توضیحاتی ارائه داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۴۳    
طرح دارویار اجرا شد تا با حذف ارز ترجیحی از صنعت دارو، یارانه دارو از ابتدای زنجیره به شرکت های بیمه گر برسد بر این اساس تامین ارز صنعت دارو از ارز ترجیحی به ارز نیمایی تبدیل شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۳۷    
سیدعلی فاطمی نیا، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران می گوید: بودجه نظام سلامت فقط محدود به یارانه دارو نیست. و بودجه سلامت به نوعی یک بی مهری آشکار به وضعیت بیماران خاص در ایران است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۸:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
حسن مرادی از حذف یارانه دارو و پولی شدن آن برای بازنشستگان در مراکز درمانی مختلف انتقاد کرد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تداوم طرح دارویار که با محوریت خروج دارو از سبد ارز ترجیحی و تمرکز بر نظام بیمه ای، توزیع یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران و تسهیل و دسترسی مردم در حال اجراست، برای سال آینده در گرو افزایش بودجه است و انتظار می رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی توجه اساسی به این طرح داشته باشند.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
اصلی ترین کمبودهای ساختاری بودجه 1402، فقدان اعتبار کافی برای تامین مسکن کارگری و دیده نشدن سهم مناسب برای یارانه دارو و درمان و البته تضعیف درمان رایگان به طور مستقیم و غیرمستقیم است؛ از طرفی، تامین بیمه و درمان رایگان برای مردم به روال هر سال، فراموش شده و از طرف دیگر ...
خوزپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس به نقل از ایسنا ، با اجرای طرح دارویاری که با هدف اصلاح سیاست های ارزی در حوزه دارو کلید خورد، قرار بود با انتقال یارانه دارو از طریق بیمه ها به مردم، پوشش بیمه ای داروها را افزایش داده ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۵:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
علی اصغر باقرزاده در گفت و گو با ایران اکونومیست در تشریح نقاط قوت و ضعف لایحه بودجه 1402 ، با بیان اینکه دقت کافی به برخی از موضوعات در بودجه نشده است، گفت: یکی از موضوعات بحث تورم در سال آینده است؛ با وجودی که پیش بینی دولت تورم 40 درصدی است اما افزایش حقوق را 20 درصد درنظر گرفته اند ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه ارقام یارانه های نقدی، نان و دارو در بودجه 1402 را قابل توجه دانست و گفت: علاوه بر 104 هزار میلیارد تومان یارانه نان، 30 هزار میلیارد تومان دیگر نیز در این لایحه در نظر گرفته شده است. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۲:۵۸    
سید جلیل میرمحمدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان در گفت وگو با فردا از بودجه کمی که به عنوان یارانه دارو در نظر گرفته شده است ابراز نگرانی می کند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
محمد اندرزی معاون مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، عنوان داشته است که حداقل اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح دارویاری در سال آینده، 105 هزار میلیارد تومان اعتبار است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: یارانه دارو در بودجه سال آینده 69 همت(هزار میلیارد تومان) افزایش پیدا کرده است و دولت براساس قانون که 10 درصد منابع هدفمندی برای دارو و بهداشت است را در نظر گرفته و اگر این رقم طی سال آینده کفاف ندهد قطعا منابع دیگر پای کار خواهند آمد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۲۱:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
دارو یار به عنوان مهم ترین طرح دولت سیزدهم روز های خوشی را سپری نمی کند. این طرح باهدف انتقال یارانه دارو از ابتدای زنجیره به انتهای آن و پایدار کردن زنجیره تامین دارو آغاز شد ...