سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۴:۲۹Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مبطلات روزه»

حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۹:۴۰    
احکام مبطلات روزه با موضوع بقا بر جنابت تا اذان صبح توسط حجت الاسلام لشکری استاد مدرسه علمیه ولیعصر (عج) شهرستان رودان بیان شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از سوالات پرتکرار روزه داران درباره مبطلات روزه استفاده از عطر و ادکلن است. در ادامه نظر مراجع تقلید در این باره را می خوانید.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مفسر قرآن کریم گفت: ماه رمضان کلاس تقویت روح و مقابله با هوای نفس است و انسان دراین ماه، 14 ساعت از مبطلات روزه خودداری می کند و این قدرت خودکنترلی را در شما تقویت می کند
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مُبطِلات روزه رفتارهایی است که روزه را باطل می کنند. در کتاب های فقهی از مبطلات روزه با عنوان مُفطِرات یاد می شود. حکم شرعی مبطلات روزه متفاوت است. انجا م دادن برخی از آنها در حال روزه، حرام و اجتناب از آنها واجب است ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۵:۳۱    
حوزه/حجت الاسلام باقری ارومی امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه ولیعصر(عج) آستارا، گفت: ترک مبطلات روزه کمترین مرحله روزه داری و روزه عوام است که حداقل وظیفه ما در قبال این ماه مبارک و تکلیف الهی است.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ یکی از موضوعاتی که در مورد آن پرسش های زیادی مطرح می شود مسائل مبطلات روزه و تزریق واکسن ، سرم و آمپول است. آیت الله خامنه ای در کتاب استفتائات پاسخ می دهند که احتیاط واجب آن است که روزه‬ دار از آمپول های مقوّی یا مغذّی و هر آمپولی که در رگ تزریق می شود و نیز انواع سرم ها خودداری ...
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۱۱:۳۹    
واجبات، شرایط صحت و مبطلات روزه مانند هر عبادت دیگر در فقه بیان و احصا شده است.
رهیاب   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد با اشاره به اینکه برای حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، در انظار عمومی هیچ کسی حق انجام مبطلات روزه را ندارد، گفت: اگر احکام الهی با قاطعیت و مستمر اجرا شوند و متخلف متوجه مجازات ها و احکام الهی باشد، بازدارندگی خواهد داشت.
میزان   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب با انتشار متنی از رساله نماز و روزه، مسأله 786، به موضوع زمان شروع و اتمام روزه پرداخت و نوشت: روزه در شرع مقدس اسلام آن است که انسان از طلوع فجر صادق (1) تا مغرب با قصد اطاعت فرمان خداوند از مبطلات روزه خودداری کند. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مبطلات روزه که در رساله ها آمده و تقریبا عموم مردم با این مبطلات آشنا هستند، فقط مربوط به ماه مبارک رمضان نیست و در روزه مستحبی و روزه قضای رمضان نیز جاری خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
اکثر مراجع تقلید در رساله توضیح المسائل خود فرو بردن کامل سر در زیر آب را از مبطلات روزه بیان می کنند اگرچه باقی بدن فرد روزه دار از آب بیرون باشد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۷:۱۵    
حوزه/ یکی از مبطلات روزه این است که کسی قبل از اذان صبح غسل واجبی به گردن داشته باشد؛ اما عمدا به تأخیر بیندازد و غسل نکند تا وارد صبح شود.
