جمعه ۰۳ بهمنساعت ۱۹:۲۵Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صید ترال»

ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدتی است در پی مصوبه ممنوعیت صید ترال، ماموران واحد آبزیان شیلات از فعالیت همه قایق ها و لنج های صیادی در آب های بهمن شیر جلوگیری می کنند و این درحالیست که فقط لنج یا قایق متخلف باید متوقف شود.
کیشوند   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۰:۵۵    
فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از توقیف سه فروند لنج به همراه 23 صیاد که به طور غیرمجاز مشغول به صیادی بودند خبرداد و گفت: از این 3 لنج حدود 500 متر تور صید ترال با حدود 6تن انواع آبزیان دریایی توقیف شد.
برترین ها / دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: جانشین فرماندهی مرزبانی هرمزگان گفت: مرزبانان استان سه فروند لنج صید غیرمجاز ترال در آب های بندرلنگه و ابوموسی توقیف کردند. سرهنگ عبدالله لشکری روز جمعه با اعلام این خبر افزود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ترال، تور ماهیگیری بزرگ و قیفی شکلی است که از دو طرف به تخته هایی متصل و معمولاً به دنبال شناور در بستر دریا کشیده می شود.
خبرگزاری فارس: جانشین مرزبانی استان هرمزگان از کشف 6 تن انواع ماهی قاچاق در مرزهای آبی بندرلنگه و ابوموسی خبر داد. عبداله لشکری اظهار داشت: مرزبانان شهرستان بندرلنگه و ابوموسی در یک عملیات هماهنگ و حین گشت زنی و کنترل حوزه استحفاظی به سه فروند موتور لنج در حال صید غیرمجاز ترال برخورد و شناورها ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه سیریک گفت: صید ترال غیر مجاز نیمه شب ها نه تنها کف دریا را جارو می کند بلکه زندگی صیادان منطقه را نابود کرده است.
هشتادونهمین قسمت فصل هفتم چرخ امروز ساعت 19 با بررسی دلایل ممنوعیت صید ترال در خلیج فارس روی آنتن شبکه ی چهار می رود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۰:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اینترفکس، یک فروند قایق ماهیگیری روسیه مخصوص صید ترال در شمال دریای بارنتز غرق شده و جستجو برای 17 تن از سرنشینان آن تاکنون بی نتیجه مانده است. در حال حاضر، 5 قایق نجات به محل اعزام شده اند اما فقط قادر به نجات 2 نفر از 19 خدمه کشتی بوده اند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات کشور گفت: فعالیت ناوگان های "ترالِر" ما در دریای عمان و خلیج فارس است که شامل ناوگان های صنعتی "کیش"، "طبس" و "فردوس" و "فانوس ماهیان" که فعالیت آنها تقریبا از شهریور امسال متوقف شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - نبی الله خون میرزایی در گفت وگوی تلویزیونی با تکذیب خبر ادامه صید ترال در آب های جنوب کشور گفت: هیچ کشتی و صیاد خارجی در آب های جمهوری اسلامی ایران مجوز صید ندارد و در آب های ایران فعالیت نمی کند. ...
رادیو جوان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۰:۲۹    
در برنامۀ دادرسانه به پیگیری پرونده صید ترال پرداختیم که منجر به متوقف شدن شد. همچنین پرونده هفت تپه که منجر به خلع ید اسدبیگی شد. در پرونده حصه اصفهان که قرار شد در جلسه ای اقای بلک و مدیران شهرداری منطقه ها به توافق برسند. مهمانان این برنامه: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها سازمان شیلات همچنان از اجرای مصوبه ممنوعیت کامل صید ترال سر باز می زند و موجب نارضایتی عمومی میان صیادان سیستان و بلوچستان شده است.
رادیو جوان   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۴:۲۹    
در برنامه دادرسانه مسئله صید ترال پرداخته شد مهمانان برنامه صید ترال: مهندس محبی- معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات دکتر عبدلی - عضو هیات علمی پژوهشگده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی ، مشاور فراکسیون محیط زیست مجلس دکتر کی مرام- دانشیار موسس تحقیقات علوم شیلات ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
"طبق بررسی هایی که داشته ایم، هیچگونه ترال فانوس ماهیان در سطح دریا از ابتدای آذر امسال انجام نشده است و با مصوبه کارگروه ساماندهی صید ترال مبنی بر توقف این نوع صید، صید فانوس ماهیان ممنوع و این مصوبه با همکاری سازمان شیلات کشور اجرایی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۵:۰۲    
انجمن علمی دانشجویی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت هفته پژوهش، نشست تخصصی صید ترال و اثرات آن بر اکوسیستم های آبی را برگزار می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
با وجود گذشت نزدیک به 20 روز از مصوبه کارگروه ساماندهی صید ترال مبنی بر ممنوعیت دو ساله صید ترال، هنوز اما و اگرها و ابهاماتی در اجرای مصوبات این کارگروه وجود دارد!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۶:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
بعد از پیدا شدن لاشه دو نهنگ در سواحل کیش این بار لاشه یک دلفین در سواحل غربی این جزیره در نزدیکی هتل روی آب ترنج، بسیاری از دوستداران محیط زیست دریایی را به فکر فرو برد.
