دوشنبه ۱۰ مهرساعت ۰۲:۵۲Oct 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خداشناسی»

ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: فطرت اصلی ترین سرمایه وجودی انسان است و آمیختگی با سرشت خداشناسی و گرایش به حق طلبی از زیرساخت های این فطرت و نعمت بزرگ الهی است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۷    
بروشکی در اجتماع جوانان نقش آفرین در گام دوم انقلاب در چابهار، خودباوری را در مسیر دست یافتن به زندگی صحیح و سعادتمندی افراد بسیار مهم دانست و گفت: خودسازی، خودشناسی و خداشناسی سه مولفه مهم در مسیر تاثیرگذاری جوانان و نوجوانان در عرصه های گوناگون خواهد بود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۲۷    
بهارستان یک(پانا)- مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان در حاشیه برگزاری جشن عاطفه ها انجام امور و اعمال نیکوکارانه را، راه رسیدن به خداشناسی عنوان کرد که می بایست در دانش آموزان تقویت شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
از امام رضا علیه السلام سخنان و روایات زیادی درباره ایمان، خداشناسی و کمک به مردم به ما رسیده است که چهل حدیث از آن ها را در مقاله زیر می خوانید.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۷    
چهارمین نشست از سلسله نشست های گفت وگو محور ویژه نوجوانان با عنوان بچه های رستا با موضوع خداشناسی و جایگاه خدا در زندگی روز سه شنبه 21 شهریور ماه در فرهنگسرای عطار نیشابوری برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۱    
شفقنا- آیت الله کریمی جهرمی در نوشتاری با عنوان در اوج بندگی خدا و دربخش دوم که در اختیار شفقنا قرار داده، این گونه آورده اند: درباره عرفان، عبادت و اخلاق رضوی در ادامه کلمات و دعاهای حضرت علی بن موسی الرضا علیهماالسلام که در اوج قلّه عرفان و خداشناسی است، مواردی دیگر را یادآور خواهیم شد: ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۶    
ویژه برنامه بچه های رستا با موضوع خداشناسی با هدف ایجاد بستری مناسب برای تبادل نظر نوجوانان با یکدیگر و تجربه فضای گفتمانی امید به آینده در فرهنگسرای عطار نیشابوری برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا همدان با بیان اینکه پیاده روی اربعین فرصتی برای امام شناسی، خودشناسی و خداشناسی است، گفت: پیاده روی اربعین یک مسئله محدث و جدید است و چیزی نیست که در سال های اخیر به وجود آمده باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
آموزش خداشناسی به کودکان یا معرفی خدا به کودک یکی از چالش های مهم پیش روی هر پدر و مادری است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۱:۴۶    
به گزارش سرویس اجتماعی ردنا (ادیان نیوز)، دکتر روح الله رحمانی شمس رئیس گروه گفت وگوی ادیان مرکز صلح و گفت وگوی دانشگاه ادیان و مذاهب به مناسبت 9 شهریور ماه سالروز ربوده شدن امام موسی صدر در یادداشتی با عنوان مردی در قامت الهیات عملی آورده است: ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۱:۴۷    
صرف نظر از اینکه تفاوت های زن و مرد موجب تفاوت هایی در حقوق و مسئولیت های خانوادگی زن و مرد می شود یا نمی شود، اساساً این مسئله یکی از عجیب ترین شاهکار های خلقت است؛ درس توحید و خداشناسی است، آیت و نشانه ای است از نظام حکیمانه و مدبرانه جهان، نمونه بارزی است از اینکه جریان خلقت تصادفی نیست ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۳:۱۳    
حوزه/ یکی از درس های خداشناسی که شاخه های درختان به ما می آموزد این است که روزانه در یک جنگل پر از درخت بی آنکه همانند پمپ سر و صدایی ایجاد کند، هزاران تُن آب را در مسیر مخالف قانون جاذبه به سوی آسمان هدایت می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۶:۵۴    
کلاس معرفت شناسی، در هر دوشنبه به همت بانوان بسیجی پایگاه امنه خاتون برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پیامبر (ص) خطاب به امام علی (ع) می فرمایند: یاعَلی! سَیِّدُ الکَلامِ القُرآنُ ای علی! برترین سخن، قرآن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۰:۲۸    
مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد با برپایی عزای سید الشهداء به ابراز عشق و ارادت خود به مکتب اهل بیت (ع) پرداخته اند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سیده معصومه طباطبایی گفت: امام سجاد(ع) تلاش می کرد تا در قالب دعا، ثنا و نیایش، انسانی را که به روزمرگی دچار و در مادیات غوطه ور شده و درگیر زندگی دنیایی است، با زیبایی های نگاه توحیدی گره بزند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۸:۵۹   + ۲۳ سایت دیگر  
