شنبه ۱۸ آذرساعت ۱۲:۵۳Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مکانیسم ماشه»

فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۷:۱۸    
کنعانی: بازگشت رژیم صهیونیستی به رویکرد نظامی بدون واکنش نخواهد بود
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که به نظر می رسد کشور های اروپایی، از مکانیزم ماشه به عنوان تهدیدی بالای سر جمهوری اسلامی استفاده می کنند گفت: تهدیدی بالای سر جمهوری اسلامی ایران نیست و ایران نشان داده که یک کشور تهدیدپذیر نیست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کارشناس مسائل بین الملل در پاسخ به این سوال که چرا تهدید اروپا به استفاده از مکانیزم ماشه عملیاتی نشد گفت: اروپایی ها تحلیل درستی را مدنظر قرار دادند و آن اینکه اگر از مکانیسم ماشه استفاده کنند ایران واکنشی نشان می دهد که هزینه آن برای اروپایی ها بیشتر از منفعت استفاده از مکانیسم ماشه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
گزارش های غیر رسمی می گوید مقاومت یمن برای دومین بار و این بار به شکل موفق، بندر ایلات را در جنوب فلسطین اشغالی هدف قرار داده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۰۴:۰۸    
روزنامه ایران: نوع مواجهه جمهوری اسلامی ایران در روند مذاکرات احیای برجام و دست برتر در تحولاتی که در عرصه منطقه جاری است، گزینه رجوع به مکانیسم ماشه را از روی میز اروپایی که خود با بحران های جدی در عرصه بین المللی و منطقه با آنها دست و پنجه نرم می کنند، خارج کرد ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۶۸ سایت دیگر  
در قطعنامه 1929 گفته شده بود، فن آوری موشکی که می تواند سلاح هسته ای پرتاب کند که ما در قطعنامه 2231 این را هم تغییر دادیم. در ضمیمه ب قطعنامه 2231 نوشته است که فن آوری موشکی که برای توانیی پرتاب سلاح هسته ای طراحی شده است و، چون ما سلاح هسته ای نداریم ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کارشناس مسائل بین الملل گفت: طرف اروپایی تهدید به استفاده از مکانیسم ماشه در اکتبر می کرد، اما پس از اینکه با دست خالی خود در جنگ ترکیبی علیه ایران و سیاست اقتدار حاصل از رونمایی از دو موشک هایپرسونیک مواجه شد، عقب نشینی کرد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۰۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کوروش احمدی دیپلمات پیشین در گفت وگو با ستاره صبح ستاره صبح- پیام فیض: وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت، محدودیت های موشکی ایران پایان یافته است و نیازمند تصویب قطعنامه، صدور بیانیه و یا هیچ اقدام دیگری در سطح شورای امنیت نبوده و به صورت خودکار محقق شده است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۰    
اقتصادنیوز: قیمت دلار این روزها با 3 خبر مهم سیاسی آرایش صعودی به خود گرفته است؛ اخباری که از افزایش تنش ها میان اسرائیل و حماس ، فرجام تحریم های موشکی ایران بر اساس قطعنامه 2231 برجام و به تبع آن، قوت یافتن احتمال فعال شدن مکانیسم ماشه و همینطور، اعمال تحریم های جدید ضد ایرانی حکایت دارند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اگرچه تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران لغو شد، اما با وجود جو عمومی نامساعد و نیز ادامه تحریم های فراملی آمریکا علیه ایران، نشانه های چندانی که حاکی از اقدام ایران به خرید و فروش سلاح باشد، در دست نیست.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۲۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
پیش از این کشورهای اروپایی در بیانیه ای ضمن تاکید مبنی بر اینکه این تحریم های تسلیحاتی ایران را لغو نخواهند کرد، از فعال نشدن مکانیسم ماشه نیز خبر داده بودند. بر همین اساس برخی از تحلیلگران بر این باورند اقدام اروپا در واقع جایگزین رفتن این کشورها به سمت فعال شدن مکانیسم ماشه بوده است.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
ایران باید به دلیل نقش آن در تامین مالی حماس و تروریسم اسلامی، تماما، پاسخگو شود. ما از دولت شما می خواهیم با همکاری متحدان اروپایی مان، فورا، مکانیسم ماشه(بازگردانی یک باره تمامی تحریم ها علیه ایران) را در شورای امنیت سازمان ملل فعال کنید.
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
صد نفر از اعضای کنگره آمریکا با ادعای تامین مالی حماس توسط ایران از دولت این کشور خواستند با انجام اقداماتی علیه ایران آن را تماما پاسخگو کند.
سلام نو / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
در مطلب زیر شاهد تصاویری از تیتر و صفحه اول روزنامه های کشور در تاریخ دوشنبه 24 مهر 1402 خواهید بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اسراییل آیا حاضر به پذیرش واقعیت خواهد شد یا بار دیگر با زور وادار به قبول شرایط مقاومت خواهد شد؟ تل آویو باید بداند قواعد بازی در منطقه تغییر پیدا کرده است وقتی وزیر امور خارجه ایران درباره ادامه جنگ می گوید در هر حالتی این مقاومت است که تصمیم خواهد گرفت.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
سه کشور اروپایی طرف برجام اعلام کردند لغو تحریم موشکی ایران را به دلیل آنچه که عمل نکردن ایران به تعهداتش خواندند اجرا نمی کنند و موضوع را به کمیسیون مشترک ارجاع دادند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: پس از آنکه چندی پیش کی اف پست در گزارشی به نقل از یکی از مقامات سابق شورای امنیت ملی آمریکا، ادعا کرد که زلنسکی باید به اتحادیه اروپا و انگلیس برای فعالسازی مکانیسم ماشه فشار بیاورد ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
قاسم محبعلی در گفت وگو با ستاره صبح تشریح کرد: ستاره صبح/پیام فیض: نشست هفتاد و هشتم مجمع عمومی سازمان ملل در حالی برگزار شد که برخی رهبران کشورهای بزرگ دنیا در آن غایب بودند. انگلیس، فرانسه، روسیه و چین ازجمله کشورهایی بودند که به نشست سازمان ملل نیامدند ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
قدرت های غربی هشت سال پیش وعده دادند که اگر ایران توافق هسته ای را نقض کرد مکانیسم ماشه را فعال می کنند. ایران هم اکنون توافق را نقض کرده است اما این تحریم ها برای متوقف کردن جاه طلبی های هسته ای ایران بازگردانده نشده اند. این سیاست باید تغییر کند.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
فعال سیاسی گفت: حذف بازرسان آژانس در شرایط فعلی کمکی به احیای برجام نمی کند. اگر همین روند ادامه یابد در نشست آینده شورای حکام زمینه برای صدور قطعنامه اخطاری علیه ایران فراهم شده و موضوع به شورای امنیت گسیل خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ایالات متحده احتمالا از شرکای اروپایی خود می خواهد که به منظور گرفتن امتیازهای بیشتر از ایران، فشار بر این کشور به دلیل آنچه حمایت ایران از روسیه در جنگ اوکراین می خواند را ادامه دهد. همزمان ممکن است تهدید به فعالسازی مکانیسم ماشه نیز بیش از پیش مطرح شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
رضا نصری حقوقدان و تحلیلگر روابط بین الملل گفت: در مقابل فعال سازی مکانیسم ماشه، ایران نیز به احتمال قوی از پیمان NPT خارج خواهد شد و طرفین وارد یک روند تصاعدی تنش افزایی خواهند شد که به نفع هیچ یک از آن ها نیست. مشروح گفتگو جماران با رضا نصری را در ادامه می خوانید: ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۶:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – تصمیم تروئیکا برای حفظ تحریم های موشکی ایران، یک نمایش سیاسی نخ نما است که از چند ماه پیش برای گریز از فعال کردن مکانیسم ماشه قابل پیش بینی بود و به جز بهره برداری های تبلیغاتی در بستر ناتو، هیچ تاثیری بر توان خیره کننده نظامی ایران نخواهد داشت.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه گفته نامه ای از فرانسه، انگلیس و آلمان دریافت کرده که در آن اعلام شده آنها قصد ندارد تحریم های موشکی علیه ایران را بعد از 18 اکتبر 2023 رفع کنند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مکانیسم ماشه یکی از اصطلاحات رایج در مذاکرات برجام می باشد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۴    
در بدترین حالت ممکن است اروپا مکانیسم ماشه را فعال کند که کاری فاجعه بار خواهد بود؛ البته گمان نمی کنم تروئیکا آمادگی ورود به چنین بحرانی را داشته باشد اگر ایران در عمل نشان دهد که حامی روسیه در جنگ اوکراین نیست، ممکن است تغییراتی در جهت گیری های اروپا نسبت به ایران ایجاد شود
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
یک تحلیلگر بین الملل گفت: روابط ما با اروپا، با یک شیب ملایم به سمت تصاعد تنش در حرکت است. در بدترین حالت ممکن است اروپا مکانیسم ماشه را فعال کند که کاری فاجعه بار خواهد بود.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام اروپایی در راستای تحلیل هایی که نشان می دهند غربی ها در جستجوی راه هایی برای فرار از فعال سازی مکانیسم ماشه هستند مدعی شد که اتحادیه اروپا تحریم های موشکی علیه ایران را علی رغم انقضای آن در ماه اکتبر حفظ خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
یک مقام اروپایی در راستای تحلیل هایی که نشان می دهند غربی ها در جستجوی راه هایی برای فرار از فعال سازی مکانیسم ماشه هستند مدعی شد که اتحادیه اروپا تحریم های موشکی علیه ایران را علی رغم انقضای آن در ماه اکتبر حفظ خواهد کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۵۹    
نامه 35 عضو مجلس نمایندگان آمریکا به تروئیکا: مکانیسم ماشه را کلید بزنید سی وپنج قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به رهبران کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان (تروئیکای اروپا)، سه عضو اروپایی توافق هسته ای (برجام) خواستند مکانیسم ماشه را ذیل برجام علیه ایران فعال کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۲:۱۸    
ایسنا/خراسان رضوی یک تحلیلگر مسائل بین الملل با بیان اینکه سروصدا برای برکناری مالی یک پروپاگانداست که از سوی مخالفان رویکرد بایدن در قبال ایران در پیش گرفته شده است، گفت: مالی و مک گرک هر دو معتقدند در قبال ایران، اولویت با راهکارهای دیپلماتیک است ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
در بخش بیانیه اجلاس سران ناتو که عزم واضح ناتو را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای بیان می کند، تنها به تعهدات ایران در قبال NPT و اجرای توافق پادمان اشاره می کند و خبری از اشاره به برجام یا پروتکل الحاقی نیست.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل در واکنش به بیانیه اخیر کشورهای اروپایی علیه ایران گفت: اروپایی ها ضمن مخالفت و انتقاد نسبت به فروش پهپادهای ایرانی به روسیه، نگران فروش موشک های بالستیک ایران به روسیه نیز هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۶:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل در واکنش به بیانیه اخیر کشورهای اروپایی علیه ایران گفت: اروپایی ها ضمن مخالفت و انتقاد نسبت به فروش پهپادهای ایرانی به روسیه، نگران فروش موشک های بالستیک ایران به روسیه نیز هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۲۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تحلیلگر بی بی سی گفت: عملیاتی نکردن مکانیزم ماشه توسط غربی ها به خاطر ترس از واکنش های ایران است. صد و سه روز دیگر هم محدودیت های برجامی برای موشک های بالستیک ایران تمام خواهد شد و آمریکا بدنبال ادامه بازدارندگی ایران بعد از این دوره است./دانشجو
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
چیزی از عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای نگذشته که کشورهای غربی موج جدیدی علیه کشورمان به راه انداخته اند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۰:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
چین در نشست شورای امنیت از آمریکا خواست تمامی تحریم های یکجانبه علیه ایران را رفع کند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۲:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده چین در سازمان ملل به صورت ضمنی به گزارش ها درباره کشورهای غربی برای حفظ تحریم های موشکی علیه ایران بعد از اکتبر سال جاری میلادی واکنش هشدار داد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۷:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
: تا همین هفته پیش خبرهای خوبی از مذاکرات پشت پرده تهران – واشنگتن منتشر می شد که حتی حکایت از توافق یا تفاهم قریب الوقوع می داد. اما در کنار ادعای میدل ایست آی مبنی بر توقف گفت وگوهای دوجانبه به دلیل تشدید اختلافات ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: امروز تهران و واشنگتن و حتی تروئیکای اروپایی همگی بر این باورند که تداوم تنش ها می تواند پیامدهای منفی بسیاری را به دنبال داشته باشند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۲۱:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: برخی از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی با اشاره به گزارش جدید گاردین می گفتند این احتمال وجود دارد که سایه هراس از مکانیسم ماشه تا حدودی از روی سر بازار دلار برداشته شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سید مصطفی خوش چشم، کارشناس مسائل بین الملل گفت: اگر خبر منابع غربی صحت داشته باشد، آمریکا و اروپا از تهدید خود عقب نشینی کردند و تحریم های سرزمینی خود را حفظ خواهند کرد، لذا تحریم جدید علیه ایران اعمال نخواهند کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نه دولت آمریکا و نه اروپایی ها نمی خواهند روند بازگرداندن تحریم ها را آغاز کنند، زیرا این اعتراف به این است که تلاش آنها در دو سال و نیم گذشته برای متقاعد کردن ایران برای پیوستن مجدد به برجام شکست خورده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۲۱:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نه دولت آمریکا و نه اروپایی ها نمی خواهند روند بازگرداندن تحریم ها را آغاز کنند، زیرا این اعتراف به این است که تلاش آنها در دو سال و نیم گذشته برای متقاعد کردن ایران برای پیوستن مجدد به برجام شکست خورده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری انگلیسی مدعی شد که طبق گفته مقامات اروپایی، اتحادیه اروپا قصد دارد تحریم های موشکی ایران علیه ایران را با وجودی که در ماه اکتبر منقضی می شود، حفظ کند.
یک رسانه غربی از تلاش بروکسل برای حفظ تحریم های موشکی ضد تهران بعد از اکتبر 2023 خبر داده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، بازار ارز در ایران طی روزهای اخیر نوسانات کاهشی را تجربه کرده است. در همین راستا، برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که این اتفاق ناشی از سرکوب قیمت ارز و جمع شدن فنر ارزی است و برخی آن را ناشی از پیش خور شدن توافق هسته ای ایران می دانند و از نظر بنیادین توجیهاتی برای این منظور ...
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
یکی از پرشمارترین پرسش ها در پاییز و زمستان 1401 این بود که چرا طرف مقابل ایران با حرکت به سمت مکانیسم ماشه حلقه فشار بر جمهوری اسلامی ایران را تنگ تر نمی کند؟