جمعه ۰۷ آذرساعت ۱۵:۵۹Nov 2020 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تصفیه»

قدس آنلاین   ۳ ساعت پیش    
خوزستان- استاندار خوزستان از تلاش برای آغاز مجدد فعالیت کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.
تصفیه خانه نیمه صنعتی دام درکشتارگاه فیروزکوه تا پایان سال 99 راه اندازی می شود .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان از تلاش برای آغاز مجدد فعالیت کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز اردیبهشت ماه سال آینده وارد مدار تولید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- استاندار خوزستان گفت: کارخانه تصفیه قند و شکر اهواز اردیبهشت سال 1400 بعد از 16 سال تعطیلی شروع به کار خواهد کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
شریعتی در حاشیه بازدید از کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز گفت: این کارخانه سال 86 تعطیل شده بود که با پیگیری های مستمر و انجام مزایده اکنون مراحل بازسازی را طی می کند و تا اردیبهشت 1400 به چرخه تولید بازمی گردد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۵    
خبرگزاری میزان - محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان در این بازدید با بررسی روند کار و رسیدگی ها در اداره تصفیه و امور ورشکستگی، بیان داشت: به رغم تصور و خیال باطل دشمنان در اعمال تحریم علیه ایران به همت و تلاش جوانان مستعد و کارآفرینان و تولیدکنندگان با اتکا به استعداد های بالقوه داخل شاهد رونق ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا اصفهان گفت: سامانه سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ آب 56 شهر و 300 روستا در استان اصفهان تامین می کند، اما رشد جمعیت و افزایش استفاده شهروندان، احتمال نقص در این تصفیه خانه و وقوع هرگونه اتفاق ناگوار و توقف فعالیت آن ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
گروهی از محققان دانشگاهی یکی از شرکت های فناور با استفاده از روش های بیولوژیکی موفق به ارائه پکیج های تصفیه گازهای آلاینده و همچنین حذف بوی ایستگاه های پمپاژ فاضلاب شدند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان – با بزرگ شدن شهرها و افزایش جمعیت آنها و همچنین گسترش صنایع باعث گردیده مسئله آلودگی محیط زیست به چالشی اساسی تبدیل شود چرا که منابع آب شیرین در جهان محدود می باشد و آلودگی این آب ها توسط فاضلاب انسانی و کارخانه ها می تواند در آینده نزدیک باعث به خطر افتادن ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۵۱    
ترکیب سرطان زایی وجود دارد به نام نیتروزآمین ها که تمام اساتید صنایع غذایی و داروسازی در دنیا سالهاست از وجود آن در گوشت های پروسس و محصولات کشاورزی فراوری شده اطلاع کامل دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رودخانه کارون در شهر اهواز استان خوزستان به علت ورود فاضلاب تصفیه نشده، آلوده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۶    
سنندج - مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: کار ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سنندج باید در زمان کمی انجام شود تا بتوانیم سد ژاوه را در سال جاری آبگیری کنیم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
افزایش سطح آگاهی مردم در مورد مزایای استفاده از کربن فعال باعث شده تا کاربرد این محصولات در صنایع مختلف افزایش یابد. بسیاری از فیلترهای تصفیه آب خانگی، محصولات بهداشت فردی و حتی محصولات خوراکی از کربن فعال استفاده می کنند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۷    
یک محقق ایرانی موفق به توسعه و ساخت جاذب پلیمری شده که قادر به تصفیه نوعی ماده رنگ زای رایج از پساب های صنعتی است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: صنعت آب و فاضلاب در پایان سال 1398، در گستره شهرها و روستاهای کشور، وظیفه آب رسانی را با ایجاد حداکثر ظرفیت تولید آب، به میزان 11.2 میلیارد مترمکعب و وظیفه خدمات مدرن فاضلاب را با جمع آوری و تصفیه 2 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس بسیج سازندگی استان زنجان از مراحل نهایی احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی استان زنجان خبر داد و گفت: این طرح برای نخستین بار در سطح استان در روستای پری ماهنشان اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
فناوران یکی از شرکت های دانش محور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، موفق به طراحی و تولید دستگاه تصفیه و ضدعفونی ترکیبی هوا مجهز به فیلتر نیکل شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: تصفیه خانه آب شماره یک سنندج با 80 میلیارد ریال اعتبار به دستگاه ازن زنی مجهز شد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفا، ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب استان را در مجموع 110 هزار و 600 مترمکعب در شبانه روز اعلام کرد.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به بارندگی های اخیر در حوزه آبریز دز و بالا دست استان و تشکیل سیلاب اولیه فصل بارندگی در سطح رودخانه ها، روند تولید و تصفیه فیزیکی تصفیه خانه ها با مشکل کمی و کیفی مواجه شده است که پیش بینی می شود تا 24 ساعت آینده کدروت آب برطرف خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شهردار دماوند گفت: کشتارگاه این شهر بعد از گذشت سال ها که به عنوان یک معضل بهداشتی محسوب می شد با اتمام فاز تصفیه خانه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان، اکنون پساب آن تصفیه شده و آب کشاورزی تولید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۷    
زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت کاغذسازی راشا کاسپین زنجان گفت: تصفیه خانه شماره 2 این شرکت صنعتی به منظور استانداردسازی پساب خروجی راه اندازی شد.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۳۴ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: این صنعت در پایان سال 1398، در گستره شهرها و روستاهای کشور، وظیفه آب رسانی را با ایجاد حداکثر ظرفیت تولید آب، به میزان 11.2 میلیارد مترمکعب و وظیفه خدمات مدرن فاضلاب را با جمع آوری و تصفیه 2 ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تصفیه خانه بزرگ فاضلاب شماره 2 شیراز میزبان مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس و رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس بود. به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز، حمید ظهرابی ، مدیر کل حفاظت محیط زیست و محمد مهدی قاسمی ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
بحرانی بودن فاضلاب کلان شهر اهواز و شهرستان کارون یکی از موضوعاتی است که بار ها از سوی مردم مورد انتقاد گرفته و بار ها مشکلات این بخش سوژه رسانه ها قرار گرفته است، اما گویا هنوز هیچ اقدامی از سوی مسئولان در این باره صورت نگرفته است.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
تجارت کلیه مانند هر تجارت دیگری بر اصل عرضه و تقاضا متکی است و در سرتاسر جهان تقاضا بسیار بالاتر از عرضه است.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۷:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه همگرایی و درک متقابل مشکلات، مهمترین اصل برای خدمات رسانی یکپارچه است، گفت: در بارندگی های اخیر آبادان 70 درصد روان آب ها به دلیل عدم وجود زیرساخت های شهری جمع آوری آب های سطحی، وارد شبکه فاضلاب شهری شده است.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۵    
دستگاه تصفیه هوا هانیول مدلME300F سری Air Touch بر اساس به روزترین تکنولوژی سیستم های تصفیه خانگی ساخته شده است . دارای 4 مرحله فیلتراسیون هوا می باشد . که این مراحل شامل : فیلتر هپا ، کربن ، سدیمنت و یونیزاسیون است که باعث ایجاد هوای کاملا سالم و آنتی باکتریال در محیط زندگی شما می شود . ...
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان گفت: با هزینه ای بیش از هزار میلیارد ریال طرح ساخت تصفیه خانه فاضلاب در نیروگاه اصفهان تکمیل و آماده دریافت فاضلاب خام و تصفیه آن و تبدیل به آب صنعتی برای استفاده در فرایند تولید برق مورد نیاز منطقه ...
پترو تحلیل   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۷    
دکتر کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم افتتاحیه طرح پوشش گذاری و امحاء گازهای VOC در واحد تصفیه پساب پتروشیمی تبریز اظهار داشتند: ▫️پتروشیمی تبریز هم اکنون یک صنعت سبز و فاقد آلایندگی می باشد. ▫️برگ زرینی دیگر در کارنامه سبزینگی شرکت پتروشیمی تبریز ورق خورد. ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در نامه ای به وزیر نیرو از عملکرد این وزارتخانه برای بهره برداری از تصفیه خانه ششم تهران قدردانی کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
اواخر سال 95 استارتاپی با هدف ساخت پوشش های تصفیه کننده آب و هوا در دل شتاب دهنده دانشگاه صنعتی شریف متولد شد. استارتاپی که شاید هیچ گاه فکر نمی کرد معضلی که برای حل آن پا به میدان گذاشته باشد، روزی به مهم ترین و بزرگ ترین معضل همه جهان تبدیل شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرستان فردیس از جمله پروژه هایی است که با وجود تعیین اعتبار ارزی، سال ها در پس تصمیم گیری ها برای جانمایی زمین معطل مانده و در نتیجه، مردم همچنان شاهد آلودگی های زیست محیطی و معابر پسابی هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - معاون عمرانی فرماندار مراغه گفت: با بهره برداری از مخزن زلال ساز تصفیه خانه آب، نیاز این شهرستان به آب شرب بهداشتی تا 20 سال آینده مرتفع خواهد شد.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
روزنامه همشهری نوشت: خرداد سال94 بود که حسن روحانی، رئیس جمهوری، گفت: تحریم های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید مسئله محیط زیست حل شود، تا اشتغال جوانان حل شود، تا صنعت جامعه حل شود، تا آب خوردن مردم حل شود، تا منابع آبی زیاد شود، تا بانک های ما احیا شود. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: پروژه تأمین سرویس های جانبی پروژه های داخلی شرکت پالایش نفت اصفهان، بالغ بر 98 درصد پیشرفت داشته و در حال انجام تحویل موقت است. مدیر این پروژه افزود: طرح مذکور، 20 خرداد ماه 1396 به روش EPC آغاز شده و با هزینه ای معادل592 میلیارد ریال در حال انجام است ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اسلامشهر (پانا) - پساب تصفیه خانه اسلامشهر که با هزینه هنگفتی احداث و به بهره برداری رسیده، وارد رودخانه سالورمنطقه می شود و در امتداد رودخانه با فاضلاب های شهری مخلوط شده و آب را آلوده می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۵    
شهرکرد- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: در پی بارندگی هفته اخیر و بالا رفتن کدورت آب رودخانه، شبکه آب 23 روستای حاشیه زاینده رود از تصفیه خانه قطع و به منبع های ذخیره از پیش تعیین شده متصل شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: ظرفیت سالانه تصفیه فاضلاب در مدار شهری استان از 36 هزار مترمکعب سال 92 اکنون به 49 هزار مترمکعب افزایش یافته است. نورالله تیموری گفت: ظرفیت سالانه تصفیه فاضلاب در مدار شهری استان از 36 هزار مترمکعب سال 92 اکنون به 49 هزار مترمکعب افزایش یافته است. ...
امروز یکشنبه دوم آذر ماه، کالاهای اکستراکت سبک DAE10 و اکستراکت سنگین DAE40 شرکت نفت ایرانول، آیزوریسایکل، حلال 402 و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، آیزوریسایکل، حلال 404، بلندینگ نفتا حلال 410 و نفتای سنگین تصفیه نشده پالایش نفت شیراز و آیزوفید، حلال 402 ...
خاورمیانه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۱    
بر اساس فیصله جلسه شش و نیم، کار ردیابی قرضدارنِ فراری کابل بانک آغاز می شود. به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، امرالله صالح، امروز (2قوس) اعلام کرد که مدیریت تصفیه کابل بانک هم عضویت جلسه شش و نیم را به دست آورده است. ...
ندای استان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
ندای استان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به بازسازی و ارتقای افزایش ظرفیت تصفیه خانه بوشیگان گفت: در این راستا 210 میلیارد ریال برای افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت آب تصفیه خانه “بوشیگان” اختصاص یافته است.
مدیر امور نظارت بر اجرای طرح ها و عملیات اضطراری شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب تهران گفت: با ساخت زیرگذر بزرگ راه شهید بروجردی توسط شهرداری منطقه 18 تهران، 200 متر خط لوله آب رسانی در اقطار 1000 و 900 میلی متر معارض با تقاطع شهید بروجردی و الغدیر جابجا شد.
فرماندار ورزقان اجرای پروژه بزرگ آب رسانی به 65 روستای این شهرستان را گامی مهم در راستای رفع مشکل کمبود آب شرب و توسعه شهرستان ارزیابی کرد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بخشی از تولید شرکت از محل چغندر خام با تولید از محل تصفیه شکر خام جایگزین شده و البته باید اشاره شود که میزان تولید شکر شرکت از محل تصفیه شکر خام نیز معادل 47هزار تن بوده که در سال98 معادل صفر بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۷:۵۵    
تعمیرات اساسی واحد های تقطیر در جو و خلاء شماره 2، گاز مایع، تصفیه بنزین و تصفیه آب های ترش پالایشگاه بندرعباس مطابق برنامه ریزی به پایان رسید.
سرزمین ارتباطات   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حسین مهدوی رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان اظهار کرد: شرکت ما موفق به بومی سازی یک دستگاه نانو نی پوشیده از غشای الیاف توخالی در سایز های مختلف شده است که در زمینه تصفیه آب، فیلتر های دیالیز، تصفیه هوا و جداسازی گاز ها کاربرد دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از صفحه های اجتماعی نوشت: 60 واحد تصفیه خانه فاضلاب تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره برداری خواهد رسید.