امام جمعه شیراز: در زمان غیبت، خود حضرت کسی را تعیین کرده که در جایگاه رهبری قرار بگیرد. هدف عالم ظهور ائمه اطهار به عنوان امام است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه یزد گفت: ائمه جماعت باید به صورت خلاصه، مفید و جذاب اصل توحید و خداشناسی را در مدارس تبیین کنند و با دوستی با دانش آموزان و معلمان، تلاش کنند تا تفکر و تدین به جایگاه درستی در نظام آموزشی برسد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله شبیری زنجانی گفتند: نبوغ و معرفت و خداشناسی مرحوم آخوند فوق العاده بود. به گزارش شفقنا، حضرت آیت الله شبیری زنجانی در پاسخ به این سوال که آیا مرحوم آخوند دارای کرامات بود؟ اظهار داشتند: اگر ایشان تشرّفی داشته، مقامش ارفع از این بود که بخواهد مطرح کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۲:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ائمه جماعت باید به صورت خلاصه، مفید و جذاب اصل توحید و خداشناسی را در مدارس بیشتر بیان کنند و با دوستی با دانش آموزان و معلمان، تلاش کنند تا تفکر و تدین به جایگاه درستی در نظام آموزشی برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
لحظه ای نیست که در زورخانه ذکر حضرت علی(ع) و ائمه گفته نشود و از جوانمردی و فتوت و خداشناسی نگویند. بچه ها زمانی که می خواهند وارد گود شوند وضو دارند و ذکر خدا، پیامبر و حضرت علی(ع) می گویند و با نام امام زمان(عج) ورزش را تمام می کنند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۸:۲۸    
سرویس چندرسانه ای زمان : 1402/4/13 - 07:57 شناسه خبر : 1276217 استاد شهید مطهری(ره): اگر انسان دائماً در حال گناه باشد، روحش پلید می شود و نه تنها ایمان بلکه سایر اندیشه های پاک انسانی در آن جایی ندارند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خطبه غدیر را برای خودتان و خانواده هایتان بخوانید که در این خطبه پیامبر(ص) از خداباوری و خداشناسی صحبت کرده اند، گفت: دلی می تواند ولایت امیرالمؤمنین(ع) را قبول کند و بپذیرد که زیربنای توحیدی او قوی باشد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روز عرفه دارای فضایل بسیاری است، یکی از مهمترین و بهترین فرصتهای موجود در این روز، فرصت خداشناسی است که با تأمّل و تدبّر در دعای عرفه امام حسین (ع) دست یافتنی خواهد بود .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان- کارشناس مدیریت فرهنگی گفت: اولین راهکار ارتباط با نوجوان و جوان، برگزاری دوره های معارف کاربردی مثل معرفت شناسی، انسان شناسی، جهان شناسی و خداشناسی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۲:۳۳    
دعای عرفه درس خودشناسی و خداشناسی به ما می دهد و نعمت های خداوند در این دعا برشمرده شده است که مضامین آن در بیانات آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه اردبیل، در قالب پادکست تقدیم مخاطبین عزیز ایکنا می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۹:۲۳    
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان راز وجرگلان در پیامی عید قربان را تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است؛ عید سعید قربان، از اعیاد بزرگ مسلمین و روزی است که حق تعالی درهای مغفرت و رحمتش را بر بندگان خود می گشاید و این روز مجالی است برای در خود اندیشیدن و رسیدن به خودشناسی و به دنبال آن دستیابی به ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۲۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه بندر دیر گفت: دعای عرفه درس خودشناسی و خداشناسی به ما می دهد و نعمت های خداوند در این دعا برشمرده شده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۹:۴۳    
حجت الاسلام میثم تارم گفت: دعای عرفه را به دو بخش خداشناسی و خودشناسی، تقسیم کرد و افزود: در بخشی از این دعا امام حسین (ع) خدا را معرفی کرده و در بخش دیگر انسان را معرفی می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۹:۱۵    
شیراز – ایرنا – نوای حمد و ستایشگری باری تعالی از اینجا تا عرفات می رسد؛ زائران درگاه شاهچراغ (ع) از سومین حرم اهل بیت (ع) نعمت های حق را برشمردند و صلای سپاسگذاری از او سر دادند که "کدام یک از نعمت هایت را به شماره آورم ... که عطاهایش شماره نشود".
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دعای عرفه چکیده مهم آن خودشناسی منتهی به خداشناسی نهفته است و ما باید امور خودمان را به خدا واگذار کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۷:۱۷    
تهران- ایرنا- شعر دینی و آیینی اصیل، باید با شکافتن پوسته ظواهر ما را به فهم عمیق از دین و جاده خودشناسی و خداشناسی هدایت کند و در نهایت از ما یک انسان تراز اسلام بسازد.
صدای نایین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۶:۰۰    
امروز دل، در چشمه معرفت عرفه، وضو می گیرد تا برای عبودیت و بندگی دوباره به سجده بیفتد و سرشار از عطر خداشناسی شود
جام جم   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۱:۲۲    
عید قربان در ادبیات و شعر فارسی همیشه حضور داشته است. شاعران فارسی زبان که سرودخوانان توحید در طول تاریخ بوده اند، همیشه درباره این عید، اهمیت و بزرگی اش سروده و درباره آن مضمون سازی و مضمون پردازی کرده اند. ...
