جمعه ۲۱ مردادساعت ۱۰:۱۹Aug 2022 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گردو»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - میزان غلظت گردو غبار در اهواز بر حسب میکروگرم بر متر مکعب، در روز پنجشنبه به بیش از پنج برابر حد مجاز رسید.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۷:۴۰    
استاندار زنجان گفت: آلودگی هوا به صورت رسمی اعلام می شود و زنجان هم متأثر از همین موضوع است و گردو خاک استان از دپوی کیک روی نیست چرا که پسماند روی ماچ پاشی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کرمان گفت: با تشدید جریانات شمالی (بادهای 120 روزه) در نواحی شمالی و شرقی این استان از فردا (پنجشنبه) تا اوایل هفته آینده وزش باد نسبتاً شدید، طوفان گردو خاک برای مناطقی از کرمان پیش بینی می شود.
جماران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۵    
انجیر به دلیل تاثیر مثبت بر سیستم گوارش شهرت دارد اما نباید فراموش کرد که این میوه یکی از بهترین منابع مواد معدنی مانند کلسیم است. انجیر همچنین سرشار از آنتی اکسیدان های فراوان، فیبرها و ویتامین هاست.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
انجیر به دلیل تاثیر مثبت بر سیستم گوارش شهرت دارد اما نباید فراموش کرد که این میوه یکی از بهترین منابع مواد معدنی مانند کلسیم است. انجیر همچنین سرشار از آنتی اکسیدان های فراوان، فیبرها و ویتامین هاست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش های تابستانی برای مناطق 9 استان هشدار نارنجی صادر کرده است. کارشناس هواشناسی برای استان های گیلان، خراسان شمالی، مازندران و بخش هایی از ارتفاعات البرز شرقی بارش باران را پیش بینی کرده است. باد و گردو خاک پدیده غالبی است که در شرق کشورمان تداوم خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۸:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - انتخاب اعضای هیات رییسه شورای اسلامی شهر پلدختر و کشف 960 کیلوگرم گردو و فندق قاچاق در بروجرد سرخط خبرهای کوتاه استان لرستان در روز سه شنبه 18 مردادماه است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - انتخاب اعضای هیات رییسه شورای اسلامی شهر پلدختر و کشف 960 کیلوگرم گردو و فندق قاچاق در بروجرد سرخط خبرهای کوتاه استان لرستان در روز سه شنبه 18 مردادماه است.
الف   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ماندگاری هوای گرم را در کل کشور داریم و شدت گرما در جنوب غرب به خصوص خوزستان و ایلام دیده می شود. کارشناس هواشناسی هشدار سطح نارنجی در استان خوزستان را پیش بینی کرده است. بارندگی در دو بخش شمالی کشور و نواحی جنوبی و شمالی زاگرس داریم. تداوم وزش بادهای 120 روزه پدیده مهم بخش شرقی کشورمان است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۱    
اگر می خواهید بدانید قیمت چوب گردو کیلویی متری چند است بهتر است با کارشناسان حرفه ای در ارتباط باشید تا از مناسب ترین قیمت اطلاع یابید. لازم به ذکر است قیمت ارز تاثیری مستقیم بر نرخ محصولاتی، از جمله چوب گردو کیلویی دارد به طوری که با افزایش قیمت ارز ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۱    
شما باغداران عزیز با کشت نهال گردو زود بازده و پر بار می توانید در کمترین زمان باغ گردویی احداث کنید که بیشترین بهره برداری را داشته باشد. قبل از اقدام به احداث باغ گردو حتما باید رقم مناسب با منطقه خود را انتخاب کنید و با روش های کاشت و پرورش آن نیز آشنا باشید.