هرمز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۹    
از ابتدای سال جاری تاکنون 29 فروند شناور متخلف صید ترال در آب های هرمزگان توقیف و 151 متهم نیز دستگیر شده اند.
صدای ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۵۸    
سمیه رفیعی نماینده مردم تهران در مجلس با حضور در استودیوی برنامه هزار در چهار صدای ایران در پاسخ به این سوال که چرا طرح قانونی صید ترال وجود ندارد، اظهار کرد: مجلس یازدهم اولین مجلسی است که به طور قانونی به بحث ممنوعیت صید ترال وارد شده است. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۱:۳۰    
داود میرشکار، مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط در گفت وگو با میزان در خصوص روش ابزی پروری بجای صید ترال، گفت: همکاری سازمان محیط زیست با سازمان شیلات امکان ایجاد پهنه های دریایی تا سال 1404 که این شناور ها می توانند قفس های خود را مستقر کرده و اقدام به آبزی پروری در دریا کنند با ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۱۱    
داود میرشکار، مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با میزان در ارتباط با جزئیات این شیوه صید و صدور مجوز های لازم برای انجام این اقدام مخرب زیست محیطی، گفت: در حال حاضر متولی صید و صیادی در کشور با توجه به قانون بهره برداری از آبزیان بر عهده سازمان شیلات است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها برای دومین بار در هفته های اخیر لاشه یک نهنگ دیگر در آب های ساحلی کیش دیده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
جاسک - صید ترال اکثر ذخیره گاههای خلیج فارس را نابود کرد به گونه ای که صیادان محلی با کمترین صید به خانه باز می گردند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان جاسک در پیامی مراتب تقدیر و تشکر خود را از سمیه رفیعی رئیس کمیسیون محیط زیست مجلس، پیرامون پیگیری و حمایت های وی مبنی بر انعقاد تفاهم نامه ممنوعیت صید ترال در جهت حفظ ذخائر دریایی و حفظ اشتغال مردمان ساحل نشین اعلام کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۳۶    
دبیر قرارگاه احمدی روشن سیستان و بلوچستان گفت: اگر بحث ترال انقدر در رسانه ها دیده شد، به خاطر کار تیمی و ایجاد شبکه مطالبه گری بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر استفاده از ترال به واسطه اثرات مخرب زیست محیطی بسیار بحث برانگیز است و از انجا که ترال کف شامل کشیدن ابزار سنگین ماهیگیری در کف دریاست می تواند تخریب هایی در مقیاس بزرگ در کف اقیانوس ها ایجاد کند که از آن جمله خسارات به زیستگاه مرجان ها و یا حذف جلبک های دریایی است.