خبرگزاری یوپنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین نبوی با اشاره به سه شاخص؛ علم، توجه و توان بعنوان مولفه های موفقیت و رشد در جامعه گفت؛ نسل جوان و دانشجویان در مسیر علم و پژوهش توام با خداشناسی و ارزش های دینی و اصول حقوقی دین و اخلاق گام بردارند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۹:۱۸    
کارشناس مذهبی گفت: یکی از مهمترین و بهترین فرصتهای موجود در روز عرفه، فرصت خداشناسی است، تعقل در دعای عرفه امام حسین(ع) که در حقیقت بیان و شرح حقایق توحیدی است ما را با فلسفه وجودی خدا آشناتر می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۸:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از مهمترین و بهترین فرصتهای موجود در این روز، فرصت خداشناسی است، تأمّل و تدبّر در دعای عرفه امام حسین که در حقیقت بیان و شرح حقایق توحیدی و مراتب آن است ما را به این موضوع نزدیک می کند.
سلام نو / شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۳:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
در عرفات، کار دیگری به جز بودنِ در آنجا واجب نیست، ولی مستحبات بسیاری دارد و از بهترین مکان ها برای استجابت دعاست و بهترین دعاها در آن مکان دعای معروف ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) و امام زین العابدین(علیه السلام) در آن روز است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در آستانه فرا رسیدن نهم ذی الحجه روز عرفه (چهارشنبه 7 تیرماه) کتاب خداشناسی در دعای عرفه امام حسین (ع) را معرفی کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
کعبه به عنوان تبلور ویژه اندیشه های توحیدی در قالب یک بنا به همراه روح یگانگی امت اسلامی در موسم حج تصویر زیبایی از هستی شناسی، انسان شناسی، خداشناسی و معماری اسلامی را نمایان می کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۴:۱۰    
حوزه/ امام جمعه ایجرود گفت: انسان های موفق، انسان هایی هستند که نسبت به خود شناخت داشته باشند و خود شناسی منجر به خداشناسی می شود و چیزی که انسان را از انسانیت و خدمت به خلق دور می سازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۰:۳۴    
حجت الاسلام میرلوحی با اشاره به حدیثی از امام جواد (ع) تأکید کرد که عمل به این حدیث اساس خداشناسی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۰۷:۵۴    
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در مراسم اختتامیه هشتمین جایزه ادبی خاتم با تأکید بر اینکه پیامبر قرآن ناطق است چراکه مسیر خداشناسی را به ساده ترین و بهترین شکل معرفی می کند، تصریح کرد: هدف دشمنان از شدت بخشیدن به اهانت نسبت به ساحت پیامبر مهربانی ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۲۰:۴۷    
به اهتمام پایگاه مقاومت بسیج ناحیه امام سجاد (ع) کرج، کارگاه توحید و خداشناسی در کرج برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۲:۰۲    
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر قیومی با بیان اینکه آموزه اصلی قرآن کریم، توحید و خداشناسی است و از این حیث با همه ادیان فرق دارد، گفت: یکی از فروع توحید، توحید در سطح احساسات و عواطف است و توحید در این مرحله یعنی اینکه همه احساس و عاطفه انسان در مسیر محبت و عبادت خداوند باشد..
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مفاهیم و باورهای بنیادین دینی که مورد انتظار است مربیان به بچه ها یاد دهند خداشناسی است. نکته حائز اهمیت این است که از کجا آغاز کنیم؟ و خدا را از چه منظری به بچه ها یاد دهیم؟ در بحث خداشناسی، نخست خدا را از منظر ربوبیت خداوند (رابطه فرد با خدا ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۰:۰۴    
محفل انس و معرفت زائران ایرانی در مکه مکرمه با گرامیداشت قیام 15 خرداد و بیان راه های خودشناسی برای رسیدن به خداشناسی و وصال یار برگزار شد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
با پیشرفت علم زمین شناسی ، ضرورت وجود کوه ها برای تأمین آرامش زمین و آماده سازی آن برای زندگی به اثبات رسیده است؛ امّا قرآن کریم ، چهارده قرن پیش ، از این راز علمی پرده برداشته و با صراحت ، به نقش کوه ها در زندگی بشر اشاره کرده است. ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رشت – مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری بیش از 20 برنامه فرهنگی شاخص در دهه کرامت خبر داد و گفت: یک فروشگاه حجاب برتر به منظور تسهیل در تأمین البسه اسلامی در رشت افتتاح شد. حجت الاسلام سعید مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت دهه کرامت اظهار کرد: مناسب های مذهبی و فرهنگی [...] ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۱    
دعای قرآنی و نمونه های شبیه سازی شده آن یعنی دعای اسلامی و از جمله دعاهای رمضانی و خصوصا دعاهای شیعی از بارفرهنگی قوی وموثر و سازنده ای برای انسان شناسی و خداشناسی و انسان سازی در بافتار زیست فردی و زندگی روزمره جمعی برخوردارند.