پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۱۵:۳۹Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سامانه صیاد»

عضو کمیسیون حقوقی مجلس با بیان اینکه پیش بینی می شود سازوکار نوین اعتبارسنجی دارندگان چک در سال آینده رونمایی شود، گفت: عدم امکان صدور چک وثیقه ای و ضمانت دار ...
عصر بانک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سامانه صیاد از طریق بخش سامانه های آنلاین وب سایت بانک مهر ایران در دسترس قرار گرفت.
یک مقام مسئول در نظام بانکی آخرین وضعیت ثبت و استعلام چک های صیادی از طریق ارسال پیامک و خودپرداز و ثبت گروهی چک را نیز اعلام کرد.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
در دومین قسمت برنامه ” پژواک” به سوالات شما درباره سامانه صیاد پاسخ داده خواهد شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۲    
رئیس پیشین پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، اجرای سامانه صیاد را راهکاری برای حذف چک های برگشتی و مقابله با پول شویی دانست.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
اصلاحیه قانون جدید صدور دسته چک برای مشتریان حقوقی ابلاغ شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۴۱    
تبریز- رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز گفت: ثبت چک های بنفش جدید در سامانه صیاد بر مشکلات بخش خصوصی افزوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
یک مدرس دانشگاه گفت: اگر بانک مرکزی اتصال پیامک یا دستگاه خودپرداز به سامانه صیاد جهت ثبت و تایید چک را مهیا نکند، ممکن است تعداد چک های جدید بنفش رنگی که صادرکننده در سامانه صیاد ثبت نکرده افزایش یابد. بنابراین بانک مرکزی باید به قید فوریت این امکان را مهیا کند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
بیش از چهارماه است که چک های جدید بنفش رنگ صیادی با هدف جلوگیری از برگشت و جعل چک وارد شبکه بانکی کشور شده اند و هر روز شرایطی برای سهولت استفاده از این چک ها توسط بانک مرکزی اعلام می شود. چک های جدید، علاوه بر آنکه باید در سامانه صیاد ثبت شوند، امکان صدور در وجه ذینفع مشخص و وجه حامل را ندارند ...
برترین ها / صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۴۳ سایت دیگر  
ایرنا: قانون جدید چک این امکان را فراهم کرده که کسری چک از دیگر حساب های صادرکننده وصول شود و چنانچه چک سوء اثر نشود، نه تنها امکان صدور چک برای افراد نیست، بلکه امکان افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی نیز وجود ندارد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۳۹    
از ابتدای سال 1400 با الزامی شدن ثبت اطلاعات چک از جمله مبلغ، تاریخ و مشخصات گیرنده در سامانه صیاد جهت ثبت، تائید و انتقال چک، نیاز است تا شبکه بانکی کشور امکان صدور چک های بابت تضمین را بدون درج تاریخ سررسید چک در سامانه صیاد فراهم کنند.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یک اقتصاددان ضمن اشاره به اهمیت اجرای سامانه صیاد در نظام بانکی کشور، خاطر نشان کرد: درحال حاضر اجرای این سامانه می تواند شفافیت قابل توجهی را در نظام بانکی کشور محقق سازد و به همین خاطر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا می تواند برای اجرای این سامانه نقش آفرینی موثری داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۷:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: قرار بود بانک های بزرگ تا اواسط شهریور و تمامی بانک ها نیز تا انتهای شهریور ماه، امکان ثبت و تائید چک از طریق خودپرداز را فراهم کنند؛ اما همچنان این امکان در خودپردازهای بانک ها مهیا نشده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۶    
علیرضا سیفی کارشناس حقوقی قانون جدید چک که در سال 1397 به تصویب مجلس رسید، با متمرکز کردن صدور دسته چک در بانک مرکزی و ایجاد امکان بررسی وضعیت صادرکننده چک برای گیرنده، گام مهمی در جهت افزایش اعتبار چک های جدید برداشت؛ چرا که تا قبل از قانون جدید چک ...
