جمعه ۱۴ آذرساعت ۰۶:۰۵Dec 2020 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قرب الهی»

شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله عبادی با تأکید بر اینکه تفکر بسیجی پیروز فرداها است، گفت: شرایطی برای مسئولان فراهم شده که باید بسیار شکرگذار باشند و از فرصت خدمت به مردم و نیازمندان استفاده کنند و این را ارزان نفروشند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: متنعم شدن از نعمات الهی و در جوار قرب الهی قرار گرفتن مخصوص انسان های متقی است. انسان هایی که در مدار حق و مدار توحید، قدم برمی دارند.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۵:۰۳    
ذکر و یاد خدا از مهم ترین عوامل رسیدن به قرب الهی است که انسان را از جهان ماده به عالم معنا و معنویت می رساند . ذکر ایام هفته علاوه بر ثواب بسیاری که دارد، برای رفع مشکلات نیز بسیار مجرب است. در مقاله زیر ذکر روزهای هفته آورده شده است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
راهی که انسان باید بپیماید تا به مقام قرب الهی برسد چگونه راهی است؟ تقّرب و رسیدن به خدا مهم ترین دغدغه هر مؤمنی است که برای دستیابی به آن تلاش می کند. بهترین راه رسیدن به خدا و رضوان الهی، همان راهی است که خود خداوند بیان و مشخص کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری صلوات بر محمد و آل محمد (ع) را دارای برکات فراوان دانست و گفت: این ذکر برگزیده انسان را به مقام قُرب الهی می رساند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ سخنران حرم بانوی کرامت گفت: ذکر شریف صلوات طریق پیدایش ایمان و مقام تسلیم مطلق است و طهارت نفس را به دنبال خواهد داشت.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۶    
اگر می خواهیم مصداق سِفله و کسی که برخی از داشته هایش او را از یاد خدا باز می دارد قرار نگیریم باید در محبت به اموال و فرزندانمان را مسیری برای رسیدن به قرب الهی قرار دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۹    
اگر می خواهیم مصداق سِفله و کسی که برخی از داشته هایش او را از یاد خدا باز می دارد قرار نگیریم باید در محبت به اموال و فرزندانمان را مسیری برای رسیدن به قرب الهی قرار دهیم.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۲:۳۱    
به گزارش عصر همدان ؛ عصر امروز آئین سوگواری ایام شهادت پیامبر اعظم (ص) و امام حسن مجتبی(ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در جمع قضات و کارکنان دادگستری همدان برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد تفسیر حوزه علمیه ضمن تبیین معنای کَبَد ، گفت: هدف از خلقت انسان، معرفت الله و معرفت نبی و ائمه(ع) است و دنیا با همه سختی، فرصتی برای رسیدن به قرب الهی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شهید سرافراز مهندس محمد مهدی قدسی زاده از خطه سیرجان کرمان است که در زمرۀ پاکان و رستگاران راه یافته به مقام قرب الهی به عنوان اسوه می درخشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۸    
حجت الاسلام اجرایی ، گفت: تقوا راهی برای رسیدن به قرب الهی و نزدیک شدن به خدای متعال است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۵۷    
حجت الاسلام والمسلمین محمد سیدآبادی با بیان اینکه زهد با ریاضت و دنیاگریزی متفاوت است، اظهار کرد: زهد واقعی انسان را به مقام قرب الهی می رساند.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۵:۴۸    
کربلا صحنه نزاع تاریخی دو امت حق و باطل است و باید با توجه به گستره و عمق این درگیری حق و باطل تفسیر شود، این اتفاق از آنجا که مومنین را هزاران قدم به سمت قرب الهی پیش برد شکستی سخت بر جبهه باطل محسوب می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۱۰    
تهران - استاد حوزه علمیه راه تقرب به پروردگار را در گرو اتصال به ولایت دانست و گفت: تسلیم ولایت شدن انسان را به کمال می رساند.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ذکر و یاد خدا از مهم ترین عوامل رسیدن به قرب الهی است که انسان را از جهان ماده به عالم معنا و معنویت می رساند . ذکر ایام هفته علاوه بر ثواب بسیاری که دارد، برای رفع مشکلات نیز بسیار مجرب است. در مقاله زیر ذکر روزهای هفته آورده شده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۲۵    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حربن یزید ریاحی کسی بود که قبل از کربلا، برای دست یابی به قرب الهی آماده رزم با امام حسین(ع) شد. نه به خاطر دریافت وجوهات مالی و دنیایی. او غسل شهادت کرده بود و می پنداشت که حتی اگر کشته شود شهید خواهد بود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۰۵    