پلیس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۶   + ۲۲ سایت دیگر  
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی هرمزگان از توقیف 29 شناور متخلف صید ترال و دستگیری 151 متهم از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها صید آبزیان به روش ترال یکی از روش های مخرب است که جامعه صیادی قانونمند نسبت به ترال کف در آب های خلیج فارس استان بوشهر به شدت معترض است چراکه به زیستگاه و ذخائر آبزیان و معیشت صیادان صدمه وارد کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: رئیس دستگاه قضا در ماجرای صید ترال بدون کوچکترین تسامحی، دستور توقف 140 ترال مخرب را صادر کردند. حقیقتا بینش و نگاه عمیق ایشان نسبت به مسائل محیط زیست، درخور بسی تقدیر و سپاس گزاری است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۲    
اقتصاد ایران: صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک فروند شناور غیر مجاز صید ترال در بندرجاسک خبر داد. از این شناور بیش از 600 کیلوگرم انواع آبزیان کشف شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
برخی صیادان بومی استان هرمزگان می گویند؛ از اول آذر ماه جاری با شروع ممنوعیت دوساله صید ترال بلاتکلیف و بیکاریم.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: انواع صید ترال باید از ابتدای ماه جاری تا بازسازی ذخایر دریایی متوقف می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی از تعیین تکلیف سنددار شدن اراضی کشاورزی تا دو سال آینده خبر داد و همچنین در مورد ممنوعیت صید ترال گفت: از اول آذرماه تا این لحظه گزارشی در مورد صید ترال فانوس ماهیان و ماهیان مرکب و یال اسبی به ما نرسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها سازمان شیلات اعلام کرده ممنوعیت صید ترال صرفا مربوط به گونه فانوس ماهیان است؛ این درحالی ست که خود همین سازمان پیشتر گفته بود که هدف و صید اصلی ترالرها فانوس ماهیان هستند و حالا همین گفته اقرار به جارو کردن دریا توسط ترالرها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه اعلام کرده که به تمام افرادی که در استان های جنوبی مسئولیت قضائی دارند، دستور دادیم که بدون مسامحه با موضوع صید ترال برخورد کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: فشارهای بی شماری به نمایندگان برای لغو ممنوعیت صید ترال وارد می شود که به نظر می رسد دست های پشت پرده و شاید برخی مسئولان ترال داران را حمایت می کنند و منافع مشترکی با برخی از آن ها داشته باشند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک فروند شناور غیر مجاز صید ترال در بندرجاسک خبر داد. وی بیان داشت: این شناور با شناسایی سربازان گمنام امام زمان (عج) و با همکاری نیرو های دریابانی شهرستان جاسک توقیف شد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی گفت: برای صید ترال به افرادی که با ارتباطات خاص می توانند مجوز بگیرند و با سوخت یارانه ای تمام ذخایر آبزیان کشور را از بین ببرند مجوز داده می شود که جز با یک رانت امکان دریافت آن نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۲:۱۵    
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به مبارزه قاطعانه با صید صنعتی ترال، می گوید: سیاست سپاه این است که آنچه در این خصوص در مجلس تصمیم گیری و بعد قانون می شود، را اجرا کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۱۵    
در چندماه گذشته بشکل مکرر به عزیزان مان در سازمان شیلات هشدار رسانه ای در خصوص صید ترال داده بودیم، اما گویا در ابتدا جدی گرفته نشد. عنوان کرده بودیم که با تمام ظرفیت به حوزه های نظارتی، قانونی و مجلس ورود کرده و تقاضای بررسی همه جانبه خواهیم داد ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه برای اجرایی شدن تفاهم نامه ممنوعیت دو ساله صید ترال فانوس ماهیان و نظارت بر آن سفری را با حضور اعضای فراکسیون به بندرعباس داشتیم ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :سیاست های غلط شیلات در مدیریت صید فانوس ماهی ها به دریاهای جنوب کشور و اکوسیستم های آبی آسیب های جبران ناپذیر وارد کرده است. ورود کشتی های خارجی عمدتا چینی برای صید صنعتی فانوس ماهی ها از سال 92تاکنون معاش ذی نفعان بومی ساحل جنوب کشور را مانند اکوسیستم های آبی آن به خطر انداخته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: انجام صید ترال اگر در جایی خطراتی را برای محیط زیست ما داشته باشد برای مقابله با آن کوتاهی نخواهیم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر - فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر برخورد با سرمنشا قاچاق سوخت گفت: مقابله و برخورد با قاچاق سوخت، کالا و مواد مخدر با جدیت دنبال می شود.
علیرضا تنگسیری گفت: پس از صدور مجوز برای مقابله با صید غیرمجاز "ترال"، 20فروند شناور خارجی توقیف و صید آنها بین مردم که دچار مشکلات اقتصادی بودند تقسیم شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۱:۰۰    
گزارش ویدئویی فارس از نشست مطالبه گران مردمی صید ترال را ببینید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: سازمان شیلات ایران از یکم آذر ماه موظف شده است که صید ترال کشتی های فانوس ماهیان را متوقف و با تمام توان نسبت به نظارت و کنترل صید در دریا و برخورد با متخلفین اقدام نماید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۰   + ۱۱۳ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه گفت: تهدید امنیت غذایی مردم توسط سوداگران و سودجویان جنایت علیه مردم است و بازی کردن با امنیت جانی مردم یک مسأله عادی نیست.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح بازدید خود از روند اجرایی شدن ممنوعیت دو ساله صید ترال در آب های ایران گفت: قرار بر این شد که برای ترال دارهای بومی که با زحمت و مشارکت خانوادگی شناور ترال تهیه کرده اند، چاره اندیشی کنیم.