یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۲۳:۲۹Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرجعیت»

پرسش   ۲ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
از نگاهی فرصت ساز، پخش این فیلم می تواند علاوه بر کمک به بازگشت مرجعیت رسانه به داخل، باعث شود تا صدای داخل در داخل تولید، پخش و شنیده شده و مورد گفتگو قرار بگیرد ...
نسیم آنلاین   ۴ ساعت پیش    
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در اولین مصاحبه خود در سال جدید گفته که مرجعیت صداوسیما آسیب خورده است. او همچنین از دهه هفتاد با عنوان دوران طلایی رسانه ی ملی یاد کرده است.
تجارت نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
دوران طلایی صدا و سیما دوره ای بود که به صورت یک رسانه بدون رقیب چه در عرصه فضای مجازی و بین المللی کار خود را پیش می برد.
عصر خبر   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عصرخبر-رضا جعفری- رئیس سازمان صداوسیما در گفتگویی با قبول از دست دادن مخاطب و مرجعیت رسانه ای سازمان تحت مدیریتش گفته دنبال تعامل است و می خواهد رسانه ملی را به دوران طلایی دهه 70 بازگرداند(دوران بدون رقیب بخش خصوصی و فضای مجازی)
پیمان جبلی رئیس صداوسیما گفت: قبول داریم که مرجعیت صداوسیما آسیب خورده است اما در تلاشیم به آن نقطه طلایی دست یابیم.
سیاست گذاری در عرصه های پژوهشی، مالی، بین المللی، منابع انسانی، آموزشی، علمی و تقویت شبکه بازیگران تولید علم داخلی راهکارهای کمیته مشورتی علم سنجی جهت دستیابی به مرجعیت علمی و افزایش تولیدات علمی ایران در پایگاه های بین المللی اعلام شدند. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۹:۲۱    
در سال 2022، تلاش های مشترک برای کاهش سلطه و مرجعیت دلار توسط برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در پیمان موسوم به "بریکس" انجام گرفت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای روسیه و چین، در خط مقدم مبارزه برای شکست هژمونی دلار و کاهش سلطه جهانی این ارز مرجع قرار دارند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: نقشه های گروه هایی که به دنبال ضربه زدن به مرجعیت رسانه ملی اند نقشِ برآب شد. چون تلویزیون در لحظه تحویل سال هم برنامه داشت و هم برگِ برنده.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دفتر آیت الله سیستانی، مرجعیت شیعیان عراق امروز چهارشنبه را پایان ماه شعبان المعظم و روز پنجشنبه را آغاز ماه مبارک رمضان اعلام کرد.
حجت الاسلام خسروپناه در دیدار با رییس سازمان صدا و سیما، اعتماد مردم و مرجعیت خبری را مهم ترین امتیاز این سازمان دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان تاریخ نگار انقلاب اسلامی، اعلام مرجعیت آیت الله العظمی علوی گرگانی را یک امتیاز بر کارنامه افتخارات مذهبی گلستان به ویژه گرگان برشمرد و گفت: این نخستین بار بود که یکی از علمای این منطقه به مقام مرجعیت دینی می رسید.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رسول جلیلی را به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی شریف می شناسیم؛ یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی است. او اعتقاد دارد امروزه تنظیم گری اجتماعی در اکثر کشورها در حال اجراست. ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ با مراجعه به شرح حال فقها می بینیم با توجه به مقام فقاهت و اجتهاد و حتی برخورداری از مقام مرجعیت دینی، از هدایت مردم و موضوع تبلیغ و وعظ و خطابه هرگز غافل نمی شدند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۰۳    
تلویزیون در گذر زمان به دلایل مختلف مرجعیت خود را در بین رسانه های تاثیرگذار هر روز بیشتر از دست می دهد و از مردم کوچه وبازار فاصله بیشتری می گیرد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت اللسلام غبیشاوی ملی شدن صنعت نفت با حمایت مرجعیت دینی در کشور را از مهمترین رویدادهای تاریخ ایران برشمرد و گفت: این رویداد، پس از ثبت موجب بالا رفتن توان اقتصادی کشور در زمینه تولید و صادرات نفت شد.
شارا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فرهاد خادمی - سال 1401را به واقع باید سال بحران ها در نظام اطلاع رسانی کشور نامید؛ سالی که مرجعیت رسانه ای داخل به سخره گرفته شد و رسانه های بیگانه تاختند و تازاندند! سالی که چند روز بیشتر به پایان آن نمانده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
استراتژیست مشهور آمریکایی میانجیگری چین در توافق ایران و عربستان را عامل تغییر مرجعیت دیپلماسی در نظام بین المللی خواند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۸    
مدیر کل پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحقق مرجعیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی یک ضرورت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
قم- نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر موضوع الحاق بافت کناری بلوار مرجعیت تا جمکران به شهر قم تاکید کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اصحاب فرهنگ و هنر مرجعیت کنشگری اجتماعی در جامعه را دارا هستند و از این رو می بایست در راستای تعالی اخلاق و رشد فکر در جامعه گام بردارند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۱    
رییس مرکز پژوهش های مجلس: بپذیریم که مرجعیت رسانه ای به دست اپوزیسیون و ضدانقلاب افتاده است. باور کنید الزاماً دولت قوی، دولت متمرکز نیست
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم هماهنگی لازم در مقامات اقتصادی کشور در زمینه مدیریت بازار ارز،گفت:این اتفاقات باعث می شود تا مردم مرجعیت در زمینه نرخ ارز را گم کرده و نداند قرار است به کجا تکیه کنند.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان از برنامه های این بنیاد برای ارتقای اثربخشی فعالیت نخبگان حوزه های تخصصی علوم پایه گفت و تاکید کرد: این کار در راستای تحقق مرجعیت علمی ایران در دنیا و منطقه برنامه ریزی شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۱   + ۲۴ سایت دیگر  
نقطه عزیمت نظام در اغلب موارد حرکت از پله دوم و رویکرد پاسخگویی بوده که نتیجه ای جز سلب اعتماد طیفی از مردم و متعاقب آن از دست رفتن مرجعیت رسانه ای در بر نداشته است.
عطنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۷:۴۰    
عطنا - بر اساس تحقیقات در مقاله پژوهشی عوامل مرتبط با مرجعیت خبری رسانه های داخلی و خارجی از دیدگاه مخاطبان ، مرجعیت رسانه ای موضوع با اهمیتی در فعالیت رسانه ای است و بسیاری از رسانه ها تلاش می کنند تا به این موقعیت دست یابند. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ناصر پرتوی ،رئیس انجمن حسابداران ایران: ▫️روسیه بعد از حمله به اوکراین و تحریم های آمریکا وضعیت بدی پیدا کرد و ارزش روبل به شدت پایین آمد. ▫️روس ها در مدت کوتاهی موفق شدند و کاری کردند که ارزش روبل از قبل از تحریم ها هم بیشتر شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۵۹    
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: هرچقدر ما بتوانیم در جذب دانشجوی بین المللی موفق عمل کنیم به همان اندازه به مرجعیت علمی نزدیک تر شدیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدی سجادی امین، عضو هیئت علمی پژوهشکده زن و خانواده تاکید کرد که فقهای زن حق دارند فتوا بدهند ولی شأن ولایی و مرجعیت ندارند همچنین حجت الاسلام محمدهادی فاضل، استاد حوزه علمیه قم معتقد است که باید بین افتا و مرجعیت تفکیک شود زیرا خیلی از فقها شان افتاء داشتند ولی مرجع نبودند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۳۶    
ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: برند و مرجعیت آزمایشگاه در ارائه خدمات فناورانه منحصربه فرد حفظ و حتی افزایش یابد.
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۱:۱۷    
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدن ایرانیان به قله مرجعیت علمی در عرصه علم و دانش چندان دور از دسترس نیست. هرجا ایرانیان اراده کنند، می توانند خواستن را به توانستن تبدیل کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: دشمن می خواهد چنین فضاسازی کند که جریان روحانیت، اثرگذاری و مرجعیت خود را در عرصه فرهنگی جامعه از دست داده است. هرگز این گونه نیست.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
مرجعیت عالی قدر شیعیان عراق امروز هیئتی از واتیکان را در نجف اشرف پذیرفت.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
آیت الله سید علی سیستانی، مرجعیت عالی قدرشیعیان عراق امروز یک هیئت از واتیکان را در نجف اشرف پذیرفت.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
داوود حشمتی در امتداد نوشت: ✔️مدتی است این سئوال در بین نخبگان سیاسی و رسانه ای مطرح است که چرا مرجعیت خبر و رسانه از ایران به خارج از کشور منتقل شده است. پاسخ به این سئوال سخت نیست ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دستاوردهای کشور در حوزه تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان افتخارآمیز است و اگر در گذشته مسئولان کشور هنگام سفرهای خارجی، فرش و امثال آن را به عنوان محصولات کشور با خود می بردند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۶:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مرجعیت علمی از روش های مختلفی فراهم می شود که اول ساخت یک جامعه دانشمند و عالِم پرور است. امروزه به گواه اعداد و ارقام این تحول در جامعه ایرانی در آموزش عالی و مراکز پژوهشی و علمی و تحقیقاتی رخ داده است و ما سال هاست در زمینه علمی در منطقه پیشتاز هستیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور نیروی انسانی مبتکر و خلاق را سرمایه ارزشمندی برای کشور دانست و گفت: باید از علاقمندی جوانان به انتخاب رشته پزشکی در دانشگاه ها برای ارتقای علم و دانش پزشکی در کشور استفاده کنیم؛ در حوزه پزشکی باید به مرجعیت علمی در منطقه و جهان دست پیدا کنیم.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۸:۳۷    
کیوان امجدیان تخصصی بودن خبرگزاری ها را در راستای افزایش مرجعیت رسانه ها بین مردم دانست که این خبرگزاری ها می توانند با جلب نظر مخاطب و جلب اعتماد آنان دوباره به مرجعیت رسانه ها جان ببخشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: جشنواره جذب دانشجویان بین الملل با هدف ایجاد انگیزه و هم افزایی دانشگاه ها برگزار شد.
شارا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۵۲    
در فقدان رسانه پاسخگو و مسؤل داخلی، مرجعیت رسانه ای دست شبکه های فارسی زبان خارجی افتاده است. متاسفانه صدا و سیما بازهم در جنگ رسانه ای منفعل و مغلوب به نظر می رسد. چرایی این امر پیوستگی تام و تمام مدیریت این رسانه با دولت است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۴۰    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما برای تعاملات اقتصادی منطقه ای تجربه ای به نام مناطق آزاد اقتصادی داریم و باید این مسیر را با توجه به اقلیم فرهنگی دنبال کرده و دنبال ایجاد منطقه آزاد فرهنگی باشیم.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بنیاد تعاون بسیج استان اردبیل از حمایت از فناوران و شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: تنها با هم افزایی توانمندی ها و ظرفیت های استان می اتوان به مرجعیت علمی و اقتصادی دست یافت.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فداکاری کارآفرینان ایثارگر گفت: یکی از اهداف اصلی بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار است، برای این کار باید مرجعیت بخشی کنیم و برای جامعه الگوسازی انجام شود. جامعه امروز به روحیه کارآفرینی و حرکت نیاز دارد و باید پویا و ثروت آفرین باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
شفت- دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)با اشاره به اینکه واکنش نشان دادن به ظلم از وظایف منتظران امام عصر است، گفت: تبعیت از مرجعیت شیعه و ولایت مداری از ارکان مهم انتظار و شیعه گری است.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عمار حکیم رهبر ائتلاق نیروهای ملی عراق با اشاره به فتوای تاریخی جهاد کفایی از سوی آیت الله سیستانی در مقابله با داعش، مرجعیت را تنها ضامن حفظ امت اسلامی توصیف کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۲:۳۶    
بر مبنای توافق حاصل شده میان ساترا و ارشاد، مرجعیت فعلی ساترا حفظ و تحکیم شده است، برخی موارد هم به وزارت ارشاد سپرده شده است که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد راهبری دعا و رثا گفت: نقش آفرینی فعال حوزه در تحولات فرهنگی کشور و اقامه فرهنگ دینی در جامعه و ارتقاء مرجعیت فکری حوزه های علمیه از جمله رسالت های ستادهای رهبری حوزه های علمیه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۱۰    
حجت الاسلام خسروپناه گفت: طبق نتیجه جلسه ای که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد مرجعیت ساترا محکم تر شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
قاضی زاده هاشمی گفت: در تلاشیم با نگاه به داخل جامعه شاهد و ایثارگر و نقشی که ایثارگران از ابتدای انقلاب اسلامی داشتند همچنان نسبت به اصلاح کشور احساس مسوولیت داشته باشیم لذا باید رفتار و عملمان مجاهدانه باشد. این کار نیاز به الگوسازی و مرجعیت بخشی دارد.