شنبه ۲۳ تیرساعت ۱۹:۵۳Jul 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گردو»

ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی از بین 13 نوع حوادث در خراسان رضوی و مخاطرات طبیعی و انسان ساخت محتمل در حوزه استان نظیر زلزله سیل خشکسالی بیماری های واگیر و...، آلودگی هوا و گرد و غبار جزو بحران های اصلی مبتلا به استان است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
کارشناس هواشناسی از ادامه وزش بادشدید و گردو خاک تا اواسط هفته در استان خبرداد.
میزان   ۴ ساعت پیش   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اختصاص اعتبارات ماده 17 قانون مدیریت بحران برای رفع معضل گردو غبار تاکید کرد و گفت: خطر پدیده گرد و غبار در استان تهران هر روز بیشتر لمس می شود.
رکنا   ۸ ساعت پیش    
رکنا: این کباب تابه ای انقدری خوشمزس که واجبه همه درستش کنن!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان هواشناسی وزش باد به همراه گردو غبار را در اکثر نقاط به ویژه در مناطق شرقی و جنوبی پیش بینی کردند.
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۵:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
ضیاییان خاطرنشان کرد: طی 5 روز آینده در برخی مناطق استان های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز همچنین در جنوب غرب کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: روز جمعه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی و شرقی، برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین ارتفاعات غرب و جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گردو خاک رخ می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۰۹:۰۹   + ۴۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: روز جمعه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی و شرقی، برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین ارتفاعات غرب و جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گردو خاک رخ می دهد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۴:۵۵    
مطالعات بسیاری به فواید گردو بر سلامت به خصوص کاهش خطر بیماری های قلبی -عروقی و سرطان کولون اشاره کرده است. اما براساس پژوهش اخیر، گردو حاوی ترکیبات مغذی برای باکتری های مفید روده است و بر عملکرد این باکتری ها تاثیر مثبت دارد.
انقلاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی امروز برخی از مناطق کشور با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد و تهران با احتمال گرد و خاک رو به رو خواهند بود.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
برای اینکه بتوانید یک نذری ساده برای 50 نفر در خانه تهیه کنید، همیشه لازم نیست سراغ پختن غذاهای گرم بروید. با تهیه لقمه های ساده نان و پنیر و سبزی و گردو هم می توانید نذر خود را ادا کنید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۷۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی امروز برخی از مناطق کشور با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد و تهران با احتمال گرد و خاک رو به رو خواهند بود.
اقتصاد ایران: کرمان- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از امروز چهارشنبه تا ابتدای هفته آینده، خیزش گردو خاک و انتقال ریزگردها به استان کرمان مورد انتظار است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مقرر شد 4 استان در جمهوری اسلامی و 4 استان در کشور عراق در خصوص گردو غبار وارد حوزه میدانی شوند. سوریه همکاری لازم را با ایران داشته و دادهای بسیار خوبی در این حوزه اعلام کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۱:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به همکاری های فناورانه و نوآورانه طبق پیمان شانگهای گفت: توافقات ارزشمندی با ترکمنستان و سایر کشورهای همسایه برای رفع معضل گردوغبار انجام شده است.
روح اله احمدی عضو هیات علمی بخش تحقیقات گیاهپزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان گفت: مسأله یابی مشکلات گیاهپزشکی در منطقه؛ علایم و نحوه خسارت و علل طغیان آفت و راههای پیشگیری،کنترل و جبران خسارت کرم خراط یکی از مهمترین اولویت هاست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
زنجان_مدیرکل هواشناسی استان زنجان، از وزش شدید باد همراه با گردو غبار در استان زنجان طی چند روز آینده خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
با افزایش گرد و خاک در آسمان استان مرکزی، شاخص کیفیت هوا به ویژه در شهرهای اراک و شازند کاهش یافت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات گفت: طبق هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر وزش شدید باد، گردو خاک، امروز یک شنبه 17 تیرماه، در جنوب تهران، قم، مرکزی، همدان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، اصفهان ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۹:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از هلال احمر؛ بابک محمودی با اشاره به هشدار هواشناسی برای دو روز آینده گفت: سازمان هواشناسی کشور بابت وزش شدید باد، گردو خاک، در جنوب تهران، قم، مرکزی، همدان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، اصفهان، جنوب خراسان جنوبی ...
اقتصاد ایران: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به وزش باد خیلی شدید، گاهی همراه با گردو خاک، کاهش دید و کیفیت هوا هشدار داد.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۶:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال وقوع باد و طوفان شدید و گسترش گرد و خاک در جنوب و غرب این استان هشدار داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۶:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به صدور هشدار نارنجی هواشناسی و احتمال وقوع باد و توفان شدید و گسترش گردو خاک در جنوب و غرب استان هشدار داد و از گروه های حساس خواست امروز و فردا را در خانه بمانند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۵:۳۹   + ۳۵ سایت دیگر  
تهران- مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار نارنجی و احتمال وقوع باد و طوفان شدید و گسترش گردو خاک در جنوب و غرب استان خبر داد و از گروه های حساس خواست امروز وفردا خانه بمانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به بروز پدیده گردوغبار هوا در روز یک شنبه 17 تیرماه افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش بیشتر کیفیت هوا در ساعات آتی پیش بینی می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۶:۳۰    
اسنپ فود که توانسته با برخی ترفندها رقبا را از دور خارج کرده و حتی در این مسیر دست به اقدامات انحصارطلبانه هم زده، بار دیگر از دسترس خارج شد و به نوعی دست کاربرانش را در پوست گردو گذاشت!
همگردی   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۵:۲۶    
سراب هنام، سرابی دیدنی بوده که در روستایی به همین نام جای دارد. این جاذبه در منطقه ای کوهستانی و خوش آب و هوا جای گرفته و محیط مناسبی را برای تفرج گردشگران ایجاد کرده است. سرتاسر مسیر دسترسی به سراب هنام مملو از درختان میوه، باغات گردو و کشتزارهایی بوده که توسط این سراب آبیاری می شوند ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۴:۳۷    
مقدمه : تفاوت های چوب ترموود و چوب گردو در مقاومت آن ها قابل مشاهده است. برای شناخت تفاوت های بیشتر کلیک کنید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۴:۲۷    
قم- ایرنا- مدیرکل هواشناسی قم با اشاره به صدور هشدار نارنجی، گفت: وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا برای چند روز آینده در قم پیش بینی می شود.
همگردی   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۹:۰۲    
آبشار بنگان آبشاری در شهرستان بافت در استان کرمان هست. این آبشار در 15 کیلومتری شمال شرقی شهر بافت واقع شده و در حاشیه این آبشار هم گیاهان دارویی فراوانی به وفور دیده می شوند. ارتفاع این آبشار به بیش از 15 متر می رسد ...
کرج رسا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
آرش بهاروند احمدی به ایرنا گفت: تحلیل آخرین نقشه های پیشیابی هوا از پایداری جوی در مناطق استان طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده حکایت دارد. وی ادامه داد: بر این اساس پدیده وزش باد و غبار و گاهی گردو خاک و بارش خفیف در جاده چالوس و طالقان پیش بینی می شود. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۵:۲۱    
برای مشاهده آموزش اسموتی خرما در ادامه با ما همراه باشید. اسموتی خرما یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و بسیار مقوی بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود. خرما 10 عدد موز 1 عدد پودر نازگیل 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی 2 قاشق غذاخوری مغز گردو 4 عدد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۲:۰۶    
در این ویدئو یک آشپز ماهر با مواد اولیه شامل: 3 عدد بادمجان، 2 عدد پیاز، 4 عدد گوجه فرنگی، ادویه : (زردچوبه، پودر زیره ،فلفل سیاه)، نعنا خشک : 1-2 قاشق غذاخوری، سیر : 3-4 حبه ، کشک مقدار دلخواه و گردو این غذای محلی خوشمزه را درست می کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۹:۰۲    
گردو مغز خوراکی است که به دلیل وجود مقادیر زیاد اسیدهای چرب امگا 3، از مهم ترین آجیل های دوستدار قلب به حساب میاد. با این حال برای مصرف این مغز خوراکی محدودیت های هم وجود داره و نمیشه آن را به هر میزانی که دوست داشت یا در هر زمانی از روز استفاده کرد و باید برای گرفتن بیش ترین میزان اثربخشی الگوی ...
صندوق بازنشستگی کشوری   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۸:۵۱    
به مناسبت” 25 ذی الحجه” گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان توسط ورزشکاران استان مرکزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت استان مرکزی، جمعی از ورزشکاران بازنشسته استان مرکزی در ادامه سلسله فعالیت های ورزشی هفتگی خود ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رهبر بزرگترین حزب مخالف ترکیه اعلام کرده که اردوغان با حال و روز فعلی حزب، نمی تواند کشور را اداره کند و باید رفته رفته برای برگزاری انتخابات پیش از موعد، برنامه ریزی شود.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۷:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
تصویری از صبحانه سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری را مشاهده بفرمایید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۱:۰۹    
شرایط ناسالم هوای قم و پدیده گردو غبار هوا موجب کاهش دید و بروز مشکل گرد و غبار شده است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۶:۲۹    
فسنجان لوبیا و بادمجان یکی از غذاهای خلاقانه و لذیذ ایرانی است که با ترکیبی از طعم ها و بافت های متفاوت، غنی از طعم و مزه است. این دستور پخت، با ادغام لوبیا چشم بلبلی، بادمجان، و مرغ در کنار مغز گردو و رب انار، یک غذای متفاوت و بسیار خوش طعم را ارائه می دهد. ...
صمت   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۲:۳۹    
اهمیت گردو در اقتصاد روستایی به دلایل متعددی قابل توجیه است و این محصول از جنبه های مختلف تأثیرات بسیار مثبتی برای این مناطق دارد. اولین و مهم ترین نکته این است که کشت و پرورش گردو به عنوان یک فعالیت کشاورزی اصلی، اشتغال زیادی را برای افراد روستایی ایجاد می کند ...
نی نی بان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کره آجیلی یکی از بهترین چربی های سالم برای بدنسازی است که جایگاه ویژه ای در برنامه های غذایی مفید دارد. این کره برخلاف کره های حیوانی سرشار از ویتامین و پروتئین است و به عنوان یک میان وعده غذایی مفید شناخته می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی تویسرکان گفت: بر اساس پیش بینی امسال از این میزان سطح باغات گردوی شهرستان بیش از 19 هزار تن محصول قابل برداشت خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تویسرکان سطح باغات گردوی این شهرستان را 8000 هکتار برشمرد و اظهار کرد: براساس پیش بینی در سال جاری از این میزان سطح باغات گردوی شهرستان بیش از 19 هزار تن محصول قابل برداشت خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۰۹:۳۱    
اداره کل هواشناسی استان یزد اعلام کرد؛ گرد و خاک تا آخر هفته مهمان یزدی ها است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه 2 شهرداری اراک گفت: احداث شهرک اراضی 90 هکتاری گردو (زعفرانیه) در قالب طرح جامع شهر جدید اراک به تازگی و با مصوبه شورای اسلامی شهر در دستور کار قرار گرفته است.
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۰۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان از کشف بیش از3 تن گردو و مغز گردوی قاچاق به ارزش17 میلیارد ریال در اصفهان خبرداد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۲۱:۱۶   + ۳۴ سایت دیگر  
یک بررسی جدید نشان می دهد افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند، باید آجیل بخورند.به گفته محققان، افرادی که روزانه 40 تا 85 گرم بادام، بادام زمینی، پسته یا گردو را به عنوان بخشی از رژیم کاهش کالری مصرف می کنند، نسبت به افرادی که از رژیم غذایی بدون آجیل استفاده می کنند، وزن بیشتری از دست می دهند. ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۸:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان از کشف بیش از3 تن گردو و مغز گردوی قاچاق به ارزش17 میلیارد ریال در اصفهان خبرداد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یک بررسی جدید نشان می دهد افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند، باید آجیل بخورند.به گفته محققان، افرادی که روزانه 40 تا 85 گرم بادام، بادام زمینی، پسته یا گردو را به عنوان بخشی از رژیم کاهش کالری مصرف می کنند، نسبت به افرادی که از رژیم غذایی بدون آجیل استفاده می کنند ...