دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۱۱:۱۸Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرجعیت»

پایگاه خبری خاورستان   ۲ ساعت پیش    
یکی از فعالان رسانه ای خراسان جنوبی نوشت:در صبح هفتم اکتبر که خبر عملیات هوشمندانه ی طوفان الاقصی علیه ارتش تروریست رژیم صهیونیستی منتشر شد ، مرجعیت یابی قطر برای سرمایه ای که سالها پیش تدارک آن را دیده بود فراهم گردید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۵۹    
ویدیو/ایجاد مرکز مبادله ارز و طلای ایران موجب ایجاد مرکزی برای مرجعیت معاملات و مبادلات ارزی و اعلام قیمت رسمی شد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۸   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، سرلشکر پاسدار محمد باقری در دیدار با آقای ثابت محمد سعید العباسی با تاکید بر اینکه کشور عراق اولویت بالایی را در سیاست های خارجی و دفاعی جمهوری اسلامی دارد؛ گفت: نگاه و مواضع دولت ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۴۴    
فهرست اخبار زیرنویس1 مقام علمی حضرت زهرا (س)2 مرجعیت فکری و علمی3 بیان احکام شرعی بانوان4 بیان معارف الهی5 پاسخ به سوالات مردان6 تشویق فرزندان به فراگیری علم7 فعالیت های مختلف حضرت زهرا (ع) در زمینه های علمی همه اقشار جامعه آن روز به محضر حضرت فاطمه (س) می آمدند و از حوزه علمی ایشان کسب فیض می ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
آمارهای اخیر از کاهش چند درصدی مرجعیت خبری صداوسیما در دو سال اخیر حکایت دارد؛ بر این اساس در شرایطی که دو سال قبل مرجعیت خبری رسانه ملی حدود 42.1 درصد بود، حالا این رقم به 37.9 درصد کاهش یافته است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلا در مراسم رونمایی از اولین اوراق مرابحه ارزی گفت: تمرکز فعالیت های این مرکز مبتنی بر ارز و طلا است، از آنجایی که قیمت این دو دارایی مالی همه فعالان اقتصادی و مردم را تحت تأثیر خود قرار می دهد این مرکز مأموریت مهمی دارد. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: این مرکز موجب ایجاد مرکزی برای مرجعیت معاملات و مبادلات ارزی و اعلام قیمت رسمی ارز شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۵۱   + ۳۰ سایت دیگر  
محمد خزاعی با بیان اینکه به اذعان بسیاری از دوستان مرجعیت به سازمان سینمایی برگشته است، گفت: شاید در سال های گذشته تصمیم گیری های کلان در صنوف و نهادهای دیگر اتفاق می افتاد اما امروز خوشبختانه سازمان سینمایی در رأس است ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کدام یک از اعضای شورای انقلاب فرهنگی، مرجعیت فرهنگی دارد؟ مسئله حجاب مسئله سیاسی نیست. پیغمبر شمشیر روی مردم خودش کشید؟ شما درکی از مقوله فرهنگ ندارید. حرکت های فرهنگی در کشور به هیچ عنوان پیامبرانه نیست. کار فرهنگی کار نیروهای نظامی نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
آیت الله جوادی آملی معتقد است: زنی که میتواند قاضی و مرجع تربیت کند؛ چرا خودش نتواند قاضی و مرجع شود؟
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۴:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری براساس توافق نامه ای مشترک از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در مسیر دستیابی به توسعه علمی، فناوری و تجاری سازی محصولات و مرجعیت علمی حمایت می کند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۵۴    
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری براساس توافق نامه ای مشترک از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در مسیر دستیابی به توسعه علمی فناوری، تجاری سازی محصولات و مرجعیت علمی حمایت می کند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۵۷    
همزمان با آغاز هفته پژوهش در استان همدان، زنگ پژوهش در مدرسه شهیده کورکچی با حضور دبیر ستاد هفته پژوهش و اعضای این ستاد نواخته شد. در این آیین مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: اگر قرار است از نظر علمی به اوج رسیده و به مرجعیت علمی برسیم باید با پژوهش توجه ویژه کنیم. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از ایسکانیوز، سید سروش قاضی نوری رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور درباره نقش شرکت دانشگاه های ایرانی در رتبه بندی های بین المللی در تحقق مرجعیت علمی اظهار کرد: دانشگاه های ایرانی با شرکت در رتبه بندی های بین الملی در رقابت وارد شده و خود را محک می زنند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۴۱    
مدرس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: با شکل گیری جریانی که در سده شانزدهم بر ضد کلیسا شروع و منجر به تضعیف مرجعیت دینی شد، در سده هجدهم کار به ضدیت با مسیح کشید و در سده بیستم ضدیت با خدا را شاهد هستیم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۶    
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: قطعاً نقش آموزش وپرورش در رسیدن به مرجعیت علمی درجهان انکار ناپذیر است. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در متن پیام سیدعلیرضا موسوی نژاد آمده است: به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی ، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی به مناسبت "هفته پژوهش و فناوری " پیامی صادر کرده است متن پیام به شرح زیر می باشد: بسم الله الرحمن الرحیم ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۹:۱۹    
تثبیت مرجعیت علمی ایران در منطقه از زبان وزیر علوم، امکان پذیر نبودن ارتقای اساتید بدون نوشتن مقاله و آغاز ثبت نام نوبت اول کنکور 1403 مهم ترین خبرهای آموزش عالی در هفته گذشته بودند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۹:۰۴    