وارث   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۶    
مبطلات روزه عبارت است از: 1. خوردن و آشامیدن. 2. آمیزش جنسی. 3. کاری که موجب خروج منی شود (استمنا). 4. باقی ماندن بر جنابت یا حیض یا نفاس تا اذان صبح. 5. اماله با چیزهای روان و مایع. 6. قی کردن. 7. دروغ بستن به خدا و پیامبر و ائمه علیهم السلام (بنابر احتیاط واجب). ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مبطلات روزه و مسایل مرتبط با آن از جمله احکام مبتلی به است که در ماه رمضان مورد توجه روزه داران است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۴:۲۹    
حوزه / مومن روزه دار در ماه مبارک رمضان باید سه نوع روزه داشته باشد، پرهیز از مبطلات روزه که برای همه واجب است ، پرهیز اعضا و جوارح بدن از گناهان.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۰۹:۰۰    
حوزه/ مبطلات روزه که در رساله ها آمده و تقریبا عموم مردم با این مبطلات آشنا هستند، فقط مربوط به ماه مبارک رمضان نیست و در روزه مستحبی و روزه قضای رمضان نیز جاری خواهد بود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ یکی از مبطلات روزه این است که کسی قبل از اذان صبح غسل واجبی به گردن داشته باشد؛ اما عمدا به تأخیر بیندازد و غسل نکند تا وارد صبح شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۰۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
17 رمضان سال دوم هجری است، مسلمانان اولین ماهی است که روزه را تجربه می کنند، روزه ای که با روزه هایی امروز ما متفاوت بود. مسلمانان در سال های اول وجوب روزه داری، موظف بودند در طول مدت ماه رمضان تمامی محرمات و مبطلات روزه را مراعات کنند و صرفا در طول شبانه روز ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۰۶:۰۰    
احکام مبطلات روزه را در بخش خوردن و آشامیدن، از دیدگاه مرحوم آیت الله میرزا جواد تبریزی مرور می کنیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۲ - ۰۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
احکام مربوط به مبطلات روزه در بخش فرو بردن سر در آب را از دیدگاه مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی مرور می کنیم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۱:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مبطلات روزه یعنی چه و مبطلات روزه از نظر مراجع تقلید چه چیز هایی هستند؟ چند چیز روزه را باطل می کند و هرکدام چه کفاره ای دارد. تاریخ انتشار: 11:30 - 07 اردیبهشت 1399 - کد خبر: 615495
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۲۳:۵۷    
حوزه/ رهبر معظم انقلاب اسلامی مبطلات روزه را اعلام کردند.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۴:۳۱    
در احکام روابط زناشویی در ماه رمضان گفتنی است که انجام عمل زناشویی در ماه رمضان برای افراد روزه دار حرام بوده و یکی از مبطلات روزه به شمار می رود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، برای بسیاری اطلاع یافتن در مورد مبطلات روزه به یک ضرورت تبدیل می شود. هر چند به منظور کسب اطلاعات دقیق در این باره لازم است هر روزه دار به رساله مرجمع تقلید خود مراجعه کند، اما در ادامه کلیاتی در مورد مبطلات روزه مورد اشاره قرار می گیرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۱۱:۳۷    
اقتصاد ایران: یکی از مبطلات روزه رساندن غبار به حلق است؛ اما آیا بخار غلیظ مبطل روزه است؟
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۰:۵۹    
مبطلات روزه و احکام مربوط به آن جزء سؤال هایی است که در این ایام از سوی بسیاری طرح می شود که در استفتائات حضرت آیت الله امام خامنه ای به آن پاسخ داده شده است.
مقام معظم رهبری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
مبطلات روزه * خوردن و آشامیدن * آمیزش جنسی * استمناء * دروغ بستن به خدا و پیامبر و ائمه (علیهم السلام) (بنابر احتیاط واجب) * رساندن غبار غلیظ به حلق (بنابر احتیاط واجب) * فرو بردن تمام سر در آب (بنابر احتیاط واجب) * باقی ماندن عمدی برجنابت یا حیض یا نفاس تا اذان صبح * اماله با چیزهای روان * قی کردن ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۰۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آمیزش و جنابت از مبطلات روزه محسوب می شوند؛ منتها این مسئله دارای حد و حدودی است. حجت الاسلام ناصر خلج مدرس سطح عالی حوزه علمیه در این باره توضیح می دهد. انتهای پیام/ خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۰۶:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
آمیزش و جنابت با در نظر گرفتن حد و حدودهایی از مبطلات روزه محسوب می شوند.