هورگان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۲۳:۴۲    
فرمانده انتظامی نی ریز از کشف 200 میلیون تومان گردو و بادام قاچاق توسط کارکنان این فرماندهی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۲۱:۰۶    
مدیرکل هواشناسی لرستان از ورود سامانه بارشی جدید به استان خبرداد و گفت: از امروز تا روز سه شنبه به دلیل وزش باد شدید بر روی بیابان های عراق و سوریه و فعال شدن کانون های گرد و خاک در استان شاهد نفوذ متناوب گرد و غبار در استان هستیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
برای خشک کردن گردوی تازه و سبز ابتدا باید پوست سبز آن را جدا کنید که این احتمالا سخت ترین مرحله ی کار است. سپس کمی گردو ها را بخیسانید، و بعد از خشک شدن با پوست یا تنها مغزشان را انبار کنید.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- اداره کل هواشناسی استان فارس با انتشار اطلاعیه ای نسبت به رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار پراکنده باران، رعدو برق، وزش باد شدید موقتی، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب و گردو خاک در برخی نقاط استان همچون نواحی شمال، شمال غربی، غرب و برخی نقاط مرکزی هشدار سطح نارنجی اعلام کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اگر می خواهید بدانید قیمت چوب گردو کیلویی متری چند است بهتر است با کارشناسان حرفه ای در ارتباط باشید تا از مناسب ترین قیمت اطلاع یابید. لازم به ذکر است قیمت ارز تاثیری مستقیم بر نرخ محصولاتی، از جمله چوب گردو کیلویی دارد به طوری که با افزایش قیمت ارز ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حلوا های مختلفی توسط بانوان هنرمند ایرانی با موارد مختلفی مثل توت خشک و گردو تهیه و پخت می شود.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۶:۴۴    
یکی از شرکت کنندگان برنامه دورهمی در خواندن یک بیت از حافظ هم ناتوان بود. به گزارش وقت صبح ، این شرکت کننده چنان بیت حافظ را اشتباه خواند که باعث تعجب مهران مدیری شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۲:۲۲    
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: وزش باد و گاهی گردو خاک و در مرز شرقی استان گاهی وزش باد شدید با احتمال طوفان گرد و خاک تا اواخر هفته جاری پیش بینی می شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۸:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به تداوم رگبارهای موسمی و فعالیت سامانه بارشی تا پنجشنبه (13 مردادماه) در12 استان هشدار صادر کرد. به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی نسبت به تداوم رگبارهای موسمی و فعالیت سامانه بارشی سه شنبه تا پنجشنبه(11 تا 13 مردادماه) به صورت محلی رگبار باران و رعدوبرق ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۷:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به تداوم رگبارهای موسمی و فعالیت سامانه بارشی سه شنبه تا پنجشنبه(11 تا 13 مردادماه) به صورت محلی رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردو خاک هشدار نارنجی صادر کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۶:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اگر شخصی در چند عکس و ویدئو ظاهر شد و به مدد فوتوشاپ ، تصویرسازی و ... از خود یک چهره دروغین ارائه داد دلیل نمی شود که آنرا باور کنیم. از قدیم گفته اند: "هر گردی گردو نیست".
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۲۰    
اگر از آن دسته افرادی هستید که به درخت و درختکاری علاقه دارید یا صاحب باغ هستید، کاشت نهال گردو و نکات مراقبتی از آن برای شما بسیار مهم است. این درخت در میان درختان باغ یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین نهال ها به شمار می رود ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۱:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیطزیست با تاکید بر اینکه این سازمان به وظایف قانونی خود در ماده 2 قانون هوای پاک عمل کرده است T گفت: بر اساس این قانون وزارت راه و شهرسازی مکلف به تکمیل شبکه ملی هشدار و پیش آگاهی رخدادهای سیل ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
سیل، شرایط روستای مزداران فیروزکوه را کامل عوض کرد. دنبال زمینی مسطح برای نشستن بالگرد رئیس جمهور و مسئولان بودیم. خانمی از اهالی روستا با اینکه می دانست فرود بالگردها به محصولات باقیمانده باغش آسیب می زند، گفت: بگویید همین جا فرود بیایند تا بتوانند به کار مردم رسیدگی کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بر اساس نقشه های پیش بینی و پیش یابی، در اوقات بعد از ظهر و در نیمه جنوبی استان سرعت وزش باد افزایش می یابد که همراه با احتمال گردو خاک است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۱    
اگر جزو آن دسته از کشاورزان خوش ذوق و البته اقتصادی هستید که هم می خواهید بهترین محصول را ارائه کنید و هم برایتان پربار باشد، این مطلب برای شماست!
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۴۲    
درخت گردو از جمله درخت هایی است که از ریشه تا ساقه و برگ آن قابلیت استفاده داشته و کوچک ترین ضایعاتی نخواهد داشت. پوست گردو از جمله اجزای این درخت است که می تواند استفاده های متعددی داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی کشور با بیان اینکه همدان از استان های بسیار مهم در خط تولید و امنیت غذایی کشور است، گفت: تویسرکان به عنوان یکی از شهرستان های مهم باغبانی استان همدان با حدود 10 هزار هکتار باغ با تولید سالانه حدود 60 هزار تن انواع محصولات باغبانی به ویژه گردو است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گردو چندلر یکی از ارقام خارجی پرفروش و پربار است و باغداران می توانند با خرید نهال گردو چندلر یکی از بهترین گردوهای دنیا را پرورش دهند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
با آغاز فصل برداشت گردو، شاهد قیمت های جدید در بازار این محصول هستیم. در حال حاضر گردوی پوست کاغذی در بازار تهران به طور متوسط کیلویی 160 هزار تومان و مغز آن نیز در صورت تازه و سفید بودن ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۸:۴۵   + ۲۱ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای برای مناطق مختلف کشور طی سه روز آینده هشدار نارنجی صادر کرد. به گزارش شفقنا، بر اساس اطلاعیه مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، برای اکثر مناطق کشور طی روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در نواحی مستعد تگرگ ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
طوفان هولناک شن در حبیب آباد اصفهان با سرعت 95 کیلومتر، باعث فعال شدن کانون های گرد و غبار در استان اصفهان شد. لحظه وقوع این طوفان را ببینید.