تهران- ایرنا- یافته های پژوهشی در زمینه مرجعیت علمی در علوم انسانی نشان می دهد که شاخص های این موضوع هنوز به خوبی تبیین نشده است و بازیگران مختلف این عرصه به ویژه نهادهای تولیدکننده داده با هم کاملا هماهنگ نیستند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
یکی از مراجع عظام تقلید با تاکید بر اینکه حشدالشعبی یک جمعیت بیدار، هوشیار و شجاع است، گفت: تبعیت از مرجعیت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید مورد غفلت قرار گیرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۰:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس میزکار تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی از مصوبه این میز در خصوص تمدید مهلت ارسال مقالات به نخستین همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان گفت: حشد الشعبی عراق یکی از اعضای بسیار بیدار و هوشیار محور مقاومت است که با فتوای مرجعیت و مساعدت مردم عراق تشکیل شد و افرادی همانند شهید سلیمانی و ابومهدی پیشرفت کرد. ما در کنار شما خواهیم ایستاد چراکه دشمن ما مشترک است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۱    
معاون آموزشی سابق وزارت علوم گفت: اظهار نظر مراجع علمی روی مباحث علم و پژوهش کمک کننده آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی است؛ بنابراین چنین رویکردی باید در آیین نامه ارتقا نهادینه شود.
کمال شهبازی: رسیدن به مرجعیت علمی با هم افزایی سازمان تات و دانشگاه ها رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی منابع طبیعی استان اردبیل گفت: رسیدن به مرجعیت علمی از اولویت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با هم افزایی دانشگاه ها و دانشکده های کشاورزی است. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۷:۴۰    
تعطیلی و بی نظمی در برگزاری دوسالانه های نقاشی و... و البته گرایشات سلیقه ای و غیرفراگیر در داوری و انتخاب آثار و شیوه برگزاری گهگاه این رویدادها در کنار ناکارآمدی و به روز نبودن و گاهی حتی واپسگرایانه آموزش های آکادمیک و رسمی ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۵۵    
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم با بیان اینکه طرح مرجعیت علمی قرآن از اختصاصات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن است، گفت: در مبانی بسیار مهم است که تفکیکی میان مبانی عام و خاص قائل شویم تا بتوانیم به نیازهای روز پاسخ دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به اینکه استاد بسیجی باید برای کسب مرجعیت علمی تلاش کند، گفت: کمک به اسلامی شدن دانشگاه ها از این جمله وظایف است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان بسیج اساتید کشور، کمک به ارتقای کارآمدی نظام حکمرانی، اعتلای آموزش عالی، جهاد تبیین و امیدآفرینی و انسجام بخشی و تعالی سازمانی را چهار اولویت این تشکل دانشگاهی اعلام کرد و گفت: استادان بسیجی باید برای اسلامی شدن و مرجعیت علمی کمک کنند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۴:۲۰    
مدیرگروه معارف قرآن و حدیث دانشگاه معارف اسلامی با تأکید بر اینکه مرجعیت علمی قرآن باید در سینما و فیلمنامه ها لحاظ شود، گفت: اگر کارگردان فیلم های قرآنی را قبل از ساخت دعوت کنیم و شیوه درست داستان گویی قرآن را به آنان یادآور شویم کمال بیشتری در کار هنری شان ایجاد می شود.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
آیت الله محمدی اراکی: عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در قانون اساسی فعلی ما مرجعیت شرط رهبری نیست، گفت: مواردی مانند فقافت، عدالت و توانایی رهبری از شروط لازم است، اصولا مرجعیت با صلاحیت مرجعیت دو مقوله متفاوت است به همین دلیل مرجعیت شرطی برای انتخاب رهبر نیست.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس جهاد دانشگاهی در گزارش نتایج موج اول پیمایش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران از دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می گوید: 37.9 درصد مردم گفته اند اخبار را بیشتر از طریق صدا و سیما دنبال می کنند. این درحالی که نظرسنجی مشابه در سال 1396 نشان پیگیری اخبار از طریق صداوسیما 51 درصد بوده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۳۶   + ۲۵ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، مرجعیت را شرط رهبری جامعه در قانون اساسی ندانست و گفت: آنچه شرط است واجد شرایط رهبری بودن است که شرایط رهبری مرجعیت نیست بلکه فقاهت، عدالت و توانایی رهبری یعنی مدیر و مدبر بودن و داشتن شرایط مدیریت و رهبری است.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۲    
معاون علم و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بسیج به دنبال علم نافع است، گفت: بسیج از مرجعیت علمی برخوردار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با توجه به مرجعیت خبری که دارد، از انتشار اخبار مرتبط با گمانه زنی های انتصابات استانی پرهیز می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه باید در حوزه فناوری به مرجعیت علمی برسیم، گفت: امروزه در تولید علم رتبه 15 و در حوزه فناوری رتبه 62 در دنیا را داریم و این بدان معنی است که تمامی پژوهش های ما منجر به فناوری و ثروت نمی شود ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۲:۰۹    
در نشست بررسی مشکلات ساختمان اداری و پروژه های نیمه تمام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری بر مرجعیت مدیریت فرهنگی شهرستان با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، محمد شیریجیان معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به تاثیر مرکز مبادله ارز و طلای ایران در ثبات بازار ارز گفت: ما به دنبال این هستیم که مرکز مبادله ایران را به عنوان یک بازار شفاف در اقتصاد نهادینه کنیم و نرخ آن هم مرجعیت داشته باشد. زمانی که عمده نیازهای بازار [...]
در راستای حرکت به سوی مرجعیت علمی در حوزه های تخصصی برگزاری جلسه شورای پژوهشی شورای پژوهشی مرکز با حضور رئیس، معاون پژوهش و فناوری، رؤسای بخشهای تحقیقاتی، رئیس مرکز رشد و تعدادی از همکاران حوزه پژوهشی در سالن جلسات این مرکز تشکیل شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در پیامی به مناسبت روز بسیج مستضعفان گفت: تحقق مرجعیت علمی در سایه اعتقاد به تفکر بسیجی است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۵۵ سایت دیگر  
شیریجیان گفت: به دنبال این هستیم که مرکز مبادله را به عنوان یک بازار شفاف در اقتصاد نهادینه کنیم و نرخ آن هم مرجعیت داشته باشد.
سلام نو / کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: چهار دانشمند ایرانی در سال 2004 جزو یک درصد بین المللی بودند که این تعداد در سال 2022 به 841 و در سال 2023 به حدود 940 نفر افزایش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
وزیر علوم گفت: دانشمندان 2 درصد ما 2141 نفر هستند؛ این یعنی مرجعیت علمی جمهوری اسلامی ایران تثبیت شده است. در دیپلماسی علمی 35 درصد تولیدات علمی ایران با مشارکت بین المللی است.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۸    
رئیس کانون هماهنگی فاوا، می گوید: در گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، جدیدترین ماموریت پژوهشگاه ها، حل چالش های اجتماعی فعلی در ادامه مأموریت سنتی آنها در حمایت از نوآوری در صنعت و بخش دولتی تعریف شده است و در این راستا ایفای نقش کانون تفکر و همچنین مرجعیت دانشی از ویژگی های نسل جدید پژوهشگاه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی و پژوهشی سازمان بسیج اساتید کشور فعالیت های بسیح اساتید را در جهت کسب مرجعیت علمی و فناوری برای جمهوری اسلامی ایران با رویکرد جهاد علمی مورد مطالبه مقام معظم رهبری تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۷:۰۸    
کنگره جهانی حضرت رضا (ع) باهدف مرجعیت بخشی به قرآن در موضوع عدالت برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۸:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کنگره جهانی حضرت رضا(ع) با اشاره به شعار پنجمین دوره این کنگره عدالت برای همه، ظلم به هیچکس ، گفت: هم اندیشی در خصوص راهی برای استقرار عدالت فراگیر و حصول حقیقت در شرایط امروزی و توسعه رویکردها و رفتارهای عدالت محور، مرجعیت بخشی به قرآن در موضوع عدالت ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین البرز، سید مجتبی خیام نکویی با بیان اینکه کشور در حوزه کشاورزی پیشرفت های بسیاری دارد و می تواند به زودی به مرجعیت علمی در این حوزه تبدیل شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با یک نظام دانشی متفاوت در نظام آموزش عالی به دنبال مرجعیت علمی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۹    
نخستین مدل همکاری و هم افزایی ملی برای تحقق مرجعیت لاینسس صنعتی کشور در حوزه پتروشیمی، با مشارکت فعال همه نهادها و متولیان مرتبط، همزمان با رویداد ملی پتروفن معرفی می شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۷:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعلام اینکه شیوع دیابت نوع یک در جامعه رو به افزایش است، گفت: هشت درصد کودکان زیر 5 سال چاق هستند که باید این موضوع مورد بررسی قرار ...