حوزه/ خانم قورچی بیگی در مراسم سوگواری امام حسین(ع) در مدرسه علمیه فاطمیه قزوین گفت: باید محیط خانه خود را برای کودکان و همسرمان تبدیل به حسینیه سیدالشهداء(ع) کنیم تا بتوانیم بر کشتی نجات حسینی سوار شویم و به مقصد قرب الهی برسیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۲:۲۸    
با بررسی آیات قرآن، در می یابیم که نگاه قرآن به مکان مقدسی چون مسجد، ژرف و شکوهمند است؛ چرا که خداوند، مساجد را مکانی برای اوج گرفتن و رسیدن به قله قرب الهی می داند و به ره پویان وصال، مکانی چون مسجد را معرفی می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۶:۳۰    
مصطفی لعل شاطری: اذکار و ادعیه الهیِ رسیده از ائمه اطهار (علیهم السلام) همواره جایگاه منحصر به فردی در میان راویان حدیث و جامعه مسلمین داشته اند؛ اما جالب است بدانید هر یک از این اذکار دارای ثوابی عظیم نیز می باشند که اگر با حضور قلب و قرب الهی بیان گردند ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
جانشین فرمانده سپاه شهرستان راسک گفت: امروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهیدان و ایثار گران است، کسانی که از همه تعلقات دنیوی گذشته و به قرب الهی نائل آمدند.
سایت قنوت   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۱:۲۶    
از جمله ثمرات برجسته نماز، نیل به قرب الهی است. در ابتدا لازم است بدانیم منظور از نزدیک شدن به خدا چیست. آیا قرب مکانی و زمانی مراد است؟ روشن است که چنین نیست. خداوند در محل خاصی ننشسته که ما به آنجا نزدیک شویم؛ زیرا او آفریننده زمان و مکان و محیط بر همه زمان ها و مکان هاست ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی با اشاره به جایگاه شهید و شهادت و ارتباط آن با عاقبت بخیری، گفت: شهدا برای رسیدن به قرب الهی شهادت را انتخاب کردند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اهواز با بیان اینکه ولایت به مقام قرب الهی می رساند، گفت: هر گونه بدبختی پیش آمده علیه بشریت نتیجه دوری از ولایت علی (ع) است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
داور وقف و ابتدای رشته قرائت تحقیق و ترتیل سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور گفت: برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزان زمینه ساز جامعه ای در مسیر قرب الهی است ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۶:۰۹    
شفقنا- حجت الاسلام و المسلمین هادی سروش به مناسبت ولادت امام هادی(ع) در نوشتاری با عنوان امام هادی؛ اوج ولایت و ظهور امامت آورده است: مقام معنوی قرب الهی است که زمینه است برای دریافت علم از آن ناحیه ملکوتیه و نیز ارسال حوائج و ادعیه به سوی عالم ربوبی و اخذ پاسخ مناسب است . ...
فرمانداری فلاورجان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی ساعدی فرماندار فلاورجان، طی پیامی فرارسیدن عید قربان را تبریک گفت؛ در این پیام آمده است: عید قربان پیامی از سوی خالق متعال است که بر اساس آن انسان با دل بریدن از دنیا و دل سپردن به فرمان حضرت دوست، می تواند به عالی ترین درجات که همان قرب الهی است دست یابد. ...
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۵    
مدیرکل بنیاد استان قزوین با بیان اینکه شهیدان با گذشتن از تعلقات مادی، قربانی شدن را معنا کردند، گفت: شهدا از عید قربان، درس ایثار و از خودگذشتگی را فرا گرفته و با قربانی کردن خود به قرب الهی و هدف متعالی رسیدند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کیار در دیدار با دو خانواده شهید که با حضور چند تن از مسئولان شهرستانی انجام شد با بیان اینکه شهیدان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان بیاورند گفت: امروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهیدان و ایثار گران است ...
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۷:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، متن کامل پیام احمد حسین زادگان به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم عید سعید قربان، عید بندگی و سعادت و عیدی مبارک و فرخنده برای تمامی مسلمانان و فرصت رهیدن از دلبستگی ها و قیود دنیوی و پای نهادن بر آستانه قرب الهی و زمانی برای مقابله با هوی ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۶:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- یک کارشناس علوم قرآنی گفت: عید قربان روزه مبارزه با هوای نفس، شهوات، مال پرستی، خودخواهی و دابستگی به مقام ریاست است لذا با حرکت در مسیر قرب الهی و زیر پا گذاشتن وسوسه های نفسانی همچنین با توکل به خدا در مسیر سعادت قدم برداشت. تاریخ انتشار: 16:30 - 09 مرداد 1399 ...