سلام نو / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۷:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویر دلهره آور از وقوع طوفان شن در شهر حبیب آباد اصفهان خواهید بود که در گاهی مناطق سرعت طوفان شن به 95 کیلومتر رسیده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۷    
گردو چندلر یکی از ارقام خارجی پرفروش و پربار می باشد. شما باغداران عزیز با خرید نهال گردو چندلر یکی از بهترین گردو های دنیا را پرورش می دهید. در سال های متوالی نهال گردو چندلر به خاطر پربار زود بازده بودن محبوبیت زیادی در میان باغداران پیدا کرده است.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی خاطر نشان کرد: آسمان تهران امروز صاف بوده، اما از بعد از ظهر نیمه ابری خواهد شد و گاهی وزش باد می تواند موجب گردو خاک در تهران شود.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش های موسمی تابستانه در بسیاری از استان های کشور تا اوایل هفته آینده گفت: وزش باد شدید طی 3 روز آینده در برخی استان های کشور منجر به گردو خاک خواهد شد.
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش های موسمی تابستانه در بسیاری از استان های کشور تا اوایل هفته آینده گفت: وزش باد شدید طی 3 روز آینده در برخی استان های کشور منجر به گردو خاک خواهد شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۶:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: ارزش صادرات خشکبار و آجیل از اصفهان در سال 1400 بالغ بر 5 میلیون و 672 هزار دلار بوده است ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۶:۰۷    
کاشت نهال گردو نیاز به رعایت نکاتی مهم دارد، رعایت این نکات باعث پربار بودن درخت خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۵:۱۲    
عضو هیئت علمی گروه آموزشی طراحی پارچه و لباس گفت: عصاره رنگ طبیعی پوست سبزرنگ گردو به عنوان حساس کننده نوری برای ساخت نانوذرات تیتانیوم دی اکسید روی پارچه پنبه ای استفاده شد.
سلام نو / تیک   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۶:۴۲   + ۳۱ سایت دیگر  
متخصصان می گویند یک رژیم غذایی مناسب برای کبد باید از سبزیجات و غلات سبوس دار غنی تشکیل شده باشد.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
تورم و گرانی کالاهای اساسی بیداد می کند اما در این میان ساده ترین غذای ایرانیان برای صبحانه که نان و پنیرو گردو است از گرانی ها جا نمانده و هزینه تهیه آن نیم میلیونی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۰۸:۴۵    
ایسنا/کردستان عضو پیوسته انجمن هیدروپلتیک ایران، با تاکید بر اینکه باید برای حل معضل گردو غبار و آلودگی هوا گفتمان نوین و جدیدی ارائه شود، گفت: گفتمان های غالب و نهادینه شده حل بحران ها را با مشکل مواجه کرده است و باید گفتمان ها از تمرکزگرایی به سمت محلی سوق داده شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای شهر اراک گفت: راه و شهرسازی از واگذاری اراضی دره گردو به شهرداری امتناع می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید وخیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا به ویژه در غرب و نیمه جنوبی تهران خبر داد.
گرانی حالا برای ایرانیان به ساده ترین غذا ها هم رسیده است و قیمت پنیر لیقوان در بازار به قیمت باورنکردنی 380 هزار تومان رسیده است.
هنر صدا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
فیلمنامه ی فیلم درخت گردو در برنامه بوطیقا رادیو فرهنگ دوشنبه 3 مردادماه نقد و بررسی می شود. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، بوطیقا عنوان برنامه ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است که این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به تحلیل فیلمنامه فیلم سینمایی درخت گردو اختصاص دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: با توجه به پیش بینی افزایش آلودگی هوا و پدیده گردو خاک در مناطق مختلف این استان، امدادگران هلال احمر در حالت آماده باش قرار دارند.