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
در راستای مشتری مداری و با هدف ایجاد زمینه های دسترسی آسان هموطنان محترم، خدمات چک های صیادی از طریق همراه بانک و اینترنت بانک ملل ارائه می گردد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
از جمله اقدامات مهم به تاخیر افتاده بانک مرکزی که موجب کاهش مراجعه مردم به بانک ها در این شرایط کرونایی می شود، خدمات ثبت و تائید چک در سامانه صیاد از طریق خودپرداز و کارت خوان و ارسال پیامک ثبت چک جهت اطمینان از صحت اطلاعات است.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۳۷    
یک اقتصاددان ضمن تاکید بر استفاده غلط چک به عنوان یک سند مالی در معاملات اقتصادی گفت: تا کنون به دلیل ذهنیت غلطی که از چک وجود داشته، حجم برگشتی این سند مالی طی این سال ها افزایش چشمگیری داشته و با اجرای سامانه صیاد می توان با ایجاد شفافیت و اعتبار سنجی دقیق حجم چک های برگشتی را کاهش داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: پیشنهاد من این است که یک فیلد در سامانه صیاد بانک مرکزی برای چک های بابت تضمین قرار داده شود. بدین صورت که در آن فیلد، به قرارداد پایه اشاره شود تا در صورت شکایت طرفین معامله، اثبات تخلف یا عدم تخلف به سادگی برای مجمع قضایی صورت بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
دو سه سالی است که زیاد درباره سامانه صیاد می شنویم، ولی ممکن است خیلی از نحوه کارکرد و ضرورت استفاده از آن آگاهی نداشته باشیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۹:۳۷    
سامانه صیاد از فروردین ماه سال 1400 که صدور چک در وجه حامل ممنوع گردید، به عنوان یک سامانه اجباری آغاز به کار نمود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: برخی از بانک های بزرگ کشور نهایتا تا نیمه شهریور ماه سرویس های مربوط به چک های صیادی را بر روی خودپرداز های خود ارائه خواهند کرد و سایر بانک ها نیز به تدریج تا پایان تابستان به این زنجیره می پیوندند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۲۱:۰۵    
چارچوب سختگیرانه در قانون جدید چک، مانعی برای چک های برگشتی و بلامحل است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۲۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
با تغییر مقررات ناظر بر تعیین تکلیف چک های صیادی از تاریخ 10 مرداد ماه سال جاری، شرایط اعطای دسته چک جدید به اشخاص حقوقی تسهیل شد. بر اساس تغییرات صورت گرفته در مقررات ناظر بر قاعده کنترل چک های صیادی اشخاص حقوقی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۶:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال 69 میلیون چک توزیع شده که 13 میلیون آنها در سامانه صیاد ثبت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با تاکید بر اینکه قانون جدید چک می توانست خیلی بهتر اجرایی شود، گفت: ایجاد امکان ثبت و تائید اطلاعات چک در سامانه صیاد بانک مرکزی از طریق خودپرداز و پیامک، برای کاربرانی که به گوشی هوشمند دسترسی ندارند یا در مناطق محروم صاحب کسب و کاری هستند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در سال های نه چندان دور، صدور چک بلامحل موجب افزایش ورود پرونده مطالبه وجه چک به قوه قضائیه شده بود اما قانون جدید چک از طریق ثبت و تائید اطلاعات چک در سامانه صیاد، با نظارت بر روند صدور دسته چک، از صدور چک بلامحل جلوگیری کرده است.
بانک مرکزی اعلام کرد: امکانات جدید مرتبط با ثبت و استعلام چک های صیادی با وجود پیچیدگی های فنی و مشکلات ناشی از همه گیری کرونا برای شبکه بانکی کشور، به زودی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۶:۱۶    
طبق قوانین جدید در حوزه چک های بانکی همه افراد موظفند از چک های جدید یا چک های صیاد استفاده نمایند. از طرف دیگر، بانک ها هم موظفند این نوع چک ها را صادر کرده و تحویل بگیرند. اما نکته مهم در این مورد این است که باید نسبت به ثبت و تایید چک ها هنگام صدور و دریافت اقدام نمود.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۱۱   + ۱۱۹ سایت دیگر  
نقدینه - با تغییر مقررات ناظر بر تعیین تکلیف چک های صیادی از تاریخ 10 مرداد ماه سال جاری، شرایط اعطای دسته چک جدید به اشخاص حقوقی تسهیل شد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بر اساس تغییرات صورت گرفته در مقررات ناظر بر قاعده کنترل چک های صیادی اشخاص حقوقی ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : از ابتدای سال جاری تا نیمه مردادماه بالغ بر 10میلیون فقره چک جدید در سامانه صیاد ثبت و صادر شده که این میزان، بالغ بر 16درصد از کل برگ چک های جدید توزیع شده است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۱:۲۷   + ۸۵ سایت دیگر  
از ابتدای سال جاری تا نیمه مردادماه بالغ بر 10 میلیون فقره چک جدید در سامانه صیاد ثبت صدور شده که این میزان، بالغ بر 16 درصد از کل برگ چک های جدید توزیع شده است.
بیش از چهارماه است که چک های جدید بنفش رنگ (صیادی) با هدف جلوگیری از برگشت و جعل چک وارد شبکه بانکی کشور شده اند و هر روز شرایطی برای سهولت استفاده از این چک ها توسط بانک مرکزی اعلام می شود اما هنوز بسیاری از مردم نمی دانند چگونه باید در داد و ستدهای خود از این چک ها استفاده کنند.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۰:۵۱    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. چک های جدید از ابتدای سال 1400 در شبکه بانکی توزیع شد. این چک های بنفش رنگ با عبارت کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است در اختیار مصرف کننده قرار گرفت و هدف از ایجاد آن ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۲۳:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، آمنه نادعلی زاده، درخصوص سرویس استعلام چک براساس اقلام اطلاعاتی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری قانون جدید چک اجرایی شده است، اظهار داشت: دارندگان چک های جدید ملزم هستند، اطلاعات مربوط به چک را در سامانه صیاد ثبت کنند و چک را تحویل گیرنده بدهند ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۹:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
گیرنده چک بعد از اطمینان خاطر از ثبت چک می تواند تایید چک را بعدا در سامانه صیاد انجام دهد. این خدمت بیشتر مورد استفاده شرکت های پخش و بازاریاب ها و افرادی است که در طی روز تعداد زیادی چک را دریافت می کنند.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۶:۱۰   + ۶۰ سایت دیگر  
نقدینه - امکان استعلام سریع چک های بنفش صیادی جدید از طریق اقلام اطلاعاتی فراهم شد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سخنگوی اجرای قانون چک گفت: دارندگان چک های جدید ملزم هستند اطلاعات مربوط به چک را در سامانه صیاد ثبت کنند و چک را تحویل گیرنده بدهند. ...
ملیت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۸:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
فقدان وحدت رویه بین بانک ها موجب شده علاوه بر اینکه روند ثبت و تائید اطلاعات چک در سامانه صیاد طولانی شود، سردرگمی هایی نیز برای کاربران و صاحبان کسب و کار به وجود آید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۰۲:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به ضرورت اتصال خودپرداز به سامانه صیاد گفت: در روزهای آتی در مورد اجرای قانون جدید چک جلسه ای برگزار می کنیم و با رئیس بعدی بانک مرکزی نیز در این مورد صحبت می کنیم تا در اجرای این قانون سریعتر عمل کنند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۴۳   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده سخنگوی اجرای قانون جدید چک اعلام کرد: سرویس استعلام چک که به منظور اطمینان خاطر گیرندگان چک از ثبت سیستمی چک در سامانه صیاد از سوی صادرکننده چک با کاربری ساده و آسان در دستور بانک مرکزی قرار گرفته بود ...
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۷   + ۱۰۲ سایت دیگر  
امکان استعلام چک بر اساس اقلام اطلاعاتی در وب سایت اصلی بانک مرکزی در دسترس کاربران قرار گرفته است و ثبت و تائید چک از طریق پیامک نیز پس از نهایی شدن تست های فنی به زودی ممکن می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
مسئولان بانک مرکزی قول داده بودند تا پایان تیرماه، امکان ثبت و تائید اطلاعات چک در سامانه صیاد را از طریق پیامک فراهم کنند، اما با وجود گذشت دو هفته از مردادماه، هنوز این امکان مهیا نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۶:۰۷   + ۲۷ سایت دیگر  
در حالی مسئولان بانک مرکزی از راه اندازی امکان ثبت و تأیید پیامکی چک در سامانه صیاد تا انتهای تیرخبر داده بودند که با وجود گذشته 10 روز از آغاز مرداد این وعده هنوز عملیاتی نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
رفع مشکلاتی مانند طولانی بودن فرایند ثبت و تائید چک، اختلال در عملکرد سامانه صیاد، عدم دسترسی آسان به سامانه صیاد و عدم اطلاع رسانی پیامکی ثبت چک توسط صادرکننده به گیرنده، عمده درخواست صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی از بانک مرکزی در راستای اجرای بهینه قانون جدید چک است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
طراح طرح اصلاح قانون چک گفت: اخیرا شایعاتی در بازار مطرح شده که ثبت چک در سامانه صیاد مشمول مالیات می شود که این مسئله اصلا درست نیست و انجام این کار هیچ ربطی به امور مالیاتی ندارد و مشمول مالیات نمی شود.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۸:۵۵    
خارگ نیوز: بازاری های کشور این روزها از عدم ثبت چک در سامانه صیاد به خاطر اخذ مالیات صحبت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۲:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اتصال خودپردازها به سامانه صیاد گفت: در جهت رفع مشکل مناطق محروم در خصوص ثبت و تائید اطلاعات چک، اتصال خودپردازها به سامانه صیاد موثر است و باید صورت بگیرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
برای تسهیل شرایط ثبت و تائید اطلاعات چک در سامانه صیاد و استفاده از مزایای قانون جدید چک برای صاحبان مشاغل در مناطق محروم، اتصال دستگاه های خودپردازها به سامانه صیاد، لازم و ضروری است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۷   + ۲۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بازاری های کشور این روزها از عدم ثبت چک در سامانه صیاد به خاطر اخذ مالیات صحبت می کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اگر اطلاعات چک توسط صادرکننده در سامانه صیاد بانک مرکزی ثبت نشود، گیرنده چک هنگام وصول آن دچار مشکل می شود؛ بنابراین اطلاع رسانی به گیرنده چک به وسیله ارسال پیامک، باعث کاهش ریسک معامله و افزایش اعتبار چک می شود.