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۵:۱۴   + ۲۲ سایت دیگر  
نقدینه - اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، در پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، متن پیام به این شرح است: بسمه تعالی هموطنان معزز و گرانقدر سلام علیکم ...
فرمانداری فریدونشهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۹    
عید سعید قربان به عنوان باشکوه ترین و زیباترین جلوگاه تسلیم و رضاء در برابر فرمان معبود و بندگی و عبودیت به درگاه حضرت باریتعالی و رهایی انسان از سیطره نفس اماره و عید همه ی پاکی هاست ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۸    
حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با بیان اینکه امام صادق(ع) در این روز، در صحرای عرفه ائمه معصومین(ع) را یاد می کردند، گفت: بنا بر سنت امام صادق(ع)، باید در فرهنگ شیعه، روز عرفه را روز معرفی ائمه نیز بدانیم.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۴:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ حجت الاسلام نظری منفرد کارشناس مذهبی در این برنامه درباره سیره امام جواد (ع) در زندگی شخصی و اجتماعی صحبت می کند. ...
ویژه برنامه" جوادالائمه (ع)" در رادیو معارف راه رسیدن به قرب الهی از منظر امام جواد علیه السلام را بازگو می کند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۱    
روایتی متفاوت از خدمت بی منت جهادگر بسیجی ای که ُمزد جهاد فی سبیل ا.. اش رسیدن به قرب الهی شد .
ایثار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۸:۲۱    
رئیس بنیاد سرایان گفت : بهترین راه قدردانی از خون شهدا خدمت صادقانه و بی منت و ادامه راه ارزشمند آنان است.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۰۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیرضا پناهیان، رئیس قرارگاه عمار در توییتر نوشت: اگر هدف عالی خودت را نزدیک شدن به خدا قرار بدهی او قدرت مند و از دلت باخبر است با قدرت لایتناهی خود موانعت را درهم می کوبد تا به او برسی ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۱:۱۷    
حجت الاسلام دانشی گفت: حجاب و پوشش اسلامی و به تبع آن، حفظ نظام خانواده تأمین کننده سعادت آدمی و منشأ قرب الهی هستند.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۱۷    
مدیر موسسه آموزش عالی الزهرا (س) دزفول گفت: فلسفه حجاب بانوان، حفظ عفّت است و ثمره اش قرب الهی است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۱۲    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: قرآن، عقل را مستقل از وحی برای رهایی از دوزخ به رسمیت می شناسد، ولی راهیابی به بهشت و قرب الهی و کسب کمالات انسانی و درجات بالای بهشت، در پرتو عقلِ بدون وحی، قابل اثبات نیست.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کتاب قرب الهی در کلام امام سجاد(ع) به قلم اعظم نصراصفهانی به زیور طبع آراسته شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله قائم مقامی با بیان اینکه اجابت دعا تبعیت خداوند از دعاکننده است، گفت: یعنی اجابت دعا بازتاب تبعیت انسان از خداوند است. در صورتی که انسان مرید خداوند شود، پروردگار هم فرموده، من از او غافل نمی شوم.
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۸:۰۶    
آیت الله تحریری رسیدن به کمال و قرب الهی را بالاترین هدف آفرینش بیان کرد و گفت: مومن همواره در معرض سخت ترین امتحانات الهی است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
امام خمینی(ره)، به عنوان حکیمی متأله با استفاده از مبانی کلامی و تفکرات دینی، ضمن بیان دیدگاه بدیع در حوزه شناخت انسان، تصویری روشن از سیر انسان تا تعالی ارائه داده اند و با ایجاد رابطه میان مراتب انسانیت و توحید، گام بلندی در ارائه انسان شناسی توحیدی و تبیین الگوی عملی آن برداشته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
نویسنده کتاب امام خمینی (ره) و مسئله آزادی گفت: در آرای امام خمینی، آزادی روشی است برای دست یابی به هدفی دیگر که همانا رسیدن به کمال و سعادت و قرب الهی است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۲    
آیت الله مصباح یزدی با بیان این که بالاترین درجه کمال، قرب الهی است، گفت: انسان باید تدریجا با اختیار خود فیض اعلی را از خداوند متعال دریافت کند.