انوار طاها   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سوال: آیا ترشح زیاد بزاق دهان روزه را باطل می کند؟ و اگر کسی آب دهان را جمع و یک جا فرو ببرد روزه اش چه حکمی دارد؟ پاسخ: فرو بردن بزاق و آب دهان تا زمانی که از فضای دهان خارج نشده ضرری به روزه نمی رساند حتی اگر بزاق را در دهان جمع کند و یکجا فرو ببرد. پی نوشت: ...
انوار طاها   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۵:۱۵    
سوال: اگر کسی رفلاکس معده داشته باشد و اسید معده ومواد غذایی ناگاه وارد دهان او شود، تکلیف روزه اش چیست؟ پاسخ: زمانی روزه باطل می شود که انسان عمدا مواد غذایی را فروببرد لذا روزه شخصی که رفلاکس معده دارد مشروط به اینکه انچه در فضای دهان می اید را فرو نبرد، صحیح هست. پی نوشت: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یکی از مبطلات روزه دروغ بستن به خدا و پیغمبر صلّی الله علیه وآله وسلم و جانشینان پیغمبر و معصومین(ع) است.
عقیق   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۰۷:۱۴    
چرا با توجه به وجود احادیثی از رسول خدا(ص) مبنی بر باطل کردن روزه با گناه غیبت، این گناه از مبطلات روزه در کتاب های احکام آورده نمی شود؟
ستاره   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۲۳:۰۶    
حکم شیاف زدن برای روزه دار از جمله مسائلی است که در حواشی مبطلات روزه قرار داشته و نیاز به دقت نظر دارد چرا که برخی از مراجع در این خصوص نظر متفاوتی دارند و از طرفی، برخی از روزه داران تصور می کنند که بعد از شیاف باید غسل خاصی انجام داد.
عقیق   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۷:۵۴    
عقیق:آیا کسی که نماز نمی خواند ولی روزه میگیرد روزه اس قبول است؟آیا اماز در کنار روزه مکمل یکدیگر نیستند؟یا فقط مبطلات روزه باعث ابطال روزه میشود؟ فقط مبطلات روزه, روزه را باطل می کند . (1) نماز نخواندن مبطل روزه نیست.گرچه طبق روایات اگر نماز قبول نشود ،روزه هم قبول نمی شود. ...
ستاره   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۶    
بعضی از مبطلات روزه احکام پیچیده ای دارند و هر کدام از مراجع تقلید درباره آن ها نظر متفاوت و در بعضی مواقع، متضادی دارند. یکی از آن ها حکم فرو بردن سر در آب برای روزه دار است. این مسئله به سبب اینکه با شناکردن و غواصی ارتباط زیادی دارد، یکی از مبطلات خاص روزه به شمار می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۸:۴۶    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: این که انسان خودش را مکلف بداند ساعاتی مبطلات روزه را ترک و در ساعتی روزه خود را باز کند بر تقویت اراده و صبر اثرگذار است.
ستاره   ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۸:۰۶    
یکی از مهم ترین احکام روزه، مبطلات روزه است که هر روزه داری باید به آن ها آگاه باشد. رسیدن غبار غلیظ به حلق، یکی از این مبطلات محسوب می شود که احکام پیچیده و خاصی دارد.
ستاره   ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۳:۰۵    
روزه که جزو وظایف واجب مسلمانان است، احکام شرعیِ بسیار گسترده ای دارد. از جمله این احکام مورادی هستند که باعث باطل شدنِ روزه می شوند. مبطلات روزه برای بانوان، مقداری متفاوت تر از مبطلات روزه برای آقایان است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۲۰    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۲۰    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۲۰    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۱۵    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۱۵    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۱۰    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۱۰    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۱۰    
مبطلات روزه
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مبطلات روزه