سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۲:۵۲Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واردات نفت»

پرسش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۱:۵۹    
البته این احتمال هم وجود دارد که گمرک چین برای پرهیز از تحریم های آمریکا واردات نفت ایران را به طور کامل منتشر نمی کند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۰   + ۲۳ سایت دیگر  
واردات نفت چین از ایران در اکتبر به 263 هزار و 388 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال 2019 کاهش 50.6 درصدی نشان داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
واردات نفت خام هند در ماه اکتبر به پایین تر سطح از ماه ژوئیه گذشته رسید.
واردکنندگان نفت در بازارهای نوظهور دو درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به واردات نفت اختصاص داده اند و وابستگی بالایی به واردات این کالا دارند.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
چین امسال به عنوان بزرگترین پشتیبان بازار جهانی نفت ظاهر شده و در هفته های گذشته خرید از صادرکنندگانی نظیر روسیه، آمریکا و آنگولا را افزایش داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده آلمان در شورای امنیت مدعی است روسیه و چین مانع از ارزیابی کمیته ویژه شورای امنیت درباره تخطی کره شمالی از سقف مجاز واردات نفت شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
آلمان کشورهای روسیه و چین را به مانع تراشی در مسیر فعالیت های یکی از کمیته های شورای امنیت برای تعیین اینکه آیا کره شمالی تحریم های سازمان ملل بر واردات نفت تصفیه شده به این کشور آسیایی منزوی را نقض کرده یا خیر، متهم کرد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
احتمال دارد که واردات نفت خام چین کمتر از آنچه داده های رسمی نشان می دهد باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
چین، بزرگترین وارد کننده نفت خام دنیا، در ماه گذشته 44.56 میلیون تن نفت خام خریداری کرد که برابر با 10 میلیون بشکه در روز است و 12.2 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۲:۴۱    
به گزارش نباء خبر،سروش کیانی تحلیلگر تحولات اقتصادی معتقد است که با روی کار آمدن بایدن در پی کاهش ارزش جهانی دلار، شاهد افزایش قیمت طلاو افزایش ارزش رمز ارزها با توجه به نگاه خوشبینانه کاندیدای دمکورات به آن، وجود دارد. ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
کاهش تب خرید نفت خام سبب شد واردات نفت خام چین در ماه اکتبر نسبت به ماه پیش از آن 12.2 درصد کاهش یابد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
واردات نفت چین پس از ماهها خرید چشمگیر که ذخایر این کشور را به مرز اشباع رساند، در اکتبر 12.2 درصد در مقایسه با ماه پیش از آن کاهش پیدا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
واردات نفت خام چین حدود 5 درصد در اکتبر نسبت به ماه قبل کاهش یافت ولی 3.47 درصد معادل 367 هزار بشکه در روز بالاتر از متوسط واردات در سال گذشته بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۸:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
بزرگترین وارد کننده دنیا در شرایطی که تقاضای جهانی به خاطر وضع محدودیتها و قرنطینه های بیشتر در اروپا و آمریکا به دنبال افزایش موارد ابتلا به کرونا تحت فشار قرار گرفته است، واردات نفت خود را افزایش می دهد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
در صورت انتخاب بایدن، ما شاهد یک شیفت پارادایمی (Paradigm Shift)از رئالیسم و نئورئالیسم ترامپ به لیبرالیسم و نئولیبرالیسم خواهیم بود. با توجه به آنتروپی در بازار جهانی نفت بواسطه پاندمی کرونا و شیفت بازار جهانی نفت از فروشنده به خریدار محور و جنگ اقتصادی برای تصاحب سهم کشورها در بازار جهانی انرژی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
ژاپن در ماه سپتامبر 20.173 میلیون بشکه در روز نفت خام از امارات وارد کرد که 31.4 درصد از کل واردات نفت خام این کشور را تشکیل می دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون بورس قرمز شد، بهترین استراتژی سرمایه گذاری در بورس چه باید باشد؟ دلار به کانال 27 بازگشت، سکه به کانال 13 میلیون تومانی بازگشت، تب انتخابات بازار طلا را فراگرفت، واردات نفت خام کره جنوبی کاهش یافت ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۷:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
داده های اولیه نشان داد که واردات نفت خام کره جنوبی در ماه اکتبر نسبت به مدت مشابه پارسال 1.7 درصد کاهش یافته است.
