چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۶:۵۹Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دامداران»

موج رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه در جهت تحقق پیشرفت و آبادانی مناطق محروم و کم برخوردار برنامه های مختلفی انجام شده است گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر تعاون روستایی استان یزد گفت: در سال 1401 بیش از سه هزار و 700 پروانه فعالیت برای کشاورزان و دامداران استان صادر شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان و زنبورداران توصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی گیرند. به گزارش صبح ساحل، پروین رفیعی ، کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به دامداران توصیه می شود که از چرای دام در مناطق مرتفع اجتناب کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۵    
ایسنا/لرستان معاون توسعه بازرگانی و صنایع سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: 63 هزار رأس دام زنده سبک استان جهت تنظیم قیمت و حمایت از دامداران صادر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
بابل- فرماندار ویژه بابل از پرداخت 905 میلیارد تومان تسهیلات در قالب دامدارکارت به مداران شهرستان خبر داد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۲۱    
مدیر عامل اتحادیه دامداران ادعا کرده است: قیمت گوشت را به زیر 300 هزار تومان می رسانیم.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ابرکوه دکترحسن شیخی سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان ابرکوه؛ از برگزاری کلاس آموزشی ویژه دامداران با همکاری جهاد کشاورزی بخش بهمن در مهردشت خبر داد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۴۳   + ۴۱ سایت دیگر  
قیمت گوشت قرمز در مدت اخیر به طرز سرسام آوری در کشور افزایش یافته است و دولت برنامه و وعده های زیادی یرا یکاهش قیمت داده است اما همچنان قیمت گوشت بالا است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۵    
ایسنا/مازندران یکی از دامداران مازندرانی با اشاره به اینکه حمایت نکردن دولت به حوزه دامداری و کشاورزی سبب ورشکستگی دامداران شد، گفت: سهمیه خوراک به ازای هر دام پنج کیلو تعیین شده است، آن هم هر سه ماه یکبار بوده که در سال 1401 این سهمیه نیز کاملا حذف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
هزاران نفر در لاهه علیه مقررات زیست محیطی برنامه ریزی شده دولت هلند که به ضرر کشاورزان و دامداران این کشور تمام می شود، اعتراض کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده سپاه استان زنجان با بیان اینکه حل مشکلات عشایر و دامداران و حمایت از این قشر سبب خودکفایی به خصوص در زمینه تامین گوشت قرمز در کشور می شود، گفت: همه ما امنیت غذایی خود را مدیون فداکاری ، تلاش، همت و استواری آنها هستیم و بخش عمده ای از تامین غذای استان و کشور به عهده این قشر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۷    
سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران با اعلام اینکه دامداران در زمینه بیماری تب برفکی نگرانی نداشته باشند، گفت: تاکنون گزارشی از بروز بیماری تب برفکی در سطح استان مازندران نداشتیم.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
دکتر کامران شفائی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: تب برفکی یکی از بیماری های ویروسی و واگیر می باشد که می تواند خسارت زیادی را به دامداران منطقه وارد کند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛ در این بازدید دکتر عبدالرضا رنجبر کارشناس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، با همراهی کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و امور عشایری استان و سرپرست شبکه دامپزشکی و مسئول شورای عشایر شهرستان جرقویه ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بخشدار سرولایت گفت: دامداران و چوپانان بخش سرولایت از تداوم حمله گرگ ها به دام ها بسیار نگران هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۳۱    
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز همدان ؛ خانم مددیان دوستدار محیط زیست است که تقریبا 3 سالی می شود هیچ زباله مرطوبی در منزل تولید نکرده است و تمام خشکاله میوه و سبزیجات را پس از فرایند خشک کردن به دامداران تحویل می دهد.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری دامداران متحرک ایران می گوید قیمت گوشت از 5 سال گذشته تاکنون در مقایسه با مرغ، تخم مرغ و ماهی رشد بیشتری نداشته است و این افزایش قیمت طبیعی است و اگر نباشد تولید از مسیر خارج می شود.
راه امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
فضل خرم مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری دامداران متحرک ایران گفت: اگر امروز دام زنده را کیلویی 165 هزار تومان خریداری کنید با ضریب تبدیل 2.3 دام به گوشت، عدد 379هزار تومان به دست می آید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دامداران گلستانی در صورتی که پروانه چرای دام خود را تمدید نکنند سهم شان باطل می شود.
سلام نو / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
قیمت گوشت امروز پنجشنبه در بازار تره بار و فروشگاههای زنجیره ای بر اساس نرخ دولتی اعلام شد.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
به اعتقاد مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری دامداران متحرک ایران قیمت گوشت از 5 سال گذشته تاکنون در مقایسه با مرغ، تخم مرغ و ماهی رشد بیشتری نداشته است و این افزایش قیمت طبیعی است و اگر نباشد تولید از مسیر خارج می شود.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری دامداران متحرک ایران می گوید قیمت گوشت از 5 سال گذشته تاکنون در مقایسه با مرغ، تخم مرغ و ماهی رشد بیشتری نداشته است و این افزایش قیمت طبیعی است و اگر نباشد تولید از مسیر خارج می شود.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۴   + ۵۱ سایت دیگر  
به گفته فضل خرم مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری دامداران متحرک ایران، افزایش قیمت گوشت منطقی است و کاهش اجباری آن اشتباه است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان سمیرم، دکتر ترزبان (رئیس شبکه) اعلام کرد، با توجه به بروز سویه جدید بیماری تب برفکی در کشور عراق و جلوگیری از خسارات احتمالی این بیماری به دامداران و صنعت دامپروری کشور ...
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۶:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
تیمی از دانشمندان برای این تحقیق بقایای پنج تن از مردمان فرهنگ یامنا را که در رومانی، بلغارستان و مجارستان یافت شده اند، مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار دادند ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
وهب متقی نیا رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی با اشاره به این که توسعه بانکداری الکترونیک، از اولویت های بانک کشاورزی است، اظهار داشت: در بحث مردمی سازی یارانه ها، بانک کشاورزی این رسالت را در قالب دامدار کارت ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رزمایش جهادی از تاریخ 21 لغایت 22 اسفند در 14 روستای ییلاقی اشکورات شهرستان رودسر با همکاری نیروهای جهادی قرارگاه محرومیت زدایی به اجرا در خواهد آمد.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۱    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاسارگاد از برگزاری اولین همایش کشت چغندر علوفه ای با حضور بهره برداران، دامداران و کارشناسان شهرستان های شمالی در این شهرستان خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، متقی نیا در حاشیه برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان قزوین در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب گفت: رسالت بانک کشاورزی، تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور و سیاست بانک کشاورزی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۶    
بیش از 2هزارتن نهاده های دامی بین دامداران فعال گتوند توزیع شد
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۲    
مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک از آمادگی این اتحادیه برای تقویت و حمایت از ظرفیت های پرورش زنبور عسل و پرورش مرغ بومی توسط عشایر خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شبکه دامپزشکی سرایان در خصوص بیماری تب برفکی به دامداران هشدار داد .
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در چند روز گذشته قیمت گوشت قرمز برای چندمین بار طی سال افزایش یافت و به حدود کیلو 400 هزار تومان رسید، هرچند دامداران گرانی و کمبود نهاده را از عوامل رشد قیمت گوشت می دانند، اما از سوی دولت تصمیمی برای کاهش قیمت این محصول پروتئینی اعمال نشده است. ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۷:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا: اعضای باند دزدان سابقه داری که به گاش های دامداران در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی دستبرد می زدند، در حالی با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد دستگیر و با 53 شاکی روبه رو شدند که مالخر این باند، گوسفندهای سرقتی را به صورت سیار سلاخی می کرد و گوشت آن ها را به فروش می رساند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در اطلاعیه ای با توجه به گرد و خاک و طوفان شدید در اردبیل از کشاورزان، دامداران و گردشگران خواست از روشن کردن آتش تا اطلاع ثانوی به طور جدی خودداری کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: در حال حاضر هیچ نهاده یارانه دار در انبارها وجود ندارد و همه نهاده های ذخیره شده قبلی در بین دامداران و عشایر منطقه توزیع شده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۳۰    
واکسیناسیون دام ها با ایجاد ایمنی مناسب در جمعیت دامی ضمن جلوگیری از گسترش بیماری های دامی در کشور از وقوع تلفات و ضرر و زیان عشایر و دامداران محترم جلوگیری می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به تصویب بند(ل) تبصره(8) لایحه بودجه سال 1402و تکلیف بانک مرکزی، گفت: کشاورزان برای دریافت تسهیلات نباید به دنبال معرفی کارمندان و شاغلین به بانک ها به عنوان ضامن باشند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر بهرامی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تکاب د رگفتگو با این روابط عمومی گفت: با توجه به شیوع بیماری تب برفکی در برخی کشورهای همسایه و تعدادی از نقاط کشور و نظر به خسارات اقتصادی بیشماری که این بیماری به صنعت دامپروری هر کشور خواهد زد ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی دکتر صباغ زاده رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان گفت : اکیپ های فنی با حضور در روستاهای محروم و عشایری جهت خدمت رسانی به دامداران در شهرستان های استان به ارائه خدمات رایگان پرداختند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۰۸    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک مرکزی را مکلف کردند تا حداکثر یک ماه پس از ابلاغ قانون بودجه 1402 طی دستورالعملی امکان پذیرش پروانه چرای دام، پروانه چاه کشاورزی، سند مالکیت اراضی کشاورزی ضمانت زنجیره ای و حساب یارانه به عنوان وثیقه و تضمین بازپرداخت تسهیلات دریافتی را فراهم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
328 میلیارد و 640 میلیون تومان تسهیلات در قالب طرح دامدار کارت به واحد های تولیدی دام، طیورو آبزیان این بخش در سال جاری پرداخت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: از ابتدای دی ماه تاکنون، 267 تن گوشت قرمز و سفید منجمد در بازار این استان توزیع شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۸    
باریس مجنونیان قراقز/ استاد بازنشسته دانشگاه تهران جنگل های ایران وضعیت نامناسبی دارند. البته شرایط جنگل در ایران شبیه دیگر اکوسیستم های طبیعی است. زاگرس به دلایل متعدد آسیب دیده است و شاید بتوان گفت دیگر امیدی به احیای آن نیست؛ چون جنگل چند دهه است به زمین کشاورزی و مرتع تبدیل شده است ...
شهروند البرز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه ظرفیت دامداری های البرز فقط نیاز 50 درصد استان به گوشت قرمز را تامین می کند، گفت: آماده انعقاد قرارداد و ارایه همکاری های لازم با متقاضیان پرواربندی دام سبک هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۶    
مدیر کل منابع طبیعی استان از دامداران و بهره بردارن و عشایر خواست نسبت به پرداخت عوارض معوق چرای دام برای تمدید اقدام کنند
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی بسیار عفونی و بشدت واگیر می باشد که به لحاظ شدت خسارات اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید دام و فرآورده های دامی محسوب می گردد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دکتر سلیمانی پور از دامداران درخواست نمود با توجه به بروز بیماری تب برفکی سویه SAT2 در کشور عراق نسبت به واکسیناسیون دام های خود علیه بیماری تب برفکی سریعا اقدام نموده و به رعایت حداکثری ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای در دامداری ها توجه ویژه نمایند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۶    
مسوول اشتغال و اقتصاد روستایی قرارگاه محرومیت زدایی پیشرفت و آبادانی سپاه کربلا گفت: طی اقدام مشترک این قرارگاه با جهاد کشاورزی استان مازندران، سهیمه ای تحت عنوان خوراک دام ویژه مناطق محروم استان شامل 40 دهستان توسط سازمان جهاد کشاورزی در اختیار این قرارگاه قرار گرفت.