اقتصاد آنلاین / افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۶:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
آژانس قیمت گذاری آرگوس اعلام کرد که صادرات نفت از روسیه به چین تا پایان ماه سپتامبر 2020 به 1.83 میلیون بشکه در روز رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۹    
فرزین رحیمی زنوز/ پژوهشگر اقتصاد سیاسی فقدان منابع انرژی در ترکیه، این کشور را محتاج واردات نفت و گاز در یکصد سال اخیر کرده است. با این حال، در سه دهه گذشته و مقارن با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ...
مثلث   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گمرک چین از افزایش 26 درصدی واردات نفت از ایران در ماه سپتامبر نسبت به ماه مشابه سال قبل خبر داد. آماری که با خبر یک ماه قبل رویترز و پست های اینستاگرامی اخیر همتی درباره افزایش صادرات نفت، نشان می دهد که روند صادرات نفت کشورمان پس از ماه ها تثبیت در سطوح حداقلی، اکنون روند صعودی پیدا کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تسنیم : بر اساس آمارهای گمرک چین، این کشور در ماه سپتامبر(شهریور) 678 هزار و 133 تن نفت خام از ایران وارد کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 7/ 25 درصد افزایش نشان می دهد ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سهم تولیدکنندگان نفت خاورمیانه از بازار هند در ماه سپتامبر به پایینترین میزان در چهار ماه اخیر نزول کرد و در مقابل سهم آفریقا به بالاترین حد در یک سال گذشته رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
چین که از ابتدای شیوع بیماری همه گیر کرونا مرتباً در حال خرید نفت بوده است، اکنون با پر شدن مخازن ذخیره سازی خود و کاهش تقاضا در مناطقی که به آنها سوخت صادر می کند، واردات نفت خود را کاهش داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
چین که از آغاز پاندمی کرونا به شدت در حال خرید نفت بود حالا با پر شدن انبارهای ذخیره نفت خود و افت تقاضای مناطقی که چین محصولات سوختی به آنها صادر می کرد، واردات خود را کاهش داده است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
دلیل اصلی واردات بالای چین در طول فصلهای بهار و تابستان، تقاضای پالایشگاههای چین برای خرید در مارس و آوریل بود که قیمتهای نفت به شدت سقوط کرده و به پایینترین رکورد در 15 سال گذشته نزول کرده بود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
واردات نفت خام چین در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی 14.5 درصد پایین تر از فصل تابستان خواهد بود که برابر 1.7 میلیون بشکه در روز است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، آمارهای خدمات گمرکی کره جنوبی امروز پنجشنبه نشان می دهد که میزان واردات نفت خام این کشور از ایران در ماه سپتامبر و طول یک سال گذشته صفر بوده است. ...
چین در 9 ماه اول سال جاری میلادی 416 میلیون تن نفت خام وارد کرده که 12.7 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس آمار اداره گمرک چین، واردات نفت خام این کشور در ماه سپتامبر نسبت به ماه گذشته 2.1 درصد افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
با انتشار آمار افزایش واردات نفت از سوی چین، قیمت نفت در بازارهای جهانی به 42.39 دلار در هر بشکه افزایش یافت.
اکونومیست در آخرین برآورد خود از اوضاع اقتصاد ایران پیش بینی کرد اقتصاد ایران پس از رشد منفی 12درصدی در سال جاری به شرط مهار کرونا با رشد مثبت 2درصدی در سال آینده مواجه شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان استاندار اصفهان گفت: باید از واردات نفت با توجه به تولیداتی که وجود دارد به استان جلوگیری شود و به وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داده می شود تا از خام فروشی جلوگیری شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
تعداد محموله های نفت بارگیری شده به سمت چین به پایین ترین رقم طی 6 ماه گذشته رسیده و کم کم به شرایط طبیعی باز می گردد ولی این روند بسیار آهسته خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
در گزارش سازمان ملل آمده است، کره شمالی با عبور از محدودیت واردات نفت و اعزام کارگران خود به خارج از کشور، تحریم های بین المللی را که با هدف جلوگیری از برنامه هسته ای این کشور وضع شده، نقض می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
چین در آستانه انتخابات آمریکا در راستای توافق تجاری با واشنگتن، واردات نفت خام خود از آمریکا را افزایش داده است.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۷   + ۲۰ سایت دیگر  
روسیه در اوت برای دومین ماه متوالی بزرگترین تامین کننده نفت چین بود و عربستان سعودی در رتبه سوم ایستاد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۰:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و در قالب توافق تجاری با این کشور، چینی ها واردات نفت از آمریکا را افزایش دادند، البته این روند ممکن است متوقف شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
واردات نفت خام از آمریکا اغلب توجیه اقتصادی برای پالایشگاه های چین ندارد ولی پکن خرید نفت آمریکا را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور ادامه می دهد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
داده های حمل ونقل نشان داد واردات نفت خام هند از قاره آفریقا در ماه اوت به بالاترین سطح در 10 ماه اخیر رسید.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
واردات نفت خام چین در سپتامبر نسبت به چهار ماه گذشته به مراتب کاهش پیدا کرده و این در حالی است که واردات نفت در این ماه توسط سایر بخش های آسیا نیز به شکلی چشمگیر کمتر بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
واردات نفت آسیا در ماه سپتامبر به پایین ترین رقم در سال جاری میلادی رسیده و بین 8 تا 10 درصد از ماه اوت کاهش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
شرکت یونیپک چین عقیده دارد افزایش خرید ترکیبات آروماتیک و LCO توسط این کشور بدین معناست که بهبود تقاضای چین بسیار شگفت انگیزتر از حد تصور است چون واردات این محصولات در آمار رسمی واردات نفت خام چین ذکر نشده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : هند به دلیل پایین آمدن قابل توجه قیمت های نفت و کاهش حجم واردات در میان کاهش تقاضای سوخت، هزینه کمتری برای واردات نفت خام بین آوریل و ژوئیه سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پرداخت کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
علی رغم تحریم های آمریکا، یکشنبه یک تانکر در حال تخلیه بار نفتی از پارس جنوبی برای ونزوئلا بود. واردات نفت خام از طرف ونزوئلا که خود بزرگ ترین ذخایر نفتی جهان را دارد برای اولین صورت می گیرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۹    
باتوجه به افزایش شدید آمار ابتلا به کرونا در هند، انتشار آمارهایی از افزایش تولید توسط اعضای اوپک، کاهش تقاضا از سوی پالایشگران آمریکا و همچنین کاهش واردات نفت از سوی چین، قیمت نفت به کمترین میزان 100 روز اخیر بازگشت.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
محمد صبور حسین روز سه شنبه در اتاق بازرگانی تبریز خاطرنشان کرد: بیشتر واردات نفت این کشور از سنگاپور است که آن هم از سایر کشورهای تولیدکننده، خریداری و در اختیار بنگلادش قرار می دهد ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۷:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
اردن واردات نفت از عراق را که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود از سر می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
اردن که به خاطر همه گیری ویروس کرونا واردات نفت خام از عراق را متوقف کرده بود، دریافت محموله های نفت از این کشور همسایه خود را در همین ماه آغاز می کند.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۳:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
اکوفارس: اطلاعات وزارت گمرک چین نشان می دهد واردات نفت این کشور در ماه اوت 12